Şimdi Ara

BenQ X2200W Extreme (beklenen inceleme) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
734
Cevap
0
Favori
64.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: UcUbE_

iyi akşamlar.Biras önce x2200w mi aldım ewe geitrdim bi güzek kurdum.Herşey normal fakat bir tane ölü piksele rastladım.Yav şimdi bunu garantiye yollasam mı yoksa nazarımı olsun o bi tane orda genellikle yeşil ve beyaz renklerde kendini gösteriyor.Bir fikrinizi alayım

Geçmiş olsun, keşke deneyerek alsaydın...Aldığın yer neresi bilmiyorum ama iade hakkın var belli süre..Ayrıca Benq'nun 1 ay "0" ölü piksel garantisi var...

Sorun olur mu dersen olmaz belki ama sürekli gözün oraya takılabilir o da kötü...
  • quote:

Orjinalden alıntı: casparza

merhaba, X2200W kullananlara bir sorum var ;
    perfect motion açıp mı kullanıyorsunuz, yoksa kapalı mı ?

Ben oyun oynarken açıyorum Perfect Motion özelliğini, diğer uygulamalarda ekran çok grileşiyor ve kullanmıyorum...Action - Racing game gibi diğer modları da kullanamıyorum...
  • perfect motion özelliğini masaüstü uygulamar için değil zaten, haretekli sahneler için. oyunlarda açabilirsiniz ama ben hiç kullanmıyorum, normal moddada gosting yok hiç "MISC" menüsünden AMA teknolojisi acık sadece bende.

BenQ X2200W Extreme (beklenen inceleme)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MySun -- 16 Nisan 2008; 15:16:57 >
  • evet bende normal modda görüntü kalitesini ve performansını son derece iyi bulduğumdan, açmıyordum.
  • Uzun uğraşlarım sonunda benq monitör ü aldırdı =).Yokh fatura da seri numarası yok yok şurası görünmüyor falan derken.Baya bi uğraştıırdılar ama oldu .Asıl sorun garanti kartıda laptop yazmasından dolayı zatn faturalarla uğraştım ama azimle işini yapan duvarı delermiş beyler siz siz olun ya faturanızı okunaklı alın ya da garanti kartınızı hemen kontrol edin her şeyi sağlam mı die =)
  •  BenQ X2200W Extreme (beklenen inceleme)
    herşey cok güzel gayet memnunum monitorden herşeynden ama tek bi sorunum kaldı..
    resmlerde kırmızı renkleri daha yoğun gösteriyo bunu nasıl cozebilirm ayarlardan kurcaladm ama bulamadm. şuan dynamic mod da kullanıyorum
  • Evet kardeş aynı sorun bende de var kırmızı renk ile ilgili.Ve arkadaşlar bi sorunum daha var monitorümü bugün aldım,genel anlamda çok memnunum monitorden yalnız hdmi den ps3 bağladığımda tv den ses gelmiyor neden olabilir acaba ? Kabloda sorun yok dün alıp bugün geri iade ettiğim philips de ses geliyordu çünkü.Yardımlarınızı bekliyorum...
  • Arkadaşlar. Ben video editing + compositing yapıyorum aynı zamanda 3D ile uğraşıyorum ve artık yeni bir monitör alma zamanım geldiğini düşünüyorum, çünkü gözlerim fal taşına döndü. Bu oyun için tasarlanmış bir LCD monitör, fakat video videodur diye düşünüyorum ve bu monitörün 8MS MPRT özelliği ve %92 Renk Gamut olduğu için acaba benim işlere fayda sağlar mı diye karar vermeye çalışıyorum. Ekstradan benim video cameranın da (Canon HV20) HD olması sebebiyle artık HD teknojisine geçmenin doğru olacağını düşünüyorum. Fakat yine de Samsung 226BW ile BenQ x2200w arasında kararsız kaldım. Samsung çok iddealı fakat özellik açısından daha düşüğe benziyor. Ayrıca trustreviews sitesinde samsun 10/9 almış (benq'ya göre daha yüksek). Aslında ben bir tane 24 almak yerine 2 tane 22" alcam (tuzum kuru biraz bu aralar :P) acaba samsung mu yoksa benq mu yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar.

