Şimdi Ara

Ben bugün bir delilik yaptım :) 15 yaşında bir televizyonun hikayesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
2.991
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bizde de yani annemlerde 2010 senesine kadar 72 ekran Sony Trinitron vardı hocam. 52 kg idi TV yanlış hatırlamıyorsam. Renkleri filan güzeldi. TV ağır olmasına rağmen ağırlığı daha önce elimize geçen tüplü TV'ler gibi komple ekrana vermeyip dengelemişlerdi. Bir de ekranın hemen arkasında tutma yerleri vardı ağır olmasına rağmen dengeli bir şekilde kaldırılabiliyordu.

(Daha önce 70 ekran bir Vestel vardı 38 kg, nerden baksak ağırlığın 30 KG'ı filan ekran bölgesindeydi, sanki TV her an ekranının üzerine devrilecekmiş gibi duruyordu.    )

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kartal Göz kullanıcısına yanıt

Adamların zamanındaki teknolojilerine hayran kalmamak elde değil hocam ya. Bu kadar iyi mühendislik... Hayranlıkla bakıyoruz.

Şimdiki cihazların çoğunda 2 tane uyduruk hoparlör, 3 tane cep telefonu kadar kart, süslü isimler verilmiş paneller o kadar.

• robotica R kullanıcısına yanıt

Yani bilemiyorum, fakir ülkenin fakir ferdi olarak. Premium ürünlerde illa ki kalite konuşuyordur. Biz rezil ekonominin fasfakir vatandaşları olduğumuz için gücümüz dandiğine yetiyor olabilir. Her şey paraya bakıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 31 Temmuz 2022; 18:26:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kartal Göz kullanıcısına yanıt

Bu LG zamanında 2500 sterlin gibi bir fiyatla satışa çıkmış.

• Bırak 1000 TL'yi, 100 TL ye bile almam böyle bir TV'yi. Durumum öyle çok iyi falanda değil, asgari ücretliyim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Aragorn Elessar kullanıcısına yanıt

Hocam öyle de dandik 32 inç tv'ler bile 2500 liralardan başlıyor. Kırık ekranlı 42 inç tv'lere bile malum sitede 1500 filan istiyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robotica -- 1 Ağustos 2022; 22:28:46 >
  • LG
    40UB800V bu kodlu lg 4k smart tv yi 6-7 sene önce 1100tl ye aldık hala kullanıyoruz bundaki hoparlörün tadı hiçbir tv de yok.
    Bu ara waw profosyonel müzik hastasıyım gerek sürücü gerek profosyonel kulaklık.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • fuat6678 F kullanıcısına yanıt

Aynen öyle. Yıllar sonra televizyon izlemekten keyif aldım :)

• Bende de LG plazma var. 50" görüntüsünü hiç bir TV ye değişmem. O da çok ağır :)

• yuxeses kullanıcısına yanıt

Plazmalarda Panasonic ve Pioneer çok övülür. LG hiç izlemedim, merak ediyorum açıkçası.   Konu açabilirsiniz inceleme açısından güzel olur.

• Kumanda işini hallettiniz mi hocam? Hafiften size özendim gibi oldum bir gün eve 70 kg TV ile gelip herkesi şok edesim var

•  

Maalesef bugün işler çok yoğundu, kısmetse yarın.

Size şunu verelim. 201 KG. Çalışırken 1400 watt, standby'da 0.3 watt tüketen(!) bir plazma

https://www.cnet.com/a/img/resize/899c8bd5a0add61630c5f7377cedfb3f7b94d22f/2010/11/18/9fb1a2dd-f0f8-11e2-8c7c-d4ae52e62bcc/panasonic-103-inch-tv.jpg?auto=webp&fit=crop&height=675&width=1200

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robotica -- 2 Ağustos 2022; 0:39:55 >

Pio nun devri bileti çooook uzun zaman oldu. Onun hastaları o zaman bile çoktan biten bu tv nin ikinci ellerini deli gibi arar bulur alır ve izlerdi ama o konu bile çok eskide kaldı :) o kadar eski yani gerisini siz düşünün. Akıllarda efsane olarak kazındı elbette. Pany de geri kalmadı kalite açısından kim unutabilir vs zt serilerini hepsini de çok izledim çok deneyimledim. Lg den bakmayın siz iyi iş çıkarmıştı. Zaten son üretende o oldu ondan sonra plazma devri tamamı ile kapandı daha doğrusu oled olarak evrildi. Bu günkü oled tv ler esasında güncel plazma tv lerdir. Neyse bizim bu tv nin konusunu çok canlıydı eskiden LG plazma pb ph konusu olması lazım. Orada sayfalar dolusu paylaşımım ve diğer paylaşımları görürsünüz. Özetle plazma tv candır gerisi heyecan :)

Ahahahahhaha

Zamanında çok aradım pioneer kuro serisinden cihazları. Ancak o zamanlar deli pahalıydılar, şimdi de 2. elde düzgün kullanılmışları bulunamıyor. Neyse ki bu LG'yi buldum. İnanılmaz sesi ya inanılmaz, dizi film izlerken keyif almaya başladım resmen yıllar sonra.

Dip not: Karanlık sahneler çok karanlık, bir ayar yapmam lazım. Kumanda bulunca tabii. :)

Dostum bu işlere meraklısın belli ki. Eğer sağlam görüntü istiyorsan bir plazma tv de izle derim :) plazma tv senin şu an elindeki hayran kaldığın tv den kat be kat daha iyi... Gerisini sen düşün. Plazma candır gerisi heyecan.. Zaten bizim gibi plazmada gerçek görüntüyü alan kişiler direk Oled tv lere geçiş yaptılar.

hali hazırda plazmam var hocam   Panasonic Viera TX-P50S20E, görüntüsünü hiç bir televizyona değişmem çok çok iyi. Yarın bir gün evlenirsem salonuma koyacağım onu  

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.