Şimdi Ara

***BEKO BM 6006 I BULAŞIK MAKİNESİ İNCELEMESİ*** ... 3 yılda erken emekli oldu ... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
120
Cevap
2
Favori
13.598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Denedikçe izlenimlerin devamını bekliyoruz. Evet sesinden anlaşılıyor çok net. Mesela düşük devirde yıkarken makine sessiz sakin oluyor ama yüksek devirle yıkarken suyun içerdekilere çarpma sesi biraz daha fazla oluyor. Hatta dedemlerdeki bosch düşük devirde yıkarken neredeyse çarpma sesi duyulmuyor böyle parçalayasım geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batu25 -- 5 Mayıs 2017; 23:9:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bayberty kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, güle güle kullanın ...
  • emrahsnr kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim sağolun ...

@emrahsnr
  • quote:

Orijinalden alıntı: batu25

Hayırlı olsun, makinenin görünüşü çok güzel umarım yıkamasından da memnun kalırsınız. En çok kullanacağınız program 58dk olacak yıkama sıcaklığı biraz yüksek olsa da hızından ve temizlikteki başarısından dolayı vazgeçilmez oluyor açıkcası

Bu makinede prosmart inverter motor var özellikle bu motor hakkında şüphelerim var durulamada ve ön yıkamada motor devrini düşürüyor mu hiç dikkat ettiniz mi ? Dedemlerdeki bosch'un iadesi olduktan sonra arçelik ya da beko alıcaz ama prosmart motorlu mu yoksa normal motorlu mu olmalı karar veremiyorum. Şimdiki bosch değişken devirli ve tasarruf yapmak için ön yıkamada, durulamada az su alıp motor devrini düşürüyor ve düşük basınçla yıkama yapıyor. Bu da yıkama sonucunu olumsuz etkilediği için istemediğim bir şey. Arçeliğin sitesinde de durulamada basınç düşüyor gibi bir şeyler yazıyordu ama güçlü programda da durum aynı mı acaba ?

Hocam ben programa göre basıncını ayarlıyor diye biliyorum. Öyle olsa onu da belirtirlerdi bence. Hadi diyelim durulamada basıncını düşürdü. Ön yıkama ve ana yıkamada yüksek basınç ile yıkama yapsa kiri zaten çıkar ki? Durulamada da durulama suyu fazla köpürmesin diye basıncını düşürüyordur.

Bir örnek daha vereyim. Bosch çamaşır makineniz yıkamada patır putur çitiliyor demi? Ama durulamada ise pamuklu ve sentetik programlarında yavaş döngü yapıyor. Ama ona rağmen memnunsunuz demi?

Yine de içiniz rahat etsin istiyorsanız Arçelik e sormak lazım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Hayirli olsun güle güle kullanin

• bilalkendisin0606 kullanıcısına yanıt
    teşekkürler ...

@bilalkendisin0606
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ramen-

quote:

Hayırlı olsun, makinenin görünüşü çok güzel umarım yıkamasından da memnun kalırsınız. En çok kullanacağınız program 58dk olacak yıkama sıcaklığı biraz yüksek olsa da hızından ve temizlikteki başarısından dolayı vazgeçilmez oluyor açıkcası

Bu makinede prosmart inverter motor var özellikle bu motor hakkında şüphelerim var durulamada ve ön yıkamada motor devrini düşürüyor mu hiç dikkat ettiniz mi ? Dedemlerdeki bosch'un iadesi olduktan sonra arçelik ya da beko alıcaz ama prosmart motorlu mu yoksa normal motorlu mu olmalı karar veremiyorum. Şimdiki bosch değişken devirli ve tasarruf yapmak için ön yıkamada, durulamada az su alıp motor devrini düşürüyor ve düşük basınçla yıkama yapıyor. Bu da yıkama sonucunu olumsuz etkilediği için istemediğim bir şey. Arçeliğin sitesinde de durulamada basınç düşüyor gibi bir şeyler yazıyordu ama güçlü programda da durum aynı mı acaba ?

Hocam ben programa göre basıncını ayarlıyor diye biliyorum. Öyle olsa onu da belirtirlerdi bence. Hadi diyelim durulamada basıncını düşürdü. Ön yıkama ve ana yıkamada yüksek basınç ile yıkama yapsa kiri zaten çıkar ki? Durulamada da durulama suyu fazla köpürmesin diye basıncını düşürüyordur.

Bir örnek daha vereyim. Bosch çamaşır makineniz yıkamada patır putur çitiliyor demi? Ama durulamada ise pamuklu ve sentetik programlarında yavaş döngü yapıyor. Ama ona rağmen memnunsunuz demi?

