Şimdi Ara

Berk Yıldız'ın Parfüm Tavsiyeleri (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
259
Cevap
12
Favori
12.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yaz gelene kadar guerlain ideal homme edt düşünüyorum nasıl olur sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: paintov

yaz gelene kadar guerlain ideal homme edt düşünüyorum nasıl olur sizce?

Merhaba,

Daha çok kış ve sonbahar parfümüdür fakat kullanılamaz diye bir şey yok. Havalar ısındığında kullanmazsanız iyi edersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bberkyildiz

quote:

Orijinalden alıntı: clio 1.2 16 v

Cartier declaration L edt ile Lacoste essenial nasıldır Berk kardeşim.orta yaş 37 ve genellikle klasik spor giyim için.

Merhaba,

Cartier declaration serisi yaşınız için gayet uygun fakat o seriden size Klasik declaration veya declaration d'Un soir öneririm.

Lacoste essential'da güzel kokudur fakat onu alacağınıza Versace Pour Homme almanız sizin yararınıza olacaktır.

Berk hocam hocam sophora da aşağıdaki parfümleri denedim fakat sophora da kâğıtta denettirdikleri için parfümler karıştı çünkü isimlerini üzerine yazmadım ama 2 saat geçtikten sonra gerçekten hepsi bana hoş geldi kokusu.

Givenchy pi

Hugo boss boteled no 6

Gio Armani profumo

Versace pour homme sizin öneriniz

Diesel spirit.

Hepsinin ayrı ve tatlı kokuları vardı 1 gün geçtikten sonra hala kök ları vardı.

Bunlar arasında öneriniz var mı 50 ml lık iki tane alıcam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Cartier declaration L edt ile Lacoste essenial nasıldır Berk kardeşim.orta yaş 37 ve genellikle klasik spor giyim için.

Merhaba,

Cartier declaration serisi yaşınız için gayet uygun fakat o seriden size Klasik declaration veya declaration d'Un soir öneririm.

Lacoste essential'da güzel kokudur fakat onu alacağınıza Versace Pour Homme almanız sizin yararınıza olacaktır.

Berk hocam hocam sophora da aşağıdaki parfümleri denedim fakat sophora da kâğıtta denettirdikleri için parfümler karıştı çünkü isimlerini üzerine yazmadım ama 2 saat geçtikten sonra gerçekten hepsi bana hoş geldi kokusu.

Givenchy pi

Hugo boss boteled no 6

Gio Armani profumo

Diesel spirit.

Hepsinin ayrı ve tatlı kokuları vardı 1 gün geçtikten sonra hala kök ları vardı.

Merhaba,

Bu tür durumlarda ben yanıma kalem alıyorum veya ordakilerden rica ediyorum ve üzerine yazıyorum bir daha ki test etmeye gittiğinizde sizde yazın ki daha sağlıklı sonuç alabilin.

Burnunuza;

Bademli bi koku geldiyse: o Givenchy Pi'dir

Tarçın ağırlıklı bir koku geldiyse o Spirit'tir

Daha soft tarçınlı ve bilindik bir koku geldiyse o Bottled'tır.

Fresh tatlı çiçeksi yumuşacık bir koku geldiyse o versace pour homme'dur.

Fresh ama aromatik yani biraz baharatlı bir koku gedliyse O Gio Profumo'dur.

Şimdiden başlayıp yaz bitimine kadar kullancaksanız Gio Profumo

Sadece sıcak yaz günleri için kullancaksanız Versace Pour Homme

Kış için ise bu parfümler arasından en iyi tercih Givenchy Pi olacaktır.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba,

Givenchy pi

Hugo boss boteled no 6

Gio Armani profumo

Diesel spirit.

Merhaba,

Bu tür durumlarda ben yanıma kalem alıyorum veya ordakilerden rica ediyorum ve üzerine yazıyorum bir daha ki test etmeye gittiğinizde sizde yazın ki daha sağlıklı sonuç alabilin.

Burnunuza;

Bademli bi koku geldiyse: o Givenchy Pi'dir

Tarçın ağırlıklı bir koku geldiyse o Spirit'tir

Daha soft tarçınlı ve bilindik bir koku geldiyse o Bottled'tır.

