Şimdi Ara

Benim projem (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
572
Cevap
9
Favori
75.896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: jeagerjaques

quote:

Orijinalden alıntı: x_tol

quote:

20bin lirayı böyle hunharca söküp birleştirmen bana 5 yaşındayken halıya oturup legolarımla oynamamı anımsattı.Öyle gözüküyo ki yaş ilerledikçe oyuncaklarda büyüyor tabi.Fakat durum o ankiyle kendini işlevselliğiyle ayırıyor.Eskiden oyuncaklarla hayal gücünü arttırken şimdi ise zaten var olan hayal gücünü biraz da pratik katarak işlevselliğe büründürmüş oluyorsun.Ama bu kasa senin tatmin olmadan başka pek ehli bir işe yarayabileceğini sanmıyorum veyahut 20bin lira için harcanılan ısıyı soğutacığını pek zannetmiyorum.Hayırlısı.

Ama seni takdir ediyorum dostum.Sınavların gerçekten önemliyse yeni mod işerine hiç bulaşmadan ertele derim.

hobi ne demek onu öğrenip ondan sonra yorum yapınız. Kimi hobisi olduğu için akvaryumda balık besler kimi saat koleksiyonu yapar kimi aracına modifiye yapar. Bu forumun tamamına yakınınında hobisi bilgisayar ve teknoloji üzerinedir. En eğlenceli şeylerden biride sıvı soğutma sistemi kurtmaktır kaliteli parçarla. Bu işe para ve emek harcayan birisine(bende bunlardan birisiyim bu işlere ayırdığm bütçem 3000 lira civarı olsada) çocuk benzetmesi yapmanız yakışıksız olmuş. Ben burada 800tl maaşa 3000 tl'lik sistem kurabiliyorsam hollanda'daki biride 4000€ maaş'la 20.000€'luk bir sistem kurabilir. Size bakıp güzel olmuş veya olmamış demek düşer aşağılamak değil.

quote:

Ama bu kasa senin tatmin olmadan başka pek ehli bir işe yarayabileceğini sanmıyorum

Demek istediğim şu ; ben senin hobinle ilgilenmiyorum hollandalı arkadaşım sadece kasanın işleviyle ilgileniyorum ki kendime pay çıkarabileyim.Buna karşın kasa belirli standartlar üzerinde ve büyük ihtimalle sınırları zorluyacaktır eminim.sadece verilen paranın ehliliği (tam mânasıyla ,işe yararlığı) aynı miktarda sağlamıyor.Sakın burdan hadi ordan bu adam tümüyle adamın yaptıklarını hiçe saydı gibi bir düşünce çıkmasın.Hollandalı belçikalı isviçreli almanyalı insan türkiyeyle beraber geç saatte yayımlanan bulmaca yarışmaları hat numaraları beraber yayınlanıyorsa bu insan bizdendir.Her türkün aklında bir nebze bu gibi ülkelere gidip parayı kırma hayali vardır.Ama her türk bunu yapamaz.Çünkü nerden geldiğini ve ulu soyunu bilir.Bu yönden asimile olacağının bilincinde üstüne üstün zeki ve çalışkan (Atatürk'ün ideal türk imajı) bir insan hollandalıdan günümüz türkiyesinde *dış ticareti hesaba katmassak daha fazla para kazanabilir.(Çoğu unusur *bandı iflas ettirmiş şahıslara zarar vermiştir -bkz:narkotik-).Bu açıdan değerlendirirsek, ben sana arkadaşım kasan kötü olmuş demiyorum , bu parayla daha nice şeyler yapılır da demiyorum (benim de hobim olan bir uğraşı niye kötüleyeyim ki dostum).İki üst yorumumdaki hunharca lafı odanın estetiği , saat başı kargo gelmesi , parçlaların şakır şakur birleştirilmesi bana hunharca kelimesini aklıma getirdi yoksa yaptığı işi hor gördüğümden değil.Çocuk kelimesini ben hollandalı arkadaşıma yakıştırmadım nokta bazen bir cümlenin başladığı yer de olabiliyor. Ve bu tarz yorumlar masaüstünde bi word dosyası üzerinde mi bulunuyor hep merak etmişimdir ctrl+c,v ile mi yapıştırıyorsunuz ?

hazır bir metni yapıştırmadım buraya ancak sizin mesaj google translate ile türkçe'ye çevirilmiş bir metne benziyor

• quote:

Orijinalden alıntı: wahdet35tr

quote:

