Şimdi Ara

Berat Albayrak saglik sorunlari nedeniyle istifa etti | Yeni Bakan Lütfi Elvan (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.184
Cevap
3
Favori
114.517
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
509 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 210507

Biri veya birileri piyasays sağlam dolar pompaladı . veya yurtdışından yüksek miktarda dolar girişi oldu.
    Başka açıklaması yok diye düşünüyorum

Birileri değil kendi halkımız dolarları bozdurmaya başladı. Çünkü 19 kasımda faiz arttışı olabilir bu da doları düşürür. Doların düşüşünü de yükselişini de biz yapıyoruz aslında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orh01 -- 9 Kasım 2020; 14:4:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 210507

Biri veya birileri piyasays sağlam dolar pompaladı . veya yurtdışından yüksek miktarda dolar girişi oldu.
    Başka açıklaması yok diye düşünüyorum

Siz lozanın gizli madelerine dünyayı yöneten kertenkelelere falan da inanıyorsunuz değil mi?

• beğenmediğiniz damat bir mesaj attı tl dolar karşısında %5 değer kazandı, sen bir de yumruğunu masaya vurmasını bekle alimallah dünyada dolar diye bir şey kalmaz  

• Binali Yıldırım'ın ismi konuşuluyor. İnşallah yalandır.

• an itibari ile 8.02 ye kadar düştü

• quote:

Orijinalden alıntı: öylesineya2533

Bu mesaj silindi.

s400 e neden bu kadar karşısın ülke savunması için gayet iyi bir sistem. Tabi ülkeni seviyorsan yoksa s400 füzelerini kafana yemekten mi korkuyorsun.

• Üretim ve sanayi yoksa, ihracatın ithalattan fazla değilse doların böyle haberlerle düşüşü en fazla 1 hafta sürer, sonra kaldığı yerden yükselmeye devam eder.... Ülke ekonomik olarak bitikken uzun süreli düşüşü beklemeyin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fbilker1907

Basiret sorunu tam olarak budur işte!.. Kişiler gitse ne olur ki ya ülke battı ya.. diyenlere kapak olacak cinsten bir gün yaşıyoruz.

Eğitimli, işin ehli, piyasalara güven verecek, krizleri iyi analiz edebilen, kangren noktalara zamanında doğru müdahaleler edebilen yandaşlarına peşkeş çekmeyen, üretim politikaları ile yürüyen bir yönetim anlayışı ile bu ülkede dolar 3 tl de olur 2 tl de.

Anlayabilene..

Kesinlike öyle. Çalmayan çaldırmayan şeffaf bir yönetim ile dolar çok rahat 4tl olur.

Para var kaynak var sadece hatalı yönetim var. Sanayi üretim arge yazılım değil beton beton beton gittik 18 sene sonuç dolar 8tl.

Babacan CB olsa iktidar değişse ve güçlü parlemanto ya geçsek 4tl olur dolar. Çok rahat.

4 yıl sonra kriz toparlanır işsizlik 7 lere 8lere iner. Keza enflasyon...

Sonra gene 2 3 TL lere doğru iner yeni krizler çıkmazsa elbette.

Çok basit. Babacan diyor ya bir parmak şıklatmak kadar kolay insanlar inanmıyor. Sarayın 1 günlük masrafı 10 milyon TL buna inanıyor ama Babacana inanmıyorlar. Ahahhahaha

İsraf kaynağı olan saraylar kapatılır iktidar değişse o bile yıllık nerde baksan 4 milyar TL tasarruf. O da nerden baksan İstanbul'daki deprem sorununu çözer

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Özgür hoca demiş diyeceğini herkes ister paramız değerlensin alım gücümüz çok düştü çok

• çinde üretim ve sanayi 0 ozaman bu kafanıza göre  para değeri tamamen nato müttefikliği abd ile sıkı fıkı sıcak çoook sıcakkk ateşli ilişkilere bakar geçin faso fisoyu..

akdenizi ,suriyeyi, maraşı ver sat 2 tl bile olur..

doların daha düşmesi için batının sevdiği eğitim kariyeri yine abd de geçmiş bir bakanı atıycaklar gibi el mecbur..

sizin o ballı siyasi idoelojileriniz tavada kullanılan sos sadece.. 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 9 Kasım 2020; 14:32:58 >
  • Berat Albayrakın gidebilme ihtimali bile doları 8 e çekti.Demek ki RTE gitse 4-5 e hemen düşer

• quote:

Orijinalden alıntı: ThomasMalthus

Berat Albayrakın gidebilme ihtimali bile doları 8 e çekti.Demek ki RTE gitse 4-5 e hemen düşer

çok net......

• Dolar 8’e düşünce oktroller sessizliğe büründü.

• quote:

Orijinalden alıntı: orh01

s400 e neden bu kadar karşısın ülke savunması için gayet iyi bir sistem. Tabi ülkeni seviyorsan yoksa s400 füzelerini kafana yemekten mi korkuyorsun.

Alıntıları Göster

Tane tane anlatacağım.

NATO üyesisin.

NATO tamamen Rusya tehditine karşı kurulmuş bir oluşum.

Sen bu oluşumda ilk 5 ülkeden biriydin, askeri güç olarak ilk 4'de idin.

Bütün sistemlerin NATO'ya uyumlu. Silahlarını falan hep ona göre almışsın.

Gidip salakça bir restleşme yüzünden düşman sayılan bir ulustan bu sistemi alıyorsun. Üstüne üstlük elindeki NATO bilgilerini vererek bu sisteme entegre etmeye çalışıyorsun.

VE bunun karşılığında herhangi bir yaptırım olmamasını bekliyorsun?

Buna kargalar bile güler.

• İzahı olmıyan şeyin ancak mizahı oluyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: öylesineya2533

Bu mesaj silindi.

Hava savunma sistemi yapman en azından 10 seneni alır. Daha önceden abd den kurtulup sistemimizi kurmamız gerekiyordu ama izin verilmiyordu ona da. Biz abd den hava savunma sistemi istedik zaten onlar vermemekte ısrar etti. Adamlar seni elinde tesbih gibi oynuyor. Ülkeyi bombalayacak kadar gözü dönmüş adamların bu kadar da abdci natocu olmayın. Yunanistanda da s300 var.

Neyse mesele uzun konuyu dağıtmayalım. Konu damat şuan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orh01 -- 9 Kasım 2020; 14:36:21 >
  • 210507 2 kullanıcısına yanıt

katılıyorum Berat beye bir saldırı var bunu görmemek için kör olmak lazım kamu bankaları bugun ne kadar döviz sattı mesela ? , istifa metnini dikkatlice okuyunca aslında çok mesaj var

• 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.