Şimdi Ara

Bıktım bu işlemci fanından :(

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • pentidum d 820 2.8 ghz işlemci fanım var orjinal.son devirde inanılmaz ses çıkarıyor.bu hıza rağmen bile işlemci ısınıyor,zannedersem işlemci fanı tozlanıyor bu yüzden ii soğutamıyor işlemciyi.fakat her ay durmadan temizlemem gerekiyor,çok tozlanıyor.kasa kapakları açık yada kapalı olsun afkr etmiyor yinede tozlanıyor.buna ne çare bulabiliriz.böle uğraştırmıcak sessiz ve ii soğutan bir fan var mı bu kadarda tozlanmıcak.

• bendede pes oynuyunca işlemci ısınıp restart atıyo
  • öncelikle sanırım sizin kasa fanı ters çalışıyor yani normali şudur kasa fanı içeriden dışarı hava verir hem sogutur sıcak havayı dışarı atar hemde giren toz u ...gelelim işlemci fanınıza eve piyasada daha kaliteli fanlar var ortası bakır yada komple bakır olan sogotucular tam sizin işlemcinize göre........
  • şimdi birde şöyle düşünün işlemci ısınır genelde piyasada aleminyum sogutucular vadır işlemci ısısını macun a yansıtır onu aleminyum emer tarklardan fandan aldıgı havayı kullanarak sogutur yani aslında ısıyı dagıtır kasa fanı bu ısıyı ve sisteme giren toz u dışarı atmadan sorumludur. şimdi taraklar tıkanınca hava girişi bariz azalır o zaman ne olur fan kendini yorar aleminyum ısıyı ememez macun kendini tahrip eder ve siz istediniz kadar temizleyin fan tam devir dönsün degişen hiç bir şey olaz çünki macun zarar gördü... ama bakır aleminyumdan daha cabuk ısı emesi ve o ısıyı daha çabuk atmasıyla ünlüdür ve aleminyum a kıyasla fanı daha az yorması yani daha az hava ile aleminyuma kıyasla daha cabuk soguması ve macunu yormaması....
  • bu fiyata bundan iyisini ...
    kendi özel macunu üzerinde sürülü olarak geliyor[arctic5]
    http://www.firebal.net/asp/show_stock.asp?product=K0235
  • seventyseven'ye katılıyorum
    Bende intel FAN sesine dayanamayıp üst reismde görülen FANı aldım, montajı biraz zahmetli ve ince iş ama çok memmunum.. sesi byük oranda azalttı
  • Fan aparatı ile fanı büyütmekle de sorununu halledebilirsin. Komple blok işlemci soğutucuyu da sökmene gerek kalmaz böylece.
  • quote:

Orjinalden alıntı: seventyseven

bu fiyata bundan iyisini ...
    kendi özel macunu üzerinde sürülü olarak geliyor[arctic5]
    http://www.firebal.net/asp/show_stock.asp?product=K0235

öneriniz için tşkler.bunun dönüş hızına baktımda 2 bin civarı birşeymş.gerçekten bu kadar fark ediyor mu?yani orjinal fan 4 bin devirde döndüğünü gösteriyor ve buna rağmen doğru dürüst soğutmazken bu 2 bin devirde ne kadar soğutur acaba

• Montajını iyi yapasan memmun kalacagın bir fan oldugununda emin ol..
  • arkadaşlar alpine 7'yi almaya karar verdim fakat firebal'da yok o ürün başka satılan bi yer varmı bildliğiniz? Bu arada artric'in birkaç cpu soğutucusu daha var.

http://www.firebal.net/asp/show_stock.asp?product=K0217

bunun fiyatı biraz daha pahalı ama nasıldır acaba bu?stokta varmış diğeri öncelikli bulabileceğim biyer olursa alpine 7 alacağım.yoksa ise biraz daha para verip bu linkini alacağım sanırım.
  • http://ww w.sanalmarketim.com/urun/K0235/?liste&ref=%2Csxbiu%3A71%2Csxbia%3A72%2Csxmi%3A137&sxsiti=&liste_tipi_yaz=&sxpg=1
    ben buradan aldım. 30 YTL civarı
  • tşkler golevez33 bende siparişi veridm dün bu hafta elimde olur sanrım.birde montajı biraz sorunlu demişsiniz biraz açar mısınız ne yönden sorunlu?nasıl takacağım,neye dikkat etmeliyim kırmamak için :P

