Şimdi Ara

Bilgisayar Bir Süre Çalıştıktan Sonra Ekrana Görüntü Akışı Kesiliyor.?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
14.163
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bende bu sorun yeni çıktı. pc iyi güzel açılıyor ama 3 4 saat çalıştıktan sonra donuyor ve ekrana görüntü akışı kesiliyor ekran kararıyor, ekranın ışığı yanıkduruyor.

veya gece windows tan ekranı kapatıp sistemi açık bıraktığımda sabah ekranı açıyorum görüntü yok, maus yanıp yanıp sönüyor, sabit disk seri seşilde yanıp yanıp sönüyor. hiç bir komut işlemiyor, ekranın ışığı yanık gösteriyor. reset atmak zorunda kalıyorum her iki durumda da.

• Dostum, daha 5 dakika önce bende konuma şöyle birşey yazdım, acaba yaşadığın şey benimkiyle aynısı mı?

http://forum.donanimhaber.com/m_46089564/tm.htm

buradaki son mesajımı okursan anlarsın
  • batuhan15 arkadaşım senin konundaki sorunla aynı sorun değil bence.

şöyleki sende pc açılırken

zorlanma var
    ekranda hiç tepki yok(görüntü açısından)
    açılıken ki bipleme sesi gelmiyor

bende bu sorunlar yok sistem bip sesi geliyor, ilk açılışta sorunsuz açılıyor, ekranda görüntü kaybı ise sistemim ilk açıldıktan 3 4 saat sonra donma yapıyor ve görüntü gidiyor reset atıyorum. veya sistemi gece açık bırakınca sabah monitörü açıyorum görüntü gelmiyor ekranın ışıgı yanık halde maus siyah ekranda yanıp yanıp sönüyor.

ben güç kaynağından diyorum ama 3 4 saat nasıl sorunsuz çalışıyor.
  •  Bilgisayar Bir Süre Çalıştıktan Sonra Ekrana Görüntü Akışı Kesiliyor.?

arkadaşlar ben bu sorunun güç kaynağından kaynaklandığını düşünüyorum ama emin değilim.
    çünkü psu 4 senelik ve pc açılırken traktör gibi ses çıkarıyor ve pc açıkkende en fazla ses ondan geliyor.
  • arkadaşlar fikirlerinizi bekliyorum. ne yapsamda kurtulsam şu sorundan.
  • Benzer bir sorun bendede var, ekran aniden kabo takılı değilmiş gibi kaynak arayıp bulamayınca uyku moduna geçiyor, sistem birkaç saniye içinde kendini kapatıp bilgisayarı yeniden açıyor. Sıcaklıkla çok iyi durumda, şimdilik idare ediyor.
    Sizin sorunun kaynağını denemeden bulmak zor, psu eskidiği için yeterli elektriği karşılamadığı için sorunlar başlamış olabilir veya hdd de sorun olabilir. Bunun için hdtune ile test yapabilirsiniz. Psunun sesi içinde fanını değiştirirseniz diğer parçaların ses yapmaması gerekir, yalnız ince bir titreşim varsa trafodan geliyordur ve ömrünü tamamlamasına az kalmış olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01myavuz

Benzer bir sorun bendede var, ekran aniden kabo takılı değilmiş gibi kaynak arayıp bulamayınca uyku moduna geçiyor, sistem birkaç saniye içinde kendini kapatıp bilgisayarı yeniden açıyor. Sıcaklıkla çok iyi durumda, şimdilik idare ediyor.
    Sizin sorunun kaynağını denemeden bulmak zor, psu eskidiği için yeterli elektriği karşılamadığı için sorunlar başlamış olabilir veya hdd de sorun olabilir. Bunun için hdtune ile test yapabilirsiniz. Psunun sesi içinde fanını değiştirirseniz diğer parçaların ses yapmaması gerekir, yalnız ince bir titreşim varsa trafodan geliyordur ve ömrünü tamamlamasına az kalmış olabilir.