Orijinalden alıntı: Legendary1985

Benim projem

izlediğin film grand torino mu :D

evet :D
  • Hocam odanı ne zaman mod yapacaksın =D Böyle daha güzel bir duvar daha güzel düzen felan vs ?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

20bin lirayı böyle hunharca söküp birleştirmen bana 5 yaşındayken halıya oturup legolarımla oynamamı anımsattı.Öyle gözüküyo ki yaş ilerledikçe oyuncaklarda büyüyor tabi.Fakat durum o ankiyle kendini işlevselliğiyle ayırıyor.Eskiden oyuncaklarla hayal gücünü arttırken şimdi ise zaten var olan hayal gücünü biraz da pratik katarak işlevselliğe büründürmüş oluyorsun.Ama bu kasa senin tatmin olmadan başka pek ehli bir işe yarayabileceğini sanmıyorum veyahut 20bin lira için harcanılan ısıyı soğutacığını pek zannetmiyorum.Hayırlısı.

Ama seni takdir ediyorum dostum.Sınavların gerçekten önemliyse yeni mod işerine hiç bulaşmadan ertele derim.

hobi ne demek onu öğrenip ondan sonra yorum yapınız. Kimi hobisi olduğu için akvaryumda balık besler kimi saat koleksiyonu yapar kimi aracına modifiye yapar. Bu forumun tamamına yakınınında hobisi bilgisayar ve teknoloji üzerinedir. En eğlenceli şeylerden biride sıvı soğutma sistemi kurtmaktır kaliteli parçarla. Bu işe para ve emek harcayan birisine(bende bunlardan birisiyim bu işlere ayırdığm bütçem 3000 lira civarı olsada) çocuk benzetmesi yapmanız yakışıksız olmuş. Ben burada 800tl maaşa 3000 tl'lik sistem kurabiliyorsam hollanda'daki biride 4000€ maaş'la 20.000€'luk bir sistem kurabilir. Size bakıp güzel olmuş veya olmamış demek düşer aşağılamak değil.

quote:

Ama bu kasa senin tatmin olmadan başka pek ehli bir işe yarayabileceğini sanmıyorum

Demek istediğim şu ; ben senin hobinle ilgilenmiyorum hollandalı arkadaşım sadece kasanın işleviyle ilgileniyorum ki kendime pay çıkarabileyim.Buna karşın kasa belirli standartlar üzerinde ve büyük ihtimalle sınırları zorluyacaktır eminim.sadece verilen paranın ehliliği (tam mânasıyla ,işe yararlığı) aynı miktarda sağlamıyor.Sakın burdan hadi ordan bu adam tümüyle adamın yaptıklarını hiçe saydı gibi bir düşünce çıkmasın.Hollandalı belçikalı isviçreli almanyalı insan türkiyeyle beraber geç saatte yayımlanan bulmaca yarışmaları hat numaraları beraber yayınlanıyorsa bu insan bizdendir.Her türkün aklında bir nebze bu gibi ülkelere gidip parayı kırma hayali vardır.Ama her türk bunu yapamaz.Çünkü nerden geldiğini ve ulu soyunu bilir.Bu yönden asimile olacağının bilincinde üstüne üstün zeki ve çalışkan (Atatürk'ün ideal türk imajı) bir insan hollandalıdan günümüz türkiyesinde *dış ticareti hesaba katmassak daha fazla para kazanabilir.(Çoğu unusur *bandı iflas ettirmiş şahıslara zarar vermiştir -bkz:narkotik-).Bu açıdan değerlendirirsek, ben sana arkadaşım kasan kötü olmuş demiyorum , bu parayla daha nice şeyler yapılır da demiyorum (benim de hobim olan bir uğraşı niye kötüleyeyim ki dostum).İki üst yorumumdaki hunharca lafı odanın estetiği , saat başı kargo gelmesi , parçlaların şakır şakur birleştirilmesi bana hunharca kelimesini aklıma getirdi yoksa yaptığı işi hor gördüğümden değil.Çocuk kelimesini ben hollandalı arkadaşıma yakıştırmadım nokta bazen bir cümlenin başladığı yer de olabiliyor. Ve bu tarz yorumlar masaüstünde bi word dosyası üzerinde mi bulunuyor hep merak etmişimdir ctrl+c,v ile mi yapıştırıyorsunuz ?

