Şimdi Ara

Bilgisayar Aniden Kapanma Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar Son 1 aydir Surekli Ayni Sorunla Bogusuyorum Eskiden Pubg De Arada Yapardi Simdi Her Sekilde Yapiyor New Worldu 2 gundur Sorunsuz Oynarken Simdi Ondada Yapmaya basladi Gta 5 Cs Go gibi cogu oyunda Yapmaya basladi

Sorunun Videosunu Birakiyorum Sistem Ozelikleri

Islemci i9 10900K

Ekran Karti rtx 3080 oc

Psu 750 watt silverstone focus 750 watt platinum

• Çözüm olarak neler denediniz?

Rtx 30 serisi için vaktinde şöyle haber çıkmıştı.
    https://www.chip.com.tr/haber/nvidia-geforce-rtx-3080-yasanan-sorunun-nedeni-belli-oldu_90693.html

Nvidia çözüm olarak sürücüden gpu frekansına 2000 MHz'e kadar limit koymakta bulmuştu yanlış hatırlamıyorsam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Buldum power yanmiş

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Bilgisayar  Aniden Kapanma Sorunu. Daha 6 aylik power

• Öncelikle gecmis olsun hocam, markasi seasonic tir, onun.. silverstone degildir. Simdi teknobiyotik yani akortek ile iletisime gecme zamani. Yenisini göndermeleri lazim. Planitum focus+ un bu sekil yanmamasi yakmamasi gerekirdi, seasonic e yakismayan bir durum daha. Baska bir arkadasiminda gecen yaz, 1200w lik modeli 2 yil sonra arizalandi, makine sadece render yapiyordu. Buna da dayanamayan psu üretiyorsa seasonic in sapkasini önüne alip bir düsünmesi gerekir. Tekrar gecmis olsun.

• Öncelikle çok geçmiş olsun. Umarım ürün değişimi en kısa sürede gerçekleşir.

Buna benzer bir sorunu bende yaşıyorum. Sormak istediğim diğer parçalarınız da herhangi bir sıkıntı oldu mu bu süreçte?

• seasonici en kaliteli psu üreticilerinden diye bilirdik ?

tepe model psularından birisinin yanması bilemedim...

acaba bağlantıyı tam oturtmadınız mı ? kolay kolay boyle yanmaması gerekıyor bu psunun.. bu psularada guvenemeyeceksek bilemedim..

teknobiyotik nasıl tepkı verecek bakalım. pek sevimsiz bir firmaydı. mağdur etmezler ins.

sonuclarını yazın ilerleyen dönemlerde referans olur arkadaslara.

• quote:

Orijinalden alıntı: acura07

seasonici en kaliteli psu üreticilerinden diye bilirdik ?

tepe model psularından birisinin yanması bilemedim...

acaba bağlantıyı tam oturtmadınız mı ? kolay kolay boyle yanmaması gerekıyor bu psunun.. bu psularada guvenemeyeceksek bilemedim..

teknobiyotik nasıl tepkı verecek bakalım. pek sevimsiz bir firmaydı. mağdur etmezler ins.

sonuclarını yazın ilerleyen dönemlerde referans olur arkadaslara.

Hocam baglantiyi tam yapmiştim eminim eskiside ayni sorun vardi ama eskisi yetmiyordu bu ilk zamanlarda pubgde yapiordu ama dun google chromu bile acamamiştim bende dedim bi temizlik yapayim butun parcallari soktum baktim psu gpu pini cikmiyor zorladim ama baya zorladim baktimki yanmiş enterresandi 10 sene garantisi var birde yansaydi o zaman buyuk sorun olurdu

• quote:

Orijinalden alıntı: VaHjEt

Öncelikle çok geçmiş olsun. Umarım ürün değişimi en kısa sürede gerçekleşir.

Buna benzer bir sorunu bende yaşıyorum. Sormak istediğim diğer parçalarınız da herhangi bir sıkıntı oldu mu bu süreçte?

Hayir sorun olmadi ama bu sorun genelde psu alakali bence ya yetmiyor yada psu cikis pinleri yanmiş oluyor artik buna kannat getirdim

• Teşekkürler cevabınız için. Uzun zamandır araştırıyorum ve size katılıyorum, bu tür arızalar/sorunlar psu kaynaklı oluyor ve son zamanlarda da baya artmış durumda psu sıkıntıları malesef..

• quote:

Orijinalden alıntı: kunGFu

Öncelikle gecmis olsun hocam, markasi seasonic tir, onun.. silverstone degildir. Simdi teknobiyotik yani akortek ile iletisime gecme zamani. Yenisini göndermeleri lazim. Planitum focus+ un bu sekil yanmamasi yakmamasi gerekirdi, seasonic e yakismayan bir durum daha. Baska bir arkadasiminda gecen yaz, 1200w lik modeli 2 yil sonra arizalandi, makine sadece render yapiyordu. Buna da dayanamayan psu üretiyorsa seasonic in sapkasini önüne alip bir düsünmesi gerekir. Tekrar gecmis olsun.

Malesef ben burdaki araci kurumlarla pek iletisime gecmiyorum direk firmaya yaziyorum logintech roccet vs hepsiyle bu sekilde halletim hepsindede yeni urunler geldi ayni sekilde yapmanizi tercih ederim

• Araci kuruma basvurmazsan kargo parasi vermen gerekecek, o da nerden baksan 250-300 lira dir. Bizim arkadas mail yoluyla ulasmisti global seasonic e, eger hata kendilerinde ise degistirirlermis, önce ürünü incelemeleri gerekiyormus, kargo ücretini karsilamiyorlarmis. Arkadasta yeni psu aldi, cünkü isi geregi aciliyet arz ediyordu. (Corsair rm750 idi galiba en yakin yerden temin etmisti)

• kunGFu kullanıcısına yanıt
    Yok hocam kargo ucretini hic vermedim aslen Satürn’den alsaydim onlara verdigim an yenir urun veriyorlar orda amatorluk ettim ama ordada 400 lira fark vardi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.