Şimdi Ara

BenQ W1070 ve BenQ W1070+ kullananlar kulübü... (146. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.238
Cevap
49
Favori
146.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BoSS_228

Arkadaşlar aslında 6 yıllık plazma kullanıcı olarak 55" 4K ya geçiş yapacaktım. Ancak %60-40 oyun-film olarak kullanacağım cihazı.

Son zamanlarda hep pj'lere bakar oldum. Tecrübeli arkadaşların tavsiyesi ne olur?

4K pj'lerin fiyatlarının düşmesini mi bekleyeyim; yoksa W1070+, Optoma, Viewsonic ya da Epson TW5350-5300 dan birini 2. el olarak almaya mı bakayım? Ya da LED pj'lere mi yöneleyim.

Şansa bu forum çok az aktif. Tavsiyelerinizi bekliyorum, yönlendirebileceğiniz konu, forum, mağaza dahil.

Teşekkürler

oyun oynayacağınız için kullanım saati açısından led öneririm yalnız lümen değeri düşük olduğu için karanlık ortamda kullanmanız gerekiyor böyle bir dezavantajı var

• quote:

Orijinalden alıntı: teco1095

quote:

Orijinalden alıntı: BoSS_228

Arkadaşlar aslında 6 yıllık plazma kullanıcı olarak 55" 4K ya geçiş yapacaktım. Ancak %60-40 oyun-film olarak kullanacağım cihazı.

Son zamanlarda hep pj'lere bakar oldum. Tecrübeli arkadaşların tavsiyesi ne olur?

4K pj'lerin fiyatlarının düşmesini mi bekleyeyim; yoksa W1070+, Optoma, Viewsonic ya da Epson TW5350-5300 dan birini 2. el olarak almaya mı bakayım? Ya da LED pj'lere mi yöneleyim.

Şansa bu forum çok az aktif. Tavsiyelerinizi bekliyorum, yönlendirebileceğiniz konu, forum, mağaza dahil.

Teşekkürler

oyun oynayacağınız için kullanım saati açısından led öneririm yalnız lümen değeri düşük olduğu için karanlık ortamda kullanmanız gerekiyor böyle bir dezavantajı var

ortalama günlük kullanıma bakmak lazım aslında, her gün 2-3 saat kullanılsa bile BenQ W serisi cihazlar 4-5 sene gider. Ben W1070 yaklaşık 4 senedir kullanıyorum, hemen hemen hergün ps4 oyun+film için daha hala 1900 saatte cihaz. Bu led saat olayının fazla abartıldığını düşünüyorum, sadece saat yüzünden tercih yapılması daha düşük ansilümen ve daha zayıf bir görüntü için tercih etmeyi doğru bulmuyorum. Amaç mobilite, bütçe ise elbette led ok.

• Yorumlarınıza teşekkürler

Pjd7820 aldım. Şu an memnunum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 21 aylık W1070 cihazımın lambası patladı dün gece.
    Değişim için tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı?
    aliexpress'de 30-60 Dolar arası fiyatlara lambalar var, kendisi lamba değiştiren arkadaşlar var mıdır?
    Teşekkürler.

Edit: Forumdan İsmail bey (vedatkerem) ile hallettik. Gayet memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperturgay -- 3 Mart 2017; 13:24:49 >
  • Merhaba. Evimin bodrumuna sinema salonu yapıyorum. Sıra projeksiyon cihazına geldi. Odada pencere yok, zifiri karanlık. Yansıtma mesafesi 3-4m aralığında olacak ve ağırlıklı ps3 ile oyun oynanacak. Sinema amacı ile kullanılacak ve pc bağlanıp internet kullanılacak. 1600 TL'ye 400 saat kullanılmış bir benq w1070 buldum.

1. Bu cihaz benim işimi görür mü?

2. Bu cihaz bu fiyata Alınır mı?

3. Bu fiyata veya daha uyguna aynı veya daha iyi bir cihaz alınabilir mi?

4. 2.el projeksiyon cihazı alırken özellikle nelere dikkat edilmeli?

Şimdiden teşekkür ederim.

• Garantisi yok ve kronik sorunları olan bir model ve 1600, ben olsam almam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 41TDaY41 kullanıcısına yanıt
    Aynı fiyata garantili projeksiyonumu size satabilirim en azından kafanız rahat olur garantisiz cihaz almaktansa

• Aynı fiyat bandında veya daha uygun fiyata sorunu olmayan Full HD cihaz öneriniz var mı peki?

