Şimdi Ara

Berk Yıldız'ın Parfüm Tavsiyeleri (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
259
Cevap
12
Favori
12.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Becquerel

Şans eseri bu forumda bu konu ile karşılaştım. Sadece son zamanlarda parfümlere merak sardım ve nedense bana çok pahalı geliyorlar, ama eskiden bana pahalı gelen başka şeyleri hayatıma adapte edebildim umarım parfümde onlardan biri olur ve kokusunu çok merak ettiğim tom ford parfümünü kullanabilirim. Size nautica classic/voyage parfümlerini sormak istiyorum. Genç ve esmer biri için yaz parfümü olabilir mi. Yada ne önerirsiniz?

Merhaba,

Parfüm fiyatları malesef çok yüksek fakat şu açıdan bakarsanız daha uygun olduğunu düşünebilirsiniz. Bugün bir tom ford ayakkabıyı 2000tl'nin altında bulamazsınız veya Bottega Veneta'dan bir cüzdan alayım deseniz 1.500'ün altında alamazsınız.

Bu markaların ürünleri lüks segmentini temsil ediyor o yüzden parfümleride pahalı oluyor, aslında diğer ürünlerine göre parfümleri çokta pahalı sayılmaz.

Ama kesinlikle şu psikolojik yanılgıya kapılmayın. Giderim Tom Ford Tobacco Vanille alırım herkes bana tapar kokuma hasta olur. Parfümün fiyatı ile kokunun beğenilirliği doğru orantılı değildir. Bunu sakın unutmayın. Parfüm beğeniye yönelik bir şeydir ve her yaşta her kişide farklılık gösteriri. Gidersiniz bi tane Lacoste Polo yaka alırsınız onu senelerce giyersiniz bu doğru orantılıdır fakat parfümdeki durum böyle değildir.

Sizin yaşınıza göre Nautica Voyage Gayet ideal bir yazlık parfümdür. Kesinlikle kullanabilirsiniz. Nikos Sculpture veya Versace Pour Homme gibi parfümlerede bakabilirsiniz.

• bberkyildiz B kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler güzel yorumunuz için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba Hermes d'hermes terre yaz kokusumudur yoksa kis kokusumudur?.yazin kullanabilecegim herkes tarafindan begenilicek parfum oneresi verebilirmisiniz?klasik spor giyiniyirum 34 yaş.icin.şimdiden vericeginiz oneriler icin tesekkur ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xstore396 -- 19 Mart 2017; 18:33:32 >
    Erkek icin hocam yas 25 ofis ortaminda ilkbahar yaz için düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: recepçöçön

Merhaba Hermes d'hermes terre yaz kokusumudur yoksa kis kokusumudur?.yazin kullanabilecegim herkes tarafindan begenilicek parfum oneresi verebilirmisiniz?klasik spor giyiniyirum 34 yaş.icin.şimdiden vericeginiz oneriler icin tesekkur ederim

Merhaba,

Aslında 4 mevsim kullanabilirsiniz. Fakat en çok aşırı sıcak ve aşırı soğuk olmayan havalar yani bahar aylarına uygundur. Spor giyiniyorsanız kullanmamanızı tavsiye ederim. Ama Takım veya Samrt casual gibi tarzlarda giyiniyorsanız yaşınıza da uygun olabilir rahatlıkla kullanabilirsiniz. Herkes Tarafından beğenilen parfüm diye bir şey malesef yoktur. Nasıl ki herkesin beğeneceği bir mont yoksa parfümde aynı şekildedir. Ama genel geçer bir beğeniye sahip olsun diyorsanız ve ofis içerisinde kullanacaksanız Bleu de Chanel'i deneyebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: 2-RUN9

Erkek icin hocam yas 25 ofis ortaminda ilkbahar yaz için düşünüyorum

Merhaba,

Hem ilkbahar yaz için hem de ofis ortamı için Hypnose çok ağır gelecektir.

Ayrıca yaşınıza da kısmen uygun sayılır biraz daha büyüklerin daha rahat kullanabileceği bir parfümdür.

O yüzden tavsiye etmiyorum.
    Peki bi tavsiye alabilir miyim hocam açık tenliyim bu arada

• Selam dostum. Parfumlerden hic anlamam bildigim marka falanda yoktur.(Sadece insense ultramarine bir zamanlar cok begeniyordum onu biliyorum.) Su an euphoria diye bir parfum kullaniyorum. Kokusu fena degil ama ilk siktiktan sonra hemen kokusu kayboluyor gibi.(orjinal urun)

Ben hem kalici hemde tatli,yumusak koku tacsiyesi istiyorum mumkunse.

