Şimdi Ara

Bilal Erdoğan'ın federasyonu Avrupa'dan milyonlarca euroluk fon almış

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gazeteci Metin Cihan Bilal Erdoğan’ın başkanı olduğu Dünya Etnospor Konfederasyonu'nun Avrupa'dan milyonlarca euroluk fon aldığını belgeleri ile paylaştı.

Gazeteci Metin Cihan X sosyal medya hesabından yaptığı belgeli paylaşım ile AKP’ye yakın birçok vakıf ve kurumun Avrupa Birliği'nden fon aldığını ortaya çıkardı. AB’den fon alan kurumlar arasında TRT, TÜGVA, TÜRGEV, SETA Vakfı, İHH, ÖNDER İmam Hatipliler Derneği ve Dünya Etnospor Konfederasyonu yer aldığı ortaya çıktı.

AB’nin Erasmus+ adını verdiği eğitim, gençlik ve spor alanlarını kapsayan hibe programının Türkiye'deki ortaklarının AKP’ye yakın kurumlar ve vakıflar olması dikkatleri üzerine toplandı. AB’nin fonladığı Hibe programı kapsamında Türkiye'ye bu vakıflar üzerinden her yıl milyonlarca Euro'luk fon akışı yapıldığı da ortaya çıktı.

"GÖÇMENLERİN TOPLUMSAL HAYATA ADAPTASYONLARI"

Konuyu sosyal medya hesabından paylaşan Gazeteci Metin Cihan, B’nin verdiği fona dair internet sitesi üzerinden vakıflarla gerçekleşen 'fon programlarını' belgeleri ile X hesabından paylaştı.

Kurucuları arasında önceki dönem dışişleri bakanı ve şu anki MİT Başkanı İbrahim Kalın'ın ve koordinatörlerinden biri olan İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un da içerisinde bulunduğu Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı'nın (SETA) AB’den 'Göçmenlerin Toplumsal Hayata Adaptasyonları ve Rehabiliteleri' başlıklı bir fondan yaklaşık 40 bin Euro aldığı ise yine belgeleri ile ortaya çıktı.

"VATANA İHANETLE SUÇLUYORDU"

Gazeteci Metin Cihan SETA'nın AB’den aldığı fonu şu sözler ile paylaştı:

"SETA Vakfı listeler yayınlayıp Avrupa'dan fon alanları vatana ihanetle suçluyordu. Meğer kendileri fon alıyormuş. Aşağıdaki projeler hâlâ devam ediyor, hâlâ fon alıyorlar. Vakıf kurucusu şimdi MİT başkanı olan İbrahim Kalın. Koordinatörlerden biri Fahrettin Altun."

“KAYNAK AB RESMİ SİTESİ”

Türkiye’nin İsrail ile yaptığı ticareti belgeleri ile ortaya çıkaran ve bu sayede toplumsal muhalefette öne çıkan Metin Cihan diğer vakıf ve kuruluşların AB'den aldığı fonları ise şu şekilde paylaştı:

"Bir örnek vereyim. AB Erasmus+ fonu örneğin KA227-YOU-098395 kodlu projeyle kimi fonluyor? Bakıyoruz ve Turkey Youth Federation olduğunu görüyoruz. Böyle tanıdık gelmemiş olabilir. Bildiğimiz TÜGVA.

Bunun sadece küçük bir örnek olduğunu hatırlatmak isterim. Her yıl milyonlarca € fon akışı gerçekleşiyor. Belgeleriyle paylaşacağım. Proje tanıtımında da okuyacağınız gibi AB bunu STK'lar ile işbirliği olarak tanımlıyor ve uluslararası bir etki alanı oluşturma hedefi belirleniyor.

Türkiye'de seçtikleri partner TÜGVA oluyor.

Kaynak: Avrupa Birliği resmi sayfası "

ETNOSPOR NEDİR?

Etnospor, günümüz spor oyunlarının artan bir şekilde sanayileştiği, kurumsallaştığı ve başarının tek bir gösterge olduğu günümüz çağında geleneksel kültürlerin yaşatıldığı ve muhafaza edildiği yerel kimliklere özgü çok sayıda elementi bünyesinde bulunduran spor aktivitelerinin genel bir tanımlamasıdır.

Geleneksel spor ve oyunların tüm dünyada oynanır hale gelmesi, yaşatılması ve bilinirliklerinin artması şüphesiz ki insanlığa kendi doğasında bulunan temel değerleri tekrar hatırlatacaktır. Geleneksel sporlar ve oyunlar, evrensel değerler çerçevesinde sahip olduğu; gelenek, saygı, dayanışma ve barış temelinde dört ilke etrafında insanlığa katkı sağlamayı hedeflemektedir.

