Şimdi Ara

Bilekleri Kalınlaştırmak? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
3
Favori
50.516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: KaraDavut1989

Aslında çok iyi olduğunu düşündüğüm bir yöntem var da sıkıntılı.Elleriniz yara bere içinde kalıyor.Su topluyor patlıyor.Ama acı olmadan kazanmada olmaz.

Hocam nedir?

@AhMeT.

Onlardan nerde bulabilirim ve fiyatı ne kadardır?
  • quote:

Aslında çok iyi olduğunu düşündüğüm bir yöntem var da sıkıntılı.Elleriniz yara bere içinde kalıyor.Su topluyor patlıyor.Ama acı olmadan kazanmada olmaz.

Nedir o yöntem ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: LsR

quote:

Orjinalden alıntı: AhMeT.

quote:

Orjinalden alıntı: JetRight

@AhMeT. buda ön kollar için dumbellden(k.bakmayın yanlış yazıyor olabilirim) farksız diyebiliriz hepsi aynı kas grubunu çalıştırıyor.

Bileklere gerçekten faydası oluyo

aynen bende 2 tane var 2 el içinde ayrı ayrı

2 aydır çalışıyorum hergün kollarda ilerleme var bilekler ince olmasına rağmen gücsüz değil

Ben elimden düşürmüyorum
    Bununla 1 ay çalışın. Bilekler ince bile olsa gerçekten bilekler güçleniyo.

2 tanede 5 kg dambıl aldım. hergun çalışıyorum.zayıf olmama ragmen kodummu oturturum

------------------------------------------

Spor mağazalarında bulabilirsin. 5-10 tl arası sanırım...

• o aletle bilek sadece güçlenir ama kesinlikle kalınlaşmaz doğuştandır yani
  • Yahu şu bilekolayına gıcık oluyordum birkaç kişi de benim gibi düşünüyormuş.Bilek dediğin yer kolla elin birleştiği yerdir kardeşim bunun inkarı var mı?Ön kol bazen yanlış anlaşılıyor sırf ön kolun bilek diye bilinmesinden dolayı.Sağlık Bölümündeki Vücut Geliştirme topiğimize bekleriz.

Bar ile
    Curl
    Standing Curl

Dambıllarla
    Single Curl
    Standing Curl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Derin Mavi -- 9 Haziran 2009; 18:20:51 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Magina

quote:

Nedir o yöntem ?

Silindirik tahta yada metal diye birşeyin ortasında delik açıp deliğe ip bağlıyorsunuz.İpin ucunada ağırlığı bağlıyorsunuz.Nasıl tasarlayacağınız size kalmış.Bu aletle ipi yukarı daoğru sararak ağırlığı yukarıya doğru çekiyorsunuz.

Bence çok etkili.Eliniz yanarsa yara bere olursa karışmam.

• quote:

Orjinalden alıntı: by_rappe

o aletle bilek sadece güçlenir ama kesinlikle kalınlaşmaz doğuştandır yani

Hacı azda olsun kalınlaşıyo hem doğuştandır diyorsun yeni doğmuş bebek ile 20 yasındaki adamın bilekler aynı mı

Konuyu açan arkadaşa sesleniyorum benım koydugum aleti al sen
  • Bilek kalınlaşması dıye bırşey yok.Benimde pek kalın sayılmaz.Arkadaşım var babası oduncu.Bu kuçuklukten beri baltayla hep odun keser bilekleri benim bacak bileklerim kadar.Kuçukkende süt,peynir,yağ,bal bunlardan hep yıyormuş her gün.Biz kuçukken saklanbaç oynarken adam bunları yaptı şimdide ağır bir iş yapmıyoruz bilekler bu halde.
  • benimde ince rahatsız değilim
  • Bilek yapısı kemik ve kıkırdaktır arkadaşlar orda kas yok kalınlaşması imkansız ama kas yaparsanız biraz ön kollar iyi görünür ve güçlenir.
  • eğer evde dumbel ve barbelliniz varsa

hammer curl

reverse barbell curl

ön kol kaslarını geliştirmek içindir.

veya

dumbell wrist curl

barbell wrist curl

reverse - reverse

eğer dumbelliniz yoksa bunu 5-8 litre su şişesine su doldurupta yapabilirsiniz reverse dumbell curl niyetine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kliwaj -- 9 Haziran 2009; 18:32:01 >
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Magina

quote:

Nedir o yöntem ?

Silindirik tahta yada metal diye birşeyin ortasında delik açıp deliğe ip bağlıyorsunuz.İpin ucunada ağırlığı bağlıyorsunuz.Nasıl tasarlayacağınız size kalmış.Bu aletle ipi yukarı daoğru sararak ağırlığı yukarıya doğru çekiyorsunuz.

Bence çok etkili.Eliniz yanarsa yara bere olursa karışmam.

İlginç ama bunun dambıldan farkı yok ki o zaman

• quote:

2 tanede 5 kg dambıl aldım. hergun çalışıyorum.zayıf olmama ragmen kodummu oturturum

El yumrugu yemeyen kendikini balyoz sanarmış
  • quote:

Bundan al.
    Ben faydasını gordum sende görursun.

Bilekleri Kalınlaştırmak?

• quote:

Orjinalden alıntı: Opps

quote:

El yumrugu yemeyen kendikini balyoz sanarmış

• bilekler genetikle alakali degildir .
    benim babam koy ortaminda yetismis , adam herseyin tazesinden faydalanmis . Keci sutu manda yogurdu vb. benim yumrugum kadar onda bilek var :)

kucukken ben sut , peynir gibi kalsiyum zengini yiyecekler yerine cukalata ve tatliya kactigim icin benim bilekler ince kaldi .yari capi 4 cm ( cevresi 10 cmden fazla) .
    Genetik olsaydi benimde bileklerin kalin olmasi gerekti . ama kerdesin bilekler elleri kadar . 12 yasinda ama elleride kurek gibi . Babam ona her turlu seyi veriyordu kucuklugunde . Isirgan otu suyu iciyor , akasya suyunu iciriyordu . Tabi sut urunleride cabasi . yani kucukten iyi beslenmeniz gerekti eger kalin bilekli olmak istiyorsaniz , ayrica bilekler bodye falan gelismez :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bluedevil86 -- 9 Haziran 2009; 18:38:43 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: AppendiX

Bende zayıf sayılırım, o el yayı denilen aleti düzenli 6 ay çalışın el sıkarken kıracak duruma geliyorsunuz,
    bi zamanlar her tokalaşmamızda elimi sertçe sıkan arkadaşım artık el uzatmaya yeltenmiyo bile

Alıcam bundan.

İkili mi satılıyor bunlar yoksa tek mi?
  • iki türlüde oluyor çift li al sen ikiside dengeli gelişsin, ve mümkünse alırken dene en sert olanını al ben sıkamam bunu deme bi süre sonra 3 parmakla sıkıyosun
  • quote:

Orjinalden alıntı: AppendiX

iki türlüde oluyor çift li al sen ikiside dengeli gelişsin, ve mümkünse alırken dene en sert olanını al ben sıkamam bunu deme bi süre sonra 3 parmakla sıkıyosun

Evet arkadaşa katılıyorum.

Benimki çok sertti.Yayı bozuldu düşün artık

• O Yay bir süreliğine sizi oyalar, parmaklarınızı güçlendirir ama maalesef on kol kaslarınızı geliştirceğini düşünmeyin.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.