Şimdi Ara

BAYRAK YÖNETMELİĞİ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
1
Favori
21.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Méxes

quote:

Orijinalden alıntı: subsonic

Hadi oradan tatlı su milliyetçisi. Fenerbahçe ne kadar boş milliyetçilik yapıyorsa sende o kadar yapıyorsun. Boş işlerse bunlar uğraşma işte. Yasaksa mahkeme cezasını verir sen kimsin ki yargılayabiliyorsun peki?

quote:

KONUT VE İŞYERLERİNE BAYRAK ASILMASI

Madde 17 - İşyeri, konut vb. özel yerlere, Milli Bayramda, resmi bayramlarda, kurtuluş ve Atatürk'ü anma günlerinde 7 nci maddenin A bendi hükümlerine bağlı olmaksızın Bayrak asılabilir.

Yani şehit verdiğimizde, birşeylere tepki olduğunda konutlara bayrak asılması kanunlara aykırı. Senin muhakeme yeteneğinle boş milliyetçilik. Yasaksa yasak demi, asmamak lazım.
    Milli bir bayramda Türkiyenin en önde gelen spor kulüplerinden birinin böyle birşey yapması bile size batıyor. Daha da çok batar dikkat edin acıtmasın.

Bayrak asma ile bayraklı tshirt giymenin aynı şey olduğunu sanacak kadar zeka noksanıysan konuşmayalım zaten.

Zeka fışkıran arkadaşım ikisini de kanun yasaklamış.
    Giyilemez demiş, diğerinde de bu günlerde değilse şu bu şekilde şuraya şöyle asılır demiş ki öyle asan kadar asmayan da varç
    Ben aynı kefeye koymuyorum kanun koyuyor.

Ama anlamanı beklemiyorum bahsettiğin noksanlığın yüzünden

• quote:

Yuh yani paltonu ceketini çıkartıp hacetini gideremiyor musun? Daha hala üste çıkması çabasındasın. Ben dışarı çıkıyorum elbette ama sen nasıl mekanlara gidiyorsan paltoyu ceketi bırakmadan dolaşamıyorsun.

Son mesajımı yazarken sen bunu yazmışsın bende cevap yazayım sana zeki çocuk.

1-Tişörtle başlayıp olayı paltoya çeviren sensin,daha ne dediğini bilmiyosun.
    2-Senin hiç umumi tuvaleti kullanma zorunluluğun olmadı sanırım.öyle bir yerde paltonu,ceketini nerene koyacan,konunun geldiği yere bak yahu.
  • Daumun bunu ne için yaptığını bilmiyoruz.Belki iyi bir niyeti var belki kötü bir niyeti var.
    O yüzden tek sölenecek söz.Bunu içten gelerek türkiye cumhuriyetini sevdiği için yaptıysa helal olsun.Fakat taraftara yaranmak ve türk halkına yaranmak için yaptıysa allah belasını versin.
  • quote:

Hadi oradan tatlı su milliyetçisi. Fenerbahçe ne kadar boş milliyetçilik yapıyorsa sende o kadar yapıyorsun. Boş işlerse bunlar uğraşma işte. Yasaksa mahkeme cezasını verir sen kimsin ki yargılayabiliyorsun peki?

quote:

KONUT VE İŞYERLERİNE BAYRAK ASILMASI

Madde 17 - İşyeri, konut vb. özel yerlere, Milli Bayramda, resmi bayramlarda, kurtuluş ve Atatürk'ü anma günlerinde 7 nci maddenin A bendi hükümlerine bağlı olmaksızın Bayrak asılabilir.

Yani şehit verdiğimizde, birşeylere tepki olduğunda konutlara bayrak asılması kanunlara aykırı. Senin muhakeme yeteneğinle boş milliyetçilik. Yasaksa yasak demi, asmamak lazım.
    Milli bir bayramda Türkiyenin en önde gelen spor kulüplerinden birinin böyle birşey yapması bile size batıyor. Daha da çok batar dikkat edin acıtmasın.

