Şimdi Ara

Belkin pureav korumalı prizin goruntuye olumlu katkısı varmıdır? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
2
Favori
3.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 50-100 ytl arası degısık modellerı var ortalama hepsı aynı işi gorur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Matchbox

quote:

Orjinalden alıntı: muharem11

suan kullandıgım cihaz goldmaster sat 9850fta scart to scart profıgold altın kaplama ile baglı... ayarlardan rgb secılı, ancak scart to yuv da denedım goruntu soldu... vede next 2000cx super uydu alıcıda yuv to yuv denedım sonuc testerelenme de bır degısıklık olmadı ve goruntu hosuma gıtmedı bu yuzden alıcımdan memnunum ama bu malum sorunum var bılıyorsunuz bir tek hdmı lı bır alıcı denemedım yanı 720p yada 576p olursa ne olur bılmıyorum...

GoldMaster receiverlar Samsung Tuner ve IBM Chipset kullanır. Bu yüzden görüntü kalitesi bakımından en iyi cihazlardan birisidir.

dostum,kesinlikle HDMI bağlantılı ,ya da en az KOMPONENT bağlantı yapabileceğin uydu alıcısı al.çok şey değişecek göreceksin.sevgilerle

• Merhabalar..!

Arkadaşlar çok özür dilerim ama Bu bahsettiğiniz Belkin Pure AV Prizin model numarası nedir acaba...!

Neden sorduğumu söyleyeyim; Belkin Pure Av adında piyasada akım koruma prizi yoktur.. Piyasada Belkin koruma prizleri Surge Master adı altında satılmaktadır. Belkin Surge Master adı altında satılan modellerin arasında hem akımı önleyebilen, hem sesi ve hem de görüntüyü süzüp iyi bir görüntü aktarımı yapabilen tek bir model mevcuttur. Bu model BELKIN F9G623yy3M Surge Master Modelidir..

Ayrıca bu cihazdan gerçekten iyi bir verim almak isterseniz eğer; sizlere uydu alıcısından ziyade D-Smart'ı tavsiye edebilirim. Nedeni ise; Uydu alıcılarının cihazları, LNB'leri ya da kullanılan kabloların kaliteleri çok da önemli değil açıkçası.. Eğer Uydudan gelen sinyal Dikey dijital değil ise cihazınız 1.000€ 'da olsa bağladığınız televizyonda çok da iyi bir verim alamazsınız..
    D-Smart'ı diğer cihazlardan ayıran en büyük avantajı Uydudan sinyalleri Dikey+Dijital almış olması ile beraber Belkin Pure AV51500 model numaralı scart kablosunu da kullanıp, F9G623yy3M akım koruma prizini de bağladıktan sonra Muharrem Arkadaşım Müthiş Plasman'da iyi bir görüntü alabileceğini temenni ederim..

Hemen hemen tüm Belkin Kablolarını kullandığım için Çok memnunum.. Herhangi bir sıkıntı esnasında yardımcı olmaya çalışırım..

İyi günler..

• Sayın pinhanister,
    Bahsettiğiniz ses ve görüntüyü süzme özelliğine sahip prizi nereden temin edebilirim? Sadece bir internet sitesinde (yokyokki.com) görebildim.
    Teşekkürler,
  • Merhabalar,

Tavsiye ettmiş olduğum bu model yeni bir model olmadığı için zincir mağazaların stoklarında bulamayabilirsiniz..! Tavsiye etmiş olduğum modelin bir üst serisi şu anda piyasada bulunmaktadır. Bu model de; Belkin F9G823yy3M modelidir...

diğerine göre tek farkı bu cihaz 8 soketlidir..!
    Piyasada Electro World'lerde bulabilirsiniz..! (mecidiyeköy-Bakırköy)

İyi günler
  • quote:

Orjinalden alıntı: pinhanister

Merhabalar..!

Arkadaşlar çok özür dilerim ama Bu bahsettiğiniz Belkin Pure AV Prizin model numarası nedir acaba...!

Neden sorduğumu söyleyeyim; Belkin Pure Av adında piyasada akım koruma prizi yoktur.. Piyasada Belkin koruma prizleri Surge Master adı altında satılmaktadır. Belkin Surge Master adı altında satılan modellerin arasında hem akımı önleyebilen, hem sesi ve hem de görüntüyü süzüp iyi bir görüntü aktarımı yapabilen tek bir model mevcuttur. Bu model BELKIN F9G623yy3M Surge Master Modelidir..

Ayrıca bu cihazdan gerçekten iyi bir verim almak isterseniz eğer; sizlere uydu alıcısından ziyade D-Smart'ı tavsiye edebilirim. Nedeni ise; Uydu alıcılarının cihazları, LNB'leri ya da kullanılan kabloların kaliteleri çok da önemli değil açıkçası.. Eğer Uydudan gelen sinyal Dikey dijital değil ise cihazınız 1.000� 'da olsa bağladığınız televizyonda çok da iyi bir verim alamazsınız..
    D-Smart'ı diğer cihazlardan ayıran en büyük avantajı Uydudan sinyalleri Dikey+Dijital almış olması ile beraber Belkin Pure AV51500 model numaralı scart kablosunu da kullanıp, F9G623yy3M akım koruma prizini de bağladıktan sonra Muharrem Arkadaşım Müthiş Plasman'da iyi bir görüntü alabileceğini temenni ederim..

Hemen hemen tüm Belkin Kablolarını kullandığım için Çok memnunum.. Herhangi bir sıkıntı esnasında yardımcı olmaya çalışırım..

İyi günler..

dostum,böyle şeyler yazıp insanların aklını karıştırma lütfen.hem sesi hem görüntüyü süzüp nasıl iyi bir görüntü alacağız Allah aşkına bir bana anlatıver .bu prizin içinde chip mi var?yada ses işlemcimisi var?görüntülerdeki testere olayını nasıl hallediyor?nasıl oluyorda kullandığımız LNB ,kablo ve uydu alıcıların kalitesi önemli değil diyobiliyorsun.bu priz sihirli değnek mi yoksa?yapma Allah aşkına ya kardeş,biraz mantıklı olalım.adamlar görüntü ve seslardeki kirliliği düzeltmek için binlerce dolarlık cihazlar üretirken,bu 100 YTL yi geçmeyecek alet mi yapacak bütün bunları.amacınızı bilmiyorum ama yazdıklarınız pek mantıklı değil.ama deseydiniz ki;arkadaşlar binlerce YTL verip cihazları alıyoruz,bunları akım oynamalarından korumak için bu prizi alın,tamam mantıklı ama insan sizin yazınızı okuyunca,bu prizi alınca ses ve görüntü harikalar olacak zannediyor.topiği açan arkadaşın sıkıntısı testere olayı,bu piriz mi düzeltecek testere olayını?evet düzeltecek diyorsanız ,o zaman bana bunu nasıl yaptığını anlatın

• Merhaba,

Pureav eski modelini kullanan biri olarak olumlu yönde faydasını gördüm

cihazı taktıktan sonra ilginç ama renkler daha fazla arttı kanal logo etrafındaki parazitlenmeler azaldı

yalnız kablolu yayını bu cihazdan geçirince kablolu görüntüsü inanılmaz derecede parazitlendi karlanma oldu

Belkin pureav korumalı prizin goruntuye olumlu katkısı varmıdır?
  • ilk önce selam mert...

konuya şu şekilde başlayayım istersen. bu sana ya da diğer topik üyelerine tavsiye etmiş olduğum ürüne has özel bir ses ve görüntü işlemcisi mevcuttur.. 100 ytl verip ekrenındaki testerelenmeleri tam olarak ortadan kaldırabilir demiyorum. Sadece testerelenmeleri en aza indirir.. Elbette ki kullanılan malzemenin kalitesi üst düzeyde olmalıdır. Burada benim anlatmak istediğim olay sadece kablonun kalitesi ile bu işi çözemezsiniz.. Belki de piyasada satılan binlerce dolarlık cihazlar bu işi sorunsuz olarak çözebilir diyemeyeceğim. ama benim tavsiye ettiğim modelin özel bir işlemci yapısıyla diğer cihazlara nazaran cebinize bi kaç yüz dolar kalmasına neden olur.. Bununla birlikte kullanılan olağanüstü pionner plasma tv'deki testerelenmeleri ortadan kaldırır.. Sen benim bilgimi hafife alma.. Bende bu işlerle ilgiliyim.İçiniz rahat olsun.. Niyetim milletin kafasını karıştırmak değil. Sadece topik üyelerinin cebinde biraz daha fazla para kalmasına olanak sağlamaktır..

Cihazı alın ve kullanın sadece tavsiye... değerlendirip değerlendirmemek size kalmış..

İyi günler..

• ayrıca mert şunu da unutmadan dile getireyem....

İnsanlar bu cihazları A.B.D'de ev sigortası olarak satıyorlar. Dünyanın her ülkesinde kullanılıyor ve sıkıntılar bu tarz forum sayfalarında kullanıcılar ile paylaşılıyor..
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.