Şimdi Ara

Benim tespit edebildiğim genelde düşük seviyede sık yapılan hatalardan bazıları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
3
Favori
1.282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim tespit edebildiğim genelde düşük seviyede sık yapılan hatalardan bazıları:

Kule korumak, minyon kaçırmamak uğruna %10 canla double kill yani 600+ gold vermeyin.ea

Bulunduğu ligdeki oyunculardan çok daha üst düzey farm yaptığı halde oyunu kaybedenlere önerimdir bu: ilk 15 dk adamla dalaşmayın hiç. Canın azaldığında dön base'e. Ölüp gold verceğine zamana oyna farm farkından oluşan gold farkıyla ez adamı.

Her heronun skillerini tam öğrenin. Mesela olaf balta tutunca CD azalıyor. Mesela draven pasifi balta tuttukça birikerek kill aldığında biriken yüke göre fazladan altın veriyor. Mesela katarina oynayan adam görüyorum, adamı kule altı kesip 2 tane kuleden yiyip ölüyor. Sen adamı kestikten sonra skillerinin sıfırlandığını bilmiyor musun? Bas E'yi kaç yani :(. Mesela Orianna'nın shieldi geri dönerken de vuruyor. Mesela nidalee'nin işaretledikten sonraki puma halinde Q'su Garen'in Rden fazla vuruyor :D Mesela leblanc W attıktan sonra eski yerine trap falan bişey bırakıp adamı takip edin. Mesela kaçan zed varsa adam ulti kullanıp kaçtıysa, o ultiye %100 dönecektir. Orada bekleyin. Mesela blitzcrank oynayan adamda ilkokul 1'e giden çocuk kadar beyin varsa low eloda lane'i kazandırabiliyor. vs...

Drake alırken sadece çarp ile son vuruş atmayın. Çalarken de keserken de. Mesela rengar oynuyorsan Q + Çarp, leesin oynuyorsan Q attıktan sonra canı azalınca Q + Çarp aynanda atarak çarpdan daha fazla vurursun. Düşük seviyede çok rahat drake çalınabiliyor.

Oyun dakika 40-50 civarıyken barona facecheck yapıp oyunu vermeyin. Elmasda bile yapıyorlar bunu. Gerekli görüşün yoksa tek başına gitme. Görüş varsa ve kaçma skillin yoksa da (nami vs.) fazla abartma tek slowa gidersin.

Bot premade oynayan arkadaşlar karşıdaki iğrenç karaktere göre lane alsınlar. Mesela rengar varsa karşıda Lulu ile çok rahat koruyabilirsiniz. Riven varsa karşıda Thresh ile koruyabilirsiniz. vs..

Lvl 2-3 gibi Adamı harraslamak için 3-4 minyon arasına girmeyin adam size vurmasa bile vurduğunuzdan fazlasını minyonlardan yersiniz.

Jungle oynarken lanelerden gank attıktan sonra "çaktırmadan" 2-3 farm çalın.

Bottan kill aldıktan sonra ya drake ya kule alın derdim ama bunu artık herkes yapıyor. Ama buna benzer olarak midden kill alınca mid kulesine abanın. Bu hareketi herkes yapmıyor.

Earlysi gerçekten çok güçlü karakterlerin mekaniklerini TAM olarak çözün. Mesela smurf hesapta fizz aldıysam, lvl1de dmg yeme uğruna minyon abanıyorum. lvl2de W+Q+AA+AA ile zaten ya base atar ya da öldürürsünüz.(Fizz konusu güncelliğini yitirmiştir.) Ya da riven aldıysanız karşınızda renekton ya da garen gibi iğrenç 2 karakterden biri yoksa minyonların vuracağı hasarı da hesaba katarak earlyde çok agresif oynayın. DİPNOT: Karşı jungleri unutmayın.

Mesela bot lane draven leona oynuyorsunuz, gank yediniz. Eğer geri kalmadıysanız (ki kalmadığınızı varsayıyorum) Flashlarınız yoksa öleceğinizi düşünüyorsunuz. HAYIR, birden karşıdaki en squishy karaktere ya da en çok dmg'i çıkartacak karaktere (burda seçimi iyi yapmanız gerekiyor) birden dönüp tekleyebilme yeteneğiniz vardır.

Aynısı kasıldığınızda top-mid falan için de geçerlidir. Riven oynuyorsanız 2 kill aldıysanız gank yediğinizde direk birini aradan çıkartabilirsiniz. (Üstteki madde ve bu madde artık eskisi kadar rahat uygulanamamaktadır. Riot sağolsun snowball diye bir şey bırakmadı oyunda)

Jungler olarak oynarken karşıya C.Jungle gidecekseniz ve karşı top-jungle veya mid-jungle premade ise adama gözüktükten sonra 5 saniyeniz vardır. Ya 5 saniye içinde öldürmelisin ya da 5 saniye sonunda bırakıp gitmelisin. Kovalamaya devam etmek demek ölüme koşmak demektir.

