Şimdi Ara

Belkin pureav korumalı prizin goruntuye olumlu katkısı varmıdır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
2
Favori
3.292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar belkin pureav korumalı prizin goruntuye, yanı kalıtesıne bır katkısı varmıdır gozlemleyen arkadaslar degerlendırırse sevınırım orn; uydu alıcıyı ve kablosunu aynı zamanda tvyi belkin uzerınden gecırınce parazıt vb durumunda tepkısı nedır hakketen bir işe yararmı bunu sundan soruyorum benım tvler de goruntusunde bir titreme testerelenme durumu var bu durum catı antenıyle bıle var bu sorunu cozemedım hala yardım belkıyorum tesekkurler...

• pure av kullanıyorum.
    elektrikten dolayı parazitlenmeyi önler.uydudan gelen kabloyu girişe takın, çıkış kablosunu pure av nin kutusundan çıkan kabloyu kullanmayıp, başka bir kaliteli kablo kullanırsanız memnun kalırsınız.
    voltaj düşmesi ve yükselmelerindede,içiniz rahat eder.
    alın.
  • içinden nasıl bir kablo cıkar? bildigimiz coaxıal kablo degılmi? tecrubenız var sanırım biraz bılgı verırsenız sevınecegım cunku almayı dusunuyorum.....
  • içinden 1-1,5 metre uydu kablosu çıkar.
    uydudan gelen kablo pure av nin sat girişine takılır,içinden çıkan uydu kablosuda out çıkışından resiver ın in girişine takılır.
    içinden çıkan kablo kaliteli değil.
  • tesekkurler en yakın zamanda alıp deneyecegım umarım sorunum ortadan kalkar saygılar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: muharem11

Arkadaslar belkin pureav korumalı prizin goruntuye, yanı kalıtesıne bır katkısı varmıdır gozlemleyen arkadaslar degerlendırırse sevınırım orn; uydu alıcıyı ve kablosunu aynı zamanda tvyi belkin uzerınden gecırınce parazıt vb durumunda tepkısı nedır hakketen bir işe yararmı bunu sundan soruyorum benım tvler de goruntusunde bir titreme testerelenme durumu var bu durum catı antenıyle bıle var bu sorunu cozemedım hala yardım belkıyorum tesekkurler...

dostum,titreme tv'nin tazeleme hızıyla ilgili,tırtıklanma ise yayının kalitesiyle alakalıdır.bu sorunları öyle priz almakla falan düzelmez.gelen görüntüyü video processing yapan bir cihazdan geçirirsen tırtıklanma biraz düzelir,titreme olayını ise ancak tv nizin yineleme değerini arttırarak düzeltebilirsin.bir de tv nizin contrastını çok açtıysanız bu da yapar.özellikle beyaz tonlarda.gerçi sisteminizi yazmadığınız için biraz ezbere oldu ama neyse.sevgilerle

• TV PİONEER 4270xa uydu alıcıların hepsınde yaptı 4 tane denedım ve duzeltemedım tıtreme dedıgım sey goruntunun bazı yerlerde cızgı cızgı olması... testerelenmeyse oyle az buz degıl ve bu durum 19 "lcd monıtorde bıle var monıtore aver medıa tv box takılı catı antenıyle bıle var maalesef ve hatırlıyorum daha oncekı 72cm crt de bıle vardı bu sorun bu yuzden ne yapacagımı sasırdım...
  • pure av sorununu gidermez ise paranı sokağa atmış olmazsın.
    hep parazitleri giderir,hemde eloktronik cihazlarını yüksek/düşük voltajdan korursun.
    al güzel kardeşim al,boşa yatırım olmaz,parazit sorunun olmasa bile kullanmak gerekir.
    quote:

TV PİONEER 4270xa uydu alıcıların hepsınde yaptı 4 tane denedım ve duzeltemedım tıtreme dedıgım sey goruntunun bazı yerlerde cızgı cızgı olması... testerelenmeyse oyle az buz degıl ve bu durum 19 "lcd monıtorde bıle var monıtore aver medıa tv box takılı catı antenıyle bıle var maalesef ve hatırlıyorum daha oncekı 72cm crt de bıle vardı bu sorun bu yuzden ne yapacagımı sasırdım...
  • Kaliteli kablo alacağım diye 40 YRL Pure AV scart, Yine Pure AV ses kablosu aldım. Netice? İnanın hiç bir fark yok. En azından SD yayında hiç fark alamadım. Bu nedenle iyi kablo adı altında fazla para vermenin yaptığınız masraf ile kalite artımı arasında doğru orantılı olmadığını, dolayısıyla iyileştiriciden ziyade çözücü önlemler alınmasını öneririm.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mert2004

quote:

Arkadaslar belkin pureav korumalı prizin goruntuye, yanı kalıtesıne bır katkısı varmıdır gozlemleyen arkadaslar degerlendırırse sevınırım orn; uydu alıcıyı ve kablosunu aynı zamanda tvyi belkin uzerınden gecırınce parazıt vb durumunda tepkısı nedır hakketen bir işe yararmı bunu sundan soruyorum benım tvler de goruntusunde bir titreme testerelenme durumu var bu durum catı antenıyle bıle var bu sorunu cozemedım hala yardım belkıyorum tesekkurler...

dostum,titreme tv'nin tazeleme hızıyla ilgili,tırtıklanma ise yayının kalitesiyle alakalıdır.bu sorunları öyle priz almakla falan düzelmez.gelen görüntüyü video processing yapan bir cihazdan geçirirsen tırtıklanma biraz düzelir,titreme olayını ise ancak tv nizin yineleme değerini arttırarak düzeltebilirsin.bir de tv nizin contrastını çok açtıysanız bu da yapar.özellikle beyaz tonlarda.gerçi sisteminizi yazmadığınız için biraz ezbere oldu ama neyse.sevgilerle

sevgılı mert2004

Anlıyorum kı ve okudugum kadarıyla bu video processıng cıhazı sızde var (dragonfly) ve sızde aynı problemı cozmekle ılgılenmıssınız, sonuc olarak bu testerelenme durumu tam olarak duzeldımı? sızde yani sd yayında hala testerelenme durumu varmı sadece bende oldugunu dusunurdum artık bılıyorumkı herkesde var bu sorun... sızın dedıgınız gıbı yayınla ılgılı... bunu artık anlayabılıyorum ama oranını kestıremıyorum herkesde ne kadar fazla yada az? orn bende show tvdeki ezo gelın, kanald; binbirgece ve stv deki bircok dızıde cok fazla, ntv haberlerındekı haber icerigi yayınlarındada var... spiker goruntusunde yok ama :) bunların dısında pek gormedım testerelenmeyi ve yatay cızgı cızgı olmayı ... ilginize tesekkur ederım saygılar....

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: mert2004

quote:

sevgılı mert2004

Anlıyorum kı ve okudugum kadarıyla bu video processıng cıhazı sızde var (dragonfly) ve sızde aynı problemı cozmekle ılgılenmıssınız, sonuc olarak bu testerelenme durumu tam olarak duzeldımı? sızde yani sd yayında hala testerelenme durumu varmı sadece bende oldugunu dusunurdum artık bılıyorumkı herkesde var bu sorun... sızın dedıgınız gıbı yayınla ılgılı... bunu artık anlayabılıyorum ama oranını kestıremıyorum herkesde ne kadar fazla yada az? orn bende show tvdeki ezo gelın, kanald; binbirgece ve stv deki bircok dızıde cok fazla, ntv haberlerındekı haber icerigi yayınlarındada var... spiker goruntusunde yok ama :) bunların dısında pek gormedım testerelenmeyi ve yatay cızgı cızgı olmayı ... ilginize tesekkur ederım saygılar....