Birde kronik sorun derken nasıl sorunlarla karşılaşabilirim?

• Sizin cihaz ne hocam?

• 41TDaY41 kullanıcısına yanıt
    W1070

• selam,

%70 ps4 %30 ise film izlemek icin bir projeksiyon set almak istiyorum ancak projeksiyon dünyasına cok uzagim.

benq w1070 dikkatimi cekti aslinda ama yeni modelleride cikmis henüz karar veremedim

benq kullanan arkadaslarin tavsiyesi ne yönde olur bazi sorularim var vaktinizi ayirip cevap verirseniz memnun olurum.

kronik sorunlari oldugundan bahsedilmis ne gibi sorunlari var?
    agirlikli olarak aksam kullanacagim ancak hafta sonlari icin gündüz performansi nasil?
    kablosuz görüntü aktarımı yapan varmi hangi cihazla aktarim yapiyorsunuz performansi nasil?
    günlük olarak 4-5 saat kullansam ne kadar sürede bir lamba degistirmem gerekiyor lambayi kendimiz degistirebiliyor muyuz?
    lamba dışında başka ömürlü değişken parçası varmı sadece lambanın mı kullanım ömrü var?

şimdiden tesekkürler
  • omentos O kullanıcısına yanıt
    Öncelikle W1070 üretimi biten bir cihaz, bir kaç kişi her DLP marka/modelde olabilen, klasik DLP çip tozlanma problemi yaşadı tam olarak kronik denilemez. Ben yaşamadım bir problem.
    Yerine W1070+ geldi, o da neredeyse bitti ama belki bulabilirsiniz.

Yeni modelleri W1090 ve W1110.Bu 2 yeni model özellikle oyuncular için de optimize edildi ve üstünde game modu mevcut oyuncular için.
    Ben yaklaşık 4 seneye yakındır W1070 kullanıyorum, ps3+ps4 ve film amaçlı hemen hemen her gün kullanırım, cihaz daha 2000 saat olmadı. Her iki modelde normal lamba modunda 3500 saat veriyor. Aralıksız Her gün 2-3 saat kullansanız yine en az 4 sene gider. Ayrıca oldu da çok kullandınız diyelim benq da lamba garantisi var, biterse 2 yıl içinde lamba değişimi yapıyor ücretsiz. Uygun bir fiyata bulursanız düşünmeden alın derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi casparza -- 22 Şubat 2017; 11:51:47 >
  • 2 yıl içersinde lamba ömrünü tamamlarsak lamba değişimini garanti kapsamında yaptıklarını ilk defa duyuyorum. Bende benq w1110 alma aşamasındayım, eğer doğruysa sektörde ilk olabilir benq bu konuda. Ancak bildiğim lambanın patlaması/yanması yada kısa zaman içersinde parlaklığını yitirmesi gibi durumlarda garanti kapsamına sokuyorlar. Ama Yine arayıp danışmak lazım bahsettiğiniz gibiyse oldukça güzel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alp_26 -- 22 Şubat 2017; 15:4:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: casparza

Öncelikle W1070 üretimi biten bir cihaz, bir kaç kişi her DLP marka/modelde olabilen, klasik DLP çip tozlanma problemi yaşadı tam olarak kronik denilemez. Ben yaşamadım bir problem.
    Yerine W1070+ geldi, o da neredeyse bitti ama belki bulabilirsiniz.

Yeni modelleri W1090 ve W1110.Bu 2 yeni model özellikle oyuncular için de optimize edildi ve üstünde game modu mevcut oyuncular için.
    Ben yaklaşık 4 seneye yakındır W1070 kullanıyorum, ps3+ps4 ve film amaçlı hemen hemen her gün kullanırım, cihaz daha 2000 saat olmadı. Her iki modelde normal lamba modunda 3500 saat veriyor. Aralıksız Her gün 2-3 saat kullansanız yine en az 4 sene gider. Ayrıca oldu da çok kullandınız diyelim benq da lamba garantisi var, biterse 2 yıl içinde lamba değişimi yapıyor ücretsiz. Uygun bir fiyata bulursanız düşünmeden alın derim.

tesekkürler.

