Şimdi Ara

Başkası üzerine kontratlı alınmış telefon almak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
11.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ıphone 6 almaya karar verdim.Ankara'dayım dolayısıyla apple storedan alamayacağım.Vodofone en mantıklısı geldi.Özellikle genpa ile yaşanan sorunları gördükten sonra.Vodofonedaki satıcı şöyle bir teklif yaptı.Açılmamış kutu kendi kontratlı alıp nakite çeviriyomus 2575tlye 16gb bıraktı.Normal sıfır istersemde 2690.Sizce değer mi adamın kontratlı sıfır ürününü almama.Bir sıkıntı çıkar mı?

• Kontrattan vazgeçildiğinde bedelin hepsi peşin alınıyor diye biliyorum. Az daha verin normal alın.
  • kontratlı alınan cihazın sadece faturası senin adına değil diğer türlü zaten sıfır telefon ama aradaki fark değecek. dediğin rakamlara sıfırı tercih edilmeli.
  • Anladım düz almak daha mantıklı o zaman.Teşekkürler.Peki fiyat için ne düşünüyorsunuz
  • Kontrat imzayı atan kişiyi ilgilendirir. Yanı siz cihazı aldığınızda kontrat yapan kişinin faturayı ödeyip ödememesi sizi ilgilendirmez.kimse size fatura ödenmesi cihazı geri verin verin falan demez yada cihazın kapanması gibi bir durum olmaz. Rahat olun kontrastlı cihaz alabilirsiniz. Ancak dediğimiz tutar cok fazla. Forumun ikinci el bölümüne bakın aynı şekilde kontratlı alınmış ve kutusu açılmadan sıfır olarak satılan cihazlar 2000 - 2300 arası satılıyor. Forumda bu fiyatlara bulabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • jimijimi J kullanıcısına yanıt
    03.06.2015 fatura tarihli kontratı iPhone 6 Plus 64GB'ı 2500'e aldım diyeyim sen emsal çıkart. Pahalı söylemiş sana.
    Edit: Sıfır açılmamış kutuydu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi göge -- 24 Haziran 2015; 17:04:24 >
  • Bir sorun olucağını sanmıyorum hocam alabilirsiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yorumla için teşekkürler ama fiyatı dediklerinize göre baya tuzlu söylemiş.
    Varmıdır Ankara'da güvenilir makul denebilecek bir fiyata alabileceğim yer önerisi/tavsiyesi olan.(Nakit olarak)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jimijimi -- 24 Haziran 2015; 17:22:28 >
  • jimijimi J kullanıcısına yanıt
    Bursa'da Sahibinden aracılığıyla bulmuştum ben. Telefoncular ne veriyorsa 100 tl fazlası karşılığında anlaşmıştık. Telefoncularda 2400'den alıp 2800-2900 arası satıyorlardı. Sizde isterseniz sahibinden'e bir alım ilanı verebilirsiniz

• Alınır bunda ne var ki ?

• Pahalı hocam
    Pahalıya veriyor
    Dolaşın telefoncuları faturası kesilmemiş bulursunuz daha ucuza
    Bozdurma cihaz :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekküler ilgilenen herkeze.Elden almak istiyorum aslında.Biraz daha telefoncu dolaşmak lazım o zaman.3000 diyen oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jimijimi -- 24 Haziran 2015; 19:02:49 >
  • Kontrat açısından sana hiç bi sıkıntı çıkmaz ama belirtildiği gibi fiyat daha uygun olanilir

• 3 yıl sonra konuyu hortlatıyorum, diyelimki fatura kesilen kişi taksitleri veya borcunu ödemedi bu durumda telefonu satan firma telefonu kullanıma kapattırmaz mı? Yada fatura sahibi telefonu çaldırdım,kaybettim vs diyerek yine imei engeliyle kullanıma kapattıramazmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saltanat1299 -- 19 Temmuz 2018; 4:9:15 >
  • saltanat1299 kullanıcısına yanıt
    fatura kesen firma kapattıramaz ancak; fatura sahibi kapattırabilir. kapattırabilir derken telefon benimdi calındı ahanda faturası diyebilir.en temizi ilk elden fatura sahibi ile aranızda sözleşme imzalayarak telefonu almanız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gaisensei

