Şimdi Ara

BAZ ISTASYONU FOTOĞRAFLARI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
4
Favori
6.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar malumunuz 1 Nisan'a çok az kaldı. Buda demek oluyorki 4.5g de 1
    seneyi devirmek üzereyiz.Çevrenizde geçtiğiniz yerlerde mahallenizde vs. çektiğiniz baz istasyonu fotoğraflarını paylaşalım.Güncellenmeden önceki hali güncelledikten sonraki hali(sadece güncellenmişte olur)paylaşalım bakalım ne kadar yol katetmişiz :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Siftah benden olsun 😀 aynı yerde hepsi anten yönü farklı olunca sokak başında açık alanda Çekmiyor 😀

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birkaç karışık da ben ekleyeyim.

İlki Turkcell Tekirdağ radyolink toplama kulesi. 2.'si TT kulesi.
    3G dönemi.
    800 + 1800 MHz 4G dönemi. 3G paneli atılıp yerine bir multibant 3G/4G paneli takılmış. TT kulesinde multibant antenin bağlantıları yapılmış.

Muratlı Turkcell 2. istasyon. 3G döneminde dört sektör iki anten 2G bir anten 3G idi.
    4G dönemi. 4 sektör 3G+2G multibant panel. 3 sektör 800 MHz 4G anten.

Kapaklı, Tekirdağ Pınarça yolu Turkcell kule. Üst grup antenler Turkcell, alt grup Turk Telekom. 800+1800 MHz 4G var Turkcell'de. Bu Ericsson kurulumlarının en sevmediğim yanı aşırı görüntü kirliliği. Huawei'nin modüler RRU'ları bir arada toplanarak daha temiz bir görüntü oluşturuyor.

Çerkezköy OSB TT santralindeki kule. TT ve Turkcell var. 5KM mesafeden karşı apartmandan 4x2 mimo 1800 MHz sinyalini yansımayla alıyordum, 30-40 Mbit hız veriyordu. :D 800+1800 MHz 4G var.

Çorlu'dan bir Turkcell 4G istasyonu. 800 + 1800 MHz var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sis651 -- 17 Mart 2017; 1:1:1 >

• buradaki vericilerin hangisi türk telekom oluyor

3 -4 ay önce burda tt 3g yoktu , ama şimdi baktım tt 3g full çekiyor
    yer OF eskipazar beldesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi formula 1 -- 17 Mart 2017; 9:46:27 >
  • formula 1 kullanıcısına yanıt
    Görüntü minnacık. :)
  • sis651 kullanıcısına yanıt
    Hocam 4x2 mimo olduğunu nasıl anlıyorsunuz ve 4x4 olduğu zaman ne kadar hız farkı oluyor?

• formula 1 kullanıcısına yanıt
    Soldaki tipinden belli 😀 900 3g veriyor

• Mustafa Dmrl kullanıcısına yanıt
    Telefonun şebeke modu sayfasında yazar ya da NSG gibi programlar Qualcomm modemli cihazlarda bunu gösterebiliyor.

Telefonum 4x4 desteklemiyor ki, sadece 2 anteni var. :D Cat 4 olarak 4x2 en fazla 130 Mbit civarı hız gördüm 1800 ya da 2600 frekanslarda. Cihazın desteklediği LTE kategorisine ve birleştirebildiği frekanslara göre de değişir.
  • Çekiyor mu çekmiyor mu 4gsi ne 10gsi ne yapıştır gitsin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam şimdi bu ekrandamı gözüküyor 4x2 veya 4x4 olduğu benim tel cat 6 destekliyor nerden anlarımki 4x4 desteğinin olduğunu?

Mimo mode/ri değerlerini araştırmak gerek, 1 diyor ama tek bir bağlantı mı var yoksa 2x2 mi kullanıyor mesela, tam bilmiyorum onları.
    Orası 1 veya 2 olarak değişiyor sürekli 3 olduğunu görmedim hiç.
    İstasyondan bir veya iki akış aldığını gösteriyor herhalde.
    Büyük ihtimal öyle biraz araştırdım ama ingilizcem yetmedi neyse önemli değil bende pttcell ile kızılayda Band 3 TBD / 2 + Band 20 ile 161 megabit hız aldım gayet yeterli bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: sis651

Telefonun şebeke modu sayfasında yazar ya da NSG gibi programlar Qualcomm modemli cihazlarda bunu gösterebiliyor.

Telefonum 4x4 desteklemiyor ki, sadece 2 anteni var. :D Cat 4 olarak 4x2 en fazla 130 Mbit civarı hız gördüm 1800 ya da 2600 frekanslarda. Cihazın desteklediği LTE kategorisine ve birleştirebildiği frekanslara göre de değişir.

bu NGS root olmadan band bilgisini göstermiyor mu?
  • Yok hocam göstermiyormuş.
  • Göstermiyor. Qualcomm modemin bilgilerine erişmesi gerekiyor, ona da root olmadan erişemiyor.
  • Şöyle mesajımiz bulunsun değerlenir buralar. 3 - 5 Baz istasyonu fotoğrafı gelecek önümüzde ki günlerde

• quote:

Orijinalden alıntı: sis651

Göstermiyor. Qualcomm modemin bilgilerine erişmesi gerekiyor, ona da root olmadan erişemiyor.

bu gidişle root yapacağım.
  • telefonun baglandigi baz istasyonuna uzakiligini ölçen bir uygulama var mi

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.