Şimdi Ara

Bilek 3 lükler için ne yapmam gerekiyor? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
20.210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • denerim dostlar buaralar çalışıyorum biraz gelişme var , eskiden üçlükj çizgisinin yakınından atasmıyodum şimdi atıyorum ama halen üçlük atamıyorum .. olsun olucak eminim...
  • olur olur.bende eskiden cizgiden yetiştiremiodm.atış stilin tam oturunca rahat atmya başalrsın.sen calışmaya dewam et
  • agırlık çalışa bilirsin mesela...istersen ç.kaleye gel ben sana ögreteyim ben gerçekten çooooookk güzel bilek atarım
    ama gelemem diyosan daha baya bi çalışman lazım daha sonra nasıl bilek tatıgına kendinde inanamıcaksın
  • Bilek çalışmalarını hafif ağırlıkla yap ama en önemlisi bolbol şut çek koldan olsun bilekten olsun farketmez zamanla yaşın ilerledikçe 1-2 ay vücut geliştirmeye gidersin kolların daha da güçlenir.Ben bir dönem hergün hem 1 saat vücut geliştirmeye ordan da basket oynamaya gidiyodum ağırlık çalıştıktan sonra basket topu tüy gibi geliyodu e haliyle hem daha hızlı oynamaya başlıyosun hemde farkında olmadan reboundlarda vs daha avantajlı oluyosun.Bileğe olan faydalarını anlatmama gerek yok heralde Ama sen sen ol 15-16 yaşından önce çok fazla ağırlık çalışma. Çok genç yaşta ağırlık çalışmanın faydası değil zararı olur.
  • Bencede 17 yaşından önce felan çalışma .... bana dayım söyldei oda ağırlık çalışıyo ... gelişim için çoook zararlı ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: barking

Bencede 17 yaşından önce felan çalışma .... bana dayım söyldei oda ağırlık çalışıyo ... gelişim için çoook zararlı ...

doğrudur. küçük yaşlar için az ağırlık çok tekrar, gelişim tamamlandıktan sonra fazla ağırlık az tekrar tavsiye edilir diye duymuştum.
  • ki zaten baskette vücut yapınızın üstünde çok ağır çalışırsanız maçlarda kasılıp kalırsınız aman diim :) onun yerine az ağırlık çok tekrar her zaman iyidir.Dayanıklılığını arttırır.
  • Şöyle söyliim 17 yaşından önce vücut ağırlığından(mekik şınav ip atlama merdiven çıkma vs gibi)başka ağırlıklarla çalışma yaparsanız bu kemiklerin uzaması için gereken kemikler arasındaki boşlukları basınç nedeniyle hemen kapatıyor buda boy uzamaması gibi sorunlar yaratıyor.Aman diim sakın 17-18 yaşalarından önce ağırlık çalışmayın.Ama 3 kiloluk dumble alıp çalışmanı öneririm dumble in fazla bir zararı olmuyor.Dumble ı da fazla ağır alma 3 kilodan başla sonra 17 yaşında 5 kiloya veya daha üstüne çıkarırsın.İyi çalışmalar.
  • SüT İç
  • Evet doğru.Ama bi fark var ben gülmüyorum.Şu insanoğlu neden süte acayip bişeymiş gibi bakıyo anlamıyorum.Yani yoğurt ye desem gülmessiniz ama süt için diince gülünüyo.Anlamadım vallahi.
  • Kolların kaslı olmalı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Atabilmeye başladınız mı hocam
  • 15 yaşındaydı dersek 27 olur bence bilekten 3 lüğü bırakalım.Arkadaş evlenip çoluk çocuğa karışmıştır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mersin uyducu

Kolların kaslı olmalı

Abi insaf yahu. 2005
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.