Önyıkamada da düşük basınçla yıkıyor bosch sorun bu zaten. Ön yıkama ve ana yıkamada yüksek basınçla yıkasa daha iyi sonuç olur herhalde. Durulamada da ara yıkamada yüksek basınçla yıkıyor son durulamada suyunu ısıtacağı için daha az alıyor suyu daha az enerji tüketimi olsun diye, düşük basınçka yıkıyor ve kötü sonuç veriyor. Köpürmesin diye bir şey olamaz hocam bizim makinelerimiz bittiğinde neden köpük olmuyor zaten öyle bir amaç varsa durum daha da vahim bu makine resmen durulamıyor demek olur

Çamaşır makinesinde durulama aşamasında soğuk suyla leke çıkması imkansız bu yüzden yıkama devrinin pek bir önemi kalmıyor. Bosch çamaşır makinesinde tasarruf için uzattığı program süresi boyunca çamaşırlar daha az yıpransın diye durulamaları hassas yıkama devrinde yaparak çamaşırların ömrünü uzatmayı hedeflemiş bence. Güzel de düşünülmüş fakat çamaşır ve bulaşık arasındaki farkı ayırt etmeleri gerek

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ramen-

quote:

Önyıkamada da düşük basınçla yıkıyor bosch sorun bu zaten. Ön yıkama ve ana yıkamada yüksek basınçla yıkasa daha iyi sonuç olur herhalde. Durulamada da ara yıkamada yüksek basınçla yıkıyor son durulamada suyunu ısıtacağı için daha az alıyor suyu daha az enerji tüketimi olsun diye, düşük basınçka yıkıyor ve kötü sonuç veriyor. Köpürmesin diye bir şey olamaz hocam bizim makinelerimiz bittiğinde neden köpük olmuyor zaten öyle bir amaç varsa durum daha da vahim bu makine resmen durulamıyor demek olur

Çamaşır makinesinde durulama aşamasında soğuk suyla leke çıkması imkansız bu yüzden yıkama devrinin pek bir önemi kalmıyor. Bosch çamaşır makinesinde tasarruf için uzattığı program süresi boyunca çamaşırlar daha az yıpransın diye durulamaları hassas yıkama devrinde yaparak çamaşırların ömrünü uzatmayı hedeflemiş bence. Güzel de düşünülmüş fakat çamaşır ve bulaşık arasındaki farkı ayırt etmeleri gerek

Hocam ama bizim makinelerimiz bol su tüketiyor. O yüzden köpük olmuyordur. Sizin makine Beko sanırım model koduna girip baktığımda 14 litre su tüketiyordu diye hatırlıyorum. Ama sizin düşündüğünüz Arçelik 6588 modeli 9.5 lt su tüketiyor. E sizin makineye göre su tüketimi az olduğu için dediğim ihtimal aklıma geldi. Ama en çok su tüketen programı ise 21 lt diye hatırlıyorum. Sizin dedenizdeki Bosch gibi yoğun programda 17 lt su tüketmiyor. Ki o kadar Bile tükettiğini düşünmüyorum ama teknik verilerde öyle yazmışlar. Alırsanız da yoğun programı kullanırsınız diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-28FAB8B9B -- 6 Mayıs 2017; 13:10:29 >

• ben makineyi 1.200'e almıştım ben aldıktan sonra indirim gelmiş şu an kargo dahil 1.050 lira ... düşünen varsa kaçırmasın ...

bu da linki ...https://www.ucuzbeko.com/BEKO-BM-6006-I-BULASIK-MAKINASI,PR-844.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayberty -- 6 Mayıs 2017; 13:35:51 >
  • Hocam bizim makinenin en fazla harcadığı su 14,8 litre o da süper 70 programı, dedem gildeki 19 litreye kadar su harcayabiliyor. Aynı şekilde konu sahibinin makinesi de yoğun programda 16,2 litreye kadar su harcayabiliyor. Şimdi bizim makine mi bol su tüketiyor yoksa tasarruf yapıyoruz diye değişken devirli motor var diye pahalı pahalı sattıkları makineler mi ? Dikkat ederseniz eko program haricinde yeni makineler daha fazla su harcamasına rağmen daha az elektrik tüketiyor. Bu değişken devirli motor tamamen bana kandırmaca gibi geliyor. Her üç makinenin de tablolarına bakın daha iyi anlaşılır durum, hatta 58dakikalık program iki beko da aynı suyu tüketiyor aradaki fark elektrik tüketiminde çıkmış. Ortada su tasarrufu diye bir şey yok elektrik tüketimi düşük bir motor var. Gerçi programların toplamda harcadığı elektrik tüketimlerinde de öyle aman aman bir fark da yok Ekoda 10 yıllık makine 13 litre su ile 155 dakika yıkayıp 1,05kWh elektrik tüketirken son model makine 10 litre su ile 202 dakika yıkıyıp 0,90kWh enerji tüketiyor aradaki fark 0,15kWh, 10 yılda gelişen teknoloji tasarrufta gelinen son nokta(!)

Sonuç olarak beko'nun prosmart motorda bosch gibi olmamasını ümit ediyorum...