binbaşım alakan için teşekkürler.
    tamda benim düşündüğüm noktaya temas etmişsin.
    şimdi soruna kesin karar veremiyorum ben güç kaynağında sorun var diyorum ama eger öyle değilde disk te sorun varsa boşuna ve 2 bir masrafa girmiş olurum ki buda kısıtlı bütçemi zorlar o yüzden kesin bi karar arıyorum.
    hdtune ile sıcaklık testimi yapmamı istiyorsun.
    everestle yaptım psu sıcaklıgı göstermiyor, diğer sıcaklıklar sıtabil durumda.
    titreşim varsa demişsin,
    titreşim değilde aşırı fan sesinden (tabi pc nin ilk açıldığı zamanda psu dan gelen traktör sesi dışında ayriyeten) başka sert bir ugultu seside geliyor psu dan, trafo dediğin bu ğultu sesinin kaynağımı değilse ney.

fan değiştirme zor resimde gördüğün gibi soketli bi yapısı yok fanın psu nun içine leyimlenmiş.

teşekkürler.

• "Hd tune" ile Healt bölümünde sorun gözüküyormu? ve "Error scan" bölümündede "quick scan" seçili olmadan hddyi kontrol etmen iyi olur. Bad sektör varsa veya sağlıklı çalışmıyorsa, anlamak için önemli.
    Hdd sağlam çıkarsa; sağlam PSU ile deneme şansın varsa 1-2 gün denesen iyi olurdu PSU dan kaynaklandığından emin olabilirdin. (PSU sağlam çıkarsa herhangi bir elektronikçi Fan bağlantısını yapabilir.)
    Bir olasılıkta RAM olabilir onuda memtest veya benzeri programla test edebilirsin.
    Kolay gelsin.
  • sağol arkadaşım dediklerini hemen uyguluyorum birazdan cevap yazarım durumla ilgili. teşekkürler.
  • arkadaşım dediğin gibi aşşagıda health kısımın resmi var. sorunlumu acaba hdd

aşşağıdaki bu resimde error scan taraması. hdd sorunlumu pek bişey anlamadım.?

hocam dediklerini yaptım sonuçlar yukarda teşhisini bekliyorum.
    beyler fikiri olan varmı.

• beyler 2 gb ram var. ramleri tek tek kullandım durum yine aynı.
    güç kaynağının sıcaklıgını ölçmek için hangi program gösterir. everest ultimate var ancak psu değeri gözükmüyor.
  • arkadaşlar bi cevabı olan yokmu. teşekkürler.
  • Hdd sağlam gözüküyor, ramlerden de eminsen PSU denemende fayda var. Psu üzerinde sensör olmadığı için sıcaklığını bilgisayardan göremezsin, dışardan sensörle veya içine cam derece koyarak ölçebilirsin. Yalnız sıcaklık normal çıksada problemsiz olduğunu göstermez, en iyisi biryerden PSU bulup bir iki gün denemen. Yeni PSU nun gücü eskisinden iyi olursa daha iyi olur. Ağır yükte ömürleri kısalabilir.
  • Ya işlemci aşırı ısınıyor ve sistem kapanıyor veyahut PSU yetersiz. PSU nun marka ve modeli neydi ? Ve sistemin nedir yazabilir misin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01myavuz

Hdd sağlam gözüküyor, ramlerden de eminsen PSU denemende fayda var. Psu üzerinde sensör olmadığı için sıcaklığını bilgisayardan göremezsin, dışardan sensörle veya içine cam derece koyarak ölçebilirsin. Yalnız sıcaklık normal çıksada problemsiz olduğunu göstermez, en iyisi biryerden PSU bulup bir iki gün denemen. Yeni PSU nun gücü eskisinden iyi olursa daha iyi olur. Ağır yükte ömürleri kısalabilir.

