Şimdi Ara

BEYOND TWO SOULS (PS3 ANA KONU) [PS3 EXCLUSiVE] 8 EKİM 2013 (97. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.106
Cevap
21
Favori
64.431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Soruna cevap olarak:

Jodie'nin anne ve babasının ruhları yok. Onlarında paranormal güçleri var. Beyin gücü ile Jodie'nin annesinin bardağı oynattığını görüyoruz. Anne ve babasının güçleri olduğu için doğacak çocuğun çok önemli olduğunu düşünüyorlar. Bu yüzden Jodie'nin annesini kandırıyorlar ve onu bu çocuğa bakamayacağına ikna ediyorlar. Sonuç olarak Jodie'nin annesi Norah da doğumdan sonra bebeğini vermeyi kabul ediyor. Ama doğum anında Jodie doğduktan hemen sonra fikrini değiştiriyor. Bu arada Jodie'nin ikiz erkek kardeşi ölü doğuyor, kordon boğazına dolandığı için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albatrosshigh

Soruna cevap olarak:

Jodie'nin anne ve babasının ruhları yok. Onlarında paranormal güçleri var. Beyin gücü ile Jodie'nin annesinin bardağı oynattığını görüyoruz. Anne ve babasının güçleri olduğu için doğacak çocuğun çok önemli olduğunu düşünüyorlar. Bu yüzden Jodie'nin annesini kandırıyorlar ve onu bu çocuğa bakamayacağına ikna ediyorlar. Sonuç olarak Jodie'nin annesi Norah da doğumdan sonra bebeğini vermeyi kabul ediyor. Ama doğum anında Jodie doğduktan hemen sonra fikrini değiştiriyor. Bu arada Jodie'nin ikiz erkek kardeşi ölü doğuyor, kordon boğazına dolandığı için.

Teşekkür ederim ben ruh ile bağlı olduklarını sanmıştım sadece paranormal güçleri olduğu kısmını kaçırmışım.Geri kalanlar malum zaten.
  • Ayrıca bir soru daha konuyla bağlantılı olarak
    Annesi ve babasındaki paranormal güçlerin kızda da görülmesi bekleniyor ama Jodie'de bundan ayrı olarak ikiz kardeşinin ölü doğmasının sebebiyet verdiği bir özellik meydana geliyor.Kaçırmadıysam Aiden'ın yardımı olmadan paranormal diyebileceğimiz hiç bir doğaüstü gücünü kullandığını görmedim Jodie'nin.Yani eğer Aiden ölü doğmasaydı Jodie'nin hiç bir özelliği olmayacaktı yanılıyor muyum?
  • The False Shepherd kullanıcısına yanıt

Aiden ölü doğmasaydı Jodie'nin hala paranormal güçleri olacaktı. Mesela oyunun sonunda Life (Hayat) ı seçersen ve Alone (Yalnız)'ı seçersen, o zaman görüyorsun ki, Aiden eskisi gibi Jodie'nin yanında olmamasına rağmen Jodie hala ölüleri görebiliyor ve duyabiliyor. Ben bu sonucu çıkardım en azından.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albatrosshigh

Aiden ölü doğmasaydı Jodie'nin hala paranormal güçleri olacaktı. Mesela oyunun sonunda Life (Hayat) ı seçersen ve Alone (Yalnız)'ı seçersen, o zaman görüyorsun ki, Aiden eskisi gibi Jodie'nin yanında olmamasına rağmen Jodie hala ölüleri görebiliyor ve duyabiliyor. Ben bu sonucu çıkardım en azından.

Teşekkürler ederim ben öteki taraf sonunu seçtiğim için istemediği kadar ölü görüp duyabiliyor Jodie
  • The False Shepherd kullanıcısına yanıt

Rica ederim. Hepsini kurtarırsanız ve Beyond'u seçerseniz son farklı oluyor. 11 farklı son var.

• Jodie'nin rüyalarinda Gelecekte olabilecekleri görebilme özelliğide var.. Kışın Evsizken binanin yanacağini önceden gördüğü gibi, Çölde kizilderili aile ile kaldiğinda ilk gece rüyasinda çölde kötü ruhlarin olduğunu, Aile babasinin ölebileceğini ve öteki taraftan gelmiş olan kötü ruhlarla karşilaşacağini görmesi gibi... En önemlisi finalde Çok büyük bir kondensorun şehri mahfettigini bi harabenin üzerinden görmemiz gibi..

Bunlar siz oynarken denk gelmemişse Youtube kanallarinda ilgili bölümleri açip bakabilirsiniz..

@The False Shepherd & @albatrosshigh

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sedat. -- 30 Ekim 2013; 16:03:33 >

• Millet su kucuklugumuzde evde annemize yag gorurup kar topu oynadigimiz bolumde yukarida aiden'i goren var mi? Ben ust kata cikip lavobo'da kendime baktim sonra tus kombinasyonu cikti kombinasyonu yaptiktan sonra arkadan bir yaratik cikti ama Aidenmi emin degilim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Talat2106

Millet su kucuklugumuzde evde annemize yag gorurup kar topu oynadigimiz bolumde yukarida aiden'i goren var mi? Ben ust kata cikip lavobo'da kendime baktim sonra tus kombinasyonu cikti kombinasyonu yaptiktan sonra arkadan bir yaratik cikti ama Aidenmi emin degilim.

yok, o normalde de gözüken canavarlardan biri. geceleri jodie'yi rahat bırakmayan. hatta aşağıda depodan yağ aldığımızda oradan çıkmakta ağır davranırsak kapı kapanıyor arkada yine o beliriyor sonra annesi gelip jodie'yi çıkartıyor.
    benim orada en çok hoşuma giden sahne jodie'nin odasında bebekleriyle oynamasıydı
  • Bu oyunu oynayamadan playstation'ı sattım.Ps4'e gelme ihtimali var mı oyunun arkadaşlar ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • David Cage ve Quantic Dream'in Ps4 için çıkaracakları oyunu çok merak ediyorum, çok....
  • Sedat. kullanıcısına yanıt
    Evet aynen öyle. O örnekleri söylemeyi unuttum. Siz eklemişsiniz.