***BEKO BM 6006 I BULAŞIK MAKİNESİ İNCELEMESİ*** ... 3 yılda erken emekli oldu ...***BEKO BM 6006 I BULAŞIK MAKİNESİ İNCELEMESİ*** ... 3 yılda erken emekli oldu ...***BEKO BM 6006 I BULAŞIK MAKİNESİ İNCELEMESİ*** ... 3 yılda erken emekli oldu ...

• quote:

Hocam bizim makinenin en fazla harcadığı su 14,8 litre o da süper 70 programı, dedem gildeki 19 litreye kadar su harcayabiliyor. Aynı şekilde konu sahibinin makinesi de yoğun programda 16,2 litreye kadar su harcayabiliyor. Şimdi bizim makine mi bol su tüketiyor yoksa tasarruf yapıyoruz diye değişken devirli motor var diye pahalı pahalı sattıkları makineler mi ? Dikkat ederseniz eko program haricinde yeni makineler daha fazla su harcamasına rağmen daha az elektrik tüketiyor. Bu değişken devirli motor tamamen bana kandırmaca gibi geliyor. Her üç makinenin de tablolarına bakın daha iyi anlaşılır durum, hatta 58dakikalık program iki beko da aynı suyu tüketiyor aradaki fark elektrik tüketiminde çıkmış. Ortada su tasarrufu diye bir şey yok elektrik tüketimi düşük bir motor var. Gerçi programların toplamda harcadığı elektrik tüketimlerinde de öyle aman aman bir fark da yok Ekoda 10 yıllık makine 13 litre su ile 155 dakika yıkayıp 1,05kWh elektrik tüketirken son model makine 10 litre su ile 202 dakika yıkıyıp 0,90kWh enerji tüketiyor aradaki fark 0,15kWh, 10 yılda gelişen teknoloji tasarrufta gelinen son nokta(!)

Sonuç olarak beko'nun prosmart motorda bosch gibi olmamasını ümit ediyorum...

***BEKO BM 6006 I BULAŞIK MAKİNESİ İNCELEMESİ*** ... 3 yılda erken emekli oldu ...***BEKO BM 6006 I BULAŞIK MAKİNESİ İNCELEMESİ*** ... 3 yılda erken emekli oldu ...***BEKO BM 6006 I BULAŞIK MAKİNESİ İNCELEMESİ*** ... 3 yılda erken emekli oldu ...

Öyle hatırlıyorum demiştim. Hatamı düzelttiğiniz için teşekkürler

• Hayirli olsun güZEL tercih

• teşekkürler ...
  • hayırlı olsun axxesim gelsin bende bundan alacağım galiba :)
  • alexxson kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim, acele edin fiyat çok düştü ...
  • Hocamaslında şu ürünle ilgileniyordum taaki sizin konunuzu görene kadarhttp://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/altus-al-435-x-a-5-programli-lcd-ekranli-bulasik-makinesi-270053319?mkwid=sMGsFfSkm_dc&pcrid=98487584727&pkw=&pmt=&ggmktg=PaidSearch*PLA*633377644*35184525207*98487584727*pla**aud-302184094293:pla-77411946807&rfcr=98487584727&gclid=Cj0KEQjwi7vIBRDpo9W8y7Ct6ZcBEiQA1CwV2F5mBJnbgqqGv1Zl9KjZW7FOJ44DhS2MYtzlHnJkByUaAvAk8P8HAQ&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0

axesim gelsin diorum bi 60tlde çip para kazanacam 990.tlye gelicek ayrıca bu satıcı epttavmdede 1050 ye düşürmüş ama aynı satıcı gittigidiyorda düşürmemiş mesaj atıım belki fiyatı güncellemeyi unutmustur diye gitti gidiyorda 150 tl avantajım olacak çünkü:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alexxson -- 7 Mayıs 2017; 22:6:15 >

• alexxson kullanıcısına yanıt
    aslında altus da fena görünmüyor özelliklerine baktım arada fazla bir şey yok gibi, 300 lira fiyat avantajı var ...
    kesinlikle F/P ürüne benziyor kötü bi yorumada denk gelmedim üreticiside aynı tabi bekonun +ları çok inverter motor olması daha sessiz program fazlalığı gibi vs.. beko pahalanırsa bundan alırım kısmet artık
    hocam, siteden memnun kaldınız mı? bizim de bir buzdolabı alma durumu var. nasıl site? tavsiye eder misiniz?
  • emrahsnr kullanıcısına yanıt
    hocam başlarda biraz tereddütte kaldım hatta forumda sordum cevap çıkmayınca gözümü kararttım sipariş verdim, ama endişeye gerek yok site sağlam, zaten beko yetkili satıcısı ...
    ürün direkt eve gelmiyor kargo yetkili servise teslim ediyor kontrol ediliyor servis getiriyor ... beko 8141 ve 8121 çamaşır makinelerinde de iyi indirim var şu an ...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.