Şimdi Ara

Beşiktaş Basketbol Ana Konusu (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.897
Cevap
23
Favori
226.668
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • fenerbahçe 23 sayı fark yiyecek bir takım değil

ama tanjeviç milli takım gibi onlarıda bitirecek.

bu adamın bizim ülkemizden hiç bir şey vermeden bu kadar para kazanması zoruma gidiyor.

adam tam bi kazma

Beşiktaş'ımıza gelirsek

Her zaman tabiki böyle şut sokamayız ama normal bile atsaydık bu maçı kazanırdık

Takımdaki arkadaşlık uyum süper bu da doğal olarak saha içine yansıyor.

Sahada inanılmaz mücadele ediyoruz.Savunma ve hucum organizasyonu süper.Bence Euroleague

takımından hiç bir farkımız yok.hatta çoğundan iyiyiz

Bi de antifenerciler yerine gerçek Beşiktaşlılar maça gelmeye başlarsa o zaman akatlar tadından yenmez.
  • Hakikaten bu Tanjevic gitgide futboldaki Lorant gibi oluyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: .TaneR.

quote:

Orjinalden alıntı: csb

arkadaşlar bu fark suni bir farktır. yani? yanisi şu 24 sayı fark ile bitecek bir eşleşme değil bjk-fb maçı. shumpert (ballı adam) nerden attıysa soktu. kaya 3 lük attı, cevher potalı 3 lük attı...vs vs vs....kaldıki fenerde kötü oynadı (gerçi fener son maçlarında hep kötü oynuyor).

aldığımız galibiyet çok ama çok güzel, bunları gölgelemek amacı ile söylemiyorum. bakın ergin hocada benim gibi düşünüyor olmalıki 10 sayı civarında fark bekliyordum dedi. takımımızın maça konsantresi çok iyi idi. seyircimiz yine muhteşemdi (maç sonunda sahaya birşeyler atılmış, hiç hoş değil, atanları kınıyorum). maçın yıldızı ise bana göre kaya idi. shumpert ve nicevic de çok iyi oynadılar.

son sözüm apodaca ve hocamıza. bu adamın birtek efes maçında süper oynadığını hatırlıyorum onun dışında sıfır. arkadaşım madem şut yüzden bu kadar kötü neden her aldığın topu sallıyorsun anlamıyorum. ve ergin hoca, apodaca uğruna sinanı harcamaya yada şöyle diyelim köreltmeye hakkın yok. sinan gerçekten çok yetenekli ve istekli bir oyuncu. türk oyuncu sıkıntısı çektiğimiz bu zamanlarda sinana sahip çıkalım.

bal dediğiniz şey ancak çalışmanın sonucu oluyor. çok şükür ki maçı ntv'den izledim ve bu yorumun acaipliğini görebiliyorum. beşiktaş maçın son periyodunda işi gevşetmese ve yedekleri sokmasa inanın fark 50'ye dayanırdı. kimse beşiktaş'ın oynadığı mükemmel oyunu küçümsemesin. seyirci faktörünü de unutmayalım, o seyirci ölüyü diriltir.

iyiki maçı ntvden izlemişsinde bu yorumu yapabilmişsin. aslında sana tek kelime bile yazmak istemezdim ama kendimi tutamadım. "bal dediğiniz şey çalışmanın sonucuymuş" hayır shumpert denen adamı neden savunuyorsun anlamadım. shumpert çalışıyor 3 lükleri atıyor ama apodaca 3 lükleri atamıyor, yani çalışmıyor demi? adam 7/10 - 3 lük atmış ve attığı 3 lüklerin boş 3 lük olmadığını, el üstünden atıldığınıda inşallah görmüşsündür izlerken.

yorumumun acayipliği konusuna ise girmek bile istemiyorum. bugüne kadar ceza almadım ama böyle giderse bende almaya başlayacağım.

hey yarabbim adam beşiktaş ı bana karşı savunuyor.

• quote:

quote:

quote:

arkadaşlar bu fark suni bir farktır. yani? yanisi şu 24 sayı fark ile bitecek bir eşleşme değil bjk-fb maçı. shumpert (ballı adam) nerden attıysa soktu. kaya 3 lük attı, cevher potalı 3 lük attı...vs vs vs....kaldıki fenerde kötü oynadı (gerçi fener son maçlarında hep kötü oynuyor).

aldığımız galibiyet çok ama çok güzel, bunları gölgelemek amacı ile söylemiyorum. bakın ergin hocada benim gibi düşünüyor olmalıki 10 sayı civarında fark bekliyordum dedi. takımımızın maça konsantresi çok iyi idi. seyircimiz yine muhteşemdi (maç sonunda sahaya birşeyler atılmış, hiç hoş değil, atanları kınıyorum). maçın yıldızı ise bana göre kaya idi. shumpert ve nicevic de çok iyi oynadılar.