• Arkadaslar kronlojik sırayla bitircem bide bolum adlarını yazabilirmisiniz

• Arkadaşlar bu DLC içeriğinde "Making of the Game Featurettes"lerin hangisinde Türkçe altyazı var? Yanında parantez olmayan var acaba o mudur? Onun dışında (TR) yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sedat.

Jodie'nin rüyalarinda Gelecekte olabilecekleri görebilme özelliğide var.. Kışın Evsizken binanin yanacağini önceden gördüğü gibi, Çölde kizilderili aile ile kaldiğinda ilk gece rüyasinda çölde kötü ruhlarin olduğunu, Aile babasinin ölebileceğini ve öteki taraftan gelmiş olan kötü ruhlarla karşilaşacağini görmesi gibi... En önemlisi finalde Çok büyük bir kondensorun şehri mahfettigini bi harabenin üzerinden görmemiz gibi..

Bunlar siz oynarken denk gelmemişse Youtube kanallarinda ilgili bölümleri açip bakabilirsiniz..

Doğrudur haklısınız unutmuşum fakat
    çok büyük bir kondensörün şehri mahvettiği kısmı benim hafızamda yok ya görmedim ya da hatırlamıyorum.

Edit : Spoiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The False Shepherd -- 30 Ekim 2013; 16:45:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: The False Shepherd

quote:

Jodie'nin rüyalarinda Gelecekte olabilecekleri görebilme özelliğide var.. Kışın Evsizken binanin yanacağini önceden gördüğü gibi, Çölde kizilderili aile ile kaldiğinda ilk gece rüyasinda çölde kötü ruhlarin olduğunu, Aile babasinin ölebileceğini ve öteki taraftan gelmiş olan kötü ruhlarla karşilaşacağini görmesi gibi... En önemlisi finalde Çok büyük bir kondensorun şehri mahfettigini bi harabenin üzerinden görmemiz gibi..

çok büyük bir kondensörün şehri mahvettiği kısmı benim hafızamda yok ya görmedim ya da hatırlamıyorum.

Finalde herşey bittiğinde, Jodie'nin Ryan Jay Zoey seçimlerini de yaptiktan sonra Jodie'nin gördüğü rüyada gösteriyor orayi görmemiş olmaniz İmkansiz... Zaten İkinci oyunun geleceği ordan belli oluyor.. Öyle bi Finalden sonra bu oyunun devaminin gelmemesi Saçmalik ve aptallik olur.. Eğer İkinci oyun düşüncesi yoksa bi yapimcida öyle bi final yapmaz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sedat. -- 30 Ekim 2013; 17:12:26 >
  • quote:

quote:

quote:

Finalde herşey bittiğinde, Jodie'nin Ryan Jay Zoey seçimlerini de yaptiktan sonra Jodie'nin gördüğü rüyada gösteriyor orayi görmemiş olmaniz İmkansiz... Zaten İkinci oyunun geleceği ordan belli oluyor.. Öyle bi Finalden sonra bu oyunun devaminin gelmemesi Saçmalik ve aptallik olur.. Eğer İkinci oyun düşüncesi yoksa bi yapimcida öyle bi final yapmaz..

He hocam tamam ben dediklerinizi oyunun sonunda dediğiniz tercihleri yapmadan önceki kondensörü olaylardan önce gördüğü şeklinde yorumladım o yüzden kafam ona gitti.Tabiki gördüm orasını sorun yok.Teşekkürler.
  • Devam oyunu konusunda da
    TLOU'ın da sonu çok açık bitti fakat hem TLOU hem de Beyond'da devam oyununda olaylar sıradanlaşacaktır diye düşünüyorum eğer ki çok yaratıcı birşeyle ve etkileyici bir senaryoyla gelirseler o ayrı.Fakat TLOU'da hemen hemen aynı bir devam oyunuyla gelirse oyunun ihtişamı kaçabilir diye düşünüyorum.Örneğin Assassin's Creed serisi gibi o seri tek oyundan ibaret olmamalıydı ama bu kadar da sık ve çok oyun çıkmamalıydı ki bana göre piyasadaki en orijinal fikirlerden biriydi AC.Ben tek oyun olarak kalsın demiyorum tabiki çıksın oynayalım ama aynı mantıkla bir kondensör olsun gelişen olaylar oyunun sonunda devasa bir kondensör şehri yok ederken kurtaralım.Böyle olmamalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The False Shepherd -- 30 Ekim 2013; 19:14:53 >
  • Şu oyunu ps4te psn üzerinden satsalar keşke
  • quote:

quote:

quote:

Sonunda şehri o şekilde göstermeleri demek illa ki ikinci bir oyun gelecektir demek değildir. Ben hiç sanmıyorum devam oyunun geleceğini. Sonunu o şekilde açık olarak (open end) olarak bırakmış David Cage. Bu tip sonları çok seviyor çünkü. Gelse oynarız o ayrı ama bence gerek yok. Bu şekilde kalması ve gerisinin bizim hayal gücümüze bırakılması güzel. Ve David Cage'in ben şimdiye kadar devam oyunu yaptığını görmedim veya verdiği röpörtajlarda böyle bir okumadım. Bakalım göreceğiz...
  • 
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.