Şimdi Ara

Be Quiet! Pure Base 500DX | Alınır mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
1
Favori
3.405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BahtsızSüvari

500DX estetik olarak bana da daha iyi geliyor, aradaki fiyat farkı için düşünebilirsiniz diye söylemiştim. Almışken bir kere alıyoruz gerçi, iyi bir seçim yapmışsınız hayırlı olsun.
    Fiyat farkı hayli fazla gerçekten fakat dediğiniz gibi bir kere alınıyor sonuçta. İçindeki fanların bile piyasa fiyatı 100 TL sanırım. Üç fanla geliyor olması çok cezbedici. Kalitesinden şüphem kalmadı bunca yorumdan sonra.

Teşekkür ederim :)
  • Phanteks P500A'ya baktınız mı? Bu hafta çıkan bir model.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TakemasterTR T kullanıcısına yanıt
    Şimdi baktım dediğiniz modele ama stoklarda yok ki zaten :)
  • Hocam Bursa As Merkez Vatan'a mi sordunuz? Ben de almaya gidecektim yarın defoluysa hiç gitmeyelim . Bu arada benim de alternatif olarak bu kasayı belirlemiştim. Bir de Phanteks P400 A modeline bakabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mosquerto -- 16 Temmuz 2020; 20:55:44 >
  • Mosquerto M kullanıcısına yanıt
    Evet hocam, boşuna yormayın kendinizi Ben öğlen 13:00 sularında gittim. Güya ellerinde 2 tane varmış ama bir tanesi bu sabah satılmış. Kalan da arka tarafta defoluymuş. Eleman gitti kontrol etti, "arkası yamuk onun" diyerek geri döndü Diğer illerden de göndermiyorlarmış, hiçbir yerde TD500 stoğu kalmadı maalesef...

P400A da çok güzel görünüyor, beyaz renklisi de varmış. Beğendim tasarımını...

Sen de 500DX al bütçen müsaade ediyorsa. TD500 yalan oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: -Chimaera

Fiyat farkı hayli fazla gerçekten fakat dediğiniz gibi bir kere alınıyor sonuçta. İçindeki fanların bile piyasa fiyatı 100 TL sanırım. Üç fanla geliyor olması çok cezbedici. Kalitesinden şüphem kalmadı bunca yorumdan sonra.

Teşekkür ederim :)

Alıntıları Göster
    Aynen öyle hocam, ben de şu an sistem toplama aşamasında biri olarak 500DX'i sipariş ettim :) Güzel kasaymış cidden, konunuz olmasa MB511, 275R Airflow gibi kasalara yönelecektim. Forumun faydası da burada işte. Teşekkürler konuyu açtığınız için :)

• quote:

Orijinalden alıntı: BahtsızSüvari

Aynen öyle hocam, ben de şu an sistem toplama aşamasında biri olarak 500DX'i sipariş ettim :) Güzel kasaymış cidden, konunuz olmasa MB511, 275R Airflow gibi kasalara yönelecektim. Forumun faydası da burada işte. Teşekkürler konuyu açtığınız için :)

Alıntıları Göster
    Ülkemizde nispeten az bilinen bir marka için beklediğimden fazla olumlu yorum geldi. İhtiyacı olanların işi görülür umarım :)
  • quote:

Siyahı 79 dolar, beyazı 89 dolar. Irkçılık yaptıklarını düşünerek o modele bakmadım bile

Şaka bir yana hocam, 500DX siparişi verdim çoktan. 275R Beyaz modelinde temperli camın kenarlarına siyah şerit çekmişler. İşte o gözüme battı birazcık, kasanın görselliğine de önem veriyorum açıkçası...

Alıntıları Göster
    Ben de arayış içindeyim. Aciliyetim yok ama bakınıyorum :) Kasadan önce güç kaynağımı değiştirmek istiyorum daha doğrusu. Şu an ki kasam Thermaltake View 27 önünde 3 adet Riing fan mevcut.

275R'ın ön paneli aşırı çirkin geliyor bana.

MB511 veya MB520 mesh güzel geliyor ama onların da uygun fiyatlı olanları yok. Bazıları piyasadan kalkmış. PSU'lu versiyonları falan var. Diyorsunuz ki PSU olmasın 500 lira civarı olsun ama olmuyor maalesef.

Cooler master h500 serisi güzel ama dediğiniz gibi pahalı.

Phanteks P400A iyi görünüyor ama malzeme kalitesi bir tık düşük gibi geldi bana.

500DX'in de ön paneli herkese hitap etmeyebilir. Bana da çok etmiyor ama yine de alınabilir seviyede görünüyor. Beyazı da siyahı da güzel duruyor. Bunun dışında RGB fan yerine daha iyi performans gösteren ve daha sessiz fanlar takıp RGB işini dış kısımdan ve içeriye led şeritlerle aydınlatarak yapılması bana mantıklı geliyor. Yani iyi ve sessiz soğutma olsun ve RGB olacak ise kasa içi olmasını artık tercih eder gibiyim.

Şimdiden hayırlı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mersinaki -- 17 Temmuz 2020; 1:34:2 >

• mersinaki M kullanıcısına yanıt
    Benim simetri takıntım var. Thermaltake View 27 ve Corsair 275R ikisi de aşırı çirkin o yüzden

Cooler Master kasalarda stok sıkıntısı var. Eli yüzü düzgün kasalar da 1 fanla geliyor üstelik, değişik gerçekten.