Hatta birkac cesit olursa gittigimde deneyip secebilirim.

Ekleme: Yas 27 is adamiyim musteri ziyaretlerine gidiyorum spor pantolon,gomlek ve blazer ceket giyiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klise Adam -- 21 Mart 2017; 20:9:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bberkyildiz

quote:

Orijinalden alıntı: Hyponsoinage

Yaz parfümü bakıyorum hocam. Fiyatı önemli değil kalıcı olsun yeter. Daha önceden diesel fuel for life kullandım. Neler tavsiye edersiniz. Bi kaç örnek model verebilirseniz eğer testerları deneyip aralarından seçim yapabilirim. Dediğim gibi çok sık parfüm kullanan biri olmadıgım için kaliteli bişi alıp biraz uzun süreli kullanmak istiyorum

Edit: Spor giyinirim genelde. Kot tshirt veya kot ile gömlek vs

Merhaba,

Fuel for life tam da yazlık bir parfüm sayılmaz aslında.

Yazlık parfümlerde kalıcılık sorunları mutlaka olur olur ama kalıcı olan birkaç yazlık parfüm önereyim.

Yaşınız 35+ ise Gio Profumo
    Her yaş için Allure Homme Sport Eau Extreme
    Sadece sıcak yaz günleri kullanacaksanız ve turunçgil & fresh tarzı kokuları seviyorsanız Thierry Mugler Ultra Zest veya Bvlgari Aqva Amara'yı deneyebilirsiniz.

Hocam denemeye gittim parfümleri. Satıcı bvlgari aqva amara nın satoştan kalktıını söyledi. Onun yenisini denedim orta halli pek begenmedim. Thierry mugler ultra zest te kalkmş aynı şekilde :(

• quote:

Orijinalden alıntı: 2-RUN9

Peki bi tavsiye alabilir miyim hocam açık tenliyim bu arada

Ofis ortamı için ise:

Yves Saint Laurent - L'homme

Mont Blanc - Legend Intense

Dior Sauvage

Versace Pour Homme

Lanvin l'Homme Sport

Bu kokuları deneyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bberkyildiz -- 22 Mart 2017; 10:47:14 >
    Tesekkur ederim hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: Ters Adam

Selam dostum. Parfumlerden hic anlamam bildigim marka falanda yoktur.(Sadece insense ultramarine bir zamanlar cok begeniyordum onu biliyorum.) Su an euphoria diye bir parfum kullaniyorum. Kokusu fena degil ama ilk siktiktan sonra hemen kokusu kayboluyor gibi.(orjinal urun)

Ben hem kalici hemde tatli,yumusak koku tacsiyesi istiyorum mumkunse.

Hatta birkac cesit olursa gittigimde deneyip secebilirim.

Ekleme: Yas 27 is adamiyim musteri ziyaretlerine gidiyorum spor pantolon,gomlek ve blazer ceket giyiyorum.

Merhaba birkaç tavsiye vereyim sizin için mevsim gözetmiyorum 4 mevsim kullanabileceğinizi kokular önereceğim.

Tatlı ve kalıcı olsun istiyorsanız Montblanc Individuel'i deneyebilirsiniz ama sanırım mağazalarda yok o yüzden deneme şansınız olmayabilir. İnternette satılıyor sadece bizim ülkemizde.

Versace Eros

D&G - The One EDP

Çok para vermeyim derseniz de: Nikos Sculpture sizin işinizi rahatlıkla görür.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bberkyildiz

quote:

Yaz parfümü bakıyorum hocam. Fiyatı önemli değil kalıcı olsun yeter. Daha önceden diesel fuel for life kullandım. Neler tavsiye edersiniz. Bi kaç örnek model verebilirseniz eğer testerları deneyip aralarından seçim yapabilirim. Dediğim gibi çok sık parfüm kullanan biri olmadıgım için kaliteli bişi alıp biraz uzun süreli kullanmak istiyorum

Edit: Spor giyinirim genelde. Kot tshirt veya kot ile gömlek vs

Merhaba,

Fuel for life tam da yazlık bir parfüm sayılmaz aslında.

Yazlık parfümlerde kalıcılık sorunları mutlaka olur olur ama kalıcı olan birkaç yazlık parfüm önereyim.