Hadi oradan vicdani retçi.Senin aklın ne şehiti alır, ne bayrağın onurunu, ne vatanın azizliğini. Senin dininde imanında Fenerbahçe! Fenerbahçe' nin ali menfaatlerini memleketin önüne bile koyarsanız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cehennemmarşı

quote:

Orijinalden alıntı: Mutsuz Son

Abartmayın ya Allahım yarabbim biri de fontu büyütmüş vatan millet edebiyatı yapıyor

Vatan millet edebiyatı ya! Zorunuza gitmesin. Devamı da aşağıda! Emperyalizmin kapitalist veledleri...

Kim derdi yarılsın da nihayet yerin altı,
    Bir anda dirilsin de şu milyonla karaltı.

Topraklaşan ellerde birer meşale yansın.
    Kim der ki şu milyonla adam birden uyansın.

Kim derdi seher yıldızı doğsun da bir evden,
    Kaçsın da cehennemler o bir dalma alevden,

Canlansın ışık selleri olsun da o damla
    Beş devletin öldürdüğü devlet bir adamla.

Kim der ki en son rakamlar da delirsin.
    On beş asır on beş yılın eb'adına girsin.

Dünyaları bir fert evet oynattı yerinden,
    Sarsıldı demirler evet azmin demirinden.

Mazi yıkılıp gitti evet fesli, kafesli:
    Lâkin bugünün ey granit bünyeli nesli,

Bir şey ele geçmez şerefin sade adından.
    Sen arşı bırak, varsa haber ver kanadından.

Gökten ne çıkar? Gök ha büyükmüş ha değilmiş,
    Sen alnını göster ne kadar yükselebilmiş.

Gökler çıkabildin, uçabildinse derindir,
    Tarihi kendin yazıyorsan, eserindir.

Bahsetme bugün sade dünün mucizesinden,
    İnsan utanır sonra yarın kendi sesinden.

Asrın yaşamak hakkını vermez sana kimse;
    Sen asrını üstünde izin varsa benimse;

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır
    Toprak,eğer uğrunda ölen varsa vatandır.

Mithat Cemal Kuntay

Sen git gereksiz mesajlar bölümünde kızları etkilemek için yaz bu tip mesajları. Ortalığı karıştıran sensin. Tişört olayını milli mesele haline getirdin. Yazıklar olsun.

• quote:

http://www.mevzuat.adalet.gov.tr/html/638.html

TÜRK BAYRAĞI KANUNU

Kanun Numarası: 2893

Kanun Kabul Tarihi: 22/09/1983

Yayımlandığı Resmi Gazete Tarihi: 24/09/1983

Yayımlandığı Resmi Gazete Sayısı: 18171

AMAÇ

Madde 1 - Bu Kanunun amacı Türk Bayrağının şekli, yapımı ve korunması ile ilgili esas ve usulleri belirlemektir.

BAYRAĞIN ŞEKLİ VE YAPIMI

Madde 2 - Türk Bayrağı, bu Kanuna ekli cetvelde gösterilen şekil ve oranlarda olmak kaydıyla beyaz ay - yıldızlı albayraktır.

Bayrak ile özel bayrakların (sembolik bayrak, özel işaret, flama, flandra ve fors) standartları, hangi kumaş ve maddelerden yapılacağı tüzükte gösterilir.

BAYRAĞIN ÇEKİLMESİ VE İNDİRİLMESİ

Madde 3 - Bayrak, kamu kurum ve kuruluşlarıyla yurt dışı temsilciliklerine ve kamu kuruluşlarıyla gerçek ve tüzelkişilerin deniz vasıtalarına çekilir. Yurt içinde ve yurt dışında yetkililerin araçlarına takılır.

Bayrak çekilirken ve indirilirken tören yapılır. Bayrak törenlerinin gereken biçimde yapılmasından o mahaldeki yetkili amirler sorumludur.

(Değişik fıkra: 14/07/1999 - 4409/1 md.) Kamu kurum ve kuruluşlarında Türk Bayrağı, sürekli çekili kalır.

(Değişik fıkra: 14/07/1999 - 4409/1 md.) Bayrağın; nerelerde daimi olarak çekilmeyeceği, hangi kapalı yerlere konulacağı, nerelere fon olarak takılacağı veya asılacağı, kamu kurum ve kuruluşlarından başka yerlerde ne zaman ve nasıl çekileceği, Türk Silahlı Kuvvetleri yüzer birliklerinde ve Türk Bandıralı ticaret gemilerinde Bayrak çekme ve indirme zamanları ile Bayrak çekilirken ve indirilirken yapılacak törene ilişkin hususlar, tüzükte gösterilir.

