Şimdi Ara

***BEKO BM 6006 I BULAŞIK MAKİNESİ İNCELEMESİ*** ... 3 yılda erken emekli oldu ... (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
121
Cevap
2
Favori
13.585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Bayberty

hayırlı olsun ...
    özelliklerine baktım sanırım benim makine ile aynı ama kapasite beko 12-arçelik 14 kişilik nasıl oluyor onu anlamadım ...

@Nétwork

O önemli değil hocam, sepet diziliminden dolayıdır muhtemelen. Çamaşır makinelerinde de tambur hacmi aynı ama kg farklı, o hesap.

Senin makinenin muadili 6364 olanı hocam. Benim aldığım ürün 1 lt fazla su tüketiyor ama ikinci revizyon gibi bir şey. İlk üründe sanki iyi yıkamıyormuşta revize edilip tüketim arttırılmış doğru yolu bulmuş psikolojisiyle bunu aldım.

• Üstat iyi akşamlar.Ben de bu hafta bir beko bulaşık alıcam da,acaba araştırırken bekonun 6102 ve 6103 serilerini de incelediniz mi?Fiyat ve özellik olarak 6006 ile aralarında pek bir fark yok gibi.6006 da bayi de pek indirim yapmıyorlar ama 6102 ve 6103'de biraz indirim mevdut.Ne dersiniz.Teşekkürler.
  • Moldova_lover kullanıcısına yanıt
    mağazada incelemedim ama özellikleri benim makinenin aynısı, ancak bunlar "yarı ankastre" olarak geçiyor ...

@Moldova_lover
  • Bayberty kullanıcısına yanıt
    Sanırım tek farkı bu.Çünkü 200-250 lira fark ediyor.O yüzden sordum..teşekkürler..
  • Üstat iyi günler...Umarım hala forumdasındır..Yaklaşık 2 yıl olmuş,makineden memnun musun?anneye bir beko alalım diyoruz da acaba hangi modeli tavsiye edersin?Teşekkür ederim şimdiden...
  • Moldova_lover kullanıcısına yanıt
    selam,
    makineden gayet memnunuz ...
    bence alınabilecek en uygun seçenek beko bm-4004, tabii diğer iki modeli de (bm-5005 ve bm-6006) düşünebilirsiniz, program sayısının fazla olmasının bir kerametini ben göremedim, bizdekinde 6 program var ama evdekiler genelde 2 programı kullanıyor ... modeller arasındaki özellikler farkedilecek kadar büyük değil ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayberty -- 16 Mayıs 2019; 19:28:42 >
    üstat çok teşekkür ederim,yarın şu 4004'e bir bakayım..hayırlı akşamlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bayberty

selam,
    makineden gayet memnunuz ...
    bence alınabilecek en uygun seçenek beko bm-4004, tabii diğer iki modeli de (bm-5005 ve bm-6006) düşünebilirsiniz, program sayısının fazla olmasının bir kerametini ben göremedim, bizdekinde 6 program var ama evdekiler genelde 2 programı kullanıyor ... modeller arasındaki özellikler farkedilecek kadar büyük değil ...
    Program sayısı satış ve insanları kandırma politikasıdır (Hiçbir önemi yoktur)

Millet tek program olsun güzel yıkasın derdinde

Bosch makine aldık 7 program var 6 sı 5 para etmeyen program düzgün yıkamıyor ben hata yaptım

Fazla su tüketen az programlı makine almak en akıllıca makine seçimidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 17 Mayıs 2019; 0:43:12 >

• dün akşam E01 hatası verdi, yanısıra bir de çıtırtı sesi başladı ... öğleden sonra aradık çok sürmedi servis aradı kısa zamanda geldi ...
    su taşma hatası vermiş ama asıl sorun pompanın kanatları kırılmış ...
    pompa değişti ...
    +4 yıl garanti uzatımı 300 liraymış, aslında 150 civarı olsaydı tamam diyecektim ancak 300 fazla geldi ... biraz düşünelim dedik ama yaptırsak mı bilemedim ...
    müşteri hizmetleri ve servis her seferinde benden tam puan alıyor, helal olsun BEKO ve çalışanları ...

Geçmiş olsun üstad, ben de bir makine alıcam, AEG bana 5.5 yıl dayanabildi Beko makineleri direk inceleme fırsatı yakaladım ve kapaklarının ele gelişi bile ayrı, çok üstün kalite ile üretildikleri belli, almışken hemen 7 yıl yapıcam garantiyi, 9019 modelini düşünüyorum, ön yıkama dediği duşlama özelliği, 3. Çekmece ve ekstra güçlü yıkama kolu benim için önemli, tek problem malesef benim için çok onemli olan otomatik kapak açmasının ve kendini temizleyen filtrenin olmayışı, aslında Arçelik 63103 düşünüyorum istediğim tüm özellikler ve daha fazlası var ama o da çok pahalı, üzerine biraz daha verince Alman üretimi Bosch'lara çıkılıyor... Gerçi benim gözümde Bosch da Volkswagen gibi, evet kaliteli ama fazla şişirilmiş bir balon, özellikle alt serileri cidden çok kötü...

Konumuza dönersek, benim kapak açma istememin sebebi program bittikten sonra kapağı hemen açmazsam içerideki nemin bulaşıklara yoğunlaşması ve bir süre sonra bulaşıkların sırılsıklam olması...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bloodin kullanıcısına yanıt
    selam,
    açıkçası otomatik kapak açma gibi bir özellikten haberim bile yoktu, çok fazla özellikli ürünlerden uzak durmaya başladım hatta beko'yu aldıktan sonra "4 programdan fazlasına gerek yokmuş" diyorum ...
    beko ürünleri iyi, servisleri düzgün, 7 yıl garanti avanatajı ile bence marka olarak bir adım öne çıkar ...
    merhaba, beko 4004 bulaşık makinemiz çalışırken yani yıkama yaparken ortama deterjan kokusu yayılıyor. siz de benzer 6006 modelini birkaç yıldır kullanıyorsunuz sanırım. hiç böyle bir problem yaşadınız mı?
  • jazzIII kullanıcısına yanıt
    selam,
    böyle bir problem yaşamadık, bizimki iki kez "su taşma" uyarısı verdi, servis geldi halletti, ikincide pompa motoru da değişti ...
    ilk makinemiz düşük bir modeldi yıllarca kullandık, hata-arıza nedir bilmedik, ilk arızayı verdiğinde yaptırmak yerine yenisini almaya karar verdik ... bir eşyaya elektronik, sensör, vs. girince sorunlar başlıyor diye düşünüyorum ...
    işin ehli değilim ama sizinkinde problemin kapı contalarından kaynaklanabileceği aklıma geldi ...
    en iyisi müşteri hizmetlerini arayın durumu anlatın "bu normal mi" diye sorun, servislik bir durum varsa ilgilenirler ...
    normal olması mantıklı gelmiyor çünkü senelerce kullanılan eski makinemizde hiç böyle bir problemle karşılaşmadık. koku nasıl dışarı çıkar anlamıyorum. cevabınız için teşekkürler.
  • geçen ay servis arayıp sordu "+4 ek garanti yaptırmak ister misiniz" diye ... fiyat 300'müş, pahalı geldiği için istemedim, 150 olsa kabul edecektim ...
    aradan 1 ay geçti, sanki makine ek garanti yaptırmadığımızı anlamış gibi sık sık "E01" arıza kodu vermeye başladı ... bu arıza kodu fazla su aldığını gösteriyormuş ...
    benim anlamadığım makine fazla suyu niye alıyor, madem aldın o zaman fazlayı tahliye et ... makineye sensör koyuyorlar ama çözüm üretmesini öğretmiyorlar ...
  • sürekli "E01" hatası vermeye başladı, makine gözümden düştü ...
    Makinede taban sacına su sızdırma problemi var muhtemelen. Sorunun kaynağını servise teşhis ettirmek gerek.

• batu25 kullanıcısına yanıt
    garantisi devam ederken servis 2 kez geldi, makineyi öne eğerek suyunu akıttı gitti ... herhangi bir teşhis söylemedi tedavi olarak yaptığı işlemi gösterdi ... nisanda garantisi bittikten sonra ikide bir hata vermeye başladı, her seferinde üstünden külçe gibi cam setüstü ocağı kaldırıp makineyi öne eğip düzeltiyoruz ...
    Hocam sizi üzmek istemem ama umarım makinenin kazanında bir delik yoktur çünkü yeni makinenin taban sacına su sızdırması pek normal bir durum değil, servisin de sadece suyu tahliye etmeyi gösterip bunun sebebini düzeltmemesi büyük hata. Sizin bu durumla ilgili servis fişleriniz duruyorsa kayıt açtırıp sorunun tespini sağlatmanız gerekiyor. Ardından firmayla uygun bir şekilde görüşüp onarımını ücretsiz yaptırmalısınız. Elinizdeki servis fişlerini kanıt olarak kullanarak servisin daha önceki gelmelerinde bu soruna çözüm bulmadığını yetkili birimlere anlatmanız gerek.

• batu25 kullanıcısına yanıt
    serviş fişi vb. evrak işi kalkmış, eleman elinde tabletle geliyor garanti belgesi bile sormuyor, her şey sistemde kayıtlıymış, kısacası elimizde belge yok ...

garantisi varken 2 kez çağırdık, ilkinde sadece dediğim işlemi yaptı ... ikincisinde hem işlemi yaptı hem de pompa motorunu değiştirdi ...
    garantinin bitmesine 1 ay kala arçelikten aradılar ... "garantiniz bitmek üzere, +4 yıl uzatmak ister misiniz, fiyat 300" dediler ... "150 olsa neyse de 300 çok fazla" dedim öylece kaldı yaptırmadım ...

aradan 1 ay geçti sürekli hata vermeye başladı ... öncesinde bu hata için "makine fazla su alıyor" diye açıklama yapmışlardı ... ben de "madem sensörü var fazla su almasın, aldıysa niye fazla suyu kendisi tahliye etmiyor ?" deyince sessiz kalıyorlar ... önceki makinede böyle sorunların adını bile duymadık ... makineye sensör konuyor ama çözüm için değil sorun çıkarması için ...

sanki "ya ek garanti parasını peşin verirsin, yada sürekli servis çağırır ücret ödersin" mantığına çevirmişler olayı ...
    açıkçası hem çamaşır hem de bulaşık makinemiz eskidiğinde hanımın "değiştirelim, yeni model alalım" lafını dinlediğime pişmanım, çalışır vaziyetteki makineleri sırf "eski model, hacmi küçük" diye elden çıkarıp yeni model almakla büyük hata yaptım ...

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.