Yaşınız 35+ ise Gio Profumo
    Her yaş için Allure Homme Sport Eau Extreme
    Sadece sıcak yaz günleri kullanacaksanız ve turunçgil & fresh tarzı kokuları seviyorsanız Thierry Mugler Ultra Zest veya Bvlgari Aqva Amara'yı deneyebilirsiniz.

Hocam denemeye gittim parfümleri. Satıcı bvlgari aqva amara nın satoştan kalktıını söyledi. Onun yenisini denedim orta halli pek begenmedim. Thierry mugler ultra zest te kalkmş aynı şekilde :(

Hangi mağazada denediniz her ikiside 2014 ve 2015 yıllarında paiyasa çıkan yani yeni sayılacak ürünler. Hiç getirmediği ürünü satıştan kalktı diye lanse etmiş olabilirler. Ayrıca Amara gittiğim her mağazada görüyorum geçtiğimiz 1 aydır. Size parfüm önerdi mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bberkyildiz -- 22 Mart 2017; 11:3:20 >

• Berk kardeşimin tavsiye ve yorumları üzerine 4 tane parfüm aldım.tavsiye ettiği parfümler tabiki herkes beğenecek diye birşey yok burun koku alma beğenisi farklıdır.

Versace pour homme

Nikos scupture gerçekten tam yazlık hoş kokusu var.kalıcılık yarım gün gibi.

Jil sander Sun buda tam yazlık havasında

Nautica Voyage tarif edemediğim ferahlatıcı bir kokusu var.tavsiye ve yorumları için teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: clio 1.2 16 v

Berk kardeşimin tavsiye ve yorumları üzerine 4 tane parfüm aldım.tavsiye ettiği parfümler tabiki herkes beğenecek diye birşey yok burun koku alma beğenisi farklıdır.

Versace pour homme

Nikos scupture gerçekten tam yazlık hoş kokusu var.kalıcılık yarım gün gibi.

Jil sander Sun buda tam yazlık havasında

Nautica Voyage tarif edemediğim ferahlatıcı bir kokusu var.tavsiye ve yorumları için teşekkür ederim.

Yaz için ideal parfümlerdir risksiz ve genel beğeniye uygundur.

Beğenmenize sevindim. Güzel günlerde kullanın.
  • Dostum merhaba , nacizane ben de tavsiyeni almak istedim , 20 yaşındayım perceive ve fullspeedle geçti şu ana dek ömrüm ama artık değiştireyim diyorum genel olarak yağlı cilde sahibim hazır yaz da geliyor fresh bir şeyler almak istiyorum ama hiç anlamam bu işlerden . Ne önerebilirsin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rinoritze

Dostum merhaba , nacizane ben de tavsiyeni almak istedim , 20 yaşındayım perceive ve fullspeedle geçti şu ana dek ömrüm ama artık değiştireyim diyorum genel olarak yağlı cilde sahibim hazır yaz da geliyor fresh bir şeyler almak istiyorum ama hiç anlamam bu işlerden . Ne önerebilirsin?

Merhaba,

Hem yaşınıza uygun hem de fiyat/performans olarak olumlu dönüş alabileceğiniz birkaç parfüm önereyim.

Versace Man Eau Fraiche

Nautica Voyage

Ralph Lauren Polo Blue

Calvin Klein Eternity Aqua(son tercihiniz olsun)

Moschino UOMO (bir tane alayım 4 mevsim kullanayım derseniz)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bberkyildiz -- 24 Mart 2017; 12:19:46 >
    ilgin ve cevabın için teşekkür ederim , bir sorum daha olacak :
    Vakko V De Vakko ve Davidoff Cool Water hakkında ne dersin?
  • Arkadaslar ilkbahar yaz mevsiminde kullanilabilecek bugday tenli 20 yasinda bir universite ogrencisi icin parfum onerileriniz nelerdir?(dior sauvage, chanel allure homme sport ve nautica voyage nasildir)

• Hocam 18 yaşında, beyaz tenli ve kumral biri için ilkbahar-yaz aylarında kullanılacak ne önerebilirsiniz ? Yaşıtlarımın aksine eşofman vb hayatta giymem, çok spor takılmam. Genellikle gömlek ve kot olur üzerimde. Maksimum bütçem 300 lira.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-3B913FB4A -- 25 Mart 2017; 2:12:21 >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.