Şimdi Ara

Beko Quatro Serisi / Arçelik | 4K | 2000TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
6
Favori
15.760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar selam. Bilgisayar mühendisiyim. Ünlü bir tv kanalının yazılımcısıyım. Teknolojiden az buçuk anlarım. Neredeyse bütün tvleri test ettim. Samsung Ku407000 aldım şuan geri iade etmeye çalışıyorum. Bozuk çıktı ve değiştirmek için min 1 hafta bekle dediler ( yani parasını veriyorsunuz, aynı gün getirip kuruyorlar sonra bozuk çıkınca 10 gün bekle.. Zaten aldılar ya paranı o yüzden bekle, işin ne. bravo. Hata açıklaması ve videosu:https://www.youtube.com/watch?v=5AHU9Skesto ) bu yüzden lanet ettim bu markaya.

Şimdi 7-8 mağaza dolaştım. 2000TL civarı 4K tv bakıyorum. Amaç film izlemek, ps4 oynamak belki steam link bağlamak. 40inch olup 4K istememe takılmayın, evim 55inch için uygun degil. Yaptığım testlerde sonuç şöyle;
    Vestel hareketli görüntüler de kötü
    Grunding yine aynı şekilde kötü. Bu tv ler hep 2000tl civarı olanlar.

Lg iyi. Samsung daha iyiydi. Philips yazılım sorunları var diye es geçtim. Ayrıca monitörleri eskiden iyiydi. Artık değil. Sony de 4k lar 2000TLye de bulunmuyor.

Fakat sürpriz olarak bu Beko modei samsung gibi hareketli görüntüler de gayet iyi çalıştı. Blurlasma yok. Takılma yok. Yarışır yani. Görüntüleri gayet iyi. Tahminen paneli lg veya samsung. Servis ağı ve 3 yıl garanti vermesi ve bozuk çıkarsa hemen değiştiriyoruz demeleri beni cezbetti. Test ettiğim model bu;

http://www.beko.com.tr/televizyonlar-quatro-serisi-b40l-9672-5b-tv.html

Usb 3.0 i falan var. Garip bir tv. 8K video da açtım her tv de. Yine beko güzel görüntü verdi. Upscaling test için düşük kalitede video açtım. Sd yayın gibi bir kalitede sundu. Gayet iyi yani. Unutmayın fiyat aralığım 2000TL yani 25binTLlik sony veya sharp ile karşılaştırıyor değilim.

Teknik desteğini daha iyi görebilmek için 2-3 soru sordum sitesinden 2 gün oldu daha dönmediler. Bunu da yazıyorum.

Aynı zamanda aynı model no ve özelliklere sahip sadece markası arçelik olan tv de buldum. Linki;http://m.arcelik.com.tr/televizyonlar-ultima-serisi-a40l-9672-5b-tv.html

Şimdi sormak istediğim, bu tv'yi kullanan var mı? Arçelik beko ortak çalışıyor. Servislerinden çok şikayet eden var mı? Ben tek tek her markayı test ettim. Performansı bukadar iyi iken neden rağbet görmüyor? Forumda 4-5 kişi sormuş ama bir araya toplayamamışlar. Bu yüzden ayrı topic açtım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Istanbulo -- 4 Ağustos 2016; 8:55:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu arada ps4 ve steam link 4k yani ultra hd değil. Sadece full hd. 1080p. Bunları biliyorum. Fakat ps 4.5 4k getireceği için ve filmleri 4k izleyeceğim için 4k bakıyorum. Eminim benim gibi olan çok insan vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Istanbulo -- 4 Ağustos 2016; 4:42:16 >
  • hocam bende tv işinden az buçuk anlarim, tv almam gerekiyordu ve arcelik a55l 9683 5s aldim.

site de konusunu actim, ahanda linki

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=118346240&p=1&anchorToGo=118716283#118716283

• quote:

Orijinalden alıntı: sHowManTR

hocam bende tv işinden az buçuk anlarim, tv almam gerekiyordu ve arcelik a55l 9683 5s aldim.

site de konusunu actim, ahanda linki

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=118346240&p=1&anchorToGo=118716283#118716283

Merhabalar

Grundig 55 vlx 9600 sp ile aynı model mi bu acaba?