tşkler ilginize
  • öncelikle eski fanı sökeceksin. Ancak termal macundan dolayı eski fanının işlemcinin üzerine yapışmış durumdadır çok sdikkatli bir şekilde eski fanı çıkar. tavsiyem . işlemci mandalını açmadan fanın 4 bağlantısını çıkar ve fanı esnete esnete sök. işlemi üzerindeki eski macun kalıntılarını güzelce temizle...
    Yeni fanı takmadan önce mutlaka anakartı kasadan çıkarmak zorundasın. çünkü anakartın altına + şeklinde bir parça takılacak fan bu parcaya tutturulacak.
    Çok önemli bir husus ise şudur: Fanı istedigin yönde takabilişrsin yani 4 farklı yönde monte edebilirsin ANCAAAK, Anakart üzerinbdeki kondansörler işlemci yuvasına çok yakın ise sorun çıkarıyor. ben ancak tek bir yönde oturtabildim. aksi halde fan işlemciden önce kondansötörlerin üzerine bindi.
    4 farklı yönüde dene hangisinde tam oturuyorsa öyle yerleştir. ama bunu denerken termal macunun işlemci üzerine yapışıp dagılmamasına dikkat et. Bu arada söylemeyi unuttum üsteki fanı metal plakadan ayır. fanı en son takacaksın. Önce metal plakanın düzgün bir şekilde yerleştiginden ve başka bir şeyi sıkıştımadıgından emin ol. en son ise fanın iki yanında aşağı dogru sarkan mandallaır var. bunu takmak biraz ugraştırdı beni. çünkü bu mandaların civatası olup gevsetilebilecegini görmemişim :) yani sen mandalları gevşet aşağı biraz sarksın donra yerine oturtunca yavaşa yavaş sıkarsın.
    Fandan ben cok memmun kaldım. zaman geçtikse ses dahada azalıyor. termal macun iyice boşlugu doldurunca yani..
    hayırlı olsun

• usta merhaba bnde senin gibi şikayetçiydim bütcen ne kadar bilmiyorum eger fan almayı dusunursen bigtypoon al derim 70 ytl vatanda
  • golevez yazı için çok tşkler.en geç 3-4 güne kadar elime geçecek gibi.sesten çok iyi soğutması önemli aslında benim için.benimki pc yi açtığomda 37 derece, 20-30 dk cs 1.5 oynayıncada 45 dereceye kadar yükseliyor.fan hızı en yüksek devirme olmasına rağmen soğutmuyor.umarım bundan memnun kalırım tşkler.

king_yao; valla aldım geçti artık saol yinede :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: VzSs

golevez yazı için çok tşkler.en geç 3-4 güne kadar elime geçecek gibi.sesten çok iyi soğutması önemli aslında benim için.benimki pc yi açtığomda 37 derece, 20-30 dk cs 1.5 oynayıncada 45 dereceye kadar yükseliyor.fan hızı en yüksek devirme olmasına rağmen soğutmuyor.umarım bundan memnun kalırım tşkler.

king_yao; valla aldım geçti artık saol yinede :)

Öyle söyleme.Bende soğutma mühim diyerekten coolermaster marka bir fan aldım.Takmak için kasanın içini tamamen söktüm.Bayağda bir uzun sürdü.Takdığımda bilgisayarımdan gelen ses rahatsız ediciydi.1 ay dayanabildim ancak.Şu an stok fanı kullanıyorum tekrar.Umarım almış oldun ürün hem sessiz hemde performanslıdır.
  • aynı işlemci bendede var yaz girinceye kadar ses sorunu pek yoktu
    sıcaklık sorunu oluşunca biostan fanı performans devrine aldım oyuna girince sanki uçak motoru çalışıyor zannedersin ama napalım işlemcinin
    sıhhati için katlancaz ayrıca benim işlemci açılışlta 55 c civarı açlşıyor oyunlarda 60 dereceyi zorluyor bu sıcaklarda normal bence
    sorunsuz çalışııyor
  • bu sabah itibari ile apine 7 elime geçti.transistörler biraz engelledi gibime geldi o yüzden tam oturdu mu oturmadı mı bilmiyorum.ses olayı çok iyi ama ne yazıkki ısı olayı canımı sıktı.normal fan sesli çalışsada 38 derecede başlıyordu windows ekranı açıldığında.bunda ise minimum 50-55 derecede seyrediyor.oyunda sanırım ilk 10 dakikada reset atar.son devirde çalışıyor ve çok ısınmış durumda.sebebi ne olabilir acaba
  • bence git pc ciye en hızlı doneninden buyuk bi fan al hatta 4-5 tane flan al stok yaparsın bozulursa die
    haaaaaaa bisi sorcam hani bu guc kaynaklari var ya kasada koca kutu sizde onun icinde fan var mi benim ark da var ama bende yok fazla performans kaybı olur mu? veya fark var mi???
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.