Şimdi Ara

BenQ W1070 ve BenQ W1070+ kullananlar kulübü... (111. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.239
Cevap
49
Favori
146.029
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet kurlar uctu benq 1070 fiyatı da arttı sanırım
    Daha da artacak bır an önce almak ıstıyorum perde yı mumkun oldugunca az butce ayıracagım malesef dogru yapar mıyım bılmıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lamba gücünü nerden seçiyoruz 3500/5000/6000 saat yazıyor özelliklerde benq mw519 da yeşil bir tuş vardı kumandada ordan lamba gücünü ayarlıyordum
    3d filmde gözlüğü çıkardığımda perdede özellikle karanlık sahnelerde görüntüye kırmızı renk katılmış gibiydi 3d modundan çıktığımda yanyana resimde de heryer kıpkırmızıydı bir yerde kırmızı renk sorunu güncellemeyle giderildi diye okudum diye hatırlıyorum bu cihaza güncelleme nasıl yapılıyor
  • teco1095 T kullanıcısına yanıt
    Benim ilzediğim 3d bluray iso'larda 3d açıkken gözlüksüz baktığımda dediğiniz gibi kırmızı zemini görüyorum ama aynı görüntüyü 2d'ye aldığımda normal izleyebiliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onkal

Benim ilzediğim 3d bluray iso'larda 3d açıkken gözlüksüz baktığımda dediğiniz gibi kırmızı zemini görüyorum ama aynı görüntüyü 2d'ye aldığımda normal izleyebiliyorum.

gözlükle baktığımda bende kırmızı görmüyordum sonra 3d den çıktım yanyana görüntüde kırmızıydı sonra kumandada hangi düğmeye bastım hatırlamıyorum perde tamamen kırmızı oldu acaba bu kırmızı dlp linkmi diye düşündüm eski projeksiyonumda böyle bişey olmuyodu bir de renkler çok sönük geldi bana acaba bu kırmızı renkten dolayı mı siz mkv filmlerde de bu kırmızı rengi görüyormusunuz
    lamba gücünü nasıl ayarlıyorsunuz (eco blanka basınca perde simsiyah oluyor)
  • quote:

Orijinalden alıntı: miyankizu

@teco1095
    o zaman şanslıyım diyebilirim. son zamanlarda çok ürün getirttim kendi kullanımım için bunları da o niyetle aldım. neyse ki bunlarda sorunsuz geldi.
    bu arada diy perde için uğraşıyorsanız bende diy yaptım kullandığım malzeme pvc foam. istanbuldaysanız rahat bulursunuz. blog umda yapılışını olmasa da resimlerini görüp fikir edinebilirsiniz. hatta bir kaç tane resim çekip ekledim buraya sizin için.

myankizu.blogspot.com.tr

@poorty

bluray iso denemedim ama bluray dan farklı olacağını düşünmüyorum. filmleri son zamanlarda bluray dan izliyorum.

mkv de açıkçası denememiştim siz dedikten sonra baktım. sorunsuz çalışıyor. bu arada cihazın klavuzundan baktım çalışma frekansı 96-144 hz aralığında.
     BenQ W1070 ve BenQ W1070+ kullananlar kulübü... BenQ W1070 ve BenQ W1070+ kullananlar kulübü... BenQ W1070 ve BenQ W1070+ kullananlar kulübü...

3d mkv film izlerken gözlüksüz bakınca perdede özellikle siyahlarda sanki kırmızı katılmış gibi görüyor musunuz