Bu arada neden bilmem ama staj yaptığım Anima ajansında herkes benq kullanıyodu. Aynı zamanda arkadaşımın staj yaptıığı digiflame ajansı da benq kullanıyomuş. (bi bildikleri vardır herhalde :P, hani hem kaliteli hem ucuz olması fln)

Benim için önemli olan:

1) Tutarlı renklere sahip olması (Renklerin kendisini olduğu gibi göstermesi).
    2) Videodaki frame'ler arası geçişin hızlı olması (Montajlarken görüntüyü durdurduğum yerde müzik senkronunu tutturabilmek).
    3) Monitörün kenarlarının siyah ve mat olması (Samsung'un ki parlak ve tasarım yaparken gözüme girer dikkatimi dağıtır).
    4) Teknolojik açıdan ileriye dönük olması (yani en az 5-6 sene kullanabiliyim).
    5) Malzeme kalitesi (tasarımı beceremediğim zaman monitöre vurduğumda pixellerin ölmemesi)

Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kingofskateop -- 22 Nisan 2008; 4:09:51 >

• @leonskennedy;

Monitör ayarlarından Color Temperature'i Standart'dan User Mode'a getirmelisiniz...
  • UNDYING çok saol hocam,bu ses konusu hakkında da bi fikrin var mı ? Sende hdmi den bağladığın cihazlarda ses geliyormu ?
  • ,

Monitörün hoparlörünü kullanmadığım için bilemeyeceğim, ama monitör ayarlarında sesle ilgili de birşeyler var, ordaki ayarlara baktın mı?

Olmazsa, HDMI değil de Monitörün ses girişinden (arkada) birşey (mp3 çalar gibi) bağlamayı deneyip monitörün hoparlöründe sorun olup olmadığını anlayabilirsin...
  • arkadaki ses girişi degil ses çıkışı oraya mp3 çalar gibi bir ses kaynağı baglamayın sakın

hdmi kablo ve kaynak olmadığı için hoparlör deneyimim yok, kullanan arkadaş vardı o yardımcı olur görünce...
  • monitörün tek olumsuz yönü bu ses girişi hdmi kablo ile oluyor hem kulaklık çıkışı hem arkadan çıkış koymuşlar mantık nedir bilmiyorum
  • Kusura bakmayın yaa, hiç düşünmemiştim onun da çıkış olduğunu...Saçma ve mantıksız bence de....
  • Ben cevap vereyim saçma söylemlerine.

Mesela monitöre DVI üzerinden bilgisayarı bağladınız, HDMI üzerinden de PS3 bağladınız. PS3 ün sesi HDMI'den monitöre aktarılıyor monitörden bu çıkış sayasinde sesi kulaklığınıza yada 5+1 veya 2+1 gibi ses sisteminize aktarıyorsunuz. Mantık bu kadar basit ve kullanışlı aslında.
  • Arkadaşlar bir şey sorucam bu modelde dahili hoporlor yok deilmi ? Geçen gün benq nun teknik servisini aradım ve önde dahili hoporlor olduğunu söylediler ama ben hiç bi şekilde ses alamadım ? Sizde nasıl durum ?
  • hoparlör var alt tarafa gizlenmiş... ses almak için hdmi bağlantıyı kullanmanız gerekiyor...

BenQ X2200W Extreme (beklenen inceleme)
  • Benim monitorden ses gelmiyor dahili hoporlorlerden.İşin ilginci vatan a geri götürdüm başka bi benq da denedik onda da ses gelmiyordu.Arkadaşlar siz hdmi dan bağlayınca ses alabiliyormusunuz ? Hiçbir yerde hoporlor olduğuda yazmıyor kendi sitesinde bile.Sadece gelen sesleri aktaradığı yazıyor.Kafam çok karıştı siz ses alabiliyormusunuz dahili hoporlorden ? Özellikle benim gibi ps3 kullanan biri varsa ses alıp alamadığını söylerse çok sevinirim.Gerekirse servise yollucam...Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leonskennedy -- 24 Nisan 2008; 5:43:37 >
  • Arkadaşlar bir şey daha sorucam hdmi den gelen sesi hoporlore aktardığınızda mesela bir film izlerken pause yapıp açtığınızda sesler sizde de bir iki saniye sonra mı geliyor ?
  • Aldım monitörü 1 tane pixel ölü çıktı, hemde tam ortada. hevesim kursaımda kaldı. şimdi geri yollicam. uğraş şimdi işin yoksa offf :(
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.