çok şükür hdd saglam çıktı arkadaşım. ramlarden teknik analiz olarak değil ama genel olarak eminin. tabi bu işlerde teknik olarak teşhis koymak gerek.
    dediğin gibi psu bulmaya çalışıyorum denicem 1 2 gün.

hocam bide şöyle ilginç bişey oldu. dün pc yi gece açık bıraktım sabah ne olcak diye sabahları görüntü gelmiyor reset atmak zorunda kalıyorum demiştim, bu seferindede reset atmakta çare olmadı siyah açılış bipleme sesinden sonra siyah ekran oldu ve satır çubuğu geldi. 2 3 kere reset attım aynı.

ekran kartını söküp taktım, ramlari söküp taktım, psu güç kablosunu söküp taktım,disk kablolarını söküp taktım ve sonunda windows olağan şekilde başlasınmı ekranı geldi pc açıldı. (anlamadım gitti ne komplike bi sorun bu yaa..)

teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: EneRGy.

Ya işlemci aşırı ısınıyor ve sistem kapanıyor veyahut PSU yetersiz. PSU nun marka ve modeli neydi ? Ve sistemin nedir yazabilir misin?

yarbayım cevabın için teşekkürler.

ısı değerleri aşşagıdaki gibi.

sistem özellikleri şunlar.

intel core2 duo cpu 2.20ghz
    2 gb ram, 160 gb sabit disk, 1 tb harici disk
    400W psu (pc casper dan alınma o yüzden psu marka yazamıyorum o da casper.)
    1 gb, 128 bit ati grafik kartı
    dvd rwtr
    7+1 harici ses kartı

anakrt

• quote:

Orijinalden alıntı: recctum

quote:

Orijinalden alıntı: EneRGy.

Ya işlemci aşırı ısınıyor ve sistem kapanıyor veyahut PSU yetersiz. PSU nun marka ve modeli neydi ? Ve sistemin nedir yazabilir misin?

yarbayım cevabın için teşekkürler.

ısı değerleri aşşagıdaki gibi.

sistem özellikleri şunlar.

intel core2 duo cpu 2.20ghz
    2 gb ram, 160 gb sabit disk, 1 tb harici disk
    400W psu (pc casper dan alınma o yüzden psu marka yazamıyorum o da casper.)
    1 gb, 128 bit ati grafik kartı
    dvd rwtr
    7+1 harici ses kartı

anakrt

Kardeşim ısı değerleri gayet normal hatta baya düşük de sayılır cpu için. İşlemcide sorun olacagını düsünmüyorum bu değerlere göz attıktan sonra. Sanırım ve büyük ihtimalle de sorun psu da görünüyor. Bir arkadaşında eğer psu varsa ondan 1 günlügüne ödünç alırsan ve sistemi denersen sorunu daha iyi anlarız. bir kaç saat boyunca sistemi açıp oyunlara vs yük altına girecek uygulamalar çalıştır. Yalnız deneyecegin psu kalitesiz bir psu olmasın. Yine sorun çıkarabilir. Aopen, fsp, tagan, silverstone, highpower vs gibi kaliteli ve gerçek değerleri veren en az 400w lık bir psu ile denersen sorun nerdeymiş daha iyi anlarız.

• arkadaşlar kiralık psu arıyorum 2 gün deneme yapmak için.
  • arkadaşlar önceleri sorun aşşağıdaki gibiydi,

veya gece windows tan ekranı kapatıp sistemi açık bıraktığımda sabah ekranı açıyorum görüntü yok, maus yanıp yanıp sönüyor, sabit disk seri seşilde yanıp yanıp sönüyor. hiç bir komut işlemiyor, ekranın ışığı yanık gösteriyor. reset atmak zorunda kalıyorum her iki durumda da.

ancak şimdi görev yöneticisi tuş kombinasyonu çalıştı ve ekran görev yöneticisiyle geldi şayet herhangi bi işlem yapınca ne olusa olsun görüntü tık yok gidiyor. tek iyi tarafı reset atmıyorumda yöneticiden reset atıyorum pcye. zaten tek buna izin veriyor.
  • arkadaşlar yeni psu alıcam ancak alıcağım psu benim kasaya ebat olarak uygunmudur. ürün linki bu

http://www.vatanbilgisayar.com/high-power-hpc-400-h12s-element-serisi-400w-aktif-pfc-guc-kaynagi/productdetails.aspx?I_ID=42887

aşşagıdaki kasaya uyarmı bu psu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TORKK -- 12 Şubat 2011; 0:30:34 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.