Şimdi Ara

BF4 Multiplayer Crossfire Sorunu YARDIM!!!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
922
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar oyun çıktığından beri yapılan oyun güncellemelerine ve ekran kartı güncellemelerine rağmen Crossfire sorunu çözülmedi. Sorunu battlelogda da anlattım ama çözüm bulamadım bazıları bios dan cpu'nun hyper trading özelliğini kapatınca sorunun çözüldüğünü söylüyorlardı ama denemeye değer bulmadım faydası varsa bile eğer BF4 gibi bir oyun HT teknolojisine uygun şekilde yapılmıyorsa lanet gelsin

Soruna gelince oyunu recon olarak oynuyorum ve pld dürbün kullanıyorum. Sahangai haritasında gökdelenlerin çatısında PLD dürbün ile sağa sola bakarken aniden pc kilitleniyor ve bu sorun sadece shangai haritasında değil nadiren diğer haritalarda da oluyor ama shangai da gökdelen tepesinde pld kullandığım zaman kesin pc kilitleniyor %90 pc ye reset atmak zorunda kalıyorum. Birkaç kere zor bela masaüstüne çıkma şansım oldu ve ekranda directx hatasını gördüm. Şu anda catalyst 13.11 beta 9.5 sürücüleri yüklü. 14.1 beta sürücüleri çıktı ama bu soruna çare olacağınıda sanmıyorum. Ekran Kartları ve ramler dahil tüm sistemi oc li olarak kullanıyorum. Ekran kartlarını varsayılan ayarlara alarak da denedim ama yine bir faydası olmadı ama sorunun oc den olmadığına eminim crysis 3, crysis warhead, metro 2033 ve diğer oyunlarda böyle bir sorun yok. Hatta crysis 3 ekran kartına bf4 den daha fazla yükleniyor ona rağmen bir problem olmuyor

• Alla alla bu oyunda Bi tek ben sorun yaşıyorum heralde
  • Ati 5870 crossfire kullanıyordum, BF4 oynarken donmalar ve directx sorunları artık usanmıştım. Yıllarca ATİ kart kullandım reklam için söylemiyorum sonra gittim NVİDİA bir kart aldım tüm bunlardan yazılım sorunlarından kurtuldum, şimdi rahat oyuna giriyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İOT

Ati 5870 crossfire kullanıyordum, BF4 oynarken donmalar ve directx sorunları artık usanmıştım. Yıllarca ATİ kart kullandım reklam için söylemiyorum sonra gittim NVİDİA bir kart aldım tüm bunlardan yazılım sorunlarından kurtuldum, şimdi rahat oyuna giriyorum.

Hocam nvidia şu anda tek kart olarak mı kullnıyorunuz ? Ben bu crossfire sorununu şu ana kadar bi tek bf4 de yaşadım. Tabi her oyun çoklu ekran kartını desteklemiyor onları konudan hariç tutuyorum ama bf4 gibi bir oyun nasıl olurda doğru düzgün çoklu ekran kartlarını desteklemez anlamış değilim. Ben sorunun amd kartlarda veya sürücülerinde olduğunu sanmıyorum bence oyun sorunlu.
  • FantasyFiRe kullanıcısına yanıt
    Tek 7970 nerene yetmiyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet şu anda tek kart kullanıyorum ultra ayarlarda gayet akıcı ve sorunsuz çalışıyor (fsp 80-100 arası gidip geliyor) birde Win 8.1 tavsiye ederim eskiden w7 kullanıyordum 8.1 geçince sanki daha iyi oldu gibi.
  • Tek kartda gayet yeterli ama vysnc açık şekilde oyunu 60fps de sabit tutmak için tek kart yetmiyor. Sorunum zaten performansla ilgili değil sadece benden başkada böyle bir sorunla karşılaşan olup olmadığını öğrenmek istedim. Çünkü ea forumlarında bu tarz sorunla karşılaşan 60 kişi falan var
  • quote:

Orijinalden alıntı: İOT

Evet şu anda tek kart kullanıyorum ultra ayarlarda gayet akıcı ve sorunsuz çalışıyor (fsp 80-100 arası gidip geliyor) birde Win 8.1 tavsiye ederim eskiden w7 kullanıyordum 8.1 geçince sanki daha iyi oldu gibi.

vysnc kapatınca bende de tek kartla fps tavan yapıyor ama şu ekrandaki yırtılmalar yüzünden tüm oyunlarda vysnc açıyorum
    Hocam dalgamı geçiyorsun tek 7870 ile aa kapalı 1080p de ultra ayarlarda 50-60 fps alıyorum 7970 te aa yıdı açarsın .
    Forumda 290 cf kullanan biriside cf de sorun yaşıyordu oyun genel olarak Cf veya slı de kötü çalışıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vinewood

Hocam dalgamı geçiyorsun tek 7870 ile aa kapalı 1080p de ultra ayarlarda 50-60 fps alıyorum 7970 te aa yıdı açarsın .
    Forumda 290 cf kullanan biriside cf de sorun yaşıyordu oyun genel olarak Cf veya slı de kötü çalışıyor

Tek kartda performans yönünden sorun yok zaten oyunu 1920*1200 tüm ayarlar ultra, 4x aa vysnc açık fps 48-60 arası oynuyorum ama bf4 çoklu ekran kartlarına bf3 de olduğu gibi destek vermiyor o çok saçma zaten böyle olacağı belliydi yangından mal kaçırır gibi bf çıkarsa böyle olur
  • Oc degerlerini biraz dusur hocam bnde de kilitleniyordu oc frekanslarini azalttim artik atmiyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre9110

Oc degerlerini biraz dusur hocam bnde de kilitleniyordu oc frekanslarini azalttim artik atmiyor

Hocam ekran kartının oc sinden bahsediyorsan iki kartda da oc yi tamamen kapatarak da denedim ama bi faydası olmadı.

Evet ondan bahsetmiştim ben azaltınca atmıyor artık dx hatası diye.
  • quote:

Evet ondan bahsetmiştim ben azaltınca atmıyor artık dx hatası diye.

OS den de olabilir OS ne senin ? win 7 ise oyun daha stabil çalışıyor olabilir.

8.1 pro 64 bit hocam
  • quote:

8.1 pro 64 bit hocam

alla alla o zman os den değil ben de aynısını kullnıyorum kartlar neydi sizin ?
    Laptop kullanıcısıyım hocam ben amd radeon hd 7730m var
  • quote:

Laptop kullanıcısıyım hocam ben amd radeon hd 7730m var

Hocam merak ettim de acaba sisteminizi tam olarak yazar mısınız?Ayrıca Bf4'ü sp-mp hangi ayarlarda kaç fps deoynadığınızı da söylerseniz çok makbule geçer :)
  • i5 3210m islemci 6 gb 1600 mhz ram 256 gb ssd 2 gb 7730m ekran karti. 1366x768 de cogu ayar medium filtre hbao 35-40 fps aliorum hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.