Şimdi Ara

Bilek 3 lükler için ne yapmam gerekiyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
35
Cevap
1
Favori
20.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben dunk basmaktan daha çok bilek üçlükler atmak istiyorum , bunun için biraz küçük olabilirim ama azimle herşeyin olacağına inanıyorum ... ne yapmam gerekiyor?

• bilek üçlük ne oluyor..
    sen karpuzmu atıyorsun
  • hayır karpuz atmıyorum yani ben de bilek atarmış gibi doğru bir biçimde atıyorum ama bileğimden destek alıp sırf bilekle atamıyorum ... yani daha çok kolumdan alıyorum... buda topu gelişi güzel fırlatıyormuşum gibi gözüküyor . bu nedenle bilek atmak istiyorum ... nasıl çalışmalıyım?
  • evde dumbell varsa hafif kiloda dumbelli al..avuçiçin üst tarafta kalacak şeklide kolunu dirsekten kır..bilekten ele kadar olan bölüm boşlukta olsun kolunu koltuk vb gibi bi eşyaya daya ve bileğini dumbelle yukarı aşağı oynat...bilek bölümündeki damarlar hafiften çıkıyorsa çalışıyorsun demektir
  • quote:

Orjinalden alıntı: bitirenadam

Arkadaşlar ben dunk basmaktan daha çok bilek üçlükler atmak istiyorum , bunun için biraz küçük olabilirim ama azimle herşeyin olacağına inanıyorum ... ne yapmam gerekiyor?

bak dostum
    sırtını duvara daya ve bacaklarını kır
    sanki duvara dayalı bi sandalyede oturuyormuş gibi anladın mı?
    sonra basket topu ile yukarı doğru atış yap ama bu atışları yaparken kesinlikle kolundan destek alma,tamamen bilek ile at
    bu bilek atışını geliştireceği gibi topu döndürerek atmanı sağlayacaktır,topun dönmesinin ne önemi var deme.bu iyi bir şut için önemli bir kriterdir
    tabi eğer bileklerin güçsüzse arkadaşların dediği gibi ağırlık ile çalışmalarda yap
    ukalalık ettiğimi düşünmeni istemem ama sadece bilek atmak yetmez,aynı zamanda şutunu havada atmalısın
    hem havada atıp hemde bilek atmak kolay bir iş değil,ben lisedeyken belli bir dönem bunu yapabilirdim ama o zamanlar antreman yapardık sürekli
    şimdi bırak havada atmayı eskisi gibi bilekten bile şut atmakta zorlanıyorum 3lük çizgisinin gerisinden
    zamanında orta sahanın biraz önünden koldan destek alarak bilekvari şut çektiğimi bilirim

• Hepinize teşekkür ederim ...

RccP dediğini denicem saol ...

northstorm , bende senin dediğin çalışmayı yapıyordum ama duvara yaslanmıyorum ... duvara yasdlanmanın yararları neler? cvpları beklliyorum tekrar teşekkürler
  • bol bol nah çekiceksin bilekten.... bi de nah çekerken şak şuk sesi gelmesi lazım
  • quote:

Orjinalden alıntı: header

bol bol nah çekiceksin bilekten.... bi de nah çekerken şak şuk sesi gelmesi lazım

• çok iyi ya

quote:

bol bol nah çekiceksin bilekten.... bi de nah çekerken şak şuk sesi gelmesi lazım

• quote:

deniyorum ve bir gelişme var başka varmı?

• 3.5 lik potaya basamıyorum tabikide .... yaşım ufak çünkü daha , ee dolayısı ile boyumda az ... sizce de bilek kullanmassam olur mu? çünkü şuanda attıklarım giriyo allahga şükür .... ama bir düşineyim ....
  • Azim etmen yeterli...

Atış yaparken bacaklarını çapraz kır kendine güzel bi poz seç hep o şekil atış yap illede bilek düşünme kafana göre takıl mesafe mesafe öğren uzmanlaştıkca birer adım geriye git...
  • bilek atmana gere yok.ama karpuz da atma.topu başının üzerinden salla.bilegini kullan ama kolunun dirsekten aşagı olan bölümünü de oynatacaksın tabi.ama kolunu atış yaparken oldugu gibi savurma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheDodO -- 29 Ekim 2005, 15:33:07 >
  • yakın yerlerden bilek atıyorsundur herhalde mesafeyi kademe kademe uzat hergün biraz daha uzaktan atmaya çalış.bakmışsınki üçlük çizgisinden atıyorsun bacaklarını kırmayı unutma,ayağını çok az yerden kesersen daha kolay atarsın..en azından bende işe yaramıştı bol bol sut antremanı yap en önemlisi bu
    ah gençlik ahh..
  • beyler herkese tşk ederim cvplar için ....

evet yakından bilek atabiliyorum ... kademe kademe uzaklaşmayı deniyeceğim o zaman ....

zaten hergün şut antrmanı yapıyorum başka birşey yaptığım yok ama bilek çalışmıyorum ....

bacaklarımı kırmam gerekiyorsa onuda yapacağız umarım ...

gelişmelerden haberdar ederim bugünden itibaren başlıyorum , ama allah kahretsin ki hava buz gibi ... bakalım biraz ısınsın .... neyse yeniden tşk ederim .... iyi günler ...
  • Kardeş benim gibi günde 1 litre (en az)süt iç çok faydasını görürsün.Faydasını anlatmama gerek yok sanırım.
  • Çok içmiyorum , yani 1 l içmiyorum ... tamam içelim bari ölmeyiz ya ...
  • kardes bilek üclük atmak istıyosan potaya yakın bır yerden basla her gun 50 sut at ve hergun bir adım geri git 3 ay sonra tam bir kobe bryant olacaksın kendim uyguladım onun için söyluyorum gercekten cok faydalı bır taktik tabı kobe olmak istiyosan
  • dostum saolasoın pis gaza geldim başlıyorum ..... peki aynı mesafeden kaç gün yapıyım ? bir gün yapsam yeterli mi ? yoksa 2-3 gün felan aynı mesafeden mi çalışıyım?
  • kas çalış biraz ... kollarının güçlü olması lazım.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.