Şimdi Ara

Bedelli Askerlik Mantıklı Mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 31 aralık 2021 tarihine kadar Bedelli ücretini yatırırsam 43binliraya 1 aylık askerlik yapacağım.İşteki pozisyonumu kaybetmemek için bedelli yapmak istiyorum.1 ay askerlik yaptığımda mecburen ücretsiz izne ayrılıyormuşum.5 Aylık kazandım bedelli askerlik ücretinin yarısına tekabül ediyor.Yaş 26. Sizce mantıklı mı mantıksız mı?

• Yapay Zekanın Yanıtı

Bedelli Askerlik Mantıklı Bir Seçim Mi?

Bedelli askerlik, askerlik yükümlülüğünün para karşılığında ertelenmesini veya kaldırılmasını sağlayan bir sistemdir. Son yıllarda, "bedelli askerlik mantıklı mı" sorusu oldukça tartışılan bir konu haline geldi.

Bedelli Askerlik Yapmak Mantıklı Olan Kişiler

Bedelli askerliğin mantıklı bir seçenek olup olmadığı, bireyin durumuna göre değişir. Bedelli askerliği düşünebilecek kişiler şunlardır:

• Yüksek gelirli kişiler: Bedelli askerlik ücreti oldukça yüksek olabilmektedir. Yüksek gelire sahip kişiler için bu ücreti ödemek daha kolay olabilir.
    • İş veya eğitim nedeniyle askerlik görevini yerine getiremeyecek kişiler: İşleri veya eğitimleri nedeniyle askerlik görevlerini yerine getiremeyecek kişiler için bedelli askerlik uygun bir seçenek olabilir.
    • Sağlık sorunları olan kişiler: Sağlık sorunları nedeniyle askerlik hizmetine uygun olmayan kişiler için bedelli askerlik bir muafiyet sağlayabilir.

Bedelli Askerlik Yapmanın Dezavantajları

Bedelli askerliğin bazı dezavantajları da vardır:

• Maliyetli: Bedelli askerlik ücreti oldukça yüksek olabilmektedir.
    • Askerlik görevinden kaçınmak olarak görülebilir: Bazıları bedelli askerliği askerlik görevinden kaçmanın bir yolu olarak görebilir, bu da toplumsal bir tartışmaya neden olabilir.
    • Askerlik deneyimini kaçırmak: Askerlik, kişisel gelişim ve vatani görev açısından değerli bir deneyim olabilir. Bedelli askerlik yapan kişiler bu deneyimden mahrum kalırlar.

Sonuç olarak, bedelli askerlik mantıklı bir seçenek olup olmadığı, bireyin durumuna ve önceliklerine bağlıdır. Karar verirken bedelli askerliğin maliyetlerini, dezavantajlarını ve avantajlarını dikkatlice değerlendirmek önemlidir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Millet 15 bine yaptı bize 45 bin oldu. Valla bedelli yapmak mantıklı bence. Pozisyonumu kaybetmek istemiyorum dediğinize göre en azından 5 bin alıyorsanız 5 ayda 25 bin tl kurtarmış olursunuz. Yani 20 bin tl bayılmış olacaksınız. 20 bin de para değil bence değmez 5 ay daha beklemeye boşuna hiç bir şeye yaramayan olaya

• eskiden 15 bin vereceğime o aylarda çalışırım o parayı toplarım aynı mantığa geliyor diyordunda şu an öyle bi mantık yok salla direkt

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • yatıracak para varsa mantıklıdır.

• parayla işin yoksa,yap gitsin,

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu ana kadar bedelliye gidip de pişman olan bir tek kişiyle karşılaşmadım. İnsanlar 100 bin lira da olsa kredi çeker bedelliye başvururdu.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.