Şimdi Ara

Beyniniz kaç cigolayt? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
0
Favori
1.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: master of darkness
    Ciddi konuşmak gerekirse dediğin gibi trilyonlarca nöral bağlantımız var ve bu sayede 5 duyu organımızdan gelen milyarlarca bilgiyi işleme yetisine sahibiz. Beynimizi ne kadar çok geliştirirsek ne kadar çok uyarana maruz kalırsak o nöral bağlantılarımız da o kadar artar ve zihinsel performansımız çok yükselir. Ama bununla beraber önceden kazanılmış ama kullanılmayan nöral bağlantılar ve nöronlar ise deaktif hale gelir ve bilgilerimizi unutmaya başlarız. O yüzden bol okuyalım bol zihinden problem çözelim bol gezip görelim ve çocuklarımıza da bu alışkanlıkları kazandıralım.

O zaman ciddi olalım: Bedensel ve zihinsel olarak Dünya'ya sağlıklı olarak gelmiş bir bebeğin kalbi, yetişkib bir insanın minyatürüdür. Önündeki tahmini 70-80 yıl boyunca güp güp atar. Böbekleri de öyle, ciğerleri de, diğer iç organları da... Beyni ise az biraz farklıdır. Ortalama 8milyar beyin hücresiyle doğarlar.
    Burada fazladan bir bilgi verelim: Zekanın %75'i anne ve babadan gelir. Bu %75'in %70'i anneden %30'u ise babadan gelir. Ne anne olan %70'i benden geliyor diye övünmeli ne de baba %30'u benden geliyor diye yerinmeli. Ordaki %1'lik bir değer eksikliği bile çok şey fark ettirir. Geri kalan %30'u ise ilgi, alaka ve çevresel şartlar-imkanlar ile şekillenir bebeklerde.
    Ortalama 8milyar beyin hücresiyle doğarlar demiştik. İlk 6 yaş özellikle de ilk 3 yaş bu kısımda çok önemlidir. Çocuğun imkanları ne kadar yüksek olursa, ne kadar çok ilgi görürse ve ne kadar sebepsiz yere sorduğu "neden, niye, nasıl" gibi soruları defalarca hiç sinirlenmeden cevap verilirse o çocuğun o kadar zeki olma olasılığı artar. 6 yaşından itibaren o 8milyar beyin hücresinin ortalama 3milyarı kullanılmadığı için sağlıklı bir gelişimin parçası olarak vücuttan atılır. İşte çevresel şartlar ile bu atık 3milyarın 1milyarını kurtarırsek o çocuk diğer çocuklardan ortalama 1milyar beyin hücresi ve her birisi diğerleriyle 100000'er bağlantı olarak zeki olacaktır ki bu da o çocuğun beyin kapasitesindeki cigolaytları epeycene artıracaktır.

NIOT: İnternette bulunabilir muhtemelen; Gelişmenin 10 Temel Taşı adlı yaklaşık 1 saatlik belgeseli bulup indirip izleyin.

• Cigolayt ney lan,
  • cigolayt değil bit önemli
  • quote:

Orijinalden alıntı: MuratbanK

quote:

Ciddi konuşmak gerekirse dediğin gibi trilyonlarca nöral bağlantımız var ve bu sayede 5 duyu organımızdan gelen milyarlarca bilgiyi işleme yetisine sahibiz. Beynimizi ne kadar çok geliştirirsek ne kadar çok uyarana maruz kalırsak o nöral bağlantılarımız da o kadar artar ve zihinsel performansımız çok yükselir. Ama bununla beraber önceden kazanılmış ama kullanılmayan nöral bağlantılar ve nöronlar ise deaktif hale gelir ve bilgilerimizi unutmaya başlarız. O yüzden bol okuyalım bol zihinden problem çözelim bol gezip görelim ve çocuklarımıza da bu alışkanlıkları kazandıralım.

O zaman ciddi olalım: Bedensel ve zihinsel olarak Dünya'ya sağlıklı olarak gelmiş bir bebeğin kalbi, yetişkib bir insanın minyatürüdür. Önündeki tahmini 70-80 yıl boyunca güp güp atar. Böbekleri de öyle, ciğerleri de, diğer iç organları da... Beyni ise az biraz farklıdır. Ortalama 8milyar beyin hücresiyle doğarlar.
    Burada fazladan bir bilgi verelim: Zekanın %75'i anne ve babadan gelir. Bu %75'in %70'i anneden %30'u ise babadan gelir. Ne anne olan %70'i benden geliyor diye övünmeli ne de baba %30'u benden geliyor diye yerinmeli. Ordaki %1'lik bir değer eksikliği bile çok şey fark ettirir. Geri kalan %30'u ise ilgi, alaka ve çevresel şartlar-imkanlar ile şekillenir bebeklerde.
    Ortalama 8milyar beyin hücresiyle doğarlar demiştik. İlk 6 yaş özellikle de ilk 3 yaş bu kısımda çok önemlidir. Çocuğun imkanları ne kadar yüksek olursa, ne kadar çok ilgi görürse ve ne kadar sebepsiz yere sorduğu "neden, niye, nasıl" gibi soruları defalarca hiç sinirlenmeden cevap verilirse o çocuğun o kadar zeki olma olasılığı artar. 6 yaşından itibaren o 8milyar beyin hücresinin ortalama 3milyarı kullanılmadığı için sağlıklı bir gelişimin parçası olarak vücuttan atılır. İşte çevresel şartlar ile bu atık 3milyarın 1milyarını kurtarırsek o çocuk diğer çocuklardan ortalama 1milyar beyin hücresi ve her birisi diğerleriyle 100000'er bağlantı olarak zeki olacaktır ki bu da o çocuğun beyin kapasitesindeki cigolaytları epeycene artıracaktır.

