Şimdi Ara

Bilgisayar Çok geç açılıyor - Windows Başlatılıyor yazana kadar.. Sorun çözüldü.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
5.338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aşağıda belirttiğim anakartı aldım sistemi montaj ettim fakat açma tuşuna bastıktan sonra 1dk kadar siyah ekranda bekliyor.
    Ekranın sağ alt kısmında "99" yazıyor ve o şekil bi süre bekledikten sonra "B4" "A2" yazıyor ve pc açılıyor.
    Bunun sebebi ne olabilir montajla ilgili bir durum mu yoksa bios ile mi alakalı anlayamadım.

Sorunu video olarak kaydettim izleyebilirsiniz.
    http://www.youtube.com/watch?v=kD4APGGix00&feature=youtu.be

Sistem:
    MSI - 990XA-GD55 AM3+
    Phenom II X4 965
    2x Powercolor 2GB HD6950 CrossfireX
    2x4GB Kingston 1600mhz
    XILENCE XP1000 1000W psu

http://tr.msi.com/product/mb/990XA-GD55.html#/?div=BIOS
    Sürüm 23.2 - 7640vN2.zip Bu bios ile sorun tamamen çözülmüştür. İndirdiğiniz exe dosyasını flash belleğinize açın ordan çalıştırın kurulum başlayacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hknylmz -- 16 Nisan 2013; 3:12:40 >

• Ramlari kontrol et.
  • BIOS ile ilgili görünüyor. BIOS Pilini çıkar 5 dk sonra tekrar tak. Bu şekilde BIOS u şıfırlamış olursun. Belki işe yarar.
  • bios pilini çıkarıp takmam tamamen sorunu kaldırmasada bekleme süresi biraz daha kısaldı gibi.
  • Bilgisayar açilirken f8 ile bios gir defual save exit yapıp sonra bios update yap sorun devam ederse bilgiyasar montajını tekrar yap sorun çözülmezse anakartı servise yolla
  • msconfig ile açılışı düzenle olmazsa, defrag (disk birleştirme) ve disk temizliği yap.
  • Aynı sorun bendede mevcut.
    Anakart : MSI E350IA-E45
    Sanırım MSI anakartlar bu sorunu yapıyor.
    Bende Bios Update öncesi bu sorun yoktu, Update sonrası başladı.
    Bilen varsa yardım pls.
  • bios ayarlarından olabilir dostum bakmak lazım biosa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hknylmz

Aşağıda belirttiğim anakartı aldım sistemi montaj ettim fakat açma tuşuna bastıktan sonra 1dk kadar siyah ekranda bekliyor.
    Ekranın sağ alt kısmında "99" yazıyor ve o şekil bi süre bekledikten sonra "B4" "A2" yazıyor ve pc açılıyor.
    Bunun sebebi ne olabilir montajla ilgili bir durum mu yoksa bios ile mi alakalı anlayamadım.

Sorunu video olarak kaydettim izleyebilirsiniz.
    http://www.youtube.com/watch?v=kD4APGGix00&feature=youtu.be

Sistem:
    MSI - 990XA-GD55 AM3+
    Phenom II X4 965
    2x Powercolor 2GB HD6950 CrossfireX
    2x4GB Kingston 1600mhz
    XILENCE XP1000 1000W psu

Selam
    Videoyu izledim ve biraz geç açıldığını gördüm. Bunun için @Bios güncellemenizi tavsiye ederim.

UEFI @Bios'larda bazen bu sorun yaşanıyor. Diğer yandan işlemci soketlerinin tamamını besleyin. Kart siyah olduğu için besleme soketleri net görünmüyor ama 6 veya 8 pin gbi duruyor.

Aşağıdaki özellikleri olan ve @Bios 22.2 sürümünü indirip kurmanızı öneririm.
    - Update CPU AGESA code.
    - Update M-Flash module.
    - Improved gaming mouse compatibility.
    - Improved memory compatibility.

