Şimdi Ara

Benzin göstergesi arızası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
72.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 2000 polo classic aracımın benzin göstergesi hiç hareket etmiyor.Kendim bakayım dedim fakat benzin şamandırasını bulamadım,belki soket falan çıktımı diye.Bu arızanın nedeni ne olabilir ve bu şamandıra nerede

• şamandıra deponun içinde...
  • Hocam bunun dışında benim kontrol edebileceğim bir yer varmı?İbre kontağı açınca hiç kalkmıyor.
  • hocam depoyu tam doldur..bazen benim araçta da oluyor..arka kısmı bi sert biçimde salla..düzelmiyorsa tamirciye git..
  • birazcik offroad yapin belki duzelir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok sinir oldum ya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arka sağ koltuğun altında çember var onu kaldırınca şamandıra depo ile birlikte yalnız bende arabayı aldığımda 30 lira attım ışık sönmedi bozuk sandım uzun zamandır benzin almamışımda
  • Hocam 50 liralık koydum hiç kıpırdama yok.bu arka sağ koltuk dediğiniz sırtımızı dayandığımız kısımmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -)KraL(- -- 25 Aralık 2013; 21:27:27 >
  • -)KraL(- kullanıcısına yanıt
    Oturduğumuz kısımda.
  • Geçen kaldırdım oturduğum yeri öyle bir çember görmedim alla alla

• önerisi olan güncel
  • Arka koltuğun altında olması lazım yuvarlak bir kapak ve kabloları görmen lazım söküp çikarırsan direk şamandıra çıkar karşına...
  • müşür arıza yapmıştır. servise baktırın.
  • Arkadaşlar,dün söktüm o dediğiniz yeri buldum.Kablolar da bant sarılıydı(sanırım daha öncede arıza yapmış.)o kablolara bağlı böyle ince uzun bir elektrik soketi var biraz kurcaladım ama birşey olmadı.Acaba o soketten olma olasılığı varmıdır.
  • güncel
  • iki seçenek var. biri şamandıra diğeri gösterge arızası. ilki için depoya sert bir cisimle hafifçe tıklayarak denerdim ben olsaydım. takılı falan kaldıysa kurtulur belki. gösterge arızası ise sizin yapabileceğiniz bir şey yok. göstergeciye gitmeniz gerekir.
  • deneyeceğim bakalım dediğiniz şekil çözüm olacakmı
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -)KraL(- -- 20 Mart 2014; 17:28:22 >
  • Üstad ,

Konu eski ama ben yeni gördüğüm için cevaplayayım umarım problem çözülmüş ihtiyacın kalmamıştır...

Birkaç gün önce benzer bir durum benimde başıma geldi.Benim aracımda 99 Polo SW 1.9 SDI

benzin ibresi önce tutukluk yaptı sonra tamamen gitti...

Elektrikçiye gösterdim "göstergeden olması zor abi şamandıra takılı kalmıştır dizellerde yakıt tortusu şamandıra reostasını kirletiyor tamirci söksün temizlesin dedi.

Arka koltuğun altında oturak kısmını kaldırıyorsunuz . KArşınıza taban halısının bir bölümü fabrikasyon kesilmiş vaziyette çıkıyor... kaldırıyorsunuz ve 3 vida ile tutturulmuş bir kapak çıkıyor. İşte bu yakıt deposunun içine takılan şamandıranızın kapağı...kapağı açtığınızda karşınızda şamandıranızın üst yakıt bağlantıları ve elektrik fişi gelicek.Elektrik fişi sökülüyor. Tabiki bu işlemleri kontak kapalı iken yapıyorsunuz. sonra şamandıranın pasolu üst kısmını açıyorsnuz ve şamandıra elimize geliyor.burada dikkat edilmesi gereken nokta rezizstansı mümkün olduğunda hassas temizlemek. eğer aracınız benzinli ise daha dikkatli olmalısınız çünkü yakıt deponuzun ağzı açık hatta şamandıra üzerinde de depodan çıktığı için yakıt var tutuşma ihtimali yüksek ... o yüzden benzinli araç ise yapılan işlem bence işinin ehli birine yaptırmalısınız.

velhasıl benim şamandıranın rezistansı kirlenmiş ve kablosu kopmuş .. gerekli temizlik yapılıp kablo lehimlenince problem düzeldi...

Fakat şuan Hız ve devir göstergelerim arıza yaptı ... onunla ilgili arızayı ararken burayı buldum... umarım yardımcı olur... fakat görünen o ki pololarda gösterge sorunu kronik malesef...okadar çok aynı sorundan muzdarip insan varki... fakat sorunun nededi tam olarak belli değil anladığım kadarıyla...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.