Şimdi Ara

Behzat Ç. | Blu Tv (Efsane Geri Geliyor) (729. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.647
Cevap
59
Favori
483.979
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 727728729730731
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bölüm çok iyiydi çok da iyi bitti la. Haftaya kadar bekle işin yoksa.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Bölüm güzeldi harbiden. Yer yer bayağı güldüğüm de oldu. Başganın diyalogları özellikle aşırı iyi yazılmış. Gelecek bölüm de güzel olacak gibi. Bu sezon ilk defa bir bölümü heyecanla bekliyorum.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Ateş midir Mürsel midir nedir adamın ağzına küfür hiç yakışmıyor nolur zorlamayın halbuki başgan öyle mi otur karşısına saatlerce sövsün 😂

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Memduh başgan mükemmel oynuyor yav. Bir rol bi insana bu kadar mı yakışır Behzat Ç.  | Blu Tv (Efsane Geri Geliyor) 

• Ilk defa behsat c de bu kadar guldum. En iyi bolumlerden birisiydi benim icin. Karamursel sepetine bidaha kufur ettirmessinler hic olmuyor.
    Memduhun asil plani abisini oldurup murseli kullanmak sanirim, zaten ikiside onun elinde.

Memduh neden son anda behsati paketletti onu anlamadim, goz dagi mi veriyor?
    Birde o haplar mide hapi degil sanki
    Kafa hapi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Memduh başgan milföy sahnesine yarıldım ya

• Milfoyu yemeden once iltifat ediyorBehzat Ç.  | Blu Tv (Efsane Geri Geliyor) 

• Çok kaliteli olmuş bence dizi. Eski bölümler gibi.

• Sosyal medyada harun harun diye kendini yırtan bir tayfa var. Bu dizi haruna bağlı dizi değil. evliya aykan da bence diziye gayet iyi uyum sağlamış. Behzat ve memduh başkan yeter de artar Behzat Ç.  | Blu Tv (Efsane Geri Geliyor) 

• Evliya Aykan eski bölümlerde figüran olarak oynadı

• < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 7.Bölüm Fragman

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 7. Bölüm harikaydı
    Mürsel, Yücel ile enginin oğlu mu şimdi

• O nasıl ışık parlayıp sönmeleri ya. Bölüm başına uyarı koysunlar ani ışık parlamaları vardır diye. Beğenemedim bu bölümü

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Adam 6. Bolumde senin sectigin kavunu si .. yim diyor. Acik acik Allahin nimetine kufrediyor. Boyle sacmalik olmaz . İlla kufur edecez diye bu kadarda saçmalanmaz.

• dizideki mülteci konusu bana gerçekçi geliyor

hadi suriler savaş vs komşu bir yere kadar açıklanabilir ama milyonlarca afgan/paki nin otobüslerle ülkenin her yanına dağıtılmasının hiçbir mantıklı açıklaması olamaz

• Ne bölümdü be

• Gelecek bölüm final olacak sanırım. Yine de devamının geleceğini düşünüyorum çünkü çok fazla izlenmiş bu sezon.

• Valla hiç beklentim yoktu ama bu sezon müthiş gidiyor dizi ilk sezonlar tadını veriyor

• Gerçekten çok beğendim. 2019'daki denemeye göre fersah fersah önde. Aslında bunun sebebi biraz da eskiyi kopyalıyor gibi olmaları. Tabi bu kötü mü, iyi mi, buna tam karar veremedim. Ama 2019'daki gibi olacaksa böylesi daha iyi derim.

Evliya Aykan'a da bence haksızlık etmeyelim. Ben ÇGH'yi de düzenli olarak takip eden biriyim. Oradan da biliyorum kendisini. Oradan sıyrılıp kendini böyle bir projeye atması çok iyi olmuş. ÇGH'de çürümemesine sevindim. Oranın kalitesi yerlerde şu an. Ben şahsen Harun'un yerini doldurduğunu düşünüyorum.

Ayrıca Osman Harun karakteriyle ilgili:

Spoiler,

mesajı görmek için tıklayın.
    Bekir müdürün içeriye koyduğu adam bence Osman Harun değil. O işin görünen kısmı veya bir yemleme. Herkes öyle düşünsün diyerek arka planda kimsenin bilmediği birini içeri koydu bence. Çünkü Bekir müdür, Behzat'la konuşurken içeriye koyduğu adamdan sanki uzun süredir içlerindeymiş gibi bahsediyordu ama Osman Harun, Behzat'a anlatırken çok kısa süreli bir işmiş gibi bahsetti.
    Burada bir iş var gibi.

Bana göre 1 saat süre de yeterli değil. Beğendiğim halde eksiklikler de var ve bir kısmı süreyle alakalı bence. En başta olay akışları yine hızlı geliyor bana. Yan olayları hiç göremiyoruz, karakterlerin kendi yaşamlarını göremiyoruz. Mesela Ferruh'un davası ne oldu? Geçti gitti hemen o konu. Eski sezonlarda süre varken bunlar iyice sonuçlandırılırdı. Yan karakterler geçiştirilmezdi, bazılarının hikayesi bölümlerce anlatılırdı; bazılarında uzun soluklu bağlantılar kurulurdu. Yani 1. sezondaki sıradan bir olayın 3. sezonda bir bağlantısı çıkabiliyordu.

Bunun dışında olaylar genel olarak çok tahmin edilebilir, hiçbir gizemi yok:

Spoiler,

- Behzat'ın uyuşturucu kullandığı en başından beri, neyin gizemini yapıyorsunuz? Ve bence ipin ucu kaçmadan bir şekilde senaryoda Behzat bu işten vazgeçmeli. Behzat denen adam uyuşturucu kullanmadan sanrılar gören, kafası bir dünya olan biri zaten, herkes öyle bildi bu karakteri. Bunun için uyuşturucu kullandırtmaya gerek yok. Abes kaçıyor. Ve bir yerden sonra bu kadar kafa yaşayan adamın zeki bir cinayet büro polisi olması da mantığı bozacak. Bozmayın şu karakteri. 2019'daki versiyonda da çok oynamışlardı.
    - Engin-Yücel ilişkisinin ensest olduğu da belli oluyordu. Engin'in ben bir felakete uğradım sözünden zaten az-çok klasik bir şey göreceğimiz belliydi. Birkaç bölümde de net anlaşıldı.
    - Sürekli kız çocuklarıyla ilgili yaşanan mevzularda ne yaşadıkları çok tahmin edilebiliyor.
    - Çok fazla tesadüf var. Bekir müdür öldürülüyor Behzat yanında. Behzat'ın rüyasında/hayalinde gördükleri gerçekte de yaşanıyor falan.

7. bölümde de gözüme çarpan önemli bir detay ve hatası sayılabilecek bir şey var:

Spoiler,

Behzat bilerek Mürsel'in burnunu ısırdı. Dikkat ederseniz Behzat'ın ağzından akan kana odaklandı kamera o sahnede. O yerdeki kandan DNS eşleşmesi falan yapılıp maskelinin kimliği ifşa edilecek.
    Behzat, Mürsel'in maskeliyken burnunu ısırıyor ve sonra bu adam burnu sargılı şekilde Şule'yle takılıyor. Eeee Behzat veya birisi görmeyecek mi o sargıyı, şüphelenmeyecek mi? Mürsel açısından çok basit hata gibi geliyor bana.
    Ayrıca Mürsel o çiftlik evine Şule'yi getirdi. Eninde sonunda mesela bir şekilde Şule olay yeri fotoğraflarını görse veya o çiftlik evinden bahsetse Behzat anlamayacak mı? Bu ne rahatlık?

Demirdelenlerin motivasyonu da zayıf geldi bana.

Yeni Ercüment oluşturmaya da çalışmasınlar, onunla karşılaştırılabilecek özgün bir karakter oluşturmaya çalışsınlar, ya da hiç yapmasınlar. Yani benzetmesinler.

Çok uzatmak istemiyorum inşallah devam eder daha yeni sezonlarıyla. Özlemişiz. Yine de çok sevilmesinin sebepleri biraz:

1) Birçok kişinin eski TV sezonlarını bilmesi,

2) O sezonlardaki işleyişi birebir kopyalamaları.

Ama o sezonlarda en azından gizem kısmı iyiydi. Bu sezonda gizem kısmı kötü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fulton -- 23 Ocak 2023; 4:16:58 >

• 
Sayfa: önceki 727728729730731
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.