Şimdi Ara

Ben askere ne gozukerek gidicem - acilll

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ben 2 yıl önce 2 yıllık bölümden mezun oldum. Sonrasında DGS yaptım ve lisans programına yerleştim. Bu yıl lisansta dördüncü yılım ancak gelecek yıla ders kaldı.

Ben bu dersleri gelecek yıl değilde diğer yıl vermek istiyorum ve Mayıs sonuna kadar tecili bozdurup Ağustos celbinde aksere gitmek istiyorum.

Ama sorum şu; ben şimdi okuyor olduğum için askerlik başvurusunda beni üniversite terk olarak mı gösterecekler yoksa en son mezun olduğum diploma mi bakacaklar? Eğer en son mezun olduğum diplumama bakarlarsa yedek ast subaylık başvurusu yapabiliyormsum. Bu yüzden soruyorum.

Bu konuda bilgisi olan var mı?

Bir de askere gitmek için üniversite mi dondurmam gerekiyor mu yoksa dondurmasam da olur mu?

Bu konulardan anlayan arkadaş varsa yardımcı olursa gerçekten sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Evet son mezun olduğunuz diploma üstünden değerlendirilirsiniz. 2 yıllık mezunu olduğunuzdan yedek astsubaylık şansınız var.

En garantisi okulu dondurmak. Okulun, sizin askere gideceğinden haberi olmazsa tekrardan tecil yaptırabilir. Ağustosa gideceğim derken kasıma kalmayın sonra.

Başvuru için bu videolar yardımcı olur.

• Bende bu konuda bilgi arıyorum, önlisans mezunuyum lisans okuyorum şimdi tecili bozdum lisans okumam sorun çıkartmaz umarım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.