Şimdi Ara

Biberin kilosunun 15 tl olması ?!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
1.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 2 yıldır menemeninden sotesine kadar her yemekte köy biberi kullanırım.

Geçen sene 3.95 ile 5.95 arasında gidip gelen fiyatlarda iken bugün sanalmarkete girdiğimde şu manzarayla karşılaştım;

Sonra bizim burdaki yunus markete gidip bakayım dedim, 13.95 tl.

Ayrıca markette dikkat çeken diğer fiyatlar ; çarliston biber 9 tl. domatesin en ucuzu 6 tl, orta kalitelisi 9 tl.

Bi insanın ekonomi çok iyi diyebilmesi için gerçekten beyninin yıkanmış olması falan lazım.

• Ehonomi coh iyi Allah ediyi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 14.95 değil başkanlık gelsin 15e sabitlesinler biberi

• İnsanlar et ucuzlasın diye beklerken sebzelerde yavaş yavaş et gibi vitrinden bakılır hale geldi. Önceden söylediğim gibi zevkle izliyorum, bu halk herşeye layık.
  • Bugün pazardan 12 tl ye aldım
  • ekonomi çok iyi, eğitim çok iyi o yüzden millet avukat,doktor oldu hep.
    Köylü kalmadıki millet niye şehirlere gitti sanıyosunuz.
    Köylü olmayınca biber ekende kalmadı.

• Biber sezonu değil ondan olmasın, organik köy biberi ucuz satarlarsa şaşırırım. Köylerde ne üretiliyor ki ucuz olsun. Her yere bina dikiliyor bu günlerimizi gelecekte umarım aramayız bulabildiğimize şükür ediyorum.
  • Pahalı geliyorsa yemezsin olur biter, bak bana 7/24 makarna tüketiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Patrick Yıldız

Pahalı geliyorsa yemezsin olur biter, bak bana 7/24 makarna tüketiyorum

hocam sucuklu makarnadan gına geldi, farklı makarna tariflerin varsa alabilirim
  • Ne insanlarsınız ya. Biber kış sebzeside bizim mi haberimiz yok? Mahsul daha yeni yeni çıkıyor. Bu tür şeyleri yazdan alırsın dondurucuya koyarsın, kurutursun vs. Böyle yapmazsan gelir buraya kilosu 12 lira diye ağlarsın. Can eriğin kilosu şuan 300 lira. Eee şimdi hadi gelin hükümeti yerden yere vuralım. Birazcık mantıklı eleştiri yapsanız bu adamlar ya yola gelirdi yada şuan iktidarda olmazlardı. Sizler böyle yaptığınız sürece bu iktidar ne değişecek nede gidecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bide Rusya meyve sebze yiyemeyecekti...

• ''Kardeş avrupa'da millet bunları tane tane alıp yiyor bu fiyatlar bedava''
  • quote:

Orijinalden alıntı: TinyAngel

Ne insanlarsınız ya. Biber kış sebzeside bizim mi haberimiz yok? Mahsul daha yeni yeni çıkıyor. Bu tür şeyleri yazdan alırsın dondurucuya koyarsın, kurutursun vs. Böyle yapmazsan gelir buraya kilosu 12 lira diye ağlarsın. Can eriğin kilosu şuan 300 lira. Eee şimdi hadi gelin hükümeti yerden yere vuralım. Birazcık mantıklı eleştiri yapsanız bu adamlar ya yola gelirdi yada şuan iktidarda olmazlardı. Sizler böyle yaptığınız sürece bu iktidar ne değişecek nede gidecek.

hocam geçen kış da aldık biber, ben her hafta 2 kez alırım. geçen sene 7 liranın üstüne çıktığını görmedim daha.

sorun biberde değil, herşey inanılmaz pahalı artık. hacı şakir'in 4'lü normal el sabunu 4.5 tl olmuş. dove katı sabun 3 tl. pirinç aldım daha dün 1 kg 7 lira. 200 gr kaymak 8-9 lira. herkes dolar/euro arttığında meyve sebzeyi dolarla mı alıyoruz sanki diyordu. döviz artışlarında gıda ürünleri 3-5 ay sonra etkilenir. şu an etkilerini görüyoruz.

zaten araba, elektronik vs gibi şeylerin fiyatlarından ve vergilerinden bahsetmeme gerek yoktur umarım.

ayrıca şunu da belirteyim, 4 sene önce benim sektörümde en az 50 ofis mimar ararken şu an aynı şehirde 7-8 ofis ancak alıyor. kamuda alımlar eskiye göre durma noktası denebilecek bir noktada. kaç arkadaşım ofis kapattı.

ekonomi kötü derken işkembeden sallamıyoruz yani, biz de biliyoruz hangi meyvenin sebzenin hangi mevsimde yetiştiğini.

• quote:

Ne insanlarsınız ya. Biber kış sebzeside bizim mi haberimiz yok? Mahsul daha yeni yeni çıkıyor. Bu tür şeyleri yazdan alırsın dondurucuya koyarsın, kurutursun vs. Böyle yapmazsan gelir buraya kilosu 12 lira diye ağlarsın. Can eriğin kilosu şuan 300 lira. Eee şimdi hadi gelin hükümeti yerden yere vuralım. Birazcık mantıklı eleştiri yapsanız bu adamlar ya yola gelirdi yada şuan iktidarda olmazlardı. Sizler böyle yaptığınız sürece bu iktidar ne değişecek nede gidecek.

Yazında pek ucuz denemez 4 tl en kafi fiyatı bu kanı kuruyasıcalar akılları sıra piyasa yaratıyorlar biber fidanın dan elde edilebilen biberi bilmesek utanmadan diyecekler dönümünden 10 kg çıkıyor o yüzden pahalı. Yurt dışına pompalamaktan iyi ürünleri sanki kıtlık var gibi iç piyasanın da anasını belliyorlar. Geçen sene ramazan ayında 5 tl' ye domates 7 tl' ye biber aldığımı biliyorum Antalya gibi yerde.

Yurt dışı bunlara DONUNU indir BECERECEM dese utanmadan indirip verirler emin olun Siyasetçisinden pazarlamacısına kadar. Arada ezilen üretici gerçi onlarda aş hırlı kafir değiller ya neyse televizyona çıkıp bağırıyorlar 50 kuruşa bizden lıp 4 tl ' ye satıyorlar diye ama gidip yerinden al aracısız yine aynı fiyatı çekiyorlar müstahak onlara da bu olanlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: NeolindTR

quote:

Peki et kış ürünü mü? yahu böyle fiyat mı olur.

Ozaman git et fiyatları konusu aç. Yazdığımı okuduysan az mantıklı olun dedim. Et fiyatları iyi demedim. Tabi yazılanı anlamak başka bişey.

• Bu ülkede yaz kış artık her şey eskisinden daha pahalı.

Konya kadar ülke olan Hollanda tüm dünyaya tarım ürünü satıyor. Biz kendi kendimize bile yetemiyoruz.
    Tüm sıcak parayı betona gömdüğümüz sürece zaten ancak taş yeriz.
  • Helal olsun headshot olmus resmen

• quote:

akdenize hiç indinmi
  • Kırmızı et yemiyen insan ile okumayan insan istenilen cahil hayvan kitlesine hazırlanır

Ülkemizde kırmızı et tüketimi pahalılıktan yok
    Eğitimde imam hatip ile yerlerde.

Reis zaten çobanım diyor.

Allah aşkına sizlerde ben hayvanım diyin de kurtulalım.
  • Daha biberin mevsimi gelmedi diyenler olmuşta sanki mevsimi olan meyve sebzeler çok mu ucuz ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.