Şimdi Ara

Bi bakın lütfen borç meselesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle merhabalar herkese..Yaklasık 3 ay kadar önce Almanya’dan TR ye kesin dönüş yaptım..Gecen sene Almanyada 2 yıl kontratlı telefon almıstım..Normalde aylık 60 euroydu ama her ay 100-200 geliyordu itiraz etsemde sürekli oyun siteleri falan filan kurtulamadım..Son 6 aydır ödemiyorum faturayı ve 500 euro borcum var suan..Mail geldi ve 12 Aralık’a kadar ödersem hat açılıp aylık faturaya devam edilcek aksi halde inkassobüro(icra gibi bisey) ya vericez diyor..Tabi ekstra masraflar ve önümüzdeki 1 senenin ücretide dahil olacak..
    Şimdi benim sorum; ben bunu ödemessem ne olur? Artık Türkiye deyim..Almanya ile herhangi bir bağım yok..Bu borcu benden tahsil edebilirler mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Burası türkiye senden borcun vergisini bile alırlar.

• sebastian2121 S kullanıcısına yanıt
    Borç Türkiyeden değil ama yani Almanya ya ait bir borc..Benim tahminim oraya gitmediğim sürece benden tahsil edemezler,ama yinede danışmak istedim sizlere

• quote:

Orijinalden alıntı: Naltay23

Borç Türkiyeden değil ama yani Almanya ya ait bir borc..Benim tahminim oraya gitmediğim sürece benden tahsil edemezler,ama yinede danışmak istedim sizlere

Hocam fikrim yok.

Açikçasi bence yine tahsil etmen gerekecek.

Eger imkanın varsa riske atma.öde kurtul

• sebastian2121 S kullanıcısına yanıt
    Haklısınız hocamda simdiye kadar 2 senelik parayı coktan vermis olmam beni sinir ediyor ve odemek istemiyorum..Malum Euroda cok arttı ama bakalım.. Teşekkür ederim zaman ayırdıgınız icin..

• Almanya'ya ait borcu Turkiye'de tahsil edemezler. Ancak herhangi bir Schengen vizesi almaya calistiginizda bunu onunuze cikartirlar.
  • Umarım alırlar bir şekilde. İnsan borç takıp kaçmaya utanır

• Hat açılınca tekrar gelmez değil mi yine ? Oyun siteleri falan demişsin yine çekmesinler bişey .
  • Kul hakkını bildiniz mi

• _ultima_ kullanıcısına yanıt
    Borç falan taktıgım yok..aylıgı 60 eurodan 24 ay kontrat..toplamda 1440 euro ediyor ben 12 ay boyunca zaten ödedim ve herseferinde minimum 150 euro pra aldılar..200 euroluk fatura ödediğimi bile bilirim..defalarca itiraz etmeme ragmen hicbir sonuc cıkmadı..zaten 2 yılda ödemem gereken paradan fazlasını ödedim yoksa kimseye borç takıcak,hakkına giricek,buna tenezzul edicek değilim ama artık bıktım ve 1 yıl daha her ay kira gibi fatura vermek istemiyorum.. Benim yerimde kim olsa boyle yapmak isterdi..

• SuKurgusu kullanıcısına yanıt
    Hocam Almanya ile ilişiğimi kestim bu yüzden hattı daha açmam söz konusu değil..İnanın başa cıkamıyordum defalarca iptal mailleri,vodafone ye sikayet mailleri ama sonuc yok,bende artık ödemiycem

• suratsızadam kullanıcısına yanıt
    Hocam gerekli sebebimi üstte yazdım..yoksa kimsenin 1 kurusuna tenezzul edicek değilim,fazlasıyla aldılar zaten benden..daha fazla kazıklanmak istemem kul hakkı olmasa gerek

• Vize sorunum yok zaten ama Almanya topraklarına adım dahi atmak istemiyorum artık o yüzden bu sorun teşkil etmiyorum..teşekkür ederim cevabınız icin :)

• Naltay23 kullanıcısına yanıt
    Benim dedigim sadece Almanya icin degil ama. Schengen bolgesinde herhangi bir yer icin vize basvurusu yaptiginizda karsiniza cikabilir.
  • Bence arayıp konuş ilgili kişiyle, hem sen madur olma hemde başkasını madur etme.

• Hocam hem Alman oturumum hemde Yeşil pasaportum oldugu icin vize sorunum yok istediğim gibi girer cıkarım,hee yinede cokta umrumda değil gitmemeye razıyım

• borcu öde veya ödeme ama borçla birşey alma huyundan vazgeç
  • isyankar97 kullanıcısına yanıt
    Hocam en az 10 kere ilgili yere mail attım..defalarca müsteri temsilcisini aramıştım..Her seferinde bu sizin harcamalarınız vodafone lik durum değil dedi..O zam 3.anbieter ( türkçe karşılığını tam bilmiyorum ) e kapatın madem öyle para cekemesinler dedim..ekstrede gordugum tum sirketlere hep mail yazdım iptal edin şikayet ederim şeklinde..Önce bir iptal maili ardından ay sonu tekrardan dolgun fatura.. Madem öyle bende artık ödemiyorum dedim.. Ayrıca zaman ayırdıgınız icin cok tesekkur ederim

• gren kullanıcısına yanıt
    Çok haklısınız..Sadece tel faturam 45-50 euro arasıydı..bende haklı nedenle dedim ki madem 60 euro ya telefonla beraber kontrat var o zaman böylesi mantıklı dedim ama keşke 60 euro olsaydı..Yoksa bende karşıyımdır,cebimdeki nakit kadar hareket ederim ama durum cok ters oldu..

• quote:

Orijinalden alıntı: Naltay23

Çok haklısınız..Sadece tel faturam 45-50 euro arasıydı..bende haklı nedenle dedim ki madem 60 euro ya telefonla beraber kontrat var o zaman böylesi mantıklı dedim ama keşke 60 euro olsaydı..Yoksa bende karşıyımdır,cebimdeki nakit kadar hareket ederim ama durum cok ters oldu..

bu konularda pek bilgili değilim ama borç iyi birşey değil bunu biliyorum
    inşallah duzgun bir şekilde halledersiniz
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.