Şimdi Ara

Beklenen oldu: Covid-19 vakalarında çocuk hasta oranı artıyor (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
162
Cevap
0
Favori
4.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yetiskin donemde yapilacak her turlu abidik gubidik a$iya karsiyim a$i olmayin a$i dan olmezsiniz surunursunuz.. ingiltere de gardasil a$isi olan 15 yasinda kiz cocugu ismini yazmak istemedigim hastaliktan yatalak olup oldu kaldi ki coronadan cok daha guvenli a$i ona ragmen basina bu geldi.. ayaginizda pantolon yok siz neyinize guveniyorsunuz 150 k hastane masrafi ciksa ki tedavisi zaten yok hangi trolu yaninizda bulacaksiniz devlet bile sizi kurtarmaz coronadan olun daha iyi.. budur..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • .V. . kullanıcısına yanıt
    Covid te amac cok belli değil. Örnegin 9/11 olayında da amac cok belli deildi. Amerika'nın Irak'a girmek için gerekçe hazırlaması denildi ancak Amerika'nın öyle bir gerekçe hazırlamasına gerek yoktu ki.

Çipleme olayı saçma. Enjeksiyon ile çip vermek olanaksız.

Covid'in amacı belli olmasa da bu Covid işi 2025 'e kadar sürecek bu belli cunku Dünya Bankası'nın "Covid Stratejik Hazırlık ve Cevap Programı" projesinin bitişi Mart 2025 olarak belirtildi, Daha 4 yıl sürecek bu olay. Bu Covid işinin amacı ne olursa olsun sonuçta birşeyleri değiştirme amaçlı olduğu ortada.

Aşı olayı bu Covd olayı ve planlardan bağımsız, her yerde her dönem için sakıncalı.

Covid olayı çıkmadan yıllar önce bu forumda aşı olayının bu yönüne ilişkin bilgiler iletiyordum. Aşının insan gövdesinde içerden değiştirici etkileri olduğu belgeli. Nitekim, bu Covid olayında, Covid'in kendisinden cok böyle etkileri olan bir sıvının araya karışması problem.

9/11 olayında insanlar şoke oldu, işte 2008 (Türkiye için 2009) krizinde işinden oldu vs ancak hiçbirisinde aba altından şırınga gösterilmedi.

Konsantre bir sıvı olan aşı gövdeye enjekte edildikten sonra o gövde 100% eskisi gibi olmuyor, değişiyor.

Bir sıvı gövdeyi nasıl değiştirebilir? Enjekte ediliyorsa değiştirebilir. İpucu: Potasyum Klorid normalde sakıncasız bir sıvıdır ancak gövdeye enjekte edilirse kan ve kardiyak kaslarındaki potasyum oranını yükselterek kalp ritmini bozmak yoluyla kalbi durdurur! Görüldüğü gibi, normalde sakıncasız bir sıvı olan potasyum tuzu gövdeye enjekte edildiğinde, gövdede ölüm gibi değişikliğe yol açar. Buradan da herhangi bir sıvı gövdeye enjekte edildiğinde onu radikal biçimde değiştirebileceği sonucu çıkar.

Bu noktada Covid bağlamında benim kesin net bir savım yok. Örneğin "deney yürütülüyor" şeklinde bir sav hiç öne sürmedim. İlaç & aşı üreticilerinin bir deney yürütmesi olası görünse de, bu ölçekte yasakların, anayasal ezilmelerin yaşandığı bir Covid olayının bir deney uğruna planlanlanması pek usbilimsel değil.

Covid bağlamında kesin net savım olmamakla birlikte, aşının insan kanı üzerinde değişiklikler yapması üzerine savım var.

Şu videoda bir süre önce aşı olmuş insanın kanı ile aşı olmamış bir insanın kanı mikroskop altında karşılaştırılıyor.

https://disk.yandex.com/i/mcbSQbb1hAA6ZQ

Aşısız kanda hücre plazmasının berrak ve hücrelerin birbirinden ayrık , net olduğu görülürken aşılı kanda trombositler koaagüle (topaklanmış), fibrinler içiçe geçmiş, kan hücreleri bir araya toplanmış görülüyor + kanda normalde görülmeyen türlü değişik ögelere rastlanıyor. Aşı kanın yapısında değişiklige yol açıyor.

Covid olayına ilişkin Alman avukat Reiner Fuellmich 'in şöyle bir savı var: 2 yatırımcı banker, Avrupa Birliği merkez bankası + emekli sandığı fonlarının tümüyle boş olduğunu iletti. emeklilerin bu yüzden maaş ödemelerinin sıkıntıa girebilir. Normalde bu durum öğrenildiğinde cok büyük bir tepki gösterilirdi ancak sert Covid rejimi ile insanlar baskılanınca tepki gösterilemez, o yüzden Covid olanak verdiği sürece sürdürülüyor , diyor. Bu sav usbilime cok aykırı görünmüyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• komplo teorileri komple patlıyacak hepsi boş çıkacak... ölenlerin vebali üzerinizde olacak... şizofren tiplerin komplo teorilerine kananlar öldüğüyle kalacak... aha alıklar ölmeyi bayılmakla karıştırıyor covid-19 öldürürken ne gibi hasarlar veriyor haberleri yok...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugah6aiw -- 20 Eylül 2021; 0:50:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

Covid te amac cok belli değil. Örnegin 9/11 olayında da amac cok belli deildi. Amerika'nın Irak'a girmek için gerekçe hazırlaması denildi ancak Amerika'nın öyle bir gerekçe hazırlamasına gerek yoktu ki.

Çipleme olayı saçma. Enjeksiyon ile çip vermek olanaksız.

Covid'in amacı belli olmasa da bu Covid işi 2025 'e kadar sürecek bu belli cunku Dünya Bankası'nın "Covid Stratejik Hazırlık ve Cevap Programı" projesinin bitişi Mart 2025 olarak belirtildi, Daha 4 yıl sürecek bu olay. Bu Covid işinin amacı ne olursa olsun sonuçta birşeyleri değiştirme amaçlı olduğu ortada.

Aşı olayı bu Covd olayı ve planlardan bağımsız, her yerde her dönem için sakıncalı.

Covid olayı çıkmadan yıllar önce bu forumda aşı olayının bu yönüne ilişkin bilgiler iletiyordum. Aşının insan gövdesinde içerden değiştirici etkileri olduğu belgeli. Nitekim, bu Covid olayında, Covid'in kendisinden cok böyle etkileri olan bir sıvının araya karışması problem.

9/11 olayında insanlar şoke oldu, işte 2008 (Türkiye için 2009) krizinde işinden oldu vs ancak hiçbirisinde aba altından şırınga gösterilmedi.

Konsantre bir sıvı olan aşı gövdeye enjekte edildikten sonra o gövde 100% eskisi gibi olmuyor, değişiyor.

Bir sıvı gövdeyi nasıl değiştirebilir? Enjekte ediliyorsa değiştirebilir. İpucu: Potasyum Klorid normalde sakıncasız bir sıvıdır ancak gövdeye enjekte edilirse kan ve kardiyak kaslarındaki potasyum oranını yükselterek kalp ritmini bozmak yoluyla kalbi durdurur! Görüldüğü gibi, normalde sakıncasız bir sıvı olan potasyum tuzu gövdeye enjekte edildiğinde, gövdede ölüm gibi değişikliğe yol açar. Buradan da herhangi bir sıvı gövdeye enjekte edildiğinde onu radikal biçimde değiştirebileceği sonucu çıkar.

Bu noktada Covid bağlamında benim kesin net bir savım yok. Örneğin "deney yürütülüyor" şeklinde bir sav hiç öne sürmedim. İlaç & aşı üreticilerinin bir deney yürütmesi olası görünse de, bu ölçekte yasakların, anayasal ezilmelerin yaşandığı bir Covid olayının bir deney uğruna planlanlanması pek usbilimsel değil.

Covid bağlamında kesin net savım olmamakla birlikte, aşının insan kanı üzerinde değişiklikler yapması üzerine savım var.

Şu videoda bir süre önce aşı olmuş insanın kanı ile aşı olmamış bir insanın kanı mikroskop altında karşılaştırılıyor.

https://disk.yandex.com/i/mcbSQbb1hAA6ZQ

Aşısız kanda hücre plazmasının berrak ve hücrelerin birbirinden ayrık , net olduğu görülürken aşılı kanda trombositler koaagüle (topaklanmış), fibrinler içiçe geçmiş, kan hücreleri bir araya toplanmış görülüyor + kanda normalde görülmeyen türlü değişik ögelere rastlanıyor. Aşı kanın yapısında değişiklige yol açıyor.

Covid olayına ilişkin Alman avukat Reiner Fuellmich 'in şöyle bir savı var: 2 yatırımcı banker, Avrupa Birliği merkez bankası + emekli sandığı fonlarının tümüyle boş olduğunu iletti. emeklilerin bu yüzden maaş ödemelerinin sıkıntıa girebilir. Normalde bu durum öğrenildiğinde cok büyük bir tepki gösterilirdi ancak sert Covid rejimi ile insanlar baskılanınca tepki gösterilemez, o yüzden Covid olanak verdiği sürece sürdürülüyor , diyor. Bu sav usbilime cok aykırı görünmüyor.

bence de chip cok sacma ama insanlar bu sebeple bile olmasa 3. sahislara laf dusmez.. dunyada 1.5 milyar adam evreni yaratan tanri kadinin mirastan ne kadar pay alacagini da ayni zamanda emrediyor diyor.. orada 3 tane sizo dunya duz dese, a$ida chip var dese ne olacak.. inanca saygi diyorum  

• olmek problem degil bizi olumle mi korkutacan biz ayakta oluruz a$i olup yamuk yumuk olup o sekilde olmeyiz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Programming Guru -- 20 Eylül 2021; 0:52:27 >
  • Çok rezil bir oyun dönüyor bilmiyorum farkında mısınız ama milleti birbirine düşürmeye çalışıyorlar. Sükunetinizi koruyun adam akıllı tartışın birbirinizin gebermesini dileyerek değil. Siz yarın öbür gün sokakta birbirinizi doğrarken Bengi Başer Malta'ya uçar, Fahrettin kayıplara karışır, Ceyhan Ermenistan'a köyüne döner. Biz burada nefretle birbirimizi bıçaklarız. İstediğiniz gerçekten bu ise kaldığınız yerden devam edin. Hangi fikirde olursanız olun medya'nın sizi kutuplaştırmaya çalıştığını (aşı karşıtları üzerinden) göremiyor musunuz? Türkiyedeki profesörlerin objektiviteden uzak paraya tapan güncel verileri kasıtlı veya değil görmezden gelen algı manipülatörü tipler olduğunu unutmayın. 17.000 hekim rockefeller bursu aldı. Bu komplo teorisi değil. Eğer burada aşı karşıtlığı yapıyorsak; senin yeğenin, senin evladın, kardeşin, senin için. Şirketlerin kölesi olmayın diye. Zaten köleyiz 10 saat çalışıyoruz günde de, en azından ailemize ufakta olsa bir zaman ayırabiliyoruz hobilerimize vs. Yani şunu söylemeye çalışıyorum, yaşadığımız bu boktan düzen dahada distopik bir hale evrilmek üzere, farkında olmadan ilkel korkuların zaafiyetini kullanarak (ölüm korkusu) insanlarda itaat sağladılar. Bunu kullanmaya devam edecekler çünkü işe yarıyor. İzin vermeye devam mı edeceksiniz? Hepsinden öte çocuklarınızı nefessiz bırakıyorlar nasıl anne babasınız siz? O maskelerle karbondioksit soluyorlar. Bu kabullenmeyi akıl almaz. Bugün Brezilyada Sağlık Bakanı tutuklandı, halk zaten sokaklarda. Neden diye düşünüyor musun kardeşim? Yolsuzluktan değildir herhalde dimi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C4151550C -- 20 Eylül 2021; 3:8:2 >

• eyildiz kullanıcısına yanıt

aynen. ben de çocukları aşılatmam. hadi biz neyse..

• Başliga bak beklenen haber! Yav siz kimin tasaronluğunu yapıyorsunuz?

• ugah6aiw kullanıcısına yanıt

Ot gelmişsin odun gideceksin. Biraz araştırda bir şeyler öğren. KOYUN diyeceğim ama bu kafa ile mazlum olan KOYUN bile olamazsın. Bas PLAY tuşuna otur izle.

BBNyoutube
    Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, partisinin genel merkezinde Prof. Dr. Serhat Fındık ve Op. Dr. Bilgehan Bilge ile birlikte düzenlediği basın toplantısında Kovid-19 aşılarına ilişkin açıklama yaptı. Toplantıda söz alan Prof. Dr. Serhat Fındık, aşılardaki çelişkili açıklamaları ve tam kullanım onayı almamış Kovid-19 aşılarının bilimsel olarak tüm yanlarını açıkladı. Serhat Fındık, konuşmasının devamında çocuklara ve hamilelere aşı yaptırılmasının çok sakıncalı olduğunun altını çizdi. Frekans Bilgilerimiz ; ➤KABLO TV - 72. Kanal ➤D-SMART - 38. Kanal ➤TÜRKSAT 4A - Frekans : 12729 , - Sembol Rate : 30000 , - Polarizasyon : V(Dikey) , - FEC Değeri : 2/3 İNTERNET SİTEMİZİN ADRESİ 👇 https://www.bbnhaber.com.tr/​​ BBN Türk, Birlik Beraberlik Noktası SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ BBN HABER 👇 Twitter : https://www.twitter.com/bbnhaber​​ İnstagram : https://www.instagram.com/bbnhaber​​ Facebook : https://www.facebook.com/bbnhaber​​ BBN TÜRK 👇 Twitter : https://www.twitter.com/bbnturktv​​ İnstagram : https://www.instagram.com/bbnturk​​ Facebook : https://www.facebook.com/bbnturk​​ Telegram Adresimiz👇 Telegram : https://t.me/BBNMedya​ #BBN #BBNTürk #BirlikBeraberlikNoktası #FatihErbakan #SerhatFındık #BasınToplantısı #YenidenRefahPartisi #DrFatihErbakan #Covid19 #Kovid19 #Koronavirüs #aşı #PCR #Türkiye
    https://www.youtube.com/watch?v=_aicGHeqU2o
  • Amaçları insan nüfusunu azaltmak gibi görünüyor.

Covid bulaşan kişilerde miyokardit (kalp kası iltihaplanması) görülmekte idi ama sanırım oranı düşük olduğundan şuan aşı yolu ile bu oranı artırmak istiyorlar.

Geçenlerde bir Prof açıklama yapmış, aşı olunca miyokardit geçiciymiş evet oluyor ama sonradan geçtiğini iddia ediyor.

Kalp krizinden ölüm oranları her geçen gün daha da artacak maalesef gidişatımız kötü.

Ben aşıya değil yapılan baskıya karşıyım. Bundan 2 ay önce çok zorlarlarsa sinovac olur geçeriz diyordum ancak şuan kesinlikle olmayacağım demekteyim.

Aşı olsak da olmasak da öleceğiz (Bu da bir doktorun açıklaması), aşısız ölmeyi TERCİH ediyorum.

Aşı olana bu güne kadar kötü bir şey, söz söylemedim ama ağzı olan herkes aşı olmayana sövüyor, bu hakkı nereden buluyor acaba.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C4151550C

Çok rezil bir oyun dönüyor bilmiyorum farkında mısınız ama milleti birbirine düşürmeye çalışıyorlar. Sükunetinizi koruyun adam akıllı tartışın birbirinizin gebermesini dileyerek değil. Siz yarın öbür gün sokakta birbirinizi doğrarken Bengi Başer Malta'ya uçar, Fahrettin kayıplara karışır, Ceyhan Ermenistan'a köyüne döner. Biz burada nefretle birbirimizi bıçaklarız. İstediğiniz gerçekten bu ise kaldığınız yerden devam edin. Hangi fikirde olursanız olun medya'nın sizi kutuplaştırmaya çalıştığını (aşı karşıtları üzerinden) göremiyor musunuz? Türkiyedeki profesörlerin objektiviteden uzak paraya tapan güncel verileri kasıtlı veya değil görmezden gelen algı manipülatörü tipler olduğunu unutmayın. 17.000 hekim rockefeller bursu aldı. Bu komplo teorisi değil. Eğer burada aşı karşıtlığı yapıyorsak; senin yeğenin, senin evladın, kardeşin, senin için. Şirketlerin kölesi olmayın diye. Zaten köleyiz 10 saat çalışıyoruz günde de, en azından ailemize ufakta olsa bir zaman ayırabiliyoruz hobilerimize vs. Yani şunu söylemeye çalışıyorum, yaşadığımız bu boktan düzen dahada distopik bir hale evrilmek üzere, farkında olmadan ilkel korkuların zaafiyetini kullanarak (ölüm korkusu) insanlarda itaat sağladılar. Bunu kullanmaya devam edecekler çünkü işe yarıyor. İzin vermeye devam mı edeceksiniz? Hepsinden öte çocuklarınızı nefessiz bırakıyorlar nasıl anne babasınız siz? O maskelerle karbondioksit soluyorlar. Bu kabullenmeyi akıl almaz. Bugün Brezilyada Sağlık Bakanı tutuklandı, halk zaten sokaklarda. Neden diye düşünüyor musun kardeşim? Yolsuzluktan değildir herhalde dimi?

Kaçanları kimse yakalayıp cezalandırırız.. Bir yere kaçamazlar. Kaçmak kolay değil. Adamı Kenya'dan alıp getirdiler mesela.. Kaçabilseydi o kaçardı..  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Programming Guru -- 20 Eylül 2021; 10:23:27 >

• WinKy kullanıcısına yanıt

asıl ot gelen sensin çakma profesör kaynak göstermişsin... beynini yıkamışlar onun... işe yaramaz o...

• 17.000 hekim rockefeller bursu aldı.

Günümüzdeki 6 yıllık tıp eğitim programı da 1900'lü yılların başlarında Rockefeller'e ek olarak Andrew Carneige, Johns Hopkins gibi dönemin başka finansörlerince milyarlarca dolar harcanarak devreye alındı.

• dragotreis kullanıcısına yanıt

can çekişerek öldüğünde yada ağır beyin hasarlı atlattığında çocuklarına aşısı vardı ama ben yaptırtmadım... dersiniz artık...

• 01Mrt 0 kullanıcısına yanıt
    Bir grup kişi, medyayı kullanarak aşıyı cok güzel cok önemli cok gerekli bişey olarak göstermeye çalışıyor. Medyada bu yönde oldukça profesyonelce hazırlanmış, "bilim" sosu katılarak güvenli gösterilmeye çalışılmış içerikler, özel "havadisler", gösteriliyor.

Ben aşı olayının karanlık yüzünü Covid olayı cıkmadan yıllar öncesinden biliyordum. Liseden bi arkadaşım tetanoz+kuduz aşısı olduktan sonra beyninde cınlamalar olduğunu yıllardır gitmediğini söyledikten sonra araştırınca öğrendim ben de. Aşılanınca kanınız , dokularınız değişiyor. Aşı yanlıları, aşı önerici doktorlar, saglık sistemi, medyadaki bilim vs buna "antikor oluşması" diyor. Antikor, kan ile dokuların değişmesidir. Nitekim aşı onu amaçlıyor. Teoriye göre kan ile dokular değişmeli ki havada dolaşan virüsler hasta yapamasın. Tüm bunlar hastalık yapıcı virüs teorisi üzerine kurulu varsayımlar. Hastalıkların havada dolaşan virüslerce oluştugu yalnızca bir teori, Germ Theory of Disease kısaca Germ Theory diye geçer. Tüm sağlık sistemi bu teori üzerine kurulu. Şu anki tıp eğitimi de 1800'lerin sonu 1900'lerin başlarında Rockefeller'e ek olarak Andrew Carneige, Johns Hopkins gibi dönemin finansörlerince milyarlarca dolar harcanarak devreye alınmış. Bu 3 para baronu, birden insanların sağlığına düşkün olmuş, insanlar sağlıklı olsun diye milyarcıklarını bu işe adamış. Bakın şu işe :)

• Çınlamaların aşıdan olduğu ne malum, var mı belge, veri?  

• .V. . kullanıcısına yanıt

Aşı olmak istemeyenleri facebookta 2 haber görüp inananlar sanıp küçümsedikçe bir yere varamazsınız. Aşıya öcü muamelesi eskiden yoktu çünkü böyle bir virüs birden ortaya çıkıp bir sürü aşı üretilmemişti. Bu şirketlerin değerlerine değer katması umrumda değil. Sadece şu aşıyı daha güvenli hale getirsinler. Etrafımda olanların şikayetlerinden sonra ben çekindim.

Öte yandan virüsün bitmemesinin sebebi 1. aşıyı olanlar %80 2. aşıyı olanlar %60 civarlarındaydı. 1. aşıyı ve 2. aşıyı olanların belki yarısı sinovac oldu. Sinovac için de şu sıralar çok az koruduğu söyleniyor. 2. dozu olmakta yetmiyor 2 doz olup 3. dozu olmayanlar var. Bu virüs tüm varyantlara karşı koruma sağalayan bir aşı çıkıp herkese vurulmadıkça bitmeyecek gibi. Turkovac aşısı iyi ve hızlı bir şekilde kullanılmaya başlarsa iyi olacak.

• okullar açılmamalıydı. günlük 25k vaka açıklanırken ki ne kadar doğru tartışılır, böyle bir ortamda çocuklar kendi hallerine bırakılmamalıydı. bu hastalığın gencecik bedenlerine nasıl bir zararı olacağını kimse bilmiyor. insan canının hiç bir kıymeti yok bu ülkede. ister asker ol, ister polis ol, ister öğretmen ol, istersen öğrenci ol. yeter ki çark dönsün.

günlük ölüm sayıları 250 ortalama ile gidiyor. aşı haritasına bakarsak tüm ülke neredeyse mavi oldu ama ölümlerde azalma olmadı. 2 doz aşıyı ben de oldum ama artık bu aşılara falan güvenim kalmadı. kimsenin umurunda değil ama günlük 250 kişi ölüyor bu ülkede. ve bu hastalığın ardından ani kalp krizi gibi rahatsızlıklar kendini göstermeye başladı. bu yüzden babamı kaybettim. covidden 7 ay sonrası ani kalp krizi geçirdi. varsa çoğunuz okula mokula göndermeyin. ....kecem artık ekonomisini de eğitimini de böyle düzeni de.

• quote:

Orijinalden alıntı: BJK

Çınlamaların aşıdan olduğu ne malum, var mı belge, veri?  

birkac yıl önce oldugum TD a$ısından sonra bende de garip nörolojik yan etkiler olustu. Kaslarımda random seğirme, kollarımda iğnelenmeler ve uyu$ma, vücudumda yine random yerlere bıçak batıyormu$ gibi bir acı, sabahları kalkınca tüm kaslarımı gergin hissetme, yüzük parmağımda ve bas parmagımda parkinson gibi sürekli sağa sola hafif bir titreme, bileklerimde ve el kenarlarında ayrıca ayaklarda parmaklarda a$ı'dan sonra ortaya cıkan ve 15 gün icinde kaybolan garip kırmızı döküntüler.. ömrümde bir cok kez a$ı oldum daha önce tetanoz a$ısı da olmustum.. doğduktan 1 - 2 yıl sonra, ilkokulda, ortaokulda, askerde fakat en son oldugum a$ıdan sonra feleğim $a$tı diyebilirim.  bu belirtiler aylarca sürerek kendiliğinden cok azaldı.. fakat tamamen gecmedi.. sebebi a$ıdır cünkü belirtiler a$ının ertesi günü ba$ladı ve a$ı olmadan önce en ufak bir belirtim yoktu.. a$ı'dan 24 saat sonra ba$layan bir seye a$ıdan değildir demek bilemiyorum.. bunu söyleyen iyi niyetli olamaz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Programming Guru -- 20 Eylül 2021; 13:14:54 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.