sevgili muharrem11 kardeş,bu konuda birkaç arkadaşla uzunca konuşup tartışmıştık ama topiğin başlığını hatırlamıyorum.oraya direkt SD,PIONEER LX-60 'den ve DRAGONFLY 'dan geçirdiğim görüntülerin resimlerini oraya koymuştum.evet benim şu an ki görüntü kalitesinden memnunum.DRAGONFLY HDMI üzerinden de görüntüyü işliyor.görüntülerdeki tırtıklanmayı çok büyük oranda gideriyor,ayrıca detayı ve keskinliği de arttırıyor.renkler de çok doygun ve güzel.ancak bu yazdıklarımdan ,sakın benim bütün kanalları HD kalitesinde izlediğimi zannetme.ama yinede SD yayınların bu kadar kötü olmasına rağmen en iyi kalitede seyrettiğime inanıyorum.ancak yine de bence bu kadar para verilmez DRAGONFLY'A(3990 İSVİÇRE FRANKI).bence uydu alıcın HDMI çıkışına sahip ve progressice scan yapabilen bir uydu alıcıyla değiştir.çanaktan gelen kablon da iyi marka olsun,özellikle çanakla-TV mesafesi uzunsa.ben CAVEL marka kullanıyorum.LNB ve çanakta kaliteli olsun.şayet maddi durumun da iyiyse ONKYO-875 AV al ve görüntüyü bundan geçir.yalnız benim anlamadığım bir konu var;senin TV çok kaliteli bir marka.topikler de hep PIONEER PLAZMALAR'ın progressive scan yapan bir işlemciye sahip olduğunu yazıyorlardı.nasıl oluyorda senin görüntüler kötü onu anlamıyorum.acaba senin TV 'inde bir arıza olmasın?yada ayarlarında bir yanlışlık yapmış olmayasın?

• tesekkurler ilgine tekrar... tv gercekten super goruntu detay harika zaten bu sorun yayınların yaklasık %20 sınde var sanırım sorun tvde degıl cunku karsılastırdım butun tvlerde var.. dun aksam vatan bilg. gıttım ordada var bu sorun hemde butun tvlerde... ben hep benım tvde zannederdım ayarlarla kafayı yedım yapmadıgım sey yok desem yeri, uydu oldugu gıbı degıstı en kalıtelı parcalarla hatta canak bıle! lnb kablo f connector vs hakgetıre... sonra bır baktım catı antenıyle bıle var bu sorun, dedımki sorun elektrık tesısatında toprak cektım prızler kontrol edıldı baktımkı voltaj tam 220 takıldıgım acaba benım tv 4 aylık ben bu sorunu 2 aydır farkedıyorum daha once nasıldı hatırlamıyorum pek ?? uydu alıcıların en ıyı goruntu işlemcısı ibm, tuneri samsung olanlarda var dedıler onuda yaptım haketen uydu alıcımın goruntusu ve tunerı basarılı bu arada scartım profıgold altınkaplama scart to component te denedım nafıle yanı cıkısla ılgılı degıl uyduyla degıl tvyle degıl kabloyla degıl anlamadım neyle ılgılı valla cıkamadım işin icinden tvnın işlemcısı bence cok basarılı yani dıger tvler gıbı degıl asla neredeyse cogu kanalda crt gıbı ve hatta kalıtelı yayınlarda ve dvd de harika benım sorunum tvde cok kalıtelı bır goruntude neden testerelenme olsun dusunkı yuksek netlık ve keskınlık var harıka renkler var ama bazende testerelenme var!! sanıyorumkı yapabılecegım pek bıseyım yok :(( işte bu yuzden size soruyorum cıhazınız bu sorunu tamamen cozuyormu?? yada sızdekı humax hdci 2000 576p yada 720p yaparmı? yapınca degısıyormu sonuc nasıl? saygılar....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mysoul1979 -- 8 Şubat 2008; 13:50:20 >