Lanede oynarken bu üst maddeye uymayan karşı jungler'i cezalandırmak için jungler'inize yardıma gidin. belki de FB vermek yerine FB alacaksınız. Gidemeden jungler'iniz öldüyse zaten sizin hiçbir suçunuz olmayıp, size sövmeye başladığında block atabilirsiniz. Ama sizin jungler'iniz orda kapışırken siz last hit atıyorsanız suçlu sizsiniz ve jungler laf ederse o haklıdır.

Jungler olarak oynarken kendi jungle'ınızda dönerken blue - red yaparsanız Redin arkadaki çimine her 2 tarafı da gösterecek şekilde açıyla ya da hemen redin yanındaki çime rede dalmadan önce ward atın. Karşı jungleri görürseniz pinglemeye başlayın ve yardım isteyin.

AD jungler oynarken bile bazı istisna herolar ve istisna durumlar dışında her heroya 2-3 Ofansif item sonrası randuin, banshee gibi tanky itemler çıkın. Tek yiyip hiç hasar vuramamaktansa hem takımı tanklayıp hem dmg'i vurup takımı taşıyabilirsiniz. Mesela Khazix Jungler, AD jungle itemi, kara balta, hydra, lw, bt çıkmak yerine, ad jungle itemi, hırpalayan, randuin, banshe, lw/malmortius tarzı çıkmayı deneyin bir de. (O zamanki meta bu şekildeydi. Doğruluğu pek kalmamış bir madde)

Görmediğiniz build yaptı diye adama sövmeyin. Ebedi kılıç çıkan zede, rivene vs.. direk sövmeyin.

5 AD takım görünce, defeat deyip takıma sövmeyin. 5 AD takımın +ları da -leri de vardır.

6-0 giden oyuna 20 sur demeyin. bir kill + drake'e kapanır o fark. (Drake artık altın vermiyor. Takımca mantıklı oynarsanız hala kapatılabilir)

İstediğiniz heroyu banlamayan adama sövmeyin. Sövmek bu kadar kolay olmamalı.

Lane kavgası yapılırsa, feedlicem trollüm diyen olursa, şampiyon seçiminde önceki oyunlardan karşılaşıp birbirine söven oyuncular varsa hiç durmayın dodgelayın.

Az yetenek gerektiren oyunu taşıyabilen herolar alın. Vayne ile playz yapmaktansa lucian alın q+aa yapın. nami alıp leonadan tek yeme şansınız varken, ÇOK dikkatli oynayıp yanlış hamle yapmamak için o kadar uğraşacağınıza blitzcrank alın, 1 çekin flash atsın, 2 çekin buyrun kill. (Vayne çok daha kötü durumdaydı)

Skillshotları direk atmayın, en az 2-3 defa adam sağ sol yapsın zaman kaybetsin, daha sonra atarsınız skillshotunuzu (morgana q, thresh q, blitz q...)

Hepsini okumaktan üşeniyorsanız rastgele seçip okuyabilirsiniz.

Katılmadıklarınız, yanlış olduklarını düşündükleriniz varsa uygun bir dille neden karşı çıktığınızı belirtirseniz sevinirim.

Son güncelleme: 27.03.2017

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CrashBone -- 27 Mart 2017; 0:2:10 >

• bir kaç tanesini okudum ama güzelmiş
  • ben beğendim
  • yararlı gözüküyor
  • Guzel konu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yararlı konu hepsini okuyun.
  • Uzun zamandir acilan en yararli konu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu Blitz alın muhabbeti hariç gayet haklısın hocam. Ama Nami Janna gibi şampiyonları oynamayalım mı şimdi?

• Bastan sona okudum güzel.

• quote:

Orijinalden alıntı: Deimos.

Uzun zamandir acilan en yararli konu

+1 Eline sağlık dostum
  • Sıkılmadan okudum . Güzelmiş
  • yararlı konu
  • Eyw sayende bir yanlışımı anladım

• Düşük seviyede janna ile oyun taşımak için uğraştığın çabanın yarısını kullanarak blitz ile oyun taşıyabilirsin. Tekrar söylüyorum düşük seviyede. Dümdüz Q atıyorsun blitzle dodge atamıyorlar bile.
  • vladimir oynuyorsanız lvl 4 de e açın sürekli basmayın kendi kanınız gider
  • yararlı jungle 'ınız laneden çaktırmadan farm alma olayına 'tax' denir ve profesyonel junglerlerın sürekli yaptığı bir şeydi bu ama durup duruken adamın lanesine gidip almak değil lane başarılı bir gank attıkdan sonra yapın bu olayı
  • Hepsini okudum,güzelmiş,yararlıymış.Ellerine sağlık
  • Yararlı konu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yaptığım bütün hatalar yukarıda mevcut arada girer okurum eline sağlık
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.