• bu projeksiyonda 3d izleme imkanım olmadı henüz ama yarın bir deneme yapıp akşam buradan tekrar yazarım.
    Hocam mkv hiç izlemedim projeksiyonda arşivimde olsa deneyeyim diyeceğim ama yok. Yanyana 3d olarak uydudaki 3d kanalı denemiştim bir kaç kez ama onda öyle bir şey görmedim hatırlamıyorum. Bende bluray isolarda 3d'ler üst üste yada medya playerdan 2d moduna aldığım zaman normal oluyor. 3d'de dediğim gibi gözlüksüz bakınca kırmızı oluyor ekran, 2d'de bir sıkıntı yok. Hatta 3d filmleri 2d izlemek bazen 3d izlemekten daha zevkli oluyor daha derin ve keskinlik oluyor. ;)
    Projeksiyonu kurulu değil hocam kumandaya baktım ama oradan ayarlanmıyor herhalde. Ben tüm ayarlarımı menüden yaptığım için kumandaya çok hakim değilim. Menüde de tam yerini hatırlayamaığım için o sorunuza cevap vermemiştim. Menülerde dolaştığınızda normal, smart, eco gibi seçenekler olması lazım Türkçeleştirmesi biraz enteresan gelmişti bana o yüzden aklıma gelmedi ne diye geçtiği.
    Yalnız bu kırmızılığı çözmek için arıyorsanız o menüyü 3d'de siz ne seçerseniz seçin en yüksek ışık seviyesine geliyor ve müdahale edemiyorsunuz diye biliyorum.
    Ecoblack tuşu lambayı kapatıyor, atıyorum film izlerken mola verdiniz onunla kapatıyorsunuz lamba ömründen yemesin ısınmasın diye...

Hocam şimdi youtubeda videolardan baktım da ilk picture altında lamp power'dan ayarlıyorsunuz. Ama önce sanırım isf menüleri açmanız gerekiyor.
    Onun şifresi daha önce paylaşılmıştı ama sanırım sol/sağ/sol/sağ/yukarı/aşağı olması lazım.
  • bende şimdi kısa bir deneme yaptım 3d lerde siyah zemin kırmızı oluyor ancak gözlüğü takınca görüntü rengi düzeliyor. bence 3d ye geçiş yaptığı ve renkler karıştığı için öyle bir kırmızılık görülüyor olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onkal

Hocam mkv hiç izlemedim projeksiyonda arşivimde olsa deneyeyim diyeceğim ama yok. Yanyana 3d olarak uydudaki 3d kanalı denemiştim bir kaç kez ama onda öyle bir şey görmedim hatırlamıyorum. Bende bluray isolarda 3d'ler üst üste yada medya playerdan 2d moduna aldığım zaman normal oluyor. 3d'de dediğim gibi gözlüksüz bakınca kırmızı oluyor ekran, 2d'de bir sıkıntı yok. Hatta 3d filmleri 2d izlemek bazen 3d izlemekten daha zevkli oluyor daha derin ve keskinlik oluyor. ;)
    Projeksiyonu kurulu değil hocam kumandaya baktım ama oradan ayarlanmıyor herhalde. Ben tüm ayarlarımı menüden yaptığım için kumandaya çok hakim değilim. Menüde de tam yerini hatırlayamaığım için o sorunuza cevap vermemiştim. Menülerde dolaştığınızda normal, smart, eco gibi seçenekler olması lazım Türkçeleştirmesi biraz enteresan gelmişti bana o yüzden aklıma gelmedi ne diye geçtiği.
    Yalnız bu kırmızılığı çözmek için arıyorsanız o menüyü 3d'de siz ne seçerseniz seçin en yüksek ışık seviyesine geliyor ve müdahale edemiyorsunuz diye biliyorum.
    Ecoblack tuşu lambayı kapatıyor, atıyorum film izlerken mola verdiniz onunla kapatıyorsunuz lamba ömründen yemesin ısınmasın diye...

çok pimpirikli biriyim buluttan nem kaparım şimdi rahatladım demek cihazın çalışma şekli böyle cevap için teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: miyankizu

bende şimdi kısa bir deneme yaptım 3d lerde siyah zemin kırmızı oluyor ancak gözlüğü takınca görüntü rengi düzeliyor. bence 3d ye geçiş yaptığı ve renkler karıştığı için öyle bir kırmızılık görülüyor olabilir.