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/bilal-erdoganin-federasyonu-avrupadan-milyonlarca-euroluk-fon-almis-799186h.htm

• IBB nin özel uçaklı ROMA TATİLİ gibi sarmadı ve pampa ;)

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • OverClocKing kullanıcısına yanıt

Seni dunden beri masada tepindirttigine gore iyi birsey yapmis Istanbul’un sefiri. 🤣

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Six Feet Under. -- 20 Mayıs 2024; 16:4:7 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haçlılar AKP'ye aşık resmen. RTE'ye bir şey olmasın, AKP iktidarı bitmesin diye Vatikan'da toplu ayin yapıyorlar.

Eee..bulmuşlar mülteci sever hükümeti, bırakırlar mı hiç. Para da verirler başka bir şey de.....

işin kötüsü de bizim ab'den medet uman liberal solcular ile senin gibi ab düşmanı modunda takılanların aslında aynı AB tarafından yemleniyor olması.

AB hem akpyi destekliyor hem pkkyı destekliyor hem dincileri :D bir tek Türkçüleri desteklemiyor bu ab.

bu durumda akplileri anlarım ki ab'yi seviyorlar.

lakin ben hala Atatürkçü olup ab savunan, medet umana acırım :D bu liboşlar siz Atatürkçülerden nefret ediyor.

ben Kemalist yani nasyo sosyalistim. Beni zaten sevmez solcular. ama sizi de sevmiyore Atatürkçü türkolar.

• Six Feet Under. kullanıcısına yanıt
    Sorsak "BETONA KARŞIYIZ"
    ama
    Rabbim geçenlerde İSRAF adı altında kınım kınım kınadığını kendi KARADENİZLİ MÜTAHİT i yapınca savunabilecek kadar düşebilen YANAR DÖNERLERDEN etmesin.
    AMEN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverClocKing -- 20 Mayıs 2024; 15:28:46 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
    Imamoglu yaptigi surece karsi degilim. Tek kriterim sizi aglatmasi ve forumda mesai yaptirtmasi. Halk da benim gibi dusunuyor ki birine %10, digerine IKI KAT farkla ciger sokturttu :)

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
    2 aydir derbeder gibi AGLAYAN sizsiniz. Zeytinyagli yanik kremi var. Hala gecmediyse ACISI :)))))

• Bunlar böyledir. Fonları alırlar başkasına foncu derler. Avrupa yerinde olsam para vermem. Ab hibeleri nereye gitti belli değil.

Akp rejiminin yaptigi servet transferi sirasinda zengin olanlardanim. 20 yillik araba kullanirken bir anda kendimi 45 tfsi kullanirken buldum. BEDAVA krediler sagolsun :) Cekip cekip bitcoin yatirdik Allah razi olsun sayenizde. Ekonomiye nallari toplattirdi ama bize yaradi :) Sadece sizin zihniyetinizi elestirdim. Neyse eytden gelen emekli mayisin yatmis mi bak bi 😂

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Six Feet Under. -- 20 Mayıs 2024; 15:56:14 >
  • Vay foncu akepeliler vay. Belliydi zaten neden Avrupa'nın sığınmacılara karşı kapı bekçiliği yaptığımız. Bir grup insanın çıkarı için yaşıyoruz koca millet, rezillik.

İsimlere bak be: Bilal Erdoğan, Fahrettin Altun, İbrahim Kalın...

• pskillercheto kullanıcısına yanıt

Atatürkçü mü? Cevap yazdığın herif aktroll'ün akepelinin teki. Ne Atatürkçü'sü?

• bilgilendirme için sağol, lakin ben de farkındayım. sadece paralel hat çekiyorum.

• Kartal Göz kullanıcısına yanıt

Bu eleman başka bir boyutta yaşıyor. Bilal Erdoğan'ın federasyonu Avrupa'dan milyonlarca euroluk fon almış 

• he who shall not be named(forumda 2 tane var), damlarlar birazdan...

sizden ricam, insan yerine koyup cevap vererek ödüllendirmeyin şunların davranışlarını... Bilal Erdoğan'ın federasyonu Avrupa'dan milyonlarca euroluk fon almış 

• bedavaya bakmıyoruz zaten vericekler tabi o antlaşmayla aldık zaten.

sağlık harcamalarıda fonlanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 21 Mayıs 2024; 18:32:47 >
  • pskillercheto kullanıcısına yanıt

Yok bunlara ister paralel hat çek istersen seri bağla bir halt olmaz. Heriflerin amacı üzüm yemek değil bir kere bağcıyı linç etmek. Blokla geç. Hee forumda troll'lerle eğlenen, onlar yazınca günü şenlenen troll-savar arkadaşlar da var. Onlar gibiysen bloklama sen de eğlenmene bak. Bilal Erdoğan'ın federasyonu Avrupa'dan milyonlarca euroluk fon almış  Ben onlardan olamadım.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.