hazır bir metni yapıştırmadım buraya ancak sizin mesaj google translate ile türkçe'ye çevirilmiş bir metne benziyor

kendimi ifade tarzım bazen hor görülüyor Erzurumda okuduğum dönemlerde karşılıklı siyaset konuşmaları olurdu sıralar birleştirilirdi filan , ağzımı açtığımda susturuluyordum (Pürüssüz politika yaparım).Konuşsam akıllarına gireceğim şakirtlerin; kapıdan zırhlı araç girecek , tanzikli su biber gazı filan sıkılcak üzerimize , o derece konuşurum. Sen google translateyi imla açısından değerlendiriyorsan.Olabilir tabi hiç bakmam ne yazdığıma hata yapmış olabilirim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

kendimi ifade tarzım bazen hor görülüyor Erzurumda okuduğum dönemlerde karşılıklı siyaset konuşmaları olurdu sıralar birleştirilirdi filan , ağzımı açtığımda susturuluyordum (Pürüssüz politika yaparım).Konuşsam akıllarına gireceğim şakirtlerin; kapıdan zırhlı araç girecek , tanzikli su biber gazı filan sıkılcak üzerimize , o derece konuşurum. Sen google translateyi imla açısından değerlendiriyorsan.Olabilir tabi hiç bakmam ne yazdığıma hata yapmış olabilirim.

Arkadasim, bu 2 sayfalik roman yazindan cikardigim ( cikarilabilecek tek sonuc ) paranin sisteme degmemesi ve, hollandada kalmamin daha fazla para kazanmama neden olmasi gibi bir sonuc cikiyor ortaya.. :) bu dusuncene kesinlikle katilmiyorum cunku, bir insan eger alinteri ile parasini kazanip bunu kendi istedigi yonde degerlendiriyorsa, baskasinin bunu neden yaptigini veya bunun buna degmeyecegini degerlendirme haddini kendinde bulmasi benim icin gülünc bir durum. Sonucta her insanin kendisine ait hobby'si vardir, ve bu hobbiyide baska bir insanin yargilama ve sorgulama hakki kesinlikle yoktur. Bu konunun burada açilmasinin yegane sebebi, forumunda isminden belli oldugu gibi yapilmis bir projeyi sergilemek ve kendi Vatandaslarima elimden geldigi kadar yardimci olabilmektir. Bunu isteyen istedigi sekilde anlayabilir. ancak, bu tur kinama veya assagilama yorumlara gerek olmadigi dusuncesindeyim..

umarim yeterince anlasilir anlatabilmisimdir.

• quote:

Arkadasim, bu 2 sayfalik roman yazindan cikardigim ( cikarilabilecek tek sonuc ) paranin sisteme degmemesi ve, hollandada kalmamin daha fazla para kazanmama neden olmasi gibi bir sonuc cikiyor ortaya.. :) bu dusuncene kesinlikle katilmiyorum cunku, bir insan eger alinteri ile parasini kazanip bunu kendi istedigi yonde degerlendiriyorsa, baskasinin bunu neden yaptigini veya bunun buna degmeyecegini degerlendirme haddini kendinde bulmasi benim icin gülünc bir durum. Sonucta her insanin kendisine ait hobby'si vardir, ve bu hobbiyide baska bir insanin yargilama ve sorgulama hakki kesinlikle yoktur. Bu konunun burada açilmasinin yegane sebebi, forumunda isminden belli oldugu gibi yapilmis bir projeyi sergilemek ve kendi Vatandaslarima elimden geldigi kadar yardimci olabilmektir. Bunu isteyen istedigi sekilde anlayabilir. ancak, bu tur kinama veya assagilama yorumlara gerek olmadigi dusuncesindeyim..

umarim yeterince anlasilir anlatabilmisimdir.

Kinama ve assağılamaysa şikayet edilmem lazım kardeşim .Lütfen modaretöre bildir gerekeni yapsınlar.

• verilen emek ve harcanan para ortada.sonuç mükemmel..kıskanmak yerine takdir etmek lazım..kimin neye ne kadar para harcadığı yada harcadığı parayı sorgulamak kimseye düşmez..

harcanan parayı meraktan yada örnek almak adına sormak ayrı bişedir..bu aynı bir arkadaşın ( monitörü nasıl duvara montajladın rica etsem bi resim koyabilirmisin)demesine benzer..ve gayet güzel bi usluptur.
    Arkadaş gayet başarılı bi mod yapmış ki çoğumuzun yapamıyacağı bi mod a girişmiş
    bende 15.000 tl ye araba alıp 30.000 tl harcadım..bu tamamen hobydir..arkadaş rad değiştirmiş bizde turbo değiştirdik
    ayrıca arkadaş isterse bu pc ile sadece nette okey oynar isterse %100 load lı şekilde kullanır...
    zaten burası sergi bölümü fazlada uzatıp kelime yapmak yersiz..

arkadaşım seni kutlarım..güzel emek ve zaman harcamışsın.başarılarının devamını dilerim..sınavlarındada ayrıca başarılar.