son sözüm apodaca ve hocamıza. bu adamın birtek efes maçında süper oynadığını hatırlıyorum onun dışında sıfır. arkadaşım madem şut yüzden bu kadar kötü neden her aldığın topu sallıyorsun anlamıyorum. ve ergin hoca, apodaca uğruna sinanı harcamaya yada şöyle diyelim köreltmeye hakkın yok. sinan gerçekten çok yetenekli ve istekli bir oyuncu. türk oyuncu sıkıntısı çektiğimiz bu zamanlarda sinana sahip çıkalım.

bal dediğiniz şey ancak çalışmanın sonucu oluyor. çok şükür ki maçı ntv'den izledim ve bu yorumun acaipliğini görebiliyorum. beşiktaş maçın son periyodunda işi gevşetmese ve yedekleri sokmasa inanın fark 50'ye dayanırdı. kimse beşiktaş'ın oynadığı mükemmel oyunu küçümsemesin. seyirci faktörünü de unutmayalım, o seyirci ölüyü diriltir.

iyiki maçı ntvden izlemişsinde bu yorumu yapabilmişsin. aslında sana tek kelime bile yazmak istemezdim ama kendimi tutamadım. "bal dediğiniz şey çalışmanın sonucuymuş" hayır shumpert denen adamı neden savunuyorsun anlamadım. shumpert çalışıyor 3 lükleri atıyor ama apodaca 3 lükleri atamıyor, yani çalışmıyor demi? adam 7/10 - 3 lük atmış ve attığı 3 lüklerin boş 3 lük olmadığını, el üstünden atıldığınıda inşallah görmüşsündür izlerken.

yorumumun acayipliği konusuna ise girmek bile istemiyorum. bugüne kadar ceza almadım ama böyle giderse bende almaya başlayacağım.

hey yarabbim adam beşiktaş ı bana karşı savunuyor.

Apodaca italya liginde sayı kralı olmuş bir oyuncu şu ara formsuz olabilir ama onun kendini bulmasıyla takım

çok daha farklı bir kimliğe bürünebilir.Ayrıca sinan onun vereceklerini veremez bize.Sinan da özellikleri olan

bir oyuncu ama Apodaca'yı kazanmalıyız.Hedeflerimize varmak istiyorsak Apodaca'ya ihtiyacımız var.

Shumpert konusuna gelirsek

evet her attığını soktu ama onun önceki maçlarına bakabilirsin sayıya ihtiyacımız olduğu anda atıyor adam

Tam bi winner,eli titremiyor

Attığı üçlüklerin hiç biri zorlamayla şansa giren üçlükler değildi.

• arkadaşlar sakin olalim please burası Beşiktaş

çok güzel bir galibiyet,harika bir maçtı ben her yönüyle acayip haz aldım takımımızdan ve beni en çok sevindiren kısmı iyide oynasa kötüde her oyuncu büyük bir hırsla mücadele ediyor kimse oyuna küsmüyor,oyuna girende çıkanda aynı heyecanla maça devam ediyordu vay ben niye çıktım vay ben niye girmedim olayı yok bütünleşme süperr, maçı tv den izleyen arkadaşlar görmüştür fener benchinde bogdan bey her çıkardığı oyuncuyla resmen kapışıyordu ee adam oyuncuda huzur bırakmazsa olacağıda bu tabii valla bu kadar iyi bir kadroya rağmen fenerin düştüğü bu duruma açıkcası üzüldüm hey gidi aydın hoca ahın tutuyor galiba

sevgili drex ve csb arkadaşlarım schumbert konusunda bal demeyelimde şanslı diyelim çünkü son haftalarda çok iyi bir form tutturdu önceki maçları izlemişseniz ( ki izlemişsinizdir ) schumbertin bu tür atışları devamlı yaptığını görmüşsünüzdür haa cevherin nicevicin 3 lüklerine bal deyin tamam ok başım gözüm üstüne hele cevherinki resmen karpuz salladi

ahh bu apodaca bi form tutturamadi gitti valla anlayamadık,ne sorunu var derdine nee ?? hani adam beceriksiz olur yada ne biliim şanssız olur diycem ama geçen senenin italya ligi sayı kralı etiketi geliyo gözümüze giriyor,ne diyelim inşallah yakın zamanda düzelirde schumbertle beraber ortalığı yakan 2. skorer opsiyonunada sahip oluruz ( çok şeymi istiyoruz ne )

drobnjak konusunda ben açıkcası ümitliyim,oyunun hücum yönünde değil ama savunma yönünde takıma büyük katkısı olacağına inanıyorum özelliklede tansiyonu yüksek maçlarda,tecrübesi zaten belli fener maçında tribünde oyunu seyrederkenki heyecanınıda görünce takıma uyum konusunda bi sorun yaşayacağını sanmıyorum,açıkcası bu konudaki tek korkum nicevicin performansının bu transferden ters yönde etkilenmesi

sözün özü harika bi galibiyet oldu bizim için hani '' bal '' kaymak desek yeridir valla