Yapamam diyorsanız aşağıdaki sayfanın sol altındaki Live Update yazılımını indirip kurun ve otomatik olarak en güncel sürümleri indirip kuracaktır.
    http://tr.msi.com/product/mb/990XA-GD55.html#/?div=BIOS

Kolay gelsin..

• Bu yeni bios sürücüsü ile sorun çözülmüştür.Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar son bios sürücüsünü denesinler.
    Cevap veren ve yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim.

http://www.msi.com/product/mb/990XA-GD55.html#/?div=BIOS

- Update CPU AGESA code.  
    - Update USB module.
    Version 22.3
    Type AMI BIOS Release Date 2012-04-06
  • arkadasım aynı sorun bendede var 2 adet almıstımbuanakarttan bir arkadasıma bir kendime işlemcim aynı ramlar aynı ssd aynı ama arkadasın sistem 10 saniyede acılırken benim sistem 1 dakikada acılıyor 99 A YAZARKEN COK BEKLİYOR sorunun kaynagı nedir acılma süresi neden uzun oluyor aCABA
  • Version 22.4 CIKMIS bunu indirdikten sonra masa üstüne cıkarıp direk kuruyozmu nasıl kuruluyo acaba
  • en sonversiyonu indirdim kurdum ama düzelmedi aynı yavaslık devam ediyor bilgisi olan varmı acba
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakkof

en sonversiyonu indirdim kurdum ama düzelmedi aynı yavaslık devam ediyor bilgisi olan varmı acba

Yukarda arkadaş 22.3 ile sorunun düzeldiğinden bahsetmiş bakınız.
  • Aynı sorun bende de var nedir acaba.
  • Aynı sorun bende de mevcut.
    Bilgisayarı açınca A2 ekranında takılıyor. her gün en az 10 restart'dan sonra bilgisayar windows açılış ekranına geliyor. Bios güncel.
    Sebebi ni bir türlü anlayamadım.
  • http://tr.msi.com/product/mb/990XA-GD55.html#/?div=BIOS
    Sürüm 23.2 - 7640vN2.zip Bu bios ile sorun tamamen çözülmüştür. İndirdiğiniz exe dosyasını flash belleğinize açın ordan çalıştırın kurulum başlayacaktır.

Artık bende 99 yazısı hiç görünmüyor direk açılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hknylmz -- 16 Nisan 2013; 3:13:53 >
  • ya kbakma son bios kurulu ama hala aynı.99 yazıoyor :( birde bios işlemci sıcaklığını yanlış ölçüyo benimki pII X6 1055 t 55 derece olaraak görüyor ama everestde iken sıcaklık 30-32 Bi çözümü varmı dır
  • merhaba,
    -bios'a girince işlemci yük altına giriyor.Yani,sıcaklığı doğru ölçüyor.Anakart ile ilgili sorun.windows açılınca böyle bir sorun yok.
    bende de aynı sorun var.en son bios yazılımında da sıcaklık olayı düzelmedi.
    -bios sürümünün 23.2 versiyonu indirin.sıkıştırılmış dosyayı direkt usb belleğe çıkartın.sonra,exe dosyasını çalıştırın.Bilgisayarı yeniden başlatın.
    windows açılmadan bios güncelleniyor.hknylmz arkadaşımızın dediği gibi sorun tamamen ortadan kalktı.kendisine de teşekkür ederim.
    bende dün sorunu,bu şekilde tamamen çözdüm.
    Belki de siz sorunu çoktan çözmüşsünüzdür. Aynı sorunu yaşayanlar için de bilgi vermiş oluruz.
  • mirketdestek M kullanıcısına yanıt
    evet,tabi ki işe yarar.
    ama,bizim sorunumuz bios ile ilgili idi.
    işletim sistemine geçmeden abuk sabuk sayılar rakamlar yazıyordu.
    neyse ki son güncelleme ile kurtulduk.
    gene de paylaşımınız için teşekkür ederiz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.