NIOT: İnternette bulunabilir muhtemelen; Gelişmenin 10 Temel Taşı adlı yaklaşık 1 saatlik belgeseli bulup indirip izleyin.

Kesinlikle katiliyorum. Ama hangi anne baba normal gelisen cocugunun tum sotularini pes etmeden cevapliyor. Hangi anne baba cocugun kendisine ozguvenini arttiracak hal ve hareketlerde bulunuyor? En basitinden cocuk annesini mutlu edebilmek icin bir bardak su getirir. Cocugun annesi aman cok tehlikeli dusurur kirarsin bir daha sakin gormiyim der ve cocuguna ilk yetersizlik bilincalti kalibini yerleztirir. Bu durum devam ettigi surecebu kalip cocugun ilerideki kisiliginin bir parcasi olur ve kendini yetersiz hissettiginden atilimlarda bulunmaz harekete gecmeye korkar. Boylece eger birey dogustan yuksek kapasite ve zekayla gelse bilehayatta hep zihinselperformansinin cok daha asagilatinda bir basariya sahipolur. Cunkukalip sudur: ben bir ise atilirsam basarisiz olur zarar gorurum. Ne kadar aci ki turk toplumu aile yapisi boyle. Srn dur ben yaparim sen yapamazsin mesaji veren tipler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hazır beyin almayın toplama alın bence

Birde önemli olan kaç çikolayt olması değil

• quote:

Orijinalden alıntı: kmesne

Hazır beyin almayın toplama alın bence

Birde önemli olan kaç çikolayt olması değil

Herlobu ayri almak lazim ama cigolayttan vazgecmem

• quote:

Orijinalden alıntı: teyzen nevfik

Kaç cigolayt bilmiyorum ama backtrack yüklü önüme geleni hackliyorum.

Adam aiden pearce

• Ram düşük benim kastı şuan
  • 3000TB HDD
    1000TB SSD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atomcu -- 4 Ağustos 2014; 18:31:57 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • bende 6gb ddr3 ram 1,5 tb disk var ama göz kalitesi biraz düşük dışarı çıkınca kasıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: atomcu

3000TB HDD
    1000TB SSD

kardeş sen naptın ya onu nasıl bir sistem?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vaminen

bende 6gb ddr3 ram 1,5 tb disk var ama göz kalitesi biraz düşük dışarı çıkınca kasıyor

gereksiz ayarları kapatın hocam biraz fps rahatlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: newrotix39

quote:

bende 6gb ddr3 ram 1,5 tb disk var ama göz kalitesi biraz düşük dışarı çıkınca kasıyor

Hocam kaliteyi düşürdüm şimdi daha az kasıyor teşekkürler ama beyin biraz fazla ısınıyor bir türlü anlamadım

• quote:

quote:

quote:

Hocam kaliteyi düşürdüm şimdi daha az kasıyor teşekkürler ama beyin biraz fazla ısınıyor bir türlü anlamadım

referans tasarımmı hocam öyleyse bu sıcaklarda normaldir değilse bi temizle macunla hava akışını kontrol et bi

• quote:

quote:

quote:

quote:

referans tasarımmı hocam öyleyse bu sıcaklarda normaldir değilse bi temizle macunla hava akışını kontrol et bi

sağolun hocam beyinin içini felan temizledim macun vb. şeyler yaptım artık ısınma yok :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

sağolun hocam beyinin içini felan temizledim macun vb. şeyler yaptım artık ısınma yok :)

Hocam beyne zarar vermeden nasil temizliyorsun toz kokusu geloyor benimkinden

• 512 Zettabyte
  • quote:

quote:

25 fpsin altina dusuyor. Araba eziyordu bir ara.

• quote:

Evet herkes beyninin kaç cigolayt olduğunu yazsın. Benim beynin cigolaytı düşük uzağı net göremiyorum. view distanceı 20nin üzerine çekince görüntüde takılmalar donmalar oluyor. Beynime cigolayt taktırıcam.

Senin beyin 46 cigolayt

• quote:

quote:

quote:

25 fpsin altina dusuyor. Araba eziyordu bir ara.

hocam sizin güncelleme zamanınız gelmiş şöyle iyi bir şey alın 60fpsnin keyfini yaşayın

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.