Şimdi Ara

Bilgisayar Bazen Açılıyor , Bazen Açılmıyor ...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.866
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Sorunum şöyle ;
    Bilgisayrın power tuşuna bastığımız zaman bilgisayar açılmıyor.
    Defalarca deniyoruz ama bir türlü açılmıyor.Tam ümidi kesmişken son denemede power tuşuna bastığımızda açılıyor.
    Bazen de ilk denemede açılıyor. Baze ikinci denemede bazen onuncu ... Kafasına göre takılıyor yani.
    Sorun ile ilgili görüşleri bekliyorum.
    Teşekkürler.
    Anakart : GIGABYTE GA-945GCM-S2C

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi staluer -- 28 Nisan 2014; 11:27:45 >

• Power kablosunda temazsızlık olabilir.Veya power'da.Peki fazla bastırınca mı düğmeye,açılıyor ?
  • Bilgisayar açılmıyor derken,

eğer anakarta hiç güç girişi olmuyor hiç bir şey çalışmıyor ise, anakarta taktığınız power bağlantısını sökün ve bir metal yardımı ile (örn: Tornavida) kendiniz bir temas sağlayın. Eğer sorunsuz açılıyorsa bu deneme ile power düğmeniz arızalı demektir. Eğer aynı sorun devam ediyorsa anakartınızın güç devrelerinde bir sorun vardır.

eğer anakarta güç girişi oluyor, bilgisayar bios veya boot ekranında takılıyor ise (Bu sorun benimde başıma bela ondan örnek veriyorum) bios'u güncellemeyi deneyin. (Ben bu yöntem ile %99 çözdüm sorunumu).

Not: Bütün bu denemelerin yanında Anakartınıza bağladığınız 24 Pin konnektörde de bir temassızlık olması muhtemel. İmkanınız var ise farklı bir PSU ile deneme yapmanızı öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JB.Burak -- 28 Nisan 2014; 12:27:02 >
  • staluer S kullanıcısına yanıt
    Benim de anlık bastırmayla açılmıyor çok hızlı bas çek yapınca açılmıyor şöyle bir basılı tutup çekin belki ondan da olabilir.
  • Eski bilgisayarım da böyleydi. Açılıyor ama görüntü yok , deniyorsun deniyorsun, en son görüntü geliyor oh diyorsun. Büyük ihtimalle bilgisayarın düzgün kapanmamasından kaynaklanıyor. Bu da hardisk' e zarar veriyor .
  • Farklı PSU denendi.
    Aynı sorun devam ediyor.
    Power düğmesinde sorun yok kontrol edildi.
    Bazen anakarta hiç elektrik gelmiyor gibi.Bazen de tek seferde açılıyor.
    Temassızlık değil sanırım.Çünkü hiç müdahale etmeden bazen tek seferde , bazen ikincide , bazen beşinicide, yani kafasına göre açılıyor.
    Böyle ilginç bir durum işte.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.