BAYRAĞIN YARIYA ÇEKİLMESİ

Madde 4 - Türk Bayrağı, yas alameti olarak 10 KASIM'da yarıya çekilir. Yas alameti olmak üzere Bayrağın yarıya çekileceği diğer haller ve zamanı Başbakanlıkça ilan edilir.

BAYRAĞIN SELAMLANMASI

Madde 5 - Çekilmesi ve indirilmesi esnasında veya tören geçişlerinde Bayrak, cephe alınarak selamlanır.

BAYRAĞIN ÖRTÜLEBİLECEĞİ YERLER

Madde 6 - Türk Bayrağı, Cumhurbaşkanlığı yapmış kişilerin, şehitlerin ve tüzükte belirlenecek asker ve sivil kişilerin cenaze törenlerinde bunların tabutlarına, açılış törenlerinde ATATÜRK heykellerine veya resmi yemin törenlerinde masalara örtülebilir.

Ayrıca milli orf ve adetler göz önünde tutularak Bayrağın diğer kullanılma şekil ve yeri tüzükte gösterilir.

YASAKLAR

Madde 7 - Türk Bayrağı, yırtık, sökük, yamalı, delik, kirli, soluk, buruşuk veya layık olduğu manevi değeri zedeleyecek herhangi bir şekilde kullanılamaz.

Resmi yemin törenleri dışında her ne maksatla olursa olsun, masalara kürsülere, örtü olarak serilemez. Oturulan veya ayakla basılan yerlere konulamaz. Bu yerlere ve benzeri eşyaya Bayrağın şekli yapılamaz. Elbise veya üniforma şeklinde giyilemez.

Hiçbir siyasi parti, teşekkül, dernek, vakıf ve tüzükte belirlenecek kamu kurum ve kuruluşları dışında kalan kurum ve kuruluşun amblem, flama, sembol ve benzerlerinin ön veya arka yüzünde esas veya fon teşkil edecek şekilde kullanılamaz.

Türk Bayrağına sözle, yazı veya hareketle veya herhangi bir şekilde hakaret edilemez, saygısızlıkta bulunulamaz. Bayrak yırtılamaz, yakılamaz, yere atılamaz, gerekli özen gösterilmeden kullanılamaz.

Bu Kanuna ve tüzüğe aykırı fiiller yetkililerce derhal önlenir ve gerekli soruşturma yapılır.

CEZALAR

Madde 8- (Değişik madde: 23/01/2008-5728 S.K./421.mad)

Bu Kanuna ve çıkarılacak tüzüğe aykırı olarak Bayrak yapmak, satmak ve kullanmak yasaktır. Bu yasağa aykırı olarak yapılan Bayraklar o mahallin yetkili amirlerince toplatılır.

Bu Kanun hükümlerine aykırı davranışta bulunanlara, fiilleri suç oluşturmadığı takdirde mahalli mülki amir tarafından Kabahatler Kanununun 32 nci maddesi uyarınca idarî para ceza verilir.

TÜZÜK

Madde 9 - Bu Kanunun ilgili maddelerinde tüzükte düzenleneceği belirtilen hususlar ile kanunun uygulanmasına ilişkin diğer esaslar, bu Kanunun yayımı tarihinden itibaren altı ay içinde çıkarılacak tüzükte gösterilir.

YÜRÜRLÜKTEN KALDIRILAN KANUN:

Madde 10 - 29 Mayıs 1936 Tarih ve 2994 Sayılı Türk Bayrağı Kanunu yürürlükten kaldırılmıştır.

YÜRÜRLÜK

Madde 11 - Bu Kanun yayımı tarihinden altı ay sonra yürürlüğe girer.

YÜRÜTME

Madde 12 - Bu Kanun hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

TÜRK BAYRAĞI

G Genişlik

A Dış ay merkezinin uçkurluktan 1/2 G

mesafesi

B Ayın dış dairesi kutru 1/2 G

C Ayın iç, dış merkezleri arası 0.0625G

D Ayın iç dairesinin kutru 0.4 G

E Yıldız dairesinin ayın iç 1/3 G

dairesinden olan mesafesi

F Yıldız dairesi kutru 1/4 G

L Boy 1 1/2 G

M Uçkurluk genişliği 1/30 G

Bayrak genişliği ne olursa olsun (G) emsali değişmez

Hangi siteden alıntı yapıyon? Fbcumhuriyeti.gov.tr'den mi?

