Şimdi Ara

Bazı Xiaomi telefonlarına güncelleme desteği kesiliyor (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
1.726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mkyb

quote:

Orijinalden alıntı: FlyingUnderpants

Xaomi Türkiye'ye resmi olarak girse de rahat etsek. Çinde 1 ayda 24 mağaza açılışı, İspanya'ya resmi giriş, Rusya'da 24 saat açık mağaza. Ha gayret bize de geliyor gibi.

Türkiye'ye resmi olarak gelirlerse sanıyorsunuz yine bu fiyatlardan mı satacaklar ? Xiaomilerin ucuz olmasına sebep garantilerinin olmayışı. Paralel ithalatçı servisler her şeye kullanıcı hatası deyip garanti dışı bıraktığından garantiyi yok sayıyorum.

Türkiye'de servis ağı oluşturma, servis çalışanlarının maaşları, bayi çalışanlarının maaşları, reklam vs hepsi parayla olacak işler. Ve bunların parası satılan cihazların fiyatlarına yansıyacak.

Ha fiyata ne kadar yansır orası belirsiz. Tabi abartırlarsa düz mantık kullanıcı gider bir Samsung'un fiyatına bakar birde Xiaomi'nin arada çok fark yoksa daha tanınmış marka diye Samsung alıp geçer.

Yurt dışı fiyatlarını USD ve EUR cinsinden takip ediyorum. Satışta bulunduğu ülkelerde de uygun fiyatlı satılıyor ve saydığınız bütün yan maliyetler o fiyatların içindedir. Dolayısı ile benim doğal beklentim yine bu seviyede satılmasıdır. Türkiye'ye özgü hinlik, cinlik, alicengiz olmazsa dünya genelinde hangi skalada satılıyorsa burada da o fiyata satılır.

Sizin söylediğiniz ancak fabrika çıkış maliyeti üzerinden konuşsaydık geçerli olabilirdi. Ama bizim baz aldığımız rakamlar zaten halihazırda piyasalarda satılan rakamlar. Yani satıldığı ülkelerin bütün maliyetler üzerine konulduktan sonra tüketiciye ulaşan fiyatlar.

Misal Mi Mix 2 için uluslar arası piyasalarda satış rakamı 500 USD. USD'yi 4 bile alsan 2000 TL yapar. Gayet uygun. Eş değer Samsung 2, Apple 3 kat pahalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FlyingUnderpants -- 22 Kasım 2017; 16:46:26 >

• Hicks kullanıcısına yanıt
    Verdiğin linkin altında yazan yorumları da oku lütfen. Android 9 çıkacak 2018 de, halen Android 7 vermeye çalışan bir firma. O da sözde vermiş. Verdik diyor alan yok :))
  • Ellie Goulding kullanıcısına yanıt
    Geldiğini iddia eden bir site var fakat o güncellemeyi alanı göremedim. Alttaki yorumlar bile güncelleme nerede, ota bekliyorum gibi yorumlar. Gelen giden yok anlayacağınız. 2018 de Android 9 geliyor ama 7 gelemedi 5S e
  • eP_362 kullanıcısına yanıt
    Kullananlar almadığını iddia ediyor?
  • Sirchade kullanıcısına yanıt
    Lütfen bilmediğim şeyleri öğretir misiniz Sirchade
    Mesela 5S sahibi misiniz ve Android 7 güncellemesi aldınız mı? Alanı gördünüz mü?
  • rosedaled3 kullanıcısına yanıt
    Ve adamlar ısrarla güncelleme geldi diyor. Yahu adam kullanıyor işte gelmedi diyor. Ve ben kendi gözlerimle gelmediğini gördüm. Nedir bu Xiaomi fanboyluğu anlamadım. Sonra birde Apple fanboyu derler millete. Ayrıca güncelleme gelmeyen telefonu neden koruyor millet onu da çözemedim. Arkadaş eleştir ki adam güncelleme yollasın. Sen böyle yaptıkça ohhh yandan deyip atar geçer seni bir kenara!
  • quote:

Orijinalden alıntı: WaylandIZMIR

Kullananlar almadığını iddia ediyor?

Bazı Xiaomi telefonlarına güncelleme desteği kesiliyor
  • WaylandIZMIR kullanıcısına yanıt

Mi 5s sana ne yaptı

Yukarıdaki arkadaşta bende ve diğer kullananlarda aldı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TechnoKolik199

Mi 5s sana ne yaptı

Yukarıdaki arkadaşta bende ve diğer kullananlarda aldı

bütün herkese boş boş cevap vermişsin @WaylandIZMIR . sana verilecek tek cevabı da bu arkadaş vermiş. bu arkadaş dışında diğer herkes de aldığını söylüyor. nasıl bir acıysa 5-6 kişiye birden "ühühühü yalan söylemeyin gelmedi" demişsin

neyse bari xiaomi kullanan kitle biraz kaliteli olsun sen sat kurtul boşver @WaylandIZMIR

bak ben g5 kullanıyorum mart ayından beri android 7 var hem de. lg falan al sen.

• Güzel haber
  • Windows phone dan kurutulmuşsunuz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Flag_Ship_Killer

quote:

Orijinalden alıntı: TearsForFears

Xiaomi alan adamın telefondan anlaması lazım rom root işlerini yapmak zorunda kalacaktır.