• quote:

tesekkurler ilgine tekrar... tv gercekten super goruntu detay harika zaten bu sorun yayınların yaklasık %20 sınde var sanırım sorun tvde degıl cunku karsılastırdım butun tvlerde var.. dun aksam vatan bilg. gıttım ordada var bu sorun hemde butun tvlerde... ben hep benım tvde zannederdım ayarlarla kafayı yedım yapmadıgım sey yok desem yeri, uydu oldugu gıbı degıstı en kalıtelı parcalarla hatta canak bıle! lnb kablo f connector vs hakgetıre... sonra bır baktım catı antenıyle bıle var bu sorun, dedımki sorun elektrık tesısatında toprak cektım prızler kontrol edıldı baktımkı voltaj tam 220 takıldıgım acaba benım tv 4 aylık ben bu sorunu 2 aydır farkedıyorum daha once nasıldı hatırlamıyorum pek ?? uydu alıcıların en ıyı goruntu işlemcısı ibm, tuneri samsung olanlarda var dedıler onuda yaptım haketen uydu alıcımın goruntusu ve tunerı basarılı bu arada scartım profıgold altınkaplama scart to component te denedım nafıle yanı cıkısla ılgılı degıl uyduyla degıl tvyle degıl kabloyla degıl anlamadım neyle ılgılı valla cıkamadım işin icinden tvnın işlemcısı bence cok basarılı yani dıger tvler gıbı degıl asla neredeyse cogu kanalda crt gıbı ve hatta kalıtelı yayınlarda ve dvd de harika benım sorunum tvde cok kalıtelı bır goruntude neden testerelenme olsun dusunkı yuksek netlık ve keskınlık var harıka renkler var ama bazende testerelenme var!! sanıyorumkı yapabılecegım pek bıseyım yok :(( işte bu yuzden size soruyorum cıhazınız bu sorunu tamamen cozuyormu?? saygılar....

yukarıda dediğim gibi dostum,bu yayın kalitesiyle,görüntüden çok fazla şey beklemeyeceksin.testere dediğimiz şeyi ordatan kaldırmak için De-interlace yapabilen cihazdan geçirmek gerekiyor görüntüyü.yayının bant genişliği ve çözünürlüğü düşük olduğu zaman ortaya çıkıyor.tabii bu De-interlace olayı öyle basit bir şey değil.mesala ben DRAGONFLY 'ın içini açıp baktım.normal PC lerde kullandığımız gibi anakart ve normal işlemci gibi işlemcisi var.ve bu işlemciyi soğutmak içinde adamlar bildiğimiz soğutucu blok ve bu bloğu soğutan fanı var.ve bir sürü küçük devreler var.yani küçük bir bilsiyasar gibi.anlayacağın bu testere olayı öyle basit bir olayla giderilmeyecek kadar büyük bir problem ki adamlar bu harici cihazları yapmışlar.ve benim işlemci saniyede 1 trilyon işlem yapıyor.ayrıntılı bilgilerihttp://www.algolith.com/index.php?id=dragonfly&L=0'dan resimli olarak görebilirsin. son soruna gelince;evet yok denecek kadar memnunum.ama bazı kanalların yayını çok kötü bu kanallarda biraz belli oluyor.bu iş birazda kişinin hasasiyetine bağlı,çok dikkat edersen görürsün.sen de demişsin 2 ay farkedemedim ama sonra farkettim diye.örneğin benim kayınpeder,adam bir tufay ya,uydudan görüntüyü scart dan direkt plazmama bağladığım görüntü için''çok net ya,harikabir görüntüsü var''diyor.halbuki görüntü kumlu ve renkler parlıyor,ayrıca DRAGONFLY 'dan verdiğim görüntüyü de beğenmiyor,ve beni deli ediyor.işte bazı olayları bilmek(tırtıklanma,renk patlaması,görüntü kirliliği vb.)bazen iyi olmuyor.ama artık sen bu görüntülerdeki tırtıklanma olayını öğrendin ya, her görüntüde senin dikkatini çekecek ve rahatsızlık verecek:))))ama şükür et ki,bir çok insanın sahip olmadığı veya sahip olmayı hayal ettiği bir plazmaya sahipsin.sevgilerle