Phanteks'i hiç bilmiyorum gerçekten ama olumsuz yorum görmedim. Kasa tasarımları da oldukça kullanışlı ve göze hitap ediyor bence...

500DX ön paneli dışında eleştirilecek bir yönü yok bence, 4 fanla gelebilirdi belki ama o da maliyet için. İçindeki fanları bile tek başına 100 TL :/

Teşekkürler hocam. Kargoya verildi diye mesaj geldi 15 dakika önce, yarın ulaşır herhalde elimize...
  • Gayet güzel kasa hayırlı olsun, phanteks p400 serisi iyidir muadili diyebilirim. p600s tercih ederim şahsen ama kategorisi aynı değil. fiyatı yüksek.

Bu fiyat aralıgında alınabilecek 2-3 kasadan biri sizinki.
  • quote:

Benim simetri takıntım var. Thermaltake View 27 ve Corsair 275R ikisi de aşırı çirkin o yüzden

Cooler Master kasalarda stok sıkıntısı var. Eli yüzü düzgün kasalar da 1 fanla geliyor üstelik, değişik gerçekten.

Phanteks'i hiç bilmiyorum gerçekten ama olumsuz yorum görmedim. Kasa tasarımları da oldukça kullanışlı ve göze hitap ediyor bence...

500DX ön paneli dışında eleştirilecek bir yönü yok bence, 4 fanla gelebilirdi belki ama o da maliyet için. İçindeki fanları bile tek başına 100 TL :/

Teşekkürler hocam. Kargoya verildi diye mesaj geldi 15 dakika önce, yarın ulaşır herhalde elimize...
    View 27'den memnunum sadece biraz daha iyi soğutma ve sessizlik istediğim için biraz da farklı bir kasaya geçmek için istiyorum aslında. Yoksa benim için gayet güzel. Neyse ki simetri takıntım yok :)

Evet ön panel dışında iyi görünüyor. Ama ön panelde çokta kötü durmuyor aslında. Şu durumda başka bir alternatifte görünmüyor sonuç olarak.

TD500'ün ön paneli de çok ideal değil bana göre. Açıkçası ön panel olarak en beğendiğim mb511 ve 520 idi.

• lemartes kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ediyorum. Muadil 2-3 kasa dedikleriniz hangileri hocam?
  • mersinaki M kullanıcısına yanıt
    Mesh filtreli olmasından yanayım ben, diğer türlü çizilir veya çok fazla toz gösterir diye düşünüyorum.

MB520'yi direkt elemiştim o yüzden :/
  • quote:

Mesh filtreli olmasından yanayım ben, diğer türlü çizilir veya çok fazla toz gösterir diye düşünüyorum.

MB520'yi direkt elemiştim o yüzden :/
    Ben yanlış görmüş olabilirim. MB511 ve MB520'nin mesh seçenekleri var sanıyordum. Sanırım sadece MB511 de varmış :(

Keşke 3 kuruş daha verilseydi de tercihli kapaklarla birlikte gelseydi. Tıpkı H500 serisi gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mersinaki

Ben yanlış görmüş olabilirim. MB511 ve MB520'nin mesh seçenekleri var sanıyordum. Sanırım sadece MB511 de varmış :(

Keşke 3 kuruş daha verilseydi de tercihli kapaklarla birlikte gelseydi. Tıpkı H500 serisi gibi.

Alıntıları Göster
    Üç kuruşa beş köfte muamelesi başlar o zaman hocam. Marka satıyor firmalar, günümüz dünyası :)
  • Evet arkadaşlar, 500DX aramıza katılmış bulunmaktadır. Eski kasa bunun yanında küçücük kaldı

Be Quiet! Pure Base 500DX | Alınır mı?

Dün 15:57 civarında sipariş verdim. Bugün aynı saatlerde elime ulaştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Chimaera -- 17 Temmuz 2020; 16:48:59 >
  • quote:

Evet arkadaşlar, 500DX aramıza katılmış bulunmaktadır. Eski kasa bunun yanında küçücük kaldı

Dün 15:57 civarında sipariş verdim. Bugün aynı saatlerde elime ulaştı.
    Hiç fena durmuyor. Kurulumdan sonra yeni görseller bekliyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: mersinaki

Hiç fena durmuyor. Kurulumdan sonra yeni görseller bekliyoruz.

Alıntıları Göster
    Bir şey diyeyim mi, kasa gerçekten mükemmel. Teneke hissi yok. Ağırlığından anlıyorsunuz direkt. @Muten Baba'nın da dediği gibi kutuyu açınca kalite kokusu aldım

Diğer parçaları da topladıktan sonra görsel şölen hazırlayacağım sizlere.

• Az çok anlarım bu işlerden bas üstüne somun ekmeği lezzeti alırsın öyle kasalardan hayırlı olsun tekrar

• quote:

Bir şey diyeyim mi, kasa gerçekten mükemmel. Teneke hissi yok. Ağırlığından anlıyorsunuz direkt. @Muten Baba'nın da dediği gibi kutuyu açınca kalite kokusu aldım

Diğer parçaları da topladıktan sonra görsel şölen hazırlayacağım sizlere.

Alıntıları Göster

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.