Şimdi Ara

Bilgisayar açılmıyor... acill yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar iş yerindeki bilg temizlemek için elektirik süpürgesi ile içine tuttum tozları aldım kapatım koydum yerine fakat düğmeye basıyorum hiç tık yok eve getirdim powesupply dendir diye değiştirdim onu gene tık yok ne olabilir hiç hareket etmiyor fanlar falanda çalısmıyor yanii elektrik geliyor ama anakartın ışığı yanıyor kabloyu takınca başlatma düğmesinde bir problem olabilirmi gerçi kontrol ettim bi sorun gözükmüyro orda da , nasıl elektrik veririm başka bilg ya eğer düğmeden kaynaklanıyorsa diye veya başka ne olabilir sorun
    tşkler

• güç düğmesinde sorun olabilir. güç düğmesinin kabloları normal yerine takılı mı . onu kontrol edin .

anakartta o kablonun takıldığı power sw yazılı 2 iğne gibi şey var. onların ikisini tornavida kullanarak birbirine değdir.
  • güç kabloları takılı ... kabloları buldum sköerek mi birbirine değdirmeye çalışacağım yoksa takılı iken mi , bayada zor olacak gibi baktım kablolara çok ufak ama bi denicem şimdi
    tşk
  • arkadaş power sw ve reset kablolarını kendi makinasına bakarak sökmüş ve iki makinada iptal geri nasıl takacağını unutmuş, kendi anakartı DFI i865pe 478 bunu hangi sırada takacağını bilmiyor, tel.açtı bende buraya yazayım dedim, nasıl takacak o kabloları.
  • Arkadaslarr power sw, hdd led reset, kabloları vardır bunların hepsini anakarttan cıkarın ve anakartta power sw yazan yere bir tornavida ile ikisini kısa devre yapın o bilgisayarın acma dugmesine basma ile aynı işlevi görüyor
  • tamam arkadaş çıkarmış kısa devre de yaptırmış ama, geri sıralı nasıl takılacağını yapamıyor
    quote:

Orjinalden alıntı: volkan8686

Arkadaslarr power sw, hdd led reset, kabloları vardır bunların hepsini anakarttan cıkarın ve anakartta power sw yazan yere bir tornavida ile ikisini kısa devre yapın o bilgisayarın acma dugmesine basma ile aynı işlevi görüyor

• kullandıgı boarda göre degişir arkadasım normalde sırası hdd led yanında reset alt tarafında power led ve power sw
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.