eski projeksiyonum benq mw519 hd ready bir cihaz onda böyle kırmızılık olmuyordu sanırım bu kırmızı dlp link ışığı cevap ve ilgin için teşekkür ederim
  • Arkadaslar, w1070 ile 290 saati gerise bıraktık ve simdiye kadar inanılmaz keyif aldıgımızı soyleyeblirim, daha da uzun süre bu keyif sürecek sanırım. Son 3-4 gündür fan sesi bir degisti sanki, böyle agustos boceginin sesi gibi ama o kadar com duyulmayan fakat sessiz sahnelerde herzamanki fan sesi dısında farkettiğim bir ses var, sanırım fanın bilyasından geliyor, kullanılan fan pek kaliteli olmadıgı için sanırım ilerleyen zamanlarda bu ses artarak devam edecek, garantiye göndermeden fana yapabileceğim birşey var mı? Benzer sesle karşılaşanınız oldumu acaba?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • lone_star kullanıcısına yanıt
    O fan sesi bende de var, üstelik 9ay oldu olmadı kullanmaya başlayalı, elimle aleti tutunca ses gidiyor, bazen birkaç defa tekrarlıyorum bunu..bir çözüm düşünen varsa bilgilendirirse sevinirim..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • biber2006 B kullanıcısına yanıt
    Sanırım bendeki ses sizinkinden farklı, elimle dokundugumda yada elimi tutunca degismiyor ses, bir tek fan yüksek devirde calısırken ses gidiyor (lamba gücünü tam kullanırken falan) Fanın içinden bilyasından geliyor gibi geldi bana ama çözüm nedir yada ne yapılabilir bilmiyorum. Projejskiyon keyfinden ayrı kalmamak için servise vermeyi henüz düşünmüyorum, ileride garantisi bitmeden servise götürüp fanı değiştirtmek daha mantıklı sanırım
  • sonunda ben de aranıza katıldım,

ama bir şey kafama takıldı. Perde almadım şimdilik, projeksiyonu bi süre masaüstünden veya sehpa üstünden duvara yansıtarak kullanıcam. Perde aldıktan sonra tavana montaj olayına girerim. 3D görüntülerde aşağıdan yansıttığım için bi bozulma, bulanıklık olur mu merak ediyorum açıkcası ? Cihaz elime ulaşmadı zaten 3d gözlüğüm de yok test edemedim daha
  • le passager kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, hoşgeldiniz sinema dünyasına. :)
    Ben projeksiyonu monte ettirmedim sizin kullandığınız gibi sehpa üzerinde kullanıyorum.
    Projeksiyonun önde altında ayarlı bir ayak var onun yardımı ile duvara yansıtırsınız ancak tabi şekilde hafif bir bozulma olur, menüden düzeltebilirsiniz bunu da bir nebze.
    Ben çok az açık şekilde kullanıyorum o ayağı, perdenin siyah çerçevesinden anlıyorum görüntünün değiştiğinin üst köşeler otururse altlar 1'er cm içeride kalıyor yada tam tersi ama öyle abzürt bir bulanıklık vs yaşamadım ne 3d'de ne 2d'de.
    Tabi aslolan imkan çerçevesinde projeksiyonu yükselterek düz şekilde konumlandırmak. :)
  • arkadaşlar merhaba,

biraz geç gördüm fakat yine de yazmak istedim. fan değişecek maalesef, astel'e gönderiyorsunuz, garanti kapsamında fanı değiştiriyorlar. ilgili prosedürü daha önce buraya yazmıştım, oradan bakabilirsiniz.

saygılar,
  • miyankizu kullanıcısına yanıt
    merhaba,

kaliteli gözlükler kırmızıyı tam anlamıyla bloklamalılar. 3d izlerken gözlük takılı olduğu halde kırmızı görüyorsanız gözlüğünüzü değiştirmenizi öneririm.

saygılar,
  • onkal kullanıcısına yanıt
    saolun... Zaten tavana monte edip perde almak şart, onu da kendim doğru şekilde yapabilir miyim bilmiyorum. Hangi açıyla konumlandırılcak, perdeden uzaklığı vs... İnternetten yardım alarak yaparım herhalde. Uzun süredir aldığım bir şey için heyecanlanmamıştım. Şimdi çocuk gibi içim kıpır kıpır oldu

bir an önce gelse kargo denesem
  • le passager kullanıcısına yanıt
    Heheheh aynı soru işaretleri bende de vardı kullandıkça alışıyorsunuz.
    Hatta sehpada olduğundan halı kayıyor, sehpaya çarpıyorsun vs her izlemeden önce ayarı kaçmış oluyor, elin alışıyor hemen ayarlamaya. O yüzden tavana montaj için tecrübe olacak ister istemez :)
    Bir de eğer çocuk yoksa ve yer sıkıntın da yoksa alışıyorsun ben öyle kullanıyorum sehpada :D
  • 
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.