Şimdi Ara

Bazı oyunlarda ağırlaşma sorunu yardım lütfen...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
231
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle SLI bağlantılı ekran kartı kullanmama rağmen Street Fighter 4, Rayman Legends gibi oyunlarda bazen açılışta bazen oyun sırasında müthiş kasmalar yaşanıyor oynanmayacak düzeyde.
    Grafik ayarlarının hepsi en yüksekte oynuyorum ancak Crysis gibi daha yüksek grafik isteyen oyunlarda bu sorun yok. Sadece ara ara takılıyor sistemime göre bence buda olmaması lazım.
    Başta ısınma vs diye düşündüm ancak ekran kartım ve işlemcim yükte normal düzeyde 50/60 derecede ve maximum bu değerde olmasına rağmen bu şekilde.
    Ayrıca oyunu 1920*1080p olarak tv üzerinden oynuyorum.

Gelelim sistem özelliklerime:

Intel i7 4820K 3.7 GHZ işlemci
    ASUS X79-DELUXE
    SLI bağlantılı 2X Geforce GTX 780 Asus ekran kartı
    16 GB kingston ram 1800 MHZ
    6TB HDD

ek olarak ekran kartlarım anakart üzerinde dual 16X olarak çalışmakta.
    Sistem üzerinden SLI bağlantının aktif olduğunu ve 16X olarak çalıştığınıda gördüm ve işlemcim su soğutmalı sistemle soğutuluyor.

SLI bağlantılı ekran kartım olmasına rağmen neden bu kadar sorun çıkardığını anlamadım.
    Konuyla ilgili detaylı bilgiye sahip birinin yardımını rica ediyorum. teşekkürler.

• Psu nuz kaç w?
    Kullandığınız işletim sistemi nedir?
    En son Anakart ektan kartı driverlarınızı ne zaman güncellediniz?
    Anakart işkemci giriş çift faz mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Windows 7 64bit kullanıyorum. bından önceki eski pc'mde aynı işletim sistemi vardı ama onlarda olmamıştı bu şekilde.
    Ekran kartım güncel 1-2 hafta oldu. Onu kontrol ediyorum sık sık.
    1200 watt Fsp marka güç kaynağı kullanıyorum. İşlemciye gelince çift faz konusunda bilgim yok. Enerji ile ilgili sorun olabileceğini düşünmüyorum çünkü genel olarak video işleme vs gibi uygulumalarda da sorun çıkarırdı sanırım...
  • cevap verecek yokmu?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.