• quote:

beşiktaş maçın son periyodunda işi gevşetmese ve yedekleri sokmasa inanın fark 50'ye dayanırdı.

3. çeyrek 63-47 bitmişti yanlış hatırlamıyorsam. Son çeyrekte (10 dakika) Asları oynatsa bile, fark 50'ye nasıl dayanacak? 30-35 sayı atıp hiç yememesi gerekirdi. Bu zaman dilimine sığdırdığın için seni tebrik etmek gerek. Ama yorum senden olunca şaşırmadım. Karşıyaka süper ligde uzak ara şampiyon olacak diyen birisin.
    Beşiktaş'a tebrikler
  • quote:

Orjinalden alıntı: labmen

sevgili drex ve csb arkadaşlarım schumbert konusunda bal demeyelimde şanslı diyelim çünkü son haftalarda çok iyi bir form tutturdu önceki maçları izlemişseniz ( ki izlemişsinizdir ) schumbertin bu tür atışları devamlı yaptığını görmüşsünüzdür haa cevherin nicevicin 3 lüklerine bal deyin tamam ok başım gözüm üstüne hele cevherinki resmen karpuz salladi

hocam benim nicki ne hale getirmişin allah iyiliğini versin.. oldu olacak durex deseydin bari

bu arada ben bal demedim çarpıtmayalım lütfen

quote:

Orjinalden alıntı: drexler22

hocam csb gibi ben de koyu beşiktaşlıyımdır.. son çeyrekte maçın bitimine yaklaşık 9 dk kala skor 63-52 idi.. o dakikadan sonra inanılmaz bir seri ile (16-2'lik) skoru 79-54'e getirdik, ki bu bölümde gerçekten bal diyemeyeceğim ama yine de şansın yanımızda olduğu el üstü üçlükler de vardı.. yani fark senin dediğin gibi 50 sayılara çıkmazdı

hocam pek foruma uğramaz oldun, beşiktaşımızın konusunu daha canlı tutalım

• Kartal, Drobnjak'ı Türk yapacak

Beko Basketbol Ligi'nde şampiyonluk mücadelesi veren ve bu amaçla kadrosuna NBA patentli eski Efes Pilsenli Predrag Drobnjak'ı dahil eden Beşiktaş Cola Turka, yeni transferini Türk statüsünde oynatmak için girişimlere bugün itibariyle başlayacak.
    Drobnjak'ın Efes Pilsen forması altında Türkiye'de 3 yıl boyunca bulunması nedeniyle Türk vatandaşlığı hakkına sahip olmasını göz önüne alan ve harekete geçen siyah-beyazlı kulüp, bu oyuncuyu Türk statüsünde oynatmak üzere bugün yetkili yerlere başvurusunu yapacak.

Türk vatandaşlığına geçmeyi kabul eden Karadağlı oyuncu, başvurusunun kabul edilmesi halinde, siyah-beyazlı takımın kadrosunda Türk statüsünde forma giyecek.

Beşiktaş Cola Turka, yeni transfer Drobnjak'ı öncelikle yabancı oyuncu statüsünde oynatacak.

25.12.2007

Kaynak : AA

Çok güzel bir habermiş gibi duruyor.

• quote:

Orjinalden alıntı: tosunpasa3

evet her attığını soktu ama onun önceki maçlarına bakabilirsin sayıya ihtiyacımız olduğu anda atıyor adam

hiçbiri mi? birinde üzerindeki savunma baskısı yüzünden şuttan sonra yere bile düştü. diğerinde sıfırdan önünde savunma varken attı. ama tabi bu atışlar shumpert için normal sıradan atışlar diyorsanız, tüm laflarımı geri alıp susuyorum.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: tosunpasa3

hiçbiri mi? birinde üzerindeki savunma baskısı yüzünden şuttan sonra yere bile düştü. diğerinde sıfırdan önünde savunma varken attı. ama tabi bu atışlar shumpert için normal sıradan atışlar diyorsanız, tüm laflarımı geri alıp susuyorum.