Fresh tatlı çiçeksi yumuşacık bir koku geldiyse o versace pour homme'dur.

Fresh ama aromatik yani biraz baharatlı bir koku gedliyse O Gio Profumo'dur.

Şimdiden başlayıp yaz bitimine kadar kullancaksanız Gio Profumo

Sadece sıcak yaz günleri için kullancaksanız Versace Pour Homme

Kış için ise bu parfümler arasından en iyi tercih Givenchy Pi olacaktır.

İlginiz ve cevabınız için teşekkürler.

• Yorumlarınızı sonuna kadar okudum , parfüm konusunda bilgili ve deneyimli olduğunuz aşikar.Benim sizden 2 çeşit parfüm isteğim var ,kışlık ve yazlık.Kalıcılığı ve kokusu en önemli kriterler benim için.Genellikle odunsu kokular hoşuma gider,yaş 22

@bberkyildiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TurkishPro -- 9 Mart 2017; 10:18:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkishPro

Yorumlarınızı sonuna kadar okudum , parfüm konusunda bilgili ve deneyimli olduğunuz aşikar.Benim sizden 2 çeşit parfüm isteğim var ,kışlık ve yazlık.Kalıcılığı ve kokusu en önemli kriterler benim için.Genellikle odunsu kokular hoşuma gider,yaş 22

@bberkyildiz

Merhaba,

Ten renginiz ve daha çok hangi ortamda kullanacağınızı(ofis, okul, açıkhava) belirtebilirseniz ona göre size yardımcı olayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bberkyildiz -- 9 Mart 2017; 12:50:10 >
  • Tavsiyeniz ve deneme ile Versace pour homme alındı.tesekkurler.

Gio profumo biraz Maliyet li o fiyata 2 farklı parfüm almak istiyorum.

Givenchy pi kış için aklımda.

Yazlık için günlük AVM gezmsi dış ortam kullanım gibi öneriniz nedir.

Burberry classıc

Azarro Chrome

Scupture

Nautica Voyage.

Birde davidoff advenure için görüşünüz nedir.

Parfüm alırken az ml li alıyorum çabuk sıkılma gibi bir huyum var.teşekkürler.

• bberkyildiz B kullanıcısına yanıt
    Ne çok esmer ne de beyaz buğday diyelim , günlük kullanım ofis vb yerlerde çalışmıyorum

• quote:

Tavsiyeniz ve deneme ile Versace pour homme alındı.tesekkurler.

Gio profumo biraz Maliyet li o fiyata 2 farklı parfüm almak istiyorum.

Givenchy pi kış için aklımda.

Yazlık için günlük AVM gezmsi dış ortam kullanım gibi öneriniz nedir.

Burberry classıc

Azarro Chrome

Scupture

Nautica Voyage.

Birde davidoff advenure için görüşünüz nedir.

Parfüm alırken az ml li alıyorum çabuk sıkılma gibi bir huyum var.teşekkürler.

Güle Güle kullanın.

Azarro Chrome'u pek beğenmiyorum. Burberry Classic'ten de insanlara bıkkınlık gelmiştir bence:)

Fiyat Performans ürünü olarak bu saydıklarınız arasında Sculpture ve voyage iyi alternatifler. Ama Sculpture yaşınıza biraz daha uygun.

Davidoff Adventure hakkında ise çok bir şey söylememe gerek yok. Bvlgari Aqva Amara varken sıralamamda pek yer bulamaz diye düşünüyorum.

• quote:

Ne çok esmer ne de beyaz buğday diyelim , günlük kullanım ofis vb yerlerde çalışmıyorum

Odunsu kokuları,karanlık kokuları seviyorsanız Lalique - Encre Noire Sport'u denemenizi isterim.

Daha rahat kullanımlı bir odunsu koku isterseniz: Thierry Mugler Pure Malt'ı deneyebilirsiz.

Bir başka odunsu koku olarak ise DSQUARED2 He Wood Rocky Mountain Wood'u önerebilirim.

Yazlık için ise kalıcılık biraz problem olabilir fakat uygun fiyatlı parfüm alıp sık sık tazeleyebilirsiniz. Mesela Nautica Voyage yaşınıza çok uygun.