• Merhaba arkadaşlar bende bugün aranıza katıldım ve benq w1070 aldım şuan herşeyini test ediyorum anlamaya çalışıyorum vs film olayında herhangi bir sorun ile karşılaşmadım herşeyi tam anlamı ile karşılıyor fakat olay oyun olduğunda hdmi kablo ile bağlıyım bu arada oyunlarda tepkime süresinde sıkıntı olduğunu görüyorum 120 hz ama bu değer görünmüyor hdmi kablomda baya kaliteli ne yaparsam yapayım 60 hz ama ben bunu almadan önce 120 hz olarak biliyordum acaba bundan mı kaynaklı anlamadım ama bu hz i nasıl arttırıcam ben? bir türlü bulamadım ayarlardan vs. windowsdan da değiştiremiyorum. nereye baksam 60 sayısı var 1280x740 da sadece 120 hz var oda işime gelmez sonuçta full hd bu cihaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 10lineizle.com -- 17 Mart 2017; 0:37:46 >
  • 10lineizle.com 1 kullanıcısına yanıt
    Hdmi kablo kac metrelik ? Ve markasi nedir ? Uzun olunca kalitesiz de olursa malesef dediginiz problemler oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: virtue28

Hdmi kablo kac metrelik ? Ve markasi nedir ? Uzun olunca kalitesiz de olursa malesef dediginiz problemler oluyor.

Monster EX1200 15.8GBps V1.4 HDMI Cable daha nekadar kaliteli olacak ki? bence bu kaliteyle falan alakalı değil bir ayar yapmak lazım veya eksik birşey var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 10lineizle.com

quote:

Monster EX1200 15.8GBps V1.4 HDMI Cable daha nekadar kaliteli olacak ki? bence bu kaliteyle falan alakalı değil bir ayar yapmak lazım veya eksik birşey var.

bende 1070 kullanıyorum laptoptan izliyorum filmleri benim laptopta i5 işlemci 6gb ram ati5650 ekran kartı var beyaz cam tozlu perdeden izliyorum birgün arkadaşa götürdüm cihazı onun laptopa bağladık i3 işlemci 3gb ram ati 3xxx serisi ekran kartı var görüntüyü duvara verdik gözlerime inanamadım evde aldığım görüntüden çok çok daha güzel bi görüntü vardı duvarda kanımca ekran kartının video ayarlarıyla ilgili yada hdmi çıkış ayarlarıyla ekran kartının sürücüsünü güncelle derim ben
    hdm kablo kalitesinin görüntüye etkisi hala bir muamma 5 dolarlık kabloyla 300 dolarlık kablo karşılaştırması yapmışlardı yabancı bir forum sitesinde test sonuçlarında devede kulak bir fark vardı

• quote:

quote:

quote:

bende 1070 kullanıyorum laptoptan izliyorum filmleri benim laptopta i5 işlemci 6gb ram ati5650 ekran kartı var beyaz cam tozlu perdeden izliyorum birgün arkadaşa götürdüm cihazı onun laptopa bağladık i3 işlemci 3gb ram ati 3xxx serisi ekran kartı var görüntüyü duvara verdik gözlerime inanamadım evde aldığım görüntüden çok çok daha güzel bi görüntü vardı duvarda kanımca ekran kartının video ayarlarıyla ilgili yada hdmi çıkış ayarlarıyla ekran kartının sürücüsünü güncelle derim ben
    hdm kablo kalitesinin görüntüye etkisi hala bir muamma 5 dolarlık kabloyla 300 dolarlık kablo karşılaştırması yapmışlardı yabancı bir forum sitesinde test sonuçlarında devede kulak bir fark vardı

ekran kartım güncel laptopumda baya iyi zaten oyunlarda falan şu haliyle çok akıcı bir oyun deneyimi alıyorum 60 hz de ama projektör 120 hz benim aldığım değer 120 hz acaba hdmi 120 hz veremiyor olabilir mi? aklıma tek gelen bu hadi diyelim öyle ee bu alette display port yok veya dvi ben nasıl bu değeri görücem de bu makineye bu değeri vermişler hiçbir halt anlamadım vallahi

• quote:

quote:

quote:

quote:

ekran kartım güncel laptopumda baya iyi zaten oyunlarda falan şu haliyle çok akıcı bir oyun deneyimi alıyorum 60 hz de ama projektör 120 hz benim aldığım değer 120 hz acaba hdmi 120 hz veremiyor olabilir mi? aklıma tek gelen bu hadi diyelim öyle ee bu alette display port yok veya dvi ben nasıl bu değeri görücem de bu makineye bu değeri vermişler hiçbir halt anlamadım vallahi

tv in 120 hz destekliyorsa ekran ayarlarından ekran yenileme sıklığını 120 hz yapabilirsin. Kumandanın info tuşuna basınca görebilirsin 120hz görüntü geliyor mu

• 
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.