Dostum bu konuyu fazla uzatmaya gerek yok bence

Tabiki her maçta 10 de7 üçlükle oynayamaz fener maçında biraz normalin üzerinde attı ama shumpert'ın

diğer maçlarına bak adam atıyor.

İyi bir takımımız var ve ben bunun keyfini çıkarıyorum.

• ve umarım bu keyfi sürmeye devam ederiz.
  • quote:

ve umarım bu keyfi sürmeye devam ederiz.

İnşallah

Tek korkum yönetimin arıza çıkarması
  • Alpella 69-78 Beşiktaş

Maç sonucu.
  • Beko Basketbol Ligi'nde Beşiktaş Cola Turka, Abdi İpekçi Spor Salonu'nda oynanan karşılaşmada Alpella'yı 78-69 yendi.
    26.12.2007

Salon: Abdi İpekçi
    Hakemler: Zafer Yılmaz, Deniz Kıyak, Yücel Çilingir
    Alpella: Strickland xxx 21, Burak x, Serkan xx 11, Zeki x 4, Kinloch xx 13, Can x 3, Hasan x, Deniz x, Ogün xx 9, Birkan x 5, Volkan x 3, Onur x
    Beşiktaş Cola Turka: Dalmau xxx 14, Sinan xx 7, Cevher x 3, Apodaca xxx 11, Nicevic xx 7, Kaya xxx 10, Mehmet xx 7, Shumpert xx 4, Drobnjnak xx 7, Erkan xx 8

1. Periyot: 13-20
    Devre: 26-43 (Beşiktaş Cola Turka lehine)
    3. Periyot: 48-68

Karşılaşmaya iyi başlayan Beşiktaş Cola Turka, Nicevic ve Dalmau ile etkili olup 3. dakikada 5-0 öne geçti. Alpella, Serkan ve Kinloch ile oyunu dengelemeye çalışırken, siyah-beyazlılar Sinan ve Apodaca ile skor üreterek 7. dakikada farkı 7 sayıya (14-7) çıkardı. Beşiktaş Cola Turka, pota altında Kaya’nın etkili oyunu ile ilk periyodu 20-13 önde kapadı.

Alpella, ikinci periyoda 5-1’lik bir seri ile başlayarak 13. dakikada farkı 3 sayıya (21-18) indirirken, Beşiktaş Cola Turka rakibine, Kaya ve Shumpert’in etkili oyunuyla 13-1’lik bir seri ile karşılık verdi ve 17. dakikada farkı 14 sayıya taşıdı: 33-19. Siyah-beyazlılar, savunmada yetersiz kalan rakibi karşısında Erkan ve Mehmet ile sayılar bulup devreyi 43-26 önde bitirdi.

Karşılaşmanın ikinci yarısı karşılıklı basketlerle başlarken, Beşiktaş Cola Turka pota altında Apodaca ve Dalmau ile Alpella ise dış atışlarda Serkan ve Strickland ile skor üretti. 25. dakika 54-38 siyah-beyazlı takımın üstünlüğüyle geçildi. Çok top kaybı yapan Alpella karşısında yeni transferi Drobnjak ve Sinan ile skor üreten siyah-beyazlılar, 29. dakikada farkı 25 sayıya (68-43) çıkardı ve 3. periyodu da 68-48 önde geçti.

Son periyoda etkili başlayan Alpella, 13-2’lik bir seri ile 26. dakikaya girildiğinde 71-60’lık skorla farkı 9 sayıya indirdi. Pota altını iyi savunmaya başlayan Alpella, 28. dakikada Birkan’ın 3 sayılık basketiyle farkı 6 sayıya kadar (73-67) indirmesine rağmen, siyah-beyazlılar son dakikalarda Dalmau ve Kaya ile sayılar bulup sahadan 78-69 galip ayrıldı. Bu arada, Beşiktaş Cola Turka’nın yeni transferi Karadağlı Predrag Drobnjak, siyah-beyazlı formayla ilk maçına çıktı. Drobnjak, ilk
    maçında 7 sayı atarken, ribaundlarda takımına katkıda bulunamadı.

• Öncelikle takıma tebrikler ilk 2 haftayı saymazsak (ki onlar da karambole geldi inanıyorum) namağlup şu anda takım gayet güzel gidiyoruz...

