Şimdi Ara

Beyler ingilizceye nereden başlayayım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
7
Favori
2.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Youtubeda kimisi kelimeyle başlamayın diyor kimisi kelime ile başlayın falan diyor. Ben şu an A0 falanımdır, siz ilk nasıl başladınız öğrenmeye ? Bir de A0 icin hangi youtube kanali izleyeyim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• https://www.youtube.com/playlist?list=PLaFgx6R3JNMa0BkqtzB29clDhTpLZjOtq

• byomertaha kullanıcısına yanıt
    Hocam ben fazla ders dışına çıkıyor, akrabaları anlatıyor 10 saat diye Kenan karaya bile doğru düzgün konsantre olamadım, başka yok mudur

• Geometriyi nasil hallettin

• byomertaha kullanıcısına yanıt
    Hocam aslında her şey doğuştan kafamızın içinde, sadece hatırlamaya çalıştım

• Bence belli bir seviyeye kadar cümle kurma, mantığını öğrenme, isim-sıfat-zamir-edat, sonrasını gramer ve kelime şeklinde başlayabilirsin.
    Gramer ingilizcenin %20si falan. Türk eğitim sisteminde gereksiz yere gramere fazladan önem veriliyor.

• Hazırlık okuyacan mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yok hocam ama yine de ingilizce öğrenmem şart. İngilizce kitaplar daha hızlı güncelleniyor. Mesela Türkçe ile takip etmek istesem 3 4 yıl önceki basimlari takip etmek zorunda kalacağım çünkü güncellenmiyor. İlk seneki kitaplari mecbur Türkçe okurum ama en azından 2. Sınıftan itibaren ingilizce kitaplari kullanmam lazım, güncellik önemli

• İngilizce zaten öğrenmen gerekiyor o konuda hemfikiriz. Ama 0dan nasıl olur onu bilmiyorum yardımcı olsun arkadaşlar

• Anladın mı espriyi kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ediyorum hocam, o zaman dik bilgisinde temel mantığı oturtup kelime öğrenmeye geçiyorum

• English File (kitap) adlı seriyi kullanabilirsin.
    Yavaş yavaş sana reading, grammar, speaking, listening, vocabulary, writing hepsini veriyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Guest-4h062020 G kullanıcısına yanıt
    Tesekkue ediyorum hocam ama bana daha cok youtube kanali gibi bir şey lazım sanırım ya. Hic bilmediğim icin nereden, nasıl başlayacağımı bilmiyorum

• Özer Kiraz

• Konu anlatımına 100 video var ve kısa hep. Bundan başlıyorum o zaman hocam tesekkurler

• İng tıp mi yazdiniz Hocam veya yurt dışı mi düşünüyorsunuz?

• ingilizce gramerdir. gramer öğrenip film, dizi izleyip ; oyun oynayarak ; kitap veya bulabildiğin herhangi bir ingilizce içeriği okuyarak kelime bilgini geliştir. bir de önemli olan speaking. pratik yapabileceğin bir arkadaşın olursa güzel olur arada konuşabileceğin. bizim okulda yapıyorlardı arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A3C285131 -- 9 Ağustos 2022; 20:25:14 >
  • ozer kiraza basladım ben youtubedaki videoları cok iyi bence kitaplarını da aldım 300 tl gibi bir seye onlar da cok iyiydi

• bbeza kullanıcısına yanıt
    Hocam youtubedaki 100 videoluk oynatma listesi değil mi ? Ben de başlayayım yarın

• rdvaNss R kullanıcısına yanıt
    Türkçe yazdim hocam ama kitaplari guncel olarak takip etmek istediğim için ingilizce kitap kullanacağım 2. Sınıftan itibaren. Türkçe basimlar 4 5 yıllık oluyor. Yeni bulunan hastalıklar, tedavi yöntemleri, yeni bilgiler vs. takip etmek istediğim için İngilizceyi öğrenmem şart. Yurt dışı düşünmüyorum, şimdilik Atatürkçü duygalarım ağır basıyor ama 5 yil sonrasını bilemem

• Hocam benim için konuşma şu an o kadar önemli degil. Yazıları okuyabilsem yeter ilk yıl için. Makaleler, kitaplar vs. Konuşma için acelem yok

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.