• cok tesekkurler mert2004 sanıyorum bendekı tv herseyı ayan beyan gosterıyor ve bu yuzden kıllanıyorum bısey oluncada...:)) hem pio da olsa bir yere kadar... dedıgın gıbı lınktekı durum bana tam olarak uyuyor bu yuzden artık pesını bırakacagım bu sorunun napalım bu kadar yuksek bedeller odeyebılecek konumda degılım dıyelım...artık gormeyecegız bazı seylerı, bılgılendırdıgın ıcın hem kendı adıma hemde bu bilgiye ihtiyacı olan diger arkadaslar adına ayrıca tesekkur eder saygılar sevgıler sunarım
  • Sayın Muharrem11, aynı televizyona sahibiz. Testerelenme sorunu özellikle Türk kanallarında yakın çekimlerin dışında ve arka planda kalan nesnelerin kenarlarında oluşuyor. Uydu alıcım Dreambox 500 plus, scartım Profigold pgv7000. Yani kağıt üstünde bileşenler iyi. Aslında aldığım görüntü de sıradan alıcı ve scartlara göre gerçekten iyi. Çünkü normal scarttan sonra pgv7000'i taktığımda görüntüde belli bir iyileşmeyi görmüştüm, fakat testerelenme ya da merdivenleşmeyi tam kesememiştim. Görüntü kalitesi konusundaki titizlik bende de var.

Samsung 50 inch plazması olan bir arkadaşımde bendeki uydu alıcının aynısı var. Kendisinin daha önce YUV girişli piyasa işi bir alıcısı vardı, bunun component-component bağlamıştı ve scarta göre belirgin bir fark alamadığını, aynı olduğunu söylüyordu. Daha sonra alıcıyı değiştirip dream aldı. Dream'ın çıkışı scart olduğundan hama'nın scart-component dönüştürücüsünü Yesil,Mavi,Kırmızı kablolara (component-component) ekleyip plazmaya bu şekilde bağladı ve görüntü kalitesinin % 20-30 arttığını söyleyerek bana da tavsiye etti.

Karşılıklı test için PGV7000'i arkadaşıma verdim o da bana bahsettiğim kendi bağlantısını verdi. Bendeki 4270xa açısından sonuç: Televizyonun eski halinden de çok şikayetçi değildim ama görüntü kalitesi belirgin şekilde arttı. Herşeyden önce testerelenme % 60-70 azaldı. Bahsettiğim bölgelerde testerelenme yerine, görüntülerin uzaktan çekiliyor olması nedeniyle renklerin hafif pastellendiğini ve keskinliğin biraz azaldığını gözlemledim. Ama bu da bana göre normaldi ve testerelenmeden sonra çok az rahatsızlık vericiydi. Bunun dışında
    yakın plan çekimlerde görüntü keskinliği ve renklerin ayrıntısı biraz arttı. plazmanın renklerinde o lcd'lerde gördüğümüz renk parlaklığına benzer bir parlaklık oluştu. (özellikle beyazlarda ve siyahlarda Pio 8. seriye yakın bir parlaklık oldu)

Arkadaşım ise benim verdiğim scartla görüntü kalitesinin düştüğünü kendi bağlantısının daha iyi olduğunu söyledi. Şimdi burada ilginç bir durum oluşuyor, arkadaşım YUV girişli alıcı ile bir fark alamamasına rağmen, üstelik dönüştücü aparat da takarak Dream'den scart-component bağlantı yaptığında %20-30 daha iyi görüntü aldığını söylüyor ki, bunu ben de kendi kaliteli scartımla karşılaştırdığımda gözlemledim. Buradan alıcıların görüntü çıkış elemanlarının (scart-component) kalitesinin de doğrudan tvdeki görüntü kalitesini etkilediği sonucu ortaya çıkıyor.

Böyle olunca bugün itibariyle PGV392 scart siparişini verdim. PGV7000 de elimde olduğundan olumlu bir sonuç alırsam tekrar yazarım. Uzun yazdığım için özür. Selamlar

