Şimdi Ara

benzine yine zammmmm (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
1.861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: ruge

dünya petrol fiyatları 100 doları geçti bugün.bütçeyi dengelemek için değil zam daha fazla açık vermesini engellemek için.herşeyi siyasete bağlamak huyumuzdan ne zaman vaz geçeriz acaba

dediğin şeye bak.sanki hükümetimiz benzini aldığı fiyattan satıyor.

hükümet benzinin litresini 40kr den alıyor 3lira 20 kr ye satıyor

%87si vergi. dünyanın hiçbir yerinde petrol fiyatları bu kadar yüksek değil.şuan dünya piyasasında benzin litresi 50kr-1lira arası.

ayrıca petrol varil fiyatlarının dolar kurunda yükseldiği doğru.ama bi de yuro kurundan hesapla.bi değişiklik yok.petrol fiyatlarının dolar bakımından yükselmesinin tek nedeni doların dünya piyasasında inanılmaz derecede değer kaybetmesidir.amerikadaki enflasyon değerler son yılların en yüksek seviyelerine ulaştığı için orda da herşeye zam geliyor çünkü paralarının değerleri düşüyor.

• bune kardeşim yaa her pompaya gidişimde en az 1 kere zam geliyo yaa bu nası iştir artık ne diyim ...
  • Enflasyon az ya
  • Televizyonlarda her gün boy gösterip pembe hayaller çiziyorlar.Acaba bunlara artık inanan varmıdır.Memura %4 elektiriğe %20,doğalgaza %10 ,benzine -mazota hesabı bile artık zor yapılıyor.Yazık gerçekten çok yazık.Ama biz millet olarak 2 gün sonra bu zammada alışırız.Kuzu kuzu yaşarız
  • quote:

Orjinalden alıntı: ruge

sistemimiz bu malesef bende başbakan olsam bende aynısını yaparım şu an iktidara hak verdiğim için değil.herkes üstüne düşeni yaparsa bu kadar abanamazlar akaryakıta.milyarlar kazanan adamlar yanlarında çalıştırdıkları işçiden daha az kazanç gösteriyosa bu ülkede vergiden kaçınmak için daha çok topik açılır gider böyle.

sadece türkiyede de zam olmuyor benzine diyen yanılır.amerikada bile insanlar isyanda.5 senede 2 katına çıktı petrol fiyatları.zam yapmayacak babayiğit bi cem uzan vardı.onunda bi kusuru vardı çok yalan söylüyodu.

ilk zamda açılacak aynı konu tekrardan.üst konu yapılsın bence bu başlık

İlk olarak turkiye cumhuriyeti tarihinde ak parti iktidarından once benzın hicbir zaman 1 $'ı geçmemiştir , benzin varili 100 dolara tırmandı dogru , dolar kuruda 1.200 e geriledi bunuda goz onunde bulunduralım.
    İşverenlerin vergi vermemeleri , devletin koymuş oldugu kanunlardaki acıklar ve denetim eksikliğinden ortaya cıkan bir durumdur , cozum yine devletin kendisindedir. İnsanların özgir iradesine bırakılan bir vergi yasası ile ancak bu kadar vergi toplanabilir diye düşünüyorum , delik büyüdükçe yamamak için tabiki vatandaşın sırtına binecekler buda bizim kaderimiz heralde

• ARTIK SÖYLİYECEK BİR SÖZ BULAMIYORUM....ECEVİT ZAMANINDA 1 LT=1 DOLAR A EŞİTLENECEK DİYE Bİ SÜRÜ ZAM YAPILINCA AYAĞA KALKMIŞTI MİLLET, ŞİMDİ NERDEYSE 1 LT=3 DOLAR OLACAK KİMSENİN GIKI ÇIKMIYOR...
  • direk 5ytl yapsinlar böle iskencemi olur
  • dizele gelmesin de benzin beni ilgilendirmiyor mantığı güden var mı acaba
  • Daha yeni zam yapmışlardı.
    Artık araba sürme hevesimide aldılar...
  • yakında motorinede yaparlar
  • otomotivciler ağlıyor bir de sıfır araç piyasası küçüldü diye. Tabi küçülür millet aracına binemiyor. Valla benim ki kapıda yatıyor. Bugün Bornova merkeze yürüdüm araça binmek istemedim benzin gitmesin diye ya.
  • quote:

Orjinalden alıntı: attractivegipsy

Alırken bir kaç bidon fazla alalım. İçinde ki bitmeden yenısını zamlı alıyoruz

Çok Haklısın Depoyu Fulledim Geçenlerde daha yarıda bak zam gelmiş
  • quote:

Orjinalden alıntı: gorele2000

dizele gelmesin de benzin beni ilgilendirmiyor mantığı güden var mı acaba

Böyle bir mantık olabilir mi acaba?Bugün sana yarın bana
  • Durmak yok ZAM'a devam.Kimse dünyadaki petrol fiyatlarını falan ortaya atmasın dünyada petrol 50 dolar ikende biz yine dünyanın en pahalı akaryakıtını kullanıyorduk.Dolaylı vergiler ile kalkınan başka bir ülke örneği var mı?Üretim için temel madde enerji, biz ise en pahalısını kullanıyoruz.Ekonomini %70 kayıt dışı olan finans sektörünün %50'si(Şimdilik) yabancı olan bir ülkede daha ne bekleniyorki.Gene kızdım yaw.
  • quote:

Orjinalden alıntı: teet

Bütçe açığı ha? hmmm düşünelim o zaman biraz. Bütçe neden açık verir?

Peki dünyada petrol fiyatları artıyor evet. Peki dünyada kaçak akaryakıt kullanan var mı?

Peki kaçak akaryakıt kullanan var ise devlet buna bir önlem alıyor mu?

Devlet kaçak akaryakıta önlem alıyor ise ama ya bir yandan da akaryakıt kaçakçılığını teşvik ediyor ise? (Gemiciklere 1 ytl den mazot unuttunuz mu?)

Haa bi de türban meselesi vardı di mi? Türban tartışmaları çıktı çıkalı bu 2. zam hatırlatayım istedim.

• aynı ay icin de ikinci zam. bunlar Allah tanda korkmuyorlar ne diyeyim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: warrior sako

yakında motorinede yaparlar

Bugün onada gelmiş...
  • bari lpg ye ellemesinler şu günlerde be
  • Sonu nereye varacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecar limon -- 21 Şubat 2008; 23:19:57 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.