• Para Oldumu Birazda İşi biliyorsan Bu işş tamam .Ben işi biliyorum ama para yok :D varda yok :D
  • Ağa sen bu işlemciyi en son kaça kadar çıkardın bunu yazabilirmisin. Modu yaparkenki amacın bu işlemciyi 5 ghz çıkarmak diyordunda fakat daha sonra bununla ilgili bir şey yazmamışsın .
    Birşey hakkında sana danışmak istiyorum kasamının yan tarafına ve üstüne ek fan yerleri açmak istiyorum. Bunu yapmaya yarayan bir alet varmı. Fan için delikler açabilecek, ya da bunu matkap ile yapabilirmiyim.
    Bu arada böyle bir paylaşım yapıtığın için teşekkürler .
  • mesajım bulunsun

lts qualty project good luck:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ch4ylak

başdan beri takipdeydim başarılarının devamını dilerim.
    bana duvar aparatı lazım 2 tane ama tr'de bulamadım bunun gibi birşeyi

bak seninkiler güzelmiş alabileceğim herhangi bir link varmı yoksa tr'de nerden bulurum böyle birşeyi?

Benim projem

Tekzen'de 50 TL.
  • Kardeş Kusura Bakma Ama Tebrik Edemeyeceğim, Senin Elindeki İmkanlar (Maddi Durum Vs.) Benim Elimde de Olsa Senden Daha İyi İşçilik Çıkartırdım.
    Eleştiri Olarak Algılama Sonuçta Açık bir Şekilde Para Meselesi :) Yalnız Herkes Gibi Merak Ettiğim Sorular Var. İlk Olarak Hangi İşi Yaptığınızı Söylerseniz Sevinirim. ikinci Olarak, Çektiğiniz Fotoğraflar Bu Kadar kaliteli İken Nasıl Çektiğiniz Videonun Kalitesi Berbat Olabiliyor. Ayrıca da Neden Konuda Türkçe Dil Kullanıpta Videoda Yabancı Dil Kullandınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akrepkral09 -- 20 Temmuz 2011; 4:46:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: akrepkral09

Kardeş Kusura Bakma Ama Tebrik Edemeyeceğim, Senin Elindeki İmkanlar (Maddi Durum Vs.) Benim Elimde de Olsa Senden Daha İyi İşçilik Çıkartırdım.
    Eleştiri Olarak Algılama Sonuçta Açık bir Şekilde Para Meselesi :) Yalnız Herkes Gibi Merak Ettiğim Sorular Var. İlk Olarak Hangi İşi Yaptığınızı Söylerseniz Sevinirim. ikinci Olarak, Çektiğiniz Fotoğraflar Bu Kadar kaliteli İken Nasıl Çektiğiniz Videonun Kalitesi Berbat Olabiliyor. Ayrıca da Neden Konuda Türkçe Dil Kullanıpta Videoda Yabancı Dil Kullandınız?

bence böyle yorumlara gerek yok.tebrik edemiyecem demek şu demekmi? bende para olsa herşeyi yaparım.
    o zaman bende şunu derim.banada imkanlar tanınsaydı bende Cristiano Ronaldo dan daha iyi futbol oynardım.
    arkadaş yapmış ama birini taklit etmeden düşünüp yapmış.
    sizde para olsa böyle bişeyle uğraşırmısınız? uraşırsanız nasıl yapacağınız hakkındaki düşünceye nasıl sahip olacaksınız?
    siz mi kafanızda bişeyler tasarlıyacaksınız? yoksa bu projeye bakıp aynısını mı yapmaya çalışacaksınız? yada benzerinimi?
    bunun püf noktası para değildir.parada etkendir ama tamamı değildir.
    zaman büyük bir etken ve beceri,ve sevmek,sevmiyorsan yapmak zorunda hissi ile yapamazsın.

ben bu projeden haz alarak kendime bir bilgisayar masası çizdim.marangozda yaptırdım. çokta güzel oldu.
    arkadaş sayesinde oldu. ilham oldu. teşekkür ederim kendisini. bu masayı arkadaş yapsa eminim daha iyisini yapardı. buda meselenin para olmadığını gösteriyor..

hatta 2 tane yaptırdım. 1 tanesini satışa koydum. bir tane yaptırmak zarar olur dedi marangoz onun için.
     Benim projem