• bu kalite artıs durumu bende denedım scart to component bagladıgımda farklı oluyor soylekı keskınlık bıraz azalıyor ve renkler soluyor dolayısıyla benım pek hosuma gıtmıyor bu sonuc, işte ben biraz keskın goruntulerı sevıyorum dıyebılırım dusunku suanda tv renk 0 ve keskınlık +3 te kontrast 37 de ancak yuv daki rengi +10 keskınlıgı +10 yapmam gerekıyor aynı duzeyde olması ıcın... ancak katılıyorum sıze kaynak cok cok daha onemli eger alıcınız ıyıyse yeterlı oluyor degılse baglantılar yetersız kalıyor ama en kayıpsız baglantı bence profıgoldda ben gozum kapalı profıgold alırım zaten bende profıgold altın kaplamalı var modelı bılmıyorum ama 3 yıl once almıstım paylasımınız icin tesekkur ederım saygılar
  • quote:

tesekkurler ilgine tekrar... tv gercekten super goruntu detay harika zaten bu sorun yayınların yaklasık %20 sınde var sanırım sorun tvde degıl cunku karsılastırdım butun tvlerde var.. dun aksam vatan bilg. gıttım ordada var bu sorun hemde butun tvlerde... ben hep benım tvde zannederdım ayarlarla kafayı yedım yapmadıgım sey yok desem yeri, uydu oldugu gıbı degıstı en kalıtelı parcalarla hatta canak bıle! lnb kablo f connector vs hakgetıre... sonra bır baktım catı antenıyle bıle var bu sorun, dedımki sorun elektrık tesısatında toprak cektım prızler kontrol edıldı baktımkı voltaj tam 220 takıldıgım acaba benım tv 4 aylık ben bu sorunu 2 aydır farkedıyorum daha once nasıldı hatırlamıyorum pek ?? uydu alıcıların en ıyı goruntu işlemcısı ibm, tuneri samsung olanlarda var dedıler onuda yaptım haketen uydu alıcımın goruntusu ve tunerı basarılı bu arada scartım profıgold altınkaplama scart to component te denedım nafıle yanı cıkısla ılgılı degıl uyduyla degıl tvyle degıl kabloyla degıl anlamadım neyle ılgılı valla cıkamadım işin icinden tvnın işlemcısı bence cok basarılı yani dıger tvler gıbı degıl asla neredeyse cogu kanalda crt gıbı ve hatta kalıtelı yayınlarda ve dvd de harika benım sorunum tvde cok kalıtelı bır goruntude neden testerelenme olsun dusunkı yuksek netlık ve keskınlık var harıka renkler var ama bazende testerelenme var!! sanıyorumkı yapabılecegım pek bıseyım yok :(( işte bu yuzden size soruyorum cıhazınız bu sorunu tamamen cozuyormu?? yada sızdekı humax hdci 2000 576p yada 720p yaparmı? yapınca degısıyormu sonuc nasıl? saygılar....

kardeş ,sen uydu alıcınla plazmanı hangi bağlantı birimiyle kullanıyorsun?SCART-RGB-HDMI

• suan kullandıgım cihaz goldmaster sat 9850fta scart to scart profıgold altın kaplama ile baglı... ayarlardan rgb secılı, ancak scart to yuv da denedım goruntu soldu... vede next 2000cx super uydu alıcıda yuv to yuv denedım sonuc testerelenme de bır degısıklık olmadı ve goruntu hosuma gıtmedı bu yuzden alıcımdan memnunum ama bu malum sorunum var bılıyorsunuz bir tek hdmı lı bır alıcı denemedım yanı 720p yada 576p olursa ne olur bılmıyorum...
  • quote:

suan kullandıgım cihaz goldmaster sat 9850fta scart to scart profıgold altın kaplama ile baglı... ayarlardan rgb secılı, ancak scart to yuv da denedım goruntu soldu... vede next 2000cx super uydu alıcıda yuv to yuv denedım sonuc testerelenme de bır degısıklık olmadı ve goruntu hosuma gıtmedı bu yuzden alıcımdan memnunum ama bu malum sorunum var bılıyorsunuz bir tek hdmı lı bır alıcı denemedım yanı 720p yada 576p olursa ne olur bılmıyorum...

GoldMaster receiverlar Samsung Tuner ve IBM Chipset kullanır. Bu yüzden görüntü kalitesi bakımından en iyi cihazlardan birisidir.
  • Kaç para arkadaşlar bu dediğiniz PUREAV priz ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.