Şimdi Ara

Bilgisayar aniden kapandi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
372
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Gecen gun overclock denemeleri yapiyordum voltaj denemeleri bi ara guc kaynagimdan muhtemelen bip bip tarzi degisik sesler duymaya basladim ve sistemi komple kapatip actigimda ses kesildi. O gunden beri sistemim ara sira aniden komple guc kesmeler kapanmalar yasiyor. Acaba sorunum guc kaynakli mi ? yedek urun gonderimi yapilacak amazon tarafindan tarafima kesin bir bulgu olmadan onlarida yormak istemiyorum. Bilgisayarim kapaniyor bazen kendini acmaya calisiyor gucu kapatiyor fakat fanlarin isiklari yaniyor fan donmemesine ragmen sistemi reset attigimda bi fanimin isigi ve fan donmuyor ama diger fan donuiyor ve isigi yaniyor sizce guc kaynakli bir problem mi ? sistem imzamda mevcuttur.

• Masaüstünde şu arızalı falan demek zor olduğu için bence bazı parçaları teker teker test et. Deneme yanılma işi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • imzadanki psu nu bulana kadar... direk yazsaydin keske, daha karisik bir imza nasil yapilir bilemiyorum herneyse...
    psu hatasi o sekil olacagini düsünmüyorum. psu hatasi degil o, bana daha cok anakart hatasi gibi geliyor. Sorunun tespiti icin bir psu ve anakart gerekebilir. (amazon dan psu almak mantikli sanki, anakart biraz haksizlik oluyor gibime geldi :) )
  • Mukarnas kullanıcısına yanıt
    Hocam psu anakart ve işlemciyi iade ettim 8.nesil alacağım ve z370 bir anakart z370 için ne önerirsiniz?

• Hocam Amazon hesabima gift card iade edildi. Amazondan siparis verecegim mecburen z370 gaming pro carbon ve i7 8700k alacagim

• 7700k li sistemi yeni topladiysan zaten iyki basina gelmis böyle birsey de elinden cikarmis oldun. 8700k dogru secim sectigin anakartta iyi bence onun yerine alternatig Asus z370-A var düsünürsen, forumda kullanan da olacakti testleri mevcut. ama ben sahsen anakartta artik en uzun garanti süresini vereni tercih edecegim yani TUF serilerinden olacak.
  • Mukarnas kullanıcısına yanıt
    Hocam garanti dert degil ben ekstra garantide satin aliyorum alirken :) benim icin kalite onemli asus z370e strix ile msi gaming pro carbon arasinda cok muhim fark var mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: 8erk

Hocam garanti dert degil ben ekstra garantide satin aliyorum alirken :) benim icin kalite onemli asus z370e strix ile msi gaming pro carbon arasinda cok muhim fark var mi?

https://www.kitguru.net/components/motherboard/ryan-martin/asus-rog-strix-z370-e-gaming-motherboard-review/11/

• Msi daha iyi gözüküyor ayrıca benim ısıya bağlı sanırım pompanın bakır levhasında çizikler var sorun teşkil eder mi ve i7 8700klarda temp spikes var mı? 7700kdaki gibi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.