Bvlgari Aqva Amara

Paco Rabanne İnvictus(pişti olma ihtimaliniz yüksek)

Dior Sauvage

bu parfümlere de bakabilirsiniz.

Kızlar bayılsın derseniz Direk Dior Sauvage veya Nautica Voyage alın.

• 18 yaşındayım buğday tenliyim kalıcı ve farkedilir olursa iyi olur ağır kokulardan hoşlanmam uygun fiyatlı parfüm önerirmisin? birde mağazadanmı almamı tavsiye edersin sitelerdenmi n11 gg vs. ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackdread -- 10 Mart 2017; 23:32:0 >
  • 17 yaş beyaz ten için versace eros önerirmisiniz nasıl kokudur kalıcılık farkedilebilirlik.. başka ne gibi alternatifleri olabilir

• quote:

quote:

Odunsu kokuları,karanlık kokuları seviyorsanız Lalique - Encre Noire Sport'u denemenizi isterim.

Daha rahat kullanımlı bir odunsu koku isterseniz: Thierry Mugler Pure Malt'ı deneyebilirsiz.

Bir başka odunsu koku olarak ise DSQUARED2 He Wood Rocky Mountain Wood'u önerebilirim.

Yazlık için ise kalıcılık biraz problem olabilir fakat uygun fiyatlı parfüm alıp sık sık tazeleyebilirsiniz. Mesela Nautica Voyage yaşınıza çok uygun.

Bvlgari Aqva Amara

Dior Sauvage

Cevap için teşekkürler, kışlık yazlık olarak ayırırsak ?

• @bberkyildiz iki yıldır Yves Saint Laurent - Manifesto edp kullanıyorum. Bitmek üzere olduğu için Umman'da daha ucuza bulup aldım. Yeni aldığım parfümü geçen hafta açtım ancak parfümün rengi çok koyu, üretimde bir şey mi değişti acaba diye düşündüm ve bugün Boyner'e gidip testerına baktım, daha önce kullandığım gibi oldukça açık renk. Ayrıca parfümün kutusunda yazan numara ile şişenin altında yazan numara farklı, hangisini kontrol etmem gerekiyor? Parfüm sahte olabilir mi, Umman'da Sevil benzeri bir mağazadan aldım?

Parfümün şu anda Türkiye fiyatı çok yüksek, bu nedenle daha uygun fiyatlı, herkesin kullanmadığı ve çok ağır olmayan bir parfüm arıyorum, 27 yaşındayım.

Şu ana kadar hiçbir parfümü Manifesto kadar sevemedim, onun gibi bir koku önerebilir misiniz?

Yeni aldığım parfüm:https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/317054/73fe981d-c326-4eeb-bbba-41573a58cb02.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vvovovv -- 11 Mart 2017; 22:44:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: blackdread

18 yaşındayım buğday tenliyim kalıcı ve farkedilir olursa iyi olur ağır kokulardan hoşlanmam uygun fiyatlı parfüm önerirmisin? birde mağazadanmı almamı tavsiye edersin sitelerdenmi n11 gg vs. ?

bazen mağazalarda(genelde özel günlerde) iyi indirimler oluyor o zaman orası daha uygun geliyor ama indirimsiz dönemlerde n11 vb diğer sitelerden alabilirsiniz.

Yaz için nautica voyage, Nikos Sculpture gibi kokulara bakabilirsiniz uygun fiyatlıdır ve kalıcıdırlar.

Kış için ise: Carolina Herrera CH Men daha kalıcı olsun derseniz de CH men Prive'yi tercih edebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaan1026

17 yaş beyaz ten için versace eros önerirmisiniz nasıl kokudur kalıcılık farkedilebilirlik.. başka ne gibi alternatifleri olabilir

Merhaba,

Kullanabilirsiniz kalıcılığı ve farkedilirliği de gayet iyidir. Ayrıca Boss Bottled Intense, veya Jean Paul Gaultier Ultra Male'i deneyebilirsiniz.
  • quote:

quote:

quote:

Bvlgari Aqva Amara

Dior Sauvage

Cevap için teşekkürler, kışlık yazlık olarak ayırırsak ?

