Şimdi Ara

Be Quiet! Pure Base 500DX | Alınır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
1
Favori
3.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün Vatan Bilgisayar'a Cooler Master TD500 almak için gittim ve elim boş döndüm. Ellerinde kalan son ürün yamulmuş defolu ürünmüş. Sitelerinde neden stok var görünüyor anlamış değilim :)
    https://www.vatanbilgisayar.com/cooler-master-td500-beyaz-tg-3x120mm-argb-led-fanli-midt-atx-kasa.html

Her neyse, başka kasa arayışlarına girdim;
    https://www.bilisimport.com.tr/urun/be-quiet-pure-base-500dx-pencereli-beyaz-oyuncu-kasasi-bgw38

Bu model gözüme çarptı. Fiyatı hayli pahalı fakat bunun muadil kalitesinde pek de ürün yok sanırım piyasada. Özellikle beyaz kasa bulmak neredeyse İMKANSIZ.

Son zamanlarda forumda çok fazla kasa konusu açılıyor, ben de aradığımı bulamıyorum. Buyurun dostlar tartışmalara :D

Bu arada kasaya takılacak donanım;

Ryzen 5 3600
    B550 veya X570 ATX anakart
    5600 XT ekran kartı

Kasa bir kere alınıp en az 10 yıl kullanılacak. İleride pişman olacağım bir modele yatırım yapmak istemiyorum...

• Alinir, gayet guzel kasa. Benim icin en buyuk olumsuz yani on tarafta 3x14cm fan takilamiyor. Gelen fanlari on tarafta degerlendirir, egzos icin baska fan takarim diye dusunuyodum ama one 2x14cm veya 3x12cm takilabiliyor. Bilginiz olsun sizin de;

• CCaaNN kullanıcısına yanıt
    https://www.bequiet.com/en/case/1855

Fan speed @ 100% PWM / 12V (rpm) 900
    Noise level @ 100% PWM / 12V (dB(A)) 17.10
    Airflow @ 100% PWM / 12V (CFM / m3/h) 55.8 / 94.8

Sitesindeki bilgilere göre 55 CFM hava akışı varsa 2x14 gayet yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Arkaya da egzoz niyetine Pure Wings 2 alınır o halde.

Ayrıca videoyu izledim. Şu toz filtrelerinin bile kalitesine hayran kaldım, adamlar yapmış gerçekten.

Sessizlik ve soğutmada listenin en üstlerinde. Cooler Master H500 ile neredeyse kafa kafaya gibi görünüyor...
  • -Chimaera kullanıcısına yanıt
    Zaten 3 tane 14cm Pure Wings 2 ile geliyor hocam. Bende bu fanin 12cm olani var, hava akimi ust seviye degil ama ses konusunda basarili baya. 2 one 1 arkaya kombinasyonu bile basarili olur. Testte degisik sekillerde deniyor zaten, stok kurulum ile en iyi sonucu almisti diye hatirliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CCaaNN

Zaten 3 tane 14cm Pure Wings 2 ile geliyor hocam. Bende bu fanin 12cm olani var, hava akimi ust seviye degil ama ses konusunda basarili baya. 2 one 1 arkaya kombinasyonu bile basarili olur. Testte degisik sekillerde deniyor zaten, stok kurulum ile en iyi sonucu almisti diye hatirliyorum.
    Üç tane mi? Ben 2 adet fanla geliyor sandım.

Siz fanları ne şekilde kullanıyorsunuz? Ön tarafa 2x14, arkaya da diğer fanı egzoz olarak değil mi?

Stok şekilde nasıl çıkıyor acaba kutusundan...

Sipariş verdim bu arada. 100 Euro'luk ürüne kargo dahil 928 TL bayıldık. Umarım uzun yıllar beni üzmeyecek bir ürün olur.
    Hocam stok hali bir onde intake, bir arkada egzos, bir ustte egzos seklinde olmali. Ben kasa olarak h500p mesh tercih ettim, daha buyuk olsun istedim. Alternatifim bu urundu ama.

Kullanacak olsam 2 onde 1 arkada olacak sekilde kullanirdim. Eger islemci sogutucu stok ise 1 on 1 arka 1 ust daha mantikli. Kule tipi olunca sicak hava arka fana itiliyor, disa atılması daha kolay, uste gerekmez bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CCaaNN kullanıcısına yanıt
    Sizin tercihiniz de mükemmel fakat ülkemizdeki fiyatlar malum. Cooler Master kasaların tasarımı daha çok gözüme hitap ediyor açıkçası ama buna da alışacağız.

Kule tipi soğutucu alacağım işlemciye. Onlara da bakıyorum. Parça parça topluyorum işte sistemi hocam. İndirimler, kampanyalar vesaire takipteyim hep.

