Şimdi Ara

Benim adıma kayıtlı faturasız hattı başkası faturalı hatta çevirmiş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar konu büsbütün yasa dışı bi olay. Üzerime kayıtlı olan ve 15 yıldır başkasının kullandığı faturasız hattı adam 2 ay önce faturalı yapmış ve benim bundan yeni haberim oldu. Nerelere nasıl bi yaptırım uygulatarak biraz da turkcelle ceza verdirererek ne yapmalılıyım. Her türlü pisliğe hazırım

• Hat senin üzerineyse , ve sen bunu bilerek verdiysen , senin üstüne TC no nu ögrenip kredi bile çekebilir.Mahkemede hiçbir hakta idda edemezsin.Malesef bu 3 sömürücü şirkete bu izinleri verenler bizzat devletin ta kendisi.Bir telefonla o hattın üzerine telefonda alabilir 3 ,4 tane .Direk gidip hattı iptal ettir .Artık müşteri temsilcisinden direk cihazda alabiliyorsun ,faturalıya da geçebiliyor sun.
  • Tanıdığın sa ödeyecekse faturalarını kullansın

Eğer ki sorun yaşayacağını düşünüyorsan kapattırmayla falan uğraşma caydırmak için uğeaştırırlar direk hattı faturasız bir operatöre taşı ceza bedeli kullanım ücretlerini son faturaya yansır
  • Hukuki bir soruşturma aşamasında " Size ait GSM hattını son 15 yıl içerisinde,bilhassa olayın meydana geldiği ay içerisinde başkası sizin bilginiz ve "izniniz" dahilinde mi kullanılıyordu" sorusuna,siz EVET cevabı verdiğinizde herşey aleyhinize gelişir. Hayır cevabı verirseniz de,bu numarayla aranızda konuşmalar varsa HTS kayıtları incelenir. Sonra Turkcell 2 kişiye de ayrı ayrı davalar açabilir yanıltmak aldatmak,kötüye kullanmak gibi kelimelerin geçtiği dilekçe ile. Zorda kalmayın diye 5 dakikamı ayırıp bilgilendireyim dedim. Durumu iyi analiz edip hareket ediniz. Eğer bilginiz izniniz dışında size ait hattın kullanıldığı anlaşılırsa aleyhinize bir durum olmaz,kullanan kişi de,işlem yapan operatörler de ceza alır. İzniniz dahilinde kullanılsa da dava açarsanız sizin onayınız olmadan işlem yapan operatör ceza alabilir ama dediğim davayı hattı kullanan kişiye açar. Onu kazanınca cezayı iptal ettir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.