Benim projem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Salvation27 -- 20 Temmuz 2011; 13:48:50 >

• Eğer bu mükemmeliyeti tek kelimeyle ifade edebilseydim ''mükemmel'' derdim, ama sadece mükemmel demek yetmiyor işte :) Legendary hakkında birşey demeye gerek yok , zaten konu hepsini anlatıyor :) Olumlu yorum yapanları da anlayabiliyorum, sonuçta hepsi benim gibi hayran olmuşlar. Ama olumsuz yorum yapanları anlamak çok zor. Herkes ''benim de param olsa ben de yaparım'' demiş ama, ben size şu kadarını söyleyeyim, bir pleksiyi bile düz kesemezsiniz. Legendary'nin parası olabilir ama dikkat ettiyseniz parasıyla değil el becerisiyle yapıyor herşeyi.( Yazılım bile yazıyor adam daha ne olsun arkadaş. Bir insan nasıl takdir etmez bu insanı ) Zengin züppe çocukları gibi ağlayıp sızlanıp ustalara yaptırmıyor :) Adam 1 gecede dandik bir radyatör yapıyor, o dandik radyatör çoğumuzun bilgisayarında yok :)
    Ne kadar para harcadın bilmiyorum, zaten beni de ilgilendirmez, ama bence fazlasıyla değmiş :) Kimi insanlar arabalarını sever giderler milyarlar verip modifiye yaparlar ( çelik jant, body kit vs.vs. ), kimisi evlerine kartonpiyer yaptırır aynı şekilde milyarlar sayarlar. Legendary de bilgisayarına yapmış bu kadar basit :) Bir Türk olması da işin cabası. Bu modifikasyon uzun zaman konuşulur, bir Türk yaptı der insanlar :) Biz de bu Türk'e destek olacağımıza köstek oluyoruz :)
    Haddime düşmez ama yine de söylemek istiyorum, doğru yoldasın Legendary lütfen devam et :) Bazı fasülyeler hariç tüm Türkiye arkandayız :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi souverng -- 23 Temmuz 2011; 0:37:58 >

• Bayağı uğraşmışsın kardeş, emeğe saygı diyorum.Görüntüye değilde performansa dayalı bir çalışma olmuş.Güle güle kullan
  • tsk ederim arkadaslar guzel yorumlariniz icin. bu arada bilgisayari tamamen soktum geri :). suan TR tatildeyim geri dondugumde 2 tane mod bekliyor. biri Fatih icin biride kendim icin.

sunu soyleye bilirim ikiside super olacakdir. benimki bildiginiz gibi sivi sogutmali ve tec fatihinin ise normal ama sunuda soyle bilirim cok guzel planlarim var her iki mod icin.
  • quote:

tsk ederim arkadaslar guzel yorumlariniz icin. bu arada bilgisayari tamamen soktum geri :). suan TR tatildeyim geri dondugumde 2 tane mod bekliyor. biri Fatih icin biride kendim icin.

sunu soyleye bilirim ikiside super olacakdir. benimki bildiginiz gibi sivi sogutmali ve tec fatihinin ise normal ama sunuda soyle bilirim cok guzel planlarim var her iki mod icin.

Hadi hayırlısı bakalım ya kardeş bende su soğutmaya geçicem kasam oda koşullarında mid tower büyük ihtimal sığmayacak kasa içine borular aracılığla radyatörü kasanın üstüne yerleştirsem üstüne de 8cm 2 adet mavi ledli fan .Sorun olurmu acaba radyatör dışardayken.

• quote:

quote:

tsk ederim arkadaslar guzel yorumlariniz icin. bu arada bilgisayari tamamen soktum geri :). suan TR tatildeyim geri dondugumde 2 tane mod bekliyor. biri Fatih icin biride kendim icin.

Hadi hayırlısı bakalım ya kardeş bende su soğutmaya geçicem kasam oda koşullarında mid tower büyük ihtimal sığmayacak kasa içine borular aracılığla radyatörü kasanın üstüne yerleştirsem üstüne de 8cm 2 adet mavi ledli fan .Sorun olurmu acaba radyatör dışardayken.

fanlar dışardayken toz toplar sadece(fan filtresi takman lazım) başka problem olmaz.

• quote:

quote:

quote:

fanlar dışardayken toz toplar sadece(fan filtresi takman lazım) başka problem olmaz.

Peki su soğutma da toplama mı önerirsin hazır mı alıyım ?

• toplama tabiki. Kendi sıvı soğutma parçalarımı satıyorum ayrıca pm attım.
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.