fatura kesen firma kapattıramaz ancak; fatura sahibi kapattırabilir. kapattırabilir derken telefon benimdi calındı ahanda faturası diyebilir.en temizi ilk elden fatura sahibi ile aranızda sözleşme imzalayarak telefonu almanız.
    Telefonu satan aracı kişiden telefonu sattığına dair bir imzalı kaşeli kağıt alınsa bir geçerliliği olurmu? Sonuçta müşteri bir telefonun çalıntı olup olmadığını bilemez,bu açıdan müşterinin mağduriyetini satan kişinin karşılaması gerekir diye düşünüyorum.

• saltanat1299 kullanıcısına yanıt
    Telefonu satan aracı kişi fatura sahibinden imza karşılığında aldıysa telefonu ( ki telefoncular çoğu ihtimalle alırlar ) onun da bir örneğini alırsanız sorun olmayacaktır. Diğer türlü fatura sahibi iyi ihtimalle aracı kişiyi telefonumu calmış ve başkasına satmış diyerek suclayabillir. bu durumda telefon fatura sahibinindir sizin para karşılığında almış olmanız birşey değiştirmeyecektir.Tabi siz aracı kişiyi kanıtlayabilirseniz siz de mahkeme aracılığıyla verdiğiniz parayı aracı kişiden tazmin edebilirsiniz.Tabiki bunlar kötü senaryolar. Belki bunların hiç biri de olmayabilir ama kücük farklarda(100-200TL) alınacak riskler olduğunu düşünmüyorum.Çünkü hesabınızın şifresini unuttuğunuzda Apple o telefonun sahibinin siz olduğunu kanıtlamanızı istiyor, bu da telefon kimin adına fatura edildiyse onun sayesinde açılabilir demek. Onun yerine iphoneların demo sürümlerini almak daha mantıklı, içerisinden sadece kulaklık çıkmıyor ve cok daha ucuz 0 telefonlar. Kusura bakmayın biraz uzun oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: gaisensei

Telefonu satan aracı kişi fatura sahibinden imza karşılığında aldıysa telefonu ( ki telefoncular çoğu ihtimalle alırlar ) onun da bir örneğini alırsanız sorun olmayacaktır. Diğer türlü fatura sahibi iyi ihtimalle aracı kişiyi telefonumu calmış ve başkasına satmış diyerek suclayabillir. bu durumda telefon fatura sahibinindir sizin para karşılığında almış olmanız birşey değiştirmeyecektir.Tabi siz aracı kişiyi kanıtlayabilirseniz siz de mahkeme aracılığıyla verdiğiniz parayı aracı kişiden tazmin edebilirsiniz.Tabiki bunlar kötü senaryolar. Belki bunların hiç biri de olmayabilir ama kücük farklarda(100-200TL) alınacak riskler olduğunu düşünmüyorum.Çünkü hesabınızın şifresini unuttuğunuzda Apple o telefonun sahibinin siz olduğunu kanıtlamanızı istiyor, bu da telefon kimin adına fatura edildiyse onun sayesinde açılabilir demek. Onun yerine iphoneların demo sürümlerini almak daha mantıklı, içerisinden sadece kulaklık çıkmıyor ve cok daha ucuz 0 telefonlar. Kusura bakmayın biraz uzun oldu
    Teşekkür ederim güzel açıklamaydı👍

• quote:

Orijinalden alıntı: saltanat1299

Telefonu satan aracı kişiden telefonu sattığına dair bir imzalı kaşeli kağıt alınsa bir geçerliliği olurmu? Sonuçta müşteri bir telefonun çalıntı olup olmadığını bilemez,bu açıdan müşterinin mağduriyetini satan kişinin karşılaması gerekir diye düşünüyorum.

kapalı kutu telefon satılırken fatura da kutusuyla birlikte verilir,bunu her satıcı bilir,
    Fatura kayıp filan deyip vermeyen milyonda 1 kişidir,o da kötü niyetlidir,zaten ondan telefon .
    Kutuyla birlikte faturayı alırsın,fatura sende olursa bir sıkıntı yaşamazsın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.