Alpella maçında Drobnjak oynamış hayırlı olsun, eskisi gibi oynayacaksa/oynayabilecekse iyi bi katkısı olur. Zaten bilmeyenler için söyleyeyim eskiden Efes Pilsen'de bikaç yıl (3 galiba) oynadığından Türk statüsüne geçirecekmişiz. Yani sorun teşkil etmeyecek. E haliyle de Onur Aydın'dan kat ve kat daha iyi bi oyuncu olduğuna göre isabetli bi transfer diyebiliriz... Camiaya hayırlı olsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: yt1990

Öncelikle takıma tebrikler ilk 2 haftayı saymazsak (ki onlar da karambole geldi inanıyorum) namağlup şu anda takım gayet güzel gidiyoruz...

Alpella maçında Drobnjak oynamış hayırlı olsun, eskisi gibi oynayacaksa/oynayabilecekse iyi bi katkısı olur. Zaten bilmeyenler için söyleyeyim eskiden Efes Pilsen'de bikaç yıl (3 galiba) oynadığından Türk statüsüne geçirecekmişiz. Yani sorun teşkil etmeyecek. E haliyle de Onur Aydın'dan kat ve kat daha iyi bi oyuncu olduğuna göre isabetli bi transfer diyebiliriz... Camiaya hayırlı olsun

müsadenle küçük bir düzeltme yapayım. ilk iki haftadaki mağlubiyetlerden sonra sahamızda galatasaraya yenildik.

türk statüsündeki drobnjak takım için faydalı olur. tabi ondan boşalacak yabancı kontenjanına pota altı iyi olan bir yabancı takviyesi, takımımızı her iki kulvarda da çok daha iddalı bir konuma getirir.

• eğer drobnjak türk statüsünde oynayacaksa ve bir yabancı daha alacaksak öncelikli olarak saf bir oyun kurucu tercih etmeliyiz (çünkü dalmau'yu yedekleyecek düzgün bi adamımız yok.. mehmet yağmur ve arın soğancıoğlu'yla yürümez iş.. apodaca bazen 1 numara oynamak zorunda kalıyor).. eğer 1pg almayacaksak rakip skoreri iyi savunacak 2-3 numara tutabilecek sağlam bi savunmacı almalıyız, ribauntlara katkı verebilecek biri olsa tadından yenmez

edit: Cem senin mesajını görmedim.. sen pota altı istemişin ama bence pota altımız şu an için çok da fena sayılmaz.. tabi drobnjak pota altı savunmamıza çok katkı verebilecek bi oyuncu değil.. ben de savunmacı bi pota altı isterdim ama yeni alınacak adam da bi uzun olursa o pozisyon baya şişmiş olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drexler22 -- 27 Aralık 2007; 10:10:04 >
  • Daha bir yabancı alıp almayacağımızı bilmiyorum da Drobnjak, Türk statüsünde oynayacak...Bence Ergin Ataman 1 numara almaz, Mehmet Yağmur'a güveniyor, zaten maçlarda 5-6 dakika görev yapıyor o kadar süre için de yeni bi isim almaya değmez + Apodaca, Shumpert, Dalmau zaten 3 ü bir arada çok ender oynarken alınacak bi kısa yabancı daha iyice çorba yapar işleri (TBL için söylüyorum)
  • Yakın zamanda herhangi bir transfer olacağını zannetmiyorum

İlerleyen zamanlarda uleb cup'ta final eight'e kalırsak alınabilir

Şu an için biraz fazlalık olur diye düşünüyorum.

Mevcut kadro ligde normal sezonu ve uleb cup eleme maçlarını kaldırır bence.

Eğer şimdi veya ilerde alınırsa bir yabancı daha Oyun kurucu olmalı bencede
  • quote:

Orjinalden alıntı: drexler22

eğer drobnjak türk statüsünde oynayacaksa ve bir yabancı daha alacaksak öncelikli olarak saf bir oyun kurucu tercih etmeliyiz (çünkü dalmau'yu yedekleyecek düzgün bi adamımız yok.. mehmet yağmur ve arın soğancıoğlu'yla yürümez iş.. apodaca bazen 1 numara oynamak zorunda kalıyor).. eğer 1pg almayacaksak rakip skoreri iyi savunacak 2-3 numara tutabilecek sağlam bi savunmacı almalıyız, ribauntlara katkı verebilecek biri olsa tadından yenmez

edit: Cem senin mesajını görmedim.. sen pota altı istemişin ama bence pota altımız şu an için çok da fena sayılmaz.. tabi drobnjak pota altı savunmamıza çok katkı verebilecek bi oyuncu değil.. ben de savunmacı bi pota altı isterdim ama yeni alınacak adam da bi uzun olursa o pozisyon baya şişmiş olacak

ribaundlara yardımcı olacak bir oyun kurucu.....hhhmmmmm.... acaba kim olabilir? hah buldum j.kidd i alsak sanırım bu sorunu çözeriz

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.