Kışın Pure Malt yazın Dior Suavage güzel tercihler olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: vvovovv

@bberkyildiz iki yıldır Yves Saint Laurent - Manifesto edp kullanıyorum. Bitmek üzere olduğu için Umman'da daha ucuza bulup aldım. Yeni aldığım parfümü geçen hafta açtım ancak parfümün rengi çok koyu, üretimde bir şey mi değişti acaba diye düşündüm ve bugün Boyner'e gidip testerına baktım, daha önce kullandığım gibi oldukça açık renk. Ayrıca parfümün kutusunda yazan numara ile şişenin altında yazan numara farklı, hangisini kontrol etmem gerekiyor? Parfüm sahte olabilir mi, Umman'da Sevil benzeri bir mağazadan aldım?

Parfümün şu anda Türkiye fiyatı çok yüksek, bu nedenle daha uygun fiyatlı, herkesin kullanmadığı ve çok ağır olmayan bir parfüm arıyorum, 27 yaşındayım.

Şu ana kadar hiçbir parfümü Manifesto kadar sevemedim, onun gibi bir koku önerebilir misiniz?

Yeni aldığım parfüm:https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/317054/73fe981d-c326-4eeb-bbba-41573a58cb02.jpg

Merhaba,

Öncelikle ben daha önce bu kadar koyu renkli bir manifesto görmedim. Tahminimce orijinal şişeye doldurma yapılmış olabilir. Reformulasyon olsa bile yani içeriği değişse bile bu kadar yoğun olamaz diye düşünüyorum.

Ayrıca Kutuda farklı şişede farklı batch code olması da ayrı bir süphe çekiyor. Kodları söyleyebilir misiniz yardımcı olayım. YSL'de genelde 55G544 gibi veya 6F7D şeklinde olur kodlar.

Gelelim koku önerisine Manifesto gibi bir koku arıyorsanız Kesinlikle Dior Addict manifesto'ya göre daha iyi bir alternatiftir. Ayrıca manifesto'dan daha kalıcı ve yayılması daha yüksektir. Dior Addict'in EDT'si daha iyidir fakat daha hafif bir koku olsun derseniz EDP'sini tercih edebilirsiniz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: vvovovv

@bberkyildiz iki yıldır Yves Saint Laurent - Manifesto edp kullanıyorum. Bitmek üzere olduğu için Umman'da daha ucuza bulup aldım. Yeni aldığım parfümü geçen hafta açtım ancak parfümün rengi çok koyu, üretimde bir şey mi değişti acaba diye düşündüm ve bugün Boyner'e gidip testerına baktım, daha önce kullandığım gibi oldukça açık renk. Ayrıca parfümün kutusunda yazan numara ile şişenin altında yazan numara farklı, hangisini kontrol etmem gerekiyor? Parfüm sahte olabilir mi, Umman'da Sevil benzeri bir mağazadan aldım?

Merhaba,

Öncelikle ben daha önce bu kadar koyu renkli bir manifesto görmedim. Tahminimce orijinal şişeye doldurma yapılmış olabilir. Reformulasyon olsa bile yani içeriği değişse bile bu kadar yoğun olamaz diye düşünüyorum.

Ayrıca Kutuda farklı şişede farklı batch code olması da ayrı bir süphe çekiyor. Kodları söyleyebilir misiniz yardımcı olayım. YSL'de genelde 55G544 gibi veya 6F7D şeklinde olur kodlar.

Gelelim koku önerisine Manifesto gibi bir koku arıyorsanız Kesinlikle Dior Addict manifesto'ya göre daha iyi bir alternatiftir. Ayrıca manifesto'dan daha kalıcı ve yayılması daha yüksektir. Dior Addict'in EDT'si daha iyidir fakat daha hafif bir koku olsun derseniz EDP'sini tercih edebilirsiniz.

Öneriniz için teşekkürler. Parfümün şişesinin altındaki kod 62J913 ve kutusunun altında iki farklı kod var. Biri kabartmalı olarak basılmış 62K600, diğeri ise normal basılmış L36989.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.