Xiaomi aldım,room root yapmadım,telefondan anlıyorum

Bunu yazma sebebim sıkıntı yaşayanların olmasından dolayı idi. Yani telefonu kötüleme gibi bir amacım yok. Xiaomi kullanıcılarının biraz telefonlardan anlaması gerekiyor. Bunu paralel ithalat satılan her ürün için geçerli diyebiliriz.
  • Flag_Ship_Killer F kullanıcısına yanıt
    Evet hocam çok illallah ettirmişti son zamanda

Bir de benim güçsüz donanıma geliştirici sürümlerini yüklemem aleti baya yavaşlatıyordu

Ama bu sene geçtim mi 5s e çok mutluyum derdim yok

Uzun zamandır wp forumuna mesaj atmıyorum şaşırdım beni hatırlayan biri olunca

• quote:

Orijinalden alıntı: TechnoKolik199

Evet hocam çok illallah ettirmişti son zamanda

Bir de benim güçsüz donanıma geliştirici sürümlerini yüklemem aleti baya yavaşlatıyordu

Ama bu sene geçtim mi 5s e çok mutluyum derdim yok

Uzun zamandır wp forumuna mesaj atmıyorum şaşırdım beni hatırlayan biri olunca

Bende wp forumunda çok zaman harcadım Lumia 625 kullanıyordum.Eski forum üyeliğimin mail adresini kaybedince üyelikte gitti bende geçen sene mi4 alarak kurtuldum Windows phonedan

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Sirchade kullanıcısına yanıt
    Gerçekten bilmiyorum siteden indirip telefona kurmayı teşekkür ederim sana büyük bir aydınlanma oldu.Lale telefona gelmesinden bahsediyorum ben.Bahsettigim şey güncelleme olmaması değil, güncellemenin dağıtımı ile ilgili.Beyin yoksunu önce ne yazdığımı iyi anla

• 5S bana bir şey yapmadı. 5S güzel bir telefon ve güncelleme yapmadı diye eleştiriyorum. Sende eleştirmelisin.
    Ayrıca internette 5S ile yüzlerce kişi güncelleme sorunu yaşıyor. Güncelleme dediğin güncelle dersin günceller. Öyle fake romlar o romlar bu romlarla uğraşmazsın.
    https://forum.miuiturkiye.net/konu/xiaomi-mi5s-guncelleme-sorunu.18557/
  • quote:

Orijinalden alıntı: WaylandIZMIR

5S bana bir şey yapmadı. 5S güzel bir telefon ve güncelleme yapmadı diye eleştiriyorum. Sende eleştirmelisin.
    Ayrıca internette 5S ile yüzlerce kişi güncelleme sorunu yaşıyor. Güncelleme dediğin güncelle dersin günceller. Öyle fake romlar o romlar bu romlarla uğraşmazsın.
    https://forum.miuiturkiye.net/konu/xiaomi-mi5s-guncelleme-sorunu.18557/

O yüzlerce kişi güncelleme yapmasını bilmediği için sorun yaşıyor.

http://en.miui.com/thread-1095718-1-1.html Adamlar fastboot ve recovery için romu yayınlamış. Eğer romda sorun yoksa Ota dan da yayınlanacak( Ota yı bilmiyorsan araştırabilirsin) Şu an ota dan rastgele dağıtılıyor. Bir süre sonra dagıtılacak. Beklemek istemiyorsan bölge degiştirip öyle denersin. Biz sorun yaşamayıp sen yaşıyorsan sorun sende.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• rosedaled3 kullanıcısına yanıt
    Hocam size demedim onları ya yanlış anlaşılma oldu WaylandIzmır adlı arkadaşa sizin yazdığınızı alıntılayıp örnek olarak gösterdim sadece güncelleme konusunda.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 gun once 4a aldim hemen android 7 geldi

• Ya arkadaşım oldukça eski yongalar dediğin 2-3 yıllık yongalar, bir çok giriş seviyesindeki yongadan kat kat iyi. 615 ve 801 hele ki. Oreo 8.1 ile bile rahatça kullanılabilecek yongalar.

Önce firmalara hak verir gibi "oldukça eski yongalar" diyor yazının sonunda adamlara helal olsun çektiriyorsun.

Bence baştan aşağı bu gidişatın eleştirilmesi lazım. Bir çok donanım sitesi bu konuyu eleştirse, kullanıcılar tepkilerini arttırsa 3 yıl önce aldığın telefon bile bir çok güncellemeyi alır ve şu android gelişim hızıyla 2020ye kadar sıkıntısız da çalışır.

Ama bunu yapmak yerine "iyi bile destek verdiler" dersen adamlar git gide işine geleni yapar ve sen anca 1-2 sürüm üstünü anca görür sonra yazılımların x.x versiyon altında çalışmaz ayaklarıyla eşek gibi fişek gibi yeni model almak zorunda kalırsın. Tüketimin özendirilmemesi adına firmalara "takdire şayan" kelimesi seçerek gaz vermemek lazım. Sen vermiyecek x vermeyecek belki o zaman bir tepki yükselecek.

615 ve 801 in oyun dışında tökezlediği kaç durum var?

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.