Şimdi Ara

bilen birisi yardımcı olur mu (çözüldü)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ben ntebookumu servise bırakmıştım. ve aynı sorunla bu 3. bırakışım. sabah servisi aradım bilgisayarın ekspertiz incelemesinde olduğunu söylediler bu ne anlama geliyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdolmaz -- 25 Temmuz 2012; 12:18:13 >

• Büyük bir ihtimal bilgisayarınız aynı sorundan 3.kez servise gittiği için para iadesi yapılabilir.
  • sorunun neden kaynaklandığını çözmeye çalışıyorlar...zaten senin yeni pc alma veya para iade hakkın gelmiş :)
  • ben bilgisayarı aldım alalı seste cızırtı wirelesste ise sinyal zayıflığı vardı. öyleki yan odaya geçince internete bağlanamıyordum. modemle arası en fazla 3-5 metre. bende ilk servise bırakmadan format atıp sürücüleri tekrar kontrol ettim. baktım yine olmadı servise götürdüm. servis baktı ve sorun işletim sistemi kaynaklı dedi. sonra ben işletim sistemini götürdüm madem öyle buyrun işletim sistemi dedim. bilgisayarınız yapıldı gelin alın dediler kontrol ettim seste cızırtı gitmişti ama wireless düzelmemişti. bu arada anakartı değiştirmişlerid. ancak aynı sorunla 3. kez bıraktım dün çünkü 3-5 metre ötedeki modemden sinyal almıyor cihaz. ve bu cihaz 5 aylık. keşke en başında yetkili servise değilde bölge onarım merkezine gönderseydim. bugün aradım hp ticari ürün olduğu için eve servis gönderip bölge bakım merkezine alabiliriz cihazı dedi. ancak cihaz başka bir yetkili serviste . bugün çıkacak rapora göre değerlendirme yapacağım. artık bilmiyorum nasıl bir işlem yaparlar. cihaz hp probook lh319ea.

• cevaplar için teşekkür ederim. sizce para iadesi almalımıyım yoksa yeni bir cihaz mı alayım. zaten para iadesi aldıktan sonra cihazı nerden olsa alırım sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: mdolmaz

cevaplar için teşekkür ederim. sizce para iadesi almalımıyım yoksa yeni bir cihaz mı alayım. zaten para iadesi aldıktan sonra cihazı nerden olsa alırım sanırım

parayı al
  • üst modelini tavsiye ederlerse onun garantisi oluyor mu ? yoksa eski cihazın garantisimi geçerli. öncelikli olarak para tabiki :)
  • parayı al
  • quote:

Orijinalden alıntı: code7

quote:

Orijinalden alıntı: mdolmaz

cevaplar için teşekkür ederim. sizce para iadesi almalımıyım yoksa yeni bir cihaz mı alayım. zaten para iadesi aldıktan sonra cihazı nerden olsa alırım sanırım

parayı al

Bence de.
  • Hiç sağlam HP ye denk gelmedim. talaş mı dolduruyolar içine ne. sarj soketi bozulanlar,ekranda görüntü kayanlar, ısı problemleri. Kesinlikle paranızı alıp başka markalara yönelin
  • ticari sürümlerde genelde sorun yaşanmıyor önceki cihaz ticari ir hp idi ve sorunsuz 6 yıl kullandım şu anda hala kullanıyorum ama teknoloji şans işi gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BoSS03

Hiç sağlam HP ye denk gelmedim. talaş mı dolduruyolar içine ne. sarj soketi bozulanlar,ekranda görüntü kayanlar, ısı problemleri. Kesinlikle paranızı alıp başka markalara yönelin

HPlerden bende memnun değilim benim laptopda pasif soğutma vardı ve kliseye girmiş fahişe gibi ısınıyordu makine en sonunda attım
  • dün aradım servisi bölge onarım merkezine biz sizin yerinize gönderdik dediler , hayırlısı ama ben 1 aya yakındır bilgisayarsızım. getiriyorum 1 gün kontrol edip geri götürüyorum. sabrım taştı yani
  • evet klasik hp sendromu. cihazınızın bios ayarları güncellendi. kabloları vs... sıkıştırıldı. test edildi ancak sorun bulunmadı. test işlemi devam ediyor denildi. yahu sorun yoksa evin diğer odasındaki modemden niçin sinyal almıyor bu cihaz kafayı yiyecem. bende çöpe atacağım gibime geliyor güzelim cihazı. bir daha hp mi aslaaaaaaaaaaaa!!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdolmaz -- 23 Temmuz 2012; 11:30:37 >
  • alabiliyosan parayı alıp asus lenovo gibi markalara yönelmeni dilerim
  • alamıyorum. çünkü her defasında test edildi ok diye gönderiyorlar ancak yine aynı sorun ile karşılaşıyorum.
  • bios güncellendi ve bağlantı kabloları gevşekti o halledildi. bilgisayar kendine geldi. servisten kurtuldum ya çok şükür ancak şunu söylemeliyim klavyenin tuşlarına basınca klavye kısmındaki birkaç tuş beraber hareket ediyor :) bi işi de tam yapsalar şaşarım ancak hiç sorun değil adam akıllı çalışıyor ya. inşallah bir daha görmem o servisi...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.