• quote:

quote:

quote:

Abartmayın ya Allahım yarabbim biri de fontu büyütmüş vatan millet edebiyatı yapıyor

Vatan millet edebiyatı ya! Zorunuza gitmesin. Devamı da aşağıda! Emperyalizmin kapitalist veledleri...

Kim derdi yarılsın da nihayet yerin altı,
    Bir anda dirilsin de şu milyonla karaltı.

Topraklaşan ellerde birer meşale yansın.
    Kim der ki şu milyonla adam birden uyansın.

Kim derdi seher yıldızı doğsun da bir evden,
    Kaçsın da cehennemler o bir dalma alevden,

Canlansın ışık selleri olsun da o damla
    Beş devletin öldürdüğü devlet bir adamla.

Kim der ki en son rakamlar da delirsin.
    On beş asır on beş yılın eb'adına girsin.

Dünyaları bir fert evet oynattı yerinden,
    Sarsıldı demirler evet azmin demirinden.

Mazi yıkılıp gitti evet fesli, kafesli:
    Lâkin bugünün ey granit bünyeli nesli,

Bir şey ele geçmez şerefin sade adından.
    Sen arşı bırak, varsa haber ver kanadından.

Gökten ne çıkar? Gök ha büyükmüş ha değilmiş,
    Sen alnını göster ne kadar yükselebilmiş.

Gökler çıkabildin, uçabildinse derindir,
    Tarihi kendin yazıyorsan, eserindir.

Bahsetme bugün sade dünün mucizesinden,
    İnsan utanır sonra yarın kendi sesinden.

Asrın yaşamak hakkını vermez sana kimse;
    Sen asrını üstünde izin varsa benimse;

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır
    Toprak,eğer uğrunda ölen varsa vatandır.

Mithat Cemal Kuntay

Sen git gereksiz mesajlar bölümünde kızları etkilemek için yaz bu tip mesajları. Ortalığı karıştıran sensin. Tişört olayını milli mesele haline getirdin. Yazıklar olsun.

Sen de git kınayt online bölümüne erkekleri etkilemek için birşeyler yaz. Belki nasibin çıkarda item verirler başlık parası olarak.

• Arkadaşlar ; tartışmaya,kavgaya gerek yok.Ortada bir kanunun ihlali söz konusu,siz konuyu nereden alıp nereye attınız...Yapmayın hepimiz ceza alacağız bu gidişle.
  • Fenerbahçenin menfaatleri öndedir tabiki bayraklı tshirt giyerek zaten menfaatlerini düşünmüşlerdir neler kazanmışlardır bir bilseniz.
    Ben biliyorum senin gibi milliyetçileri dedim ya feysbuk milliyetçisisin sen. Avatarını bayrak yapar, orada burada internet gruplarına üye olur, mangalda kül bırakmazsınız.
    Ne yaptın bu ülke için dersek gittim askerlik yaptım dersiniz sanki isteye isteye gitmişsiniz gibi.
    O yüzden geç arkadaşım bunları geç, Fenerbahçe benim karnımı doyurmuyor ben bildiğimi söylüyorum, kanundan bana mantıksız gelen ama çiğnenen maddeleri söylüyorum cevap veremeyip sallıyorsunuz.
    Ben Atatürk'ü de Kurtuluş Savaşını da İnkilapları da Türkiye Cumhuriyeti Devleti Anayasasını da kanunlarını da bilirim. Bu devlete de hizmet ediyorum hala. Ve şaşırmıyorum artık bu kadar vatanını milletini seven varken bu ülke neden bu durumda diye çünkü görüyorum çoğu sizin gibi ancak lafta

• quote:

Sen de git kınayt online bölümüne erkekleri etkilemek için birşeyler yaz. Belki nasibin çıkarda item verirler başlık parası olarak.

