Şimdi Ara

Bence dinler yalan.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27
Cevap
0
Favori
662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kendim nasıl ve ne şekil olduğunu bilmeksizin bir ilaha inanıyorum. Panendeistim. Lakin kutsal kitaplar kurmacadan ibaret, el yazması.

Kur'an'da kafa kesme, kol bacak kopartma var mı var. Çocuk eşlerden bahsediliyor mu? Normal karşılanıyor. Matematik hatası, dirilen eşek, uçan ejderha gibi absürt mucizeler, daha neler neler.

Peki siz niye halen inanıyorsunuz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Batı dünyası incili tercüme ederek reformunu gerçekleştireli yüzlerce sene oldu.Bizde atam saolsun tercüme ettirdi ancak kimse açıp bakmaz , baksa da yok ya orda öyle dememiştir vardır bir açıklaması der gider hacı hocaya beynini emanet eder.İnanmak için bahane bulur kendini bir ömür kandırmaya devam eder.
    Tek tek göstermeye gerek duymuyorum.Baştan aşağı hatalı absürt olaylarla dolu bilimle çelişmesini geçtik kendi ile çelişiyor.

Kuran ilk ayetinde insana okuma yazma ogrettigini soyluyor ama yazi 6 bin yildir var insan 230bin yildir..

120 bin peygamber geldi diyor bakiyorsunuz hepsi ortadogudan .. 4 kitapli digerleri kitapsiz..kitapli peygamberler de ortadogudan..peygamber gondermedigimiz kavim yok diyor ortadogu haric peygamber izi yok.. Sonra buna din semavi diyorlar.. dogrusu bu bir ortadogu kulturu ve dinidir..
  • Kuran olduğunu iddia ettiğin ilk iki şey hangi ayetlerde yazsana merak ettim?

• OptikForm kullanıcısına yanıt
    Muhammed 4 kafa, Maide 33 ve Maide 38 kol bacak.

• Elektrikle mi öldüreceklerdi? Ellerinde ne varsa onu kullanmışlar. Bundan 100 yıl önce bile, medeni dediğimiz ülkeler neler yapmış. 1500 yıl önce yaşananları, bugünün değerleriyle yargılayamazsın.

• O zaman bu ayetler günümüzde geçerliliğini yitirmeli.

• Dediğin ayetler, hırsızlık ve cinayet olayı için iniyor. Bazı din adamlarına göre, bu cezalar sadece bu olay için geçerli.

• Bence hırsızlığın cezası kol kopartmak olamaz. Suudi Arabistan'a gitmiştim, dilencilerin çoğunun kolu kesikti mesela. Demek ki kol ve bacak kopartma halen uygulanıyor.

Kafa kesme de uygulanıyor bu arada, idam esnasında.

• Snowboard yapmak caiz mi değil mi?

Buna dair bir ayet var mıdır? Hiç yapmadım, olurda yapıp günaha girmeyelim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elin sunnetsiz kirosu 2500 yil evvel din ve vicdan ozgurlugunun evrensel oldugunu dile getirip insanlik tarihine evrensel bir degeri kazandirirken kuranin tanrisi tasarladigi suzgecle kendisi icin insan oldurecek kadar vahsilesemeyen kimseye huzur vermiyor !!!

• Kraliyet ailesine ve üst düzey makamdakilere uygulansaydı bu cezalar, kimse hırsızlık yapmaya ihtiyaç duymazdı. Kuran'da tam 50 kere aklınızı kullanın yazar. Müslümanlar akıllarını kullanamadıkları için bu durumdalar.

• Batı dünyası incili tercüme ederek reformunu gerçekleştireli yüzlerce sene oldu.Bizde atam saolsun tercüme ettirdi ancak kimse açıp bakmaz , baksa da yok ya orda öyle dememiştir vardır bir açıklaması der gider hacı hocaya beynini emanet eder.İnanmak için bahane bulur kendini bir ömür kandırmaya devam eder.
    Tek tek göstermeye gerek duymuyorum.Baştan aşağı hatalı absürt olaylarla dolu bilimle çelişmesini geçtik kendi ile çelişiyor.

Bence dinler yalan.

• Evet öyle ayrıca kuran bildiğin kısaltılmış torah

• Evet gerçekten varmış Elmalılı'nın kuran tefsirinde.

• okuma yazma bilmeyen bir adam gelip 600 sayfalik bir kitap yaziyor. kitapta hukuk var, psikoloji var, bilim var, doga var, evren var, ahlak kurallari var, var da var. bu konu hakkinda dusuncen nedir? nasil olabiliyor bu? dusunceni merak ediyorum

• osarkibt O kullanıcısına yanıt

Hz Muhammed okuma yazma biliyordu.

• osarkibt O kullanıcısına yanıt
    604 sayfalık Kur'an'ın çoğu inanmayanlara hakaret, cihat rehberi özelliği taşıma ve peygamberin karılarıyla alakalı ayetlerden oluşuyor.

Bilim, doğa toplasan 50 ayet çıkar. Kaldı ki Kur'an dünyaya düz diyor. Evrene 2 günde, rızıklara 4 günde yaratıldı diyor.

• Kol kafa kesmekle hirsizlik bitseydi seriatle yonetilen ulkeler hirsizlik siralamasinda zirveyi domine edemezdi.

• İnanıyorum. Inanmayani da sorgulamıyorum. Bunlar kişisel tercihler.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Kuran ilk ayetinde insana okuma yazma ogrettigini soyluyor ama yazi 6 bin yildir var insan 230bin yildir..

120 bin peygamber geldi diyor bakiyorsunuz hepsi ortadogudan .. 4 kitapli digerleri kitapsiz..kitapli peygamberler de ortadogudan..peygamber gondermedigimiz kavim yok diyor ortadogu haric peygamber izi yok.. Sonra buna din semavi diyorlar.. dogrusu bu bir ortadogu kulturu ve dinidir..

• Arap kültürünün kurumsallaşmış hali maalesef ama bu gerçeği söyleyeni canından bezdiriyorlar ayrıca dikkat ediniz herşey bireyi mutsuz etmek üzere kurgulanmış ve kölelik var bu yapıda hep devam etmiş eğer sıradan halktan biriyseniz haksızlığa mı uğradın merak etme oğlum cennet var cehennem var yok giyim tarzını beğenmezler ise hemen ayeti hadisi yapıştırır kime benzemek istiyorsanız sizi onlardan eyledik diye yahu ben Arap gibi giyinmek istemiyorum inşallah maşallah selamın aleyküm cart curt kullanmıyorum yok olmaz dindarsan arap gibi ol müzik neymiş moda neymiş parfüm deodorant neymiş kız arkadaşı neymiş yok ama zengin isen hiç canını sıkma sana uygun bir ayet hadis çıkarırlar kafan rahat olur.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.