Şimdi Ara

Benzin, lpg, dizel : sizce hangisi???

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
3.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar benzinmi, lpgmi, dizelmi desem hangisini seçerdiniz. Sizce hangisi???görüşlerimizi paylaşalım

önce ben yorum yapıyım dizel diyorum benzinli alıp ilerde lpgye çevittirene kadar lpgyide kötülemek için demiyorum ama bi daha masraf yapana kadar hem sorunum olmas hem az yakarım hemde hızlı kaçarım

• en ekonomik ve temizi dizel(neden temiz, benzinli alıp, lpg taktır ve bir ton evrakla boğuş dur-sızdırmazlıkv.s-)
  • Yapılan kilometre çoksa, dizel derim...

Sonuçta alırken biraz daha pahalı ama, satarken de benzinliye göre pahalı gidiyor...
    Tork değerleri yüksek, düşük devirde iyi çekiyor.. Çekiş için vites küçültüp 5-6000 devir yapmanıza gerek kalmıyor. vs vs

Bir de, nasıl yapılırsa yapılsın, LPG'li araçlar beni tedirgin ediyor. Malum, herhangi bir kazada tanktaki basınç kalkınca gaz hale dönüşüyor ve patlama meydana gelebiliyor. Patlama riski nedeniyle de kapalı otopark / feribotlara alınmıyor ya..

Yani, bence: dizelden şaşma
  • dizel (logan 1.5dci kullanıcısıyım) hem az yakıyor hemde sesi güzel

şakası bir yana en iyisi dizel alırken biraz pahalı ama kullanırken avantajlı lpg tr de hala ab. düzeyinde değil zaten kapalı alanlara girişi yasak oda sorun benzinli aracta eğer sürekli şehir içi kullanıyorsan senede 10000km de yapsan bayağı masrafı olur dizel en iyisi
  • çok km yol yapmama rağmen benzinden şaşmam dizellerin gürültüsü hiç hoş değil. üstelik pompasıydı fln fln baya bir masraflı oluyor.
  • yılda 15.000 km yapıyorsan benzinli
    15.000-25.000 km yapıyorsan lpg'li
    25.000 km ve sonrası dizel seçim yapmak gerekiyor diye düşünüyorum.
  • yorumlar harika arkadaşlar teşekkürler yokmu başka yaw
  • DİZEL TABİKİ
  • quote:

Orjinalden alıntı: ricconi

yılda 15.000 km yapıyorsan benzinli

sonuna kadar katılıyorum
  • şu sıralar herkes sıralı sistem peşinde,dizel
  • Bu konulara artık "böööö" diyorum. Biraz araştırsanız bu konularda onlarca başlık var.

• Bence 1.4 ve aşağısı bir araç kullanıyosanız ve yılda 10000kmyi geçmeyecekseniz benzinli.İkincisi dizel.Üçüncüsü LPG yi düşünürüm.Ama PRİNCE olması şartıyla.
  • yılda 15000 km nin altında gidecekseniz benzinli bir 1.4 araç derim.

özelliklede mitsubishi colt ve honda jazz.

her ikiside istanbul şehir içi 7,5 litre\100 km civarı yakıt tüketmekteler ki bu değerler otomatik vitesli versiyonlarına ait.

ha bunlardan daha az yakan benzinliler olabilir. 0,8-1,0 motorlu ama onlarda yokuşlarda bayılır, klimayı açtınmı gitmez, araba sollayamaz. colt 95 beygirdir, jazz 83

hayırlı günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 1 Ocak 2008; 14:23:18 >
  • orta sınıf bi araca 35-40 bin ytl verecem sonra gözüm göstergede
    dizel alırım ve basarım
    özellikle şu, turbo çekiş yaparken bi düdüğe benzer ses geliyor ya müziği falan kapatıp onu dinliyorum.
    yani DİZEL
  • tabiki de DİZEL en akıllıca seçim bu olsa gerek.
  • Param olsa dizel alırdım. Şu andaki ekonomik durumuma göre en mantıklısı LPG. Param çok çok fazla olursada benzinli (Porsche Cayenne)
  • o ses bizimde fovorimiz bizim logandada 1.5 dci aynı motor war ve turbo sesi gerçekten yüksek devirlerde güsel gerçi daha rodajı geçemedik ama
    quote:

Orjinalden alıntı: Akustik

orta sınıf bi araca 35-40 bin ytl verecem sonra gözüm göstergede
    dizel alırım ve basarım
    özellikle şu, turbo çekiş yaparken bi düdüğe benzer ses geliyor ya müziği falan kapatıp onu dinliyorum.
    yani DİZEL

• quote:

Orjinalden alıntı: ricconi

yılda 15.000 km yapıyorsan benzinli

Kısmen katılıyorum.

Bana göre, hususi olarak kullanıyorsanız aracınız ne olursa olsun, yıllık 15000-20000 km yapılıyorsa benzin, 20000 üstü dizel. lpg'ye hiç bulaşmamak lazımmış. şu anda lpg'li bir araç kullanıyorum da, oradan edindiğim tecrübeye dayanarak söylüyorum bunu. söyledikleri gibi %50 tasarruf olmuyor. %25-30 civarında bir tasarrufu var. "inadına benzin diyenler" başlığı altında gerek benim gerekse diğer arkadaşların ayrıntılı yazıları mevcut.
  • benzin derim ama bu aralar araç almak akıl karı degil benzin performanstır redlineye kadar gelir dizeller 7.000 devir saati olan bi araç ORTALAMA 4.750 gibi bi rakamdır torku fazladır ama max tork 1.6 benzinlide 6000 gibi bi rakamken 2.0 dizelin 4000 dir araca göre 2side farklılık gösterebilir ama ticaret yapıyorsan dizel olabilir uzun mesafede lpg olabilir kısa mesafede benzin tercihim...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.