Seviyeni belli ettiğin için teşekkürler. Geçen gün haset maset deyip bi ton dini bilgi vermiştin. Onu kendin de okusan iyi olurdu hani.
  • Saçma saçma konuşmayın gelmişiniz birde savunuyonuz takımınızı temize çıkartmak için onlar kim oluyorda benim ülkemin bayrağını üzerinde taşıyor.O bayrağın öneminimi biliyor o bayrağın ne zorluklar altında ayakda durduğunumu biliyorda bu bayrağı üzerinde taşıyor.
  • İşte arkadaş kanundan bahseder ama Tüzük nedir yönetmelik nedir bihaberdir.
    Ctrl f yapıp yazdıklarımı arayacağına zahmet edip okusaydın kanunları. Hani çok milliyetçisin ya.

quote:

Madde 9 - Bu Kanunun ilgili maddelerinde tüzükte düzenleneceği belirtilen hususlar ile kanunun uygulanmasına ilişkin diğer esaslar, bu Kanunun yayımı tarihinden itibaren altı ay içinde çıkarılacak tüzükte gösterilir.

Geç arkadaşım geç, batıyorsun konuştukça. Boş tenekeden vurdukça daha çok ses gelir ya seninki de o hesap.
  • Fenerbahçe Cumhuriyeti

Yazık ya
  • quote:

Tuvalete de giriyormuş her işini de görüyormuş Bu tshirtle tuvalete girmek bayrağa hakaret midir? Gerçi konunun bir tarafı Fenerbahçe olunca feysbuk milliyetçiliğiniz kabarıveriyor.
    Kanunlar o günün şartlarına göre çıkarılıyor, 83 darbesinden sonra baskıcı bir zihniyetle çıkarıldı kanunların çoğu buda onlardan biri.

Şimdi soruyorum çok zeki arkadaşım eline gazete alıp tuvalete girdiğin oldu mu hiç? Hani yemiyorsunuz ya siz bunları çok milliyetçisiniz ya

quote:

Hiçbir siyasi parti, teşekkül, dernek, vakıf ve tüzükte belirlenecek kamu kurum ve kuruluşları dışında kalan kurum ve kuruluşun amblem, flama, sembol ve benzerlerinin ön veya arka yüzünde esas veya fon teşkil edecek şekilde kullanılamaz.

BAYRAK YÖNETMELİĞİ

Çoğu gazetede görebilirsiniz Türk bayrağını. O yüzden bu boş laflarla ancak kendinizi kandırırsınız. Çok silkelenme kendine gelemezsin.

Devletin resmi gazetesiymiş gibi sabah gazetesini koymuş bir de hey allahım

Belli ki gazetenin amblemi onaylanırken gözden kaçmış vs. getirip saçma sapan örneklerle savunmayın burada kendinizi
    O zaman tv lerde de türkiye bayrağı vs. gösterilmesin belki tv açık bırakıp sevişenler vardır bayrağa saygısızlık. Senin mantığına göre böyle bu örnekte gayet mantıklı yani sana göre.
    Biraz makul ol aslanım. Ay yıldızlı bayrağı giymek saygısızlıktır bayrağa.
    Yasa var yasayı ihlal etmişsiniz. Bu kadar net.

•  BAYRAK YÖNETMELİĞİ
  • quote:

Orijinalden alıntı: manyaqmısın

Saçma saçma konuşmayın gelmişiniz birde savunuyonuz takımınızı temize çıkartmak için onlar kim oluyorda benim ülkemin bayrağını üzerinde taşıyor.O bayrağın öneminimi biliyor o bayrağın ne zorluklar altında ayakda durduğunumu biliyorda bu bayrağı üzerinde taşıyor.

Yürü git. Sen ilk önce manyaq yerine manyak yaz da sonra bayrağını falan savun.
  • Hiçbiriniz mi anlamıyorsunuz taraflardan biri Fenerbahçe diye.

Fenerbahçe BAYRAK KANUNUNA MUHALEFET ETMİŞTİR.
    Sabah gazetesi BAYRAK KANUNUNA MUHALEFET ETMEKTEDİR.
    Tüzükte sayılan haller dışında orada yazılan şekilde bayrak asmayanlar BAYRAK KANUNUNA MUHALEFET ETMEKTEDİRLER.

Açın okuyun diyeceğim onu yapmayacağınızı bildiğimden ilgili maddeleri koyuyorum. Kimse yasaları ihlal etmedikte demiyor. Yasa var, aykırı hareket edilmiş ama bunun saygısızlıkla ilgisi yