Şimdi Ara

Bebek İhtiyaçları İçin Sıcak Fırsatlar (1234. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38.483
Cevap
1.421
Favori
2.591.942
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
95 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12321233123412351236
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, bende linkteki ürünü düşünüyordum...yakından inceleme fırsatınız oldu mu?

https://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/ikea-cocuk/3-7-yas/mini-mobilyalar/50178411/latt-cocuk-masa-seti.aspx

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • isikdeniz kullanıcısına yanıt
    yok sadece mamut sandalyelere baktım. inanın ne desem yalan olur
    peki siz sandalye aldınız mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maligezgin -- 21 Ağustos 2017; 12:15:4 >
  • ben set olarak düşünüyorum, henüz birşey almadım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mechatronik

bizim bebek 2,5 aylık. Yaklaşık 1 aydır, günlük ufak ufak ezip zeytinyağı ile 1 çay kaşığı veriyoruz(aynı zamanda muskat olarakta geçiyor). Sabahları da biogaia veriyoruz.

acı elma yağı, sub simplex, kiraz çekirdeği vsvs işe yaramadı. En son bu şekilde eskisine göre daha az kolik olarak devam ediyoruz :)

Hamak aldık, ancak neredeyse her uyuma öncesinde çarşafla kollarımız kopana kadar(4 saati bulduğu oluyor, bugün 2 saat durmadan sallandı neredeyse) sallayıp, uyutuyoruz.

Tavandan da salıncak yapacağız en sonunda.

Bizde de 4moms mamaroo var. Allahtan o elektrikli. Huysuzlandığında koruyoruz alttan da white noise bir ses açıyoruz. Güzelcene uyuyor. Keşke ondan alsaydınız. Bu şekilde size de eziyet.
  • Park yatak ile ilgili yazmak istedim
    Evet ben de aynı fayıştayım bugün beneto markasına baktım çok naylonumsu (plastiğimsi) geldi bana fiyatı sitelerde 400-600 aralığında 225 e buldum ama içime sinmedi,
    Aynı şekilde bebek arabası da bakıyorum yine beneto 2040 yravel buldum bilgis olan arkadaşlar yazarsa seviniriz, forumda bu konuları çözmek isteyen arkadaslar var,hepimize kolay gelsin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ihsancnr kullanıcısına yanıt
    Bu marka iyi midir? Fiyat ölçüden dolayı yükselmiş de olabilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Değerli babalar,

Bu konu da geçirdiğim 9 ay sonunda çok güzel dostluklar edindim.
    Belki hiç bir zaman dahi yüzyüze gelemeyeceğimiz belki de kızına talip olacağım kişiler dahi var bana abi olan kardeş olan baba olan her derdimi sıkıntımı sabırla dinleyen beni anlayan yol yordam gösteren bi kaç gün konuşmasak arayıp hayırdır sessizsin diyen ve kendisinden çok şey öğrendiğim Serkan abime sonsuz teşekkürler. Serkan Abim nezdinde herkese bilgi ve tecrübeleri konusunda teşekkür ederim.

Bebeğimiz dünyaya merhaba dedi 1 haftalık oldu iyisiyle kötüsüyle. Evde denge düzen kurmaya çalışıyoruz. Ufak tefek sıkıntılarımız var onlarda tez zaman da geçer inşAllah. Şimdilik anne sütü + mama ( golden gate ) ile besliyoruz. Yusuf Yüksel hepinizin ellerinden öper.

Konu takibe ve bilgi paylaşıma devam sizlerden öğreneceğim daha çok şey var.

• https://www.e-bebek.com/humana-still-tee-emziren-anneler-icin-cay-200-gr-p-xyz-6966954/

Emziren anneler için almayı düşünen varsa fiyat baya iyi seviyede.
  • quote:

bizim bebek 2,5 aylık. Yaklaşık 1 aydır, günlük ufak ufak ezip zeytinyağı ile 1 çay kaşığı veriyoruz(aynı zamanda muskat olarakta geçiyor). Sabahları da biogaia veriyoruz.

acı elma yağı, sub simplex, kiraz çekirdeği vsvs işe yaramadı. En son bu şekilde eskisine göre daha az kolik olarak devam ediyoruz :)

Hamak aldık, ancak neredeyse her uyuma öncesinde çarşafla kollarımız kopana kadar(4 saati bulduğu oluyor, bugün 2 saat durmadan sallandı neredeyse) sallayıp, uyutuyoruz.

Bebek İhtiyaçları İçin Sıcak Fırsatlar

İlk 6 ay sadece anne sütü emin olmadığımız konularda

Akıl vermeyelim böyle durumlarda sadece doktorunuza danışın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Emrah_d kullanıcısına yanıt
    Çok afedersiniz neden mama veriyorsunuz ilk 6 ay anne sütü hocam anne sütü ,su dahi verilmeyecek birçok araştırma sonucu en güvenilir beslenmenin ilk 6 ay sadece ve sadece anne sütü olduğunu belirteyim bırakın şu mamayı anne sütü yeterli yazık miniğe ha yenidoğan yarım saatte acıkıyorsa anne sütü gerçekten azsa ve anne sütünü artırmaya yönelik tavsiyeler ve tedaviler yapıldığı halde yeterli değilse ancak mamaya geçilir mama ilaç olarak görülmeli ve ancak gerektiği takdirde verilmelidir rica ediyorum yazık ediyorsunuz dinlemeyin mamalardan övgü ile bahsedenleri ve reklamlarını.
  • +1.000 Emrah
  • quote:

Orijinalden alıntı: nickimsonikimsi

quote:

Gaz sancısının ve ağlamanın çözümü yok kim ne derse desin.

Denemedik damla yöntem bitkisel karışım bırakmadık. Tabi doktor tavsiyesiyle ama hala geceleri kötü durumdayız.

Sebebi nedir bilmiyorum ama gündüz normal geçse bile gece 12 gibi başlayıp 3-4 civarına kadar bizi perişan ediyor.

En işe yarar yöntem kulak çöpüne zeytinyağı sürüp poposunu uyarmak. Dokunmak bile yetiyor. Ya kakasını yapıyor ya osuruyor. Gayet iyi geliyor.

Denemenizi öneririm.

Onun dışında hiçbişey işe yaramıyor. 45 gün oldu doğalı. İlk 1 haftadan sonra pert durumdayız. Ne yapsak çözümü yok.

Allah herkesin yardımcısı olsun.

Zeytinyağından olan olaya ise pek anlam veremiyorum. Zeytinyağı bi bebeği nasıl nefessiz bırakabilir? Nefesiyle ne alakası var?

• Hocam rezene çayı yada yel cevizi denedinizmi ? Özellikle yel cevizi anne sütüne karıştırıp verirseniz yardımını görürsünuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oMeR24

Hocam rezene çayı yada yel cevizi denedinizmi ? Özellikle yel cevizi anne sütüne karıştırıp verirseniz yardımını görürsünuz

Rezene sürekli içiyor eşim. Hatta 1 kaşık bebeğede içiriyoruz ama bi işe yaramadı.

Yel cevizini ilk defa senden duydum. Bi bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emrah_d

Değerli babalar,

Bu konu da geçirdiğim 9 ay sonunda çok güzel dostluklar edindim.
    Belki hiç bir zaman dahi yüzyüze gelemeyeceğimiz belki de kızına talip olacağım kişiler dahi var bana abi olan kardeş olan baba olan her derdimi sıkıntımı sabırla dinleyen beni anlayan yol yordam gösteren bi kaç gün konuşmasak arayıp hayırdır sessizsin diyen ve kendisinden çok şey öğrendiğim Serkan abime sonsuz teşekkürler. Serkan Abim nezdinde herkese bilgi ve tecrübeleri konusunda teşekkür ederim.

Bebeğimiz dünyaya merhaba dedi 1 haftalık oldu iyisiyle kötüsüyle. Evde denge düzen kurmaya çalışıyoruz. Ufak tefek sıkıntılarımız var onlarda tez zaman da geçer inşAllah. Şimdilik anne sütü + mama ( golden gate ) ile besliyoruz. Yusuf Yüksel hepinizin ellerinden öper.

Konu takibe ve bilgi paylaşıma devam sizlerden öğreneceğim daha çok şey var.

Merhabalar
    Emrah bebeğinizi yuvanıza sağlık ,mutluluk,bereket getirmesini dilerim.Düşüncelerin için çok teşekkür ederim.

• merhaba herkese, bebeğimiz 4.5 aylık oldu. diş çıkarma hazırlıkları başladı sanırım. ani huysuzluklar, kulağı kaşımalar, yoğun salyalar vs.
    diş kaşıma oyuncağı tavsiyeniz varmı. içi su olanlardan vs aldım ancak 3-5sn sonra atıyor.
    zürafa sophie önerilmiş her yerde, ancak hem popülaritesi nedeni ile çok pahalı hem de piyasada çok sahtesi var sanırım. çünkü renk-boya atmaları gibi şikayetler çok fazla.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ExpendabLes

quote:

Orijinalden alıntı: nickimsonikimsi

quote:

Gaz sancısının ve ağlamanın çözümü yok kim ne derse desin.

Denemedik damla yöntem bitkisel karışım bırakmadık. Tabi doktor tavsiyesiyle ama hala geceleri kötü durumdayız.

Sebebi nedir bilmiyorum ama gündüz normal geçse bile gece 12 gibi başlayıp 3-4 civarına kadar bizi perişan ediyor.

En işe yarar yöntem kulak çöpüne zeytinyağı sürüp poposunu uyarmak. Dokunmak bile yetiyor. Ya kakasını yapıyor ya osuruyor. Gayet iyi geliyor.

Denemenizi öneririm.

Onun dışında hiçbişey işe yaramıyor. 45 gün oldu doğalı. İlk 1 haftadan sonra pert durumdayız. Ne yapsak çözümü yok.

Allah herkesin yardımcısı olsun.

Zeytinyağından olan olaya ise pek anlam veremiyorum. Zeytinyağı bi bebeği nasıl nefessiz bırakabilir? Nefesiyle ne alakası var?

sizi çok iyi anlıyorum, allah yardımcınız olsun. Bizim oğlan da 35 günlük aynı durumdayız. Hayata küstük. Denemediğimiz bir şey kalmadı. Geçeceği günü iple çekiyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Striknin

Çok afedersiniz neden mama veriyorsunuz ilk 6 ay anne sütü hocam anne sütü ,su dahi verilmeyecek birçok araştırma sonucu en güvenilir beslenmenin ilk 6 ay sadece ve sadece anne sütü olduğunu belirteyim bırakın şu mamayı anne sütü yeterli yazık miniğe ha yenidoğan yarım saatte acıkıyorsa anne sütü gerçekten azsa ve anne sütünü artırmaya yönelik tavsiyeler ve tedaviler yapıldığı halde yeterli değilse ancak mamaya geçilir mama ilaç olarak görülmeli ve ancak gerektiği takdirde verilmelidir rica ediyorum yazık ediyorsunuz dinlemeyin mamalardan övgü ile bahsedenleri ve reklamlarını.

Sayın Striknin, mama veren ebeveynleri lütfen eleştirmeyin. İnanın onlar sizlerden daha çok istiyor bebeklerini sadece anne sütüyle beslemeyi. Belki de her yolu denemişlerdir ve anne sütüyle ilgili sıkıntıları vardır ve süt gelmiyordur, gelse bile besin değeri çok düşüktür. Kendimizden örnek vermemiz gerekirse bir kere anne sütü rahatlık... Mama derdi yok, her iki saate bir biberonları steril etme derdi yok, kaç ölçek içecek derdi vs yok. Biz de çok istiyoruz emsin anasını ama yok, olmuyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: Cella

quote:

Sayın Striknin, mama veren ebeveynleri lütfen eleştirmeyin. İnanın onlar sizlerden daha çok istiyor bebeklerini sadece anne sütüyle beslemeyi. Belki de her yolu denemişlerdir ve anne sütüyle ilgili sıkıntıları vardır ve süt gelmiyordur, gelse bile besin değeri çok düşüktür. Kendimizden örnek vermemiz gerekirse bir kere anne sütü rahatlık... Mama derdi yok, her iki saate bir biberonları steril etme derdi yok, kaç ölçek içecek derdi vs yok. Biz de çok istiyoruz emsin anasını ama yok, olmuyor...

Merhabalar ;

Aynen @cella adlı üyeye katılıyorum.Kendimden örnek veriyim.Bebeğim doğmadan neyin nasıl yapılıcağına dair gerek buradan gerekse web üzerinden bir çok bilgi edindim.Bebeğimiz oldu..Anne sütü maşallah sıkıntı yoktu.Eşim gün içersinde çok fazla emzirmesine rağmen bebeğimizin ama doğum şişliklerini atmasınedeniyle ya da diğer sebebler nedeniyle. 3.150gr olarak dünyaya gelen bebeğimiz 5 gün için 2850gr a kadar düştü.Gün boyu süt alıyordu anneden..akabinde doktora gittik dedik çok ağlıyor baktı ett bu ağlamalar (ONUN YANINDADA AĞLADI)açlık ağlaması dedi.MAMA markası önerisi bulunmadan mama kullanalım dedi aldık kullandık.Sıkıntımız geçti..Şimdi ben ne kadar organiz kikorganik vs vs deselerde laboratuvar ortamında hazırlanan mamaları vermeyi bir baba olarak istermiyim..Napiyim.Mecbur çaresiz kaldık..Şimdi de gaz sıkıntımız var bioga mı sanırım isimli bir damla kullanıyoruz.Doktor verdi.. 3 4 GÜN SONRA ETKİ EDER DEDİ ETMEDİ.ağlıyor...kulak pamuğunu arkadaşımız yazmış onu deniyeceğim..Çaresiz kaldık açıkcası bir bitkisel şurup vardı usa menşeili mommys sanırım onunda içeriğini doktora gösterdim. 4.aydan sonra ancak kullanmayı uygun görürüm dedi.. içindeki bir maddeden rahatsız olduğunu söyledi.. heryolu deniyoruz.Yani işin özü hiç bir anne baba olağan dışı olmadıkça hazır biberon maması vermek istemez bebeğine saygılar..

• quote:

Hocam şuanki durumdan bende çok memnun değilim tonlarca para basmaya hazır mamaya her iki saatte biberon yıkamaya steril etmeyeye gecenin 1 inde 3 ünde 5 inde.

Maalesef zor durumlar atlattık anne sütü azdı bebek yanlış emdi süt kanalları tıkandı. Bebeği bilmeden 1 gün aç bıraktık :(( Şuan süt durumunu düzeltmeye çalışıyoruz. Bu sorun kalktığı anda mamayı keseceğiz.

Belki de şu dünyada mama karşıtı olan insanların başında gelirdim. Ama şunu öğrendim ki insan neyi istemezse başına gelirmiş.

Teşekkür ederim fikirlerin için. ://

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emrah_d -- 22 Ağustos 2017; 11:12:8 >

• 
Sayfa: önceki 12321233123412351236
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.