Be Quiet! BK008 PURE ROCK SLIM var fakat daha performanslı ürünler var mıdır 250 300 TL bandında? Arctic Freezer 34 öneriyor herkes fakat stoklarda yok hiçbir yerde...
    Evet Arctic guzel urun ama neredeyse 1 aydir hic yok stokta, yeni gelen parti de hangi fiyattan gelir kim bilir. Ben 2600x i 1.4v 4.2ghz kullaniyodum Pure Rock 2 ile, guzel is goruyodu. Slim modeli de sessiz, dengeli performans veren bir urundur diye dusunuyorum. 3900x all core calistirmayacaksaniz 100w civari islemciler icin gayet yeterli olur. Benim 2600x iskence testinde 120w a yaklasiyo hiz asirtilmis hali ile. Ornek olmasi acisindan paylasiyorum.
  • quote:

Evet Arctic guzel urun ama neredeyse 1 aydir hic yok stokta, yeni gelen parti de hangi fiyattan gelir kim bilir. Ben 2600x i 1.4v 4.2ghz kullaniyodum Pure Rock 2 ile, guzel is goruyodu. Slim modeli de sessiz, dengeli performans veren bir urundur diye dusunuyorum. 3900x all core calistirmayacaksaniz 100w civari islemciler icin gayet yeterli olur. Benim 2600x iskence testinde 120w a yaklasiyo hiz asirtilmis hali ile. Ornek olmasi acisindan paylasiyorum.
    R5 3600 işlemci 65w zaten. Forumdaki 3600 all core overclock konusundan bakarak düzgün bir soğutucu ile 4.2 4.3 rahatlıkla görür diye düşünüyorum. Biraz da piyango tabii ki.

Önerdiğiniz High Power 600w 80+ Gold GD PSU da bunlar için gayet yeterlidir herhalde...
  • Hayırlı olsun , aslında 750TL nin altına alınan kasalara pek kasa denmez üst seviye kasa kullananlar bilenler tarafından ama malum durumlar kötü ülkecek bitiğiz

Aldığın kasa süper bir kasa hayırlı olsun , peçeteni hazırla kutuyu açtıktan sonra akan kaliteyi silersin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muten Baba

Hayırlı olsun , aslında 750TL nin altına alınan kasalara pek kasa denmez üst seviye kasa kullananlar bilenler tarafından ama malum durumlar kötü ülkecek bitiğiz

Aldığın kasa süper bir kasa hayırlı olsun , peçeteni hazırla kutuyu açtıktan sonra akan kaliteyi silersin
    Çok teşekkür ederim hocam. Kasa gerçekten önemli, içindekiler sürekli değişecek ama kasa yıllarca kalacak icabında. Ne olduğu belirsiz markalara 400-500 TL vermektense düzgün bir şey alıp yıllarca baş ağrısı çekmeme yanlısıyım ben.

Sabırsızlıkla bekliyorum kargoyu, umarım sağ salim gelecek

İnceleme yap inceleme , benim incelemesini yapmayı düşğündüğüm ürünlerden birisiydi , darısı yeni kasama artık bende bu sefer en az 5 sene değiştirmeyeceğim bir ürüne yöneleceğim
    Yeterli olur hocam, R5 3600 overclock yaptiginiz senaryoda bile 85-90w arasinda geziniyor. Oyunlarda cok daha dusuk olacaktir bu. Sogutmasi cok dert degil yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muten Baba

İnceleme yap inceleme , benim incelemesini yapmayı düşğündüğüm ürünlerden birisiydi , darısı yeni kasama artık bende bu sefer en az 5 sene değiştirmeyeceğim bir ürüne yöneleceğim
    İçine sistemi kurduktan sonra detaylı bir inceleme yapabilirim tabii ki, seve seve

15 yıldır ASUS TA211 kullanıyorum. Çoktan modası geçti tabii ki.

Be Quiet! Pure Base 500DX | Alınır mı?

500DX'i de bi 15 yıl kullanırız artık

• quote:

Yeterli olur hocam, R5 3600 overclock yaptiginiz senaryoda bile 85-90w arasinda geziniyor. Oyunlarda cok daha dusuk olacaktir bu. Sogutmasi cok dert degil yani.
    Evde zaten klima yok, oda sıcaklığı 30 derecenin üzerine çıkıyordur yaz aylarında. Bilgisayar ne kadar sıcak olursa o kadar yükseliyor ortam ısısı. Vantilatör bile kurtarmıyor çoğu zaman. Bu soğutma sistemi bile kurtarmazsa son çare klima :D
    Bunun siyahı bende vardı sanırım 55 TL civarına almıştım. Hey gidi günler. Yeni kasanız hayırlı olsun inceleme bekliyoruz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • scan S kullanıcısına yanıt
    Çok güzel bir kasaydı zamanına göre, tepe tepe kullandık. Halen taş gibi duruyor arkamda, hiçbir yerinde bükülme, deforme falan yok. Güneşten ötürü ön paneli hafif sarardı yıllar içerisinde, o kadar.

Siyah kasalar içimi karartıyor hocam. Yıllardır monitörleri dahi beyaz almaya çalıştım fakat bu gamer furyası başladığından beri beyaz ürün yok piyasada. Siyah ve kırmızı konsept aldı başını gidiyor :D

İnceleme yapacağım, sistemi tamamen toplayıp çalışır vaziyete getireyim de öncelikle.
  • Corsair 275r Airflow'a da bakabilirsiniz bir hocam, tasarımı hoşuma gitti benim.

• quote:

Orijinalden alıntı: BahtsızSüvari

Corsair 275r Airflow'a da bakabilirsiniz bir hocam, tasarımı hoşuma gitti benim.
    Siyahı 79 dolar, beyazı 89 dolar. Irkçılık yaptıklarını düşünerek o modele bakmadım bile

Şaka bir yana hocam, 500DX siparişi verdim çoktan. 275R Beyaz modelinde temperli camın kenarlarına siyah şerit çekmişler. İşte o gözüme battı birazcık, kasanın görselliğine de önem veriyorum açıkçası...
    500DX estetik olarak bana da daha iyi geliyor, aradaki fiyat farkı için düşünebilirsiniz diye söylemiştim. Almışken bir kere alıyoruz gerçi, iyi bir seçim yapmışsınız hayırlı olsun.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.