Maç yayınlarında bir sorunla karşılaştınız mı?

Samsung 49 ks 8500 ya da grundig 55 vlx 9600 sp den birini almayı düşünüyorum ama düz olması tercih edileceği için grundig daha yakın gibi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• evet vlx9600 ile 9683 birebir ayni, hem yetkili servise gidip ordaki calisana sordum, hemde kullanma klavuzları bire bir ayni, sadece grundig yazan yere arcelik yazmislar. beko b55l 9683 5s de ayni.

samsung icin birsey diyemem, alacaksan git bi magazaya flash disk ile ac video yu izle, zevkler değişir en nihayetinde

• Arçelik'e baktım geçende mağazda; 40L 9672. Mağaza görevlisi çok bilgisizdi. Ultra hd ama 4K değil gibi cümleler kuruyordu. Zaten pc'den bağlantı vermiş onda da düşük çözünürlüklü video açmış. Bir şeye benzemiyordu görüntü. Getirdiğim usb'den 8K video denedim, arçelik tv'de bu formatı desteklemiyor yazdı. Sanırım güncellemeleri de yapmamıştı. Bilmiyorum.
  • Bende 2000-2500 arası 49" civarı bi 4k bulabilsem güzel olacak , gönül ister lg/samsung/philps almayı ama ne yazıkki bütçe düşük ,bekar evi döşüyorum ,yokmu şöyle uygun fiyatlı ama düzgün birşeyler...( 3d falan aradığım yok,yada kendinden uydusuydu,smart tv siydi yada ne bilim wifi falan gerek yok ,arada usb den film ve yayını kaliteli gostersin bana yeter,bide ps4 te sıkıntı çıkarmasın)

• quote:

Orijinalden alıntı: memo84

Bende 2000-2500 arası 49" civarı bi 4k bulabilsem güzel olacak , gönül ister lg/samsung/philps almayı ama ne yazıkki bütçe düşük ,bekar evi döşüyorum ,yokmu şöyle uygun fiyatlı ama düzgün birşeyler...( 3d falan aradığım yok,yada kendinden uydusuydu,smart tv siydi yada ne bilim wifi falan gerek yok ,arada usb den film ve yayını kaliteli gostersin bana yeter,bide ps4 te sıkıntı çıkarmasın)

Son 1 aydır tv yüzünden kafayı yiyecek duruma geldim. Samsung , LG alırım diyordum ama dünya kadar sorun var 2016 serilerinde.

Beko-Arçelik-Grundig gibi markalara kaydım 4k yüzünden, FHD alacaksam da Sony 805c veya 807c serisi alırım dedim ama o da 4k parası.

Şu tv yanılmıyorsam grundig 8600 serisi ile aynı hocam bir göz atın derim, grundig olarak da bakın beko-arçelik olarak da
    http://www.bekoyetkilisatici.com/Beko-B49L-9672-5B-Quatro-Uhd-Tv_3205.html

wifi,smart vs hiçbiri olmasın derseniz de philips 49 puk4900 var istediğiniz gibi 1900-2000 limitlerinde.

edit:
    http://www.epey.com/televizyon/karsilastir/31577-52435-54098-55105/philips-49puk4900_grundig-49-vlx-8600-bp_arcelik-a49l-9672-5b_beko-b49l-9672-5b/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Humboldt -- 9 Ağustos 2016; 0:42:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Humboldt

quote:

Orijinalden alıntı: memo84

Bende 2000-2500 arası 49" civarı bi 4k bulabilsem güzel olacak , gönül ister lg/samsung/philps almayı ama ne yazıkki bütçe düşük ,bekar evi döşüyorum ,yokmu şöyle uygun fiyatlı ama düzgün birşeyler...( 3d falan aradığım yok,yada kendinden uydusuydu,smart tv siydi yada ne bilim wifi falan gerek yok ,arada usb den film ve yayını kaliteli gostersin bana yeter,bide ps4 te sıkıntı çıkarmasın)

Son 1 aydır tv yüzünden kafayı yiyecek duruma geldim. Samsung , LG alırım diyordum ama dünya kadar sorun var 2016 serilerinde.

Beko-Arçelik-Grundig gibi markalara kaydım 4k yüzünden, FHD alacaksam da Sony 805c veya 807c serisi alırım dedim ama o da 4k parası.

Şu tv yanılmıyorsam grundig 8600 serisi ile aynı hocam bir göz atın derim, grundig olarak da bakın beko-arçelik olarak da
    http://www.bekoyetkilisatici.com/Beko-B49L-9672-5B-Quatro-Uhd-Tv_3205.html

wifi,smart vs hiçbiri olmasın derseniz de philips 49 puk4900 var istediğiniz gibi 1900-2000 limitlerinde.

edit:
    http://www.epey.com/televizyon/karsilastir/31577-52435-54098-55105/philips-49puk4900_grundig-49-vlx-8600-bp_arcelik-a49l-9672-5b_beko-b49l-9672-5b/

Selamlar abi. Kesinlikle ben de seninle aynı düşünüyorum. Samsung ve LG servisleri çok kötü. Telefonum LG, TV'm samsung olmuştu. 2'sinde de büyük sıkıntı yaşadım.
    Aynı zamanda şunu düşünüyorum, herkes LG ve Samsung'a yöneldiğinden dolayı teknik servis ve müşteri hizmetleri çok yük altındadır. Kaliteli hizmet veremiyorlardır. Bu da olabilir.
    Tabi firmaların başındaki yöneticiler bunu düşünemeyecek kapasitede insanlar mı orası bilinmez...

Beko, Arçelik, Grundig aynı. Buzdolabım Arçelik idi. Geçende bozuldu, ses çıkarıyordu. Gelip hemen tamir ettiler. Servisinden memnun kaldım. Cana yakınlar. İşini de yaptılar.. Tamir eden kişi işten az-biraz anlıyor diye ona da danıştım.
    3 firmada aralarında paslaşıyor ve aynı zamanda parça tedarik için depolarını doldurmuş durumdalarmış. En geç 1 hafta içinde bir çok sorunu çözebildiğini söylüyordu.
    Ben satıştan para kazanmıyorum sadece servis elemanıyım dedi gelen kişi. Kendisi de Arçelik almış. Gayet memnunmuş. Onun söyledikleri bu.

Ben de iki tv arasında kaldım. Beko B40 9672 5B ve Sony W805C. Biri 2016, biri 2013 TV'si. Sony servisi fena değil gibi duruyor. Soru sorduğumda en fazla 2 günde döndüler.
    Beko ise ilk soruma birinci gün cevap verdi. İkinci soruma 3-4 gündür cevap yazmadı. Anlamadım kaliteli mi değil mi.

Beni başka düşündüren olay; Sony 2 yıl, Beko ise 3 yıl garantili olması... :) Sonuçta her firmanın ürünü bozuluyor en azından garantinin 1 yıl daha uzun olması tercih sebebim olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Istanbulo -- 9 Ağustos 2016; 16:05:41 >

• arkadaşlar şu b49l9672 5b yi aldım 2 ay önce yok fabrika üretmedi stokta yok diyerek geçiştiriyorlar. 2016 model tv nin de üretilmemesi şüphe uyandırıcı.Sizce doğru mudur?

• Humboldt H kullanıcısına yanıt
    Valla kardeşim limitim düşük olunca çok kafa yormadım ben çünkü seçeneklerimiz az 😌 Limit yüksek olsa kafayı yerdim heralde her marka her modelde ayrı ayrı özellikler var çünkü..

Gelelim bizim konuya :

Beko B49L 9672 5B veya Grundig 49 VLX 8600 BP
    Bu 2 televizyonda kafama yattı ,2 side hemen hemen aynı fiyat , acaba hangisini seçmek bizim için daha avantajlı olur ... Kullanıcı yorumu vardır kesin ?

• Vestel 48UA9300 bu televizyonun fiyatı neden düşük onu anlamadım ?

http://www.hepsiburada.com/vestel-48ua9300-48-122-ekran-ultra-hd-1000-hz-uydu-alicili-smart-3d-4k-led-tv-p-EVVES48UA9300

• arkadaslar merhaba

9683 tv dun kuruldu, sistem menusunden tv nin toplam ne kadar çalıştığını nasil görebiliriz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sHowManTR -- 10 Ağustos 2016; 16:11:12 >
  • quote:

arkadaslar merhaba

9683 tv dun kuruldu, sistem menusunden tv nin toplam ne kadar çalıştığını nasil görebiliriz?

Hayırlı olsun. Lütfen görüşlerini yaz abim.

Soruna gelince; Bunun için genelde "servis menüsü" dedikleri olay var. Cihaz boot etmek için özel tuşlara basıyorsun ( yani tv'yi kapatıp, açmak için power yerine özel bir tuş kombinasyonu yapıyorsun. Bununla gelen kısım ),
    bazılarında orada yazıyor. Bazılarında yazmıyor. Bu menü için yeni kod kombinasyonunu bilmiyorum. Forumda ancak eski konular var;https://forum.donanimhaber.com/m_1898722/tm.htm

• aslinda servise sordum o da Menu 3901 e basinca girdi ancak bana gosterdigi yerde

Compile Hour 20:11:29 yazıyor, 20 saat 11 dakika 29 saniye dedi, ama saniye devam etmiyordu, neden saniye 30, 31, 32 diye devam etmiyor dedim, devam etmez oyle dedi,

servis gittikten sonra 2 saat acik kaldi tv, ben tekrar ayni ekrana 20:11:29 ayni duruyor. tv yi kapattim, fisten falan cektim sonra tekrar actim, yine ayni degismemis?

var mi acaba bilen

Bu mesaja eklenen görseller:

• Abi bir menüye girmişsin ama bu menü o saati bakacağın menü değil bence. Compile time/date dediği benim anladigim derleme zamanı. Tahminen bu bios/yazılımın yapıldığı tarih ve zamanı gösteriyor olabilir. Yada ilk kez boot olduğu. Yani artmaz. Artmasını bekleme. Başka menü va var mı?

• Compile date 2 mayıs 2016 olduğuna göre senin actigin bu ekran sadece sürüm bilgilerini gösteriyor...

Bu arada tv den memnun musun hocam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Istanbulo -- 12 Ağustos 2016; 0:02:11 >
  • quote:

aslinda servise sordum o da Menu 3901 e basinca girdi ancak bana gosterdigi yerde

Compile Hour 20:11:29 yazıyor, 20 saat 11 dakika 29 saniye dedi, ama saniye devam etmiyordu, neden saniye 30, 31, 32 diye devam etmiyor dedim, devam etmez oyle dedi,

servis gittikten sonra 2 saat acik kaldi tv, ben tekrar ayni ekrana 20:11:29 ayni duruyor. tv yi kapattim, fisten falan cektim sonra tekrar actim, yine ayni degismemis?

var mi acaba bilen

Bu mesaja eklenen görseller:

Hocam tv nasıl ku7000 düşünüyordum ama kafam karıştı bu aralar. Tarayacıdan film izlemek en buyuk isteğim denedinizmi hiç. Hareketli sahnelerde sorun varmı siyah perfomansı nasıl

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Açıkçası bende 50ku7000 almayı düşünüyordum ama direkten döndü ve bekonun bu B49L 9672 5B modelini araştırdım ve bu bütçeye en uygun tv olduğuna karar verdim ve ku7000 den daha avantajlı çift tuner usb3 vs gibi daha çok aklıma gelmiyor e mutlaka görüntü olarakta bi üstünlüğü vardır çünkü beko pazarda bende varım demek için baya avantaj sunmuş bu tv'de üstelik ku7000 in bir sürü eksiği varmış araştırdığıma göre şimdi usb'ye bir filim atıp bu tv'yi gidip yerinde inceliyim ondanda geçerse tadından yenmez :)

• Merhaba Üstad,

bende Grundig 40VLX8600 almayı düşünüyordum Gebze Teknosa kutulu yok idi Arçelik bayisine bakayım dedim bayide A40L 9672 5W ULTIMA UHD TV grundig ile aynı dediler, teknosa 1,799 TL ide Arçelik Bayii ise eski tvni bize ver 200 TL düşeyim 1,600 TL ye 6 taksit yaparım dedi,

Bu TV'yi kullananlar arkadaşlar klavye ve fare bağlantısı yapan varmı ? kullanım klavuzunda özel yazılım gerektirmeyen klavye ve fareyi USB girişlerinden desteklediğini yazıyor. Bilgisi olan var mı ?

kısmet olur ise yarın TV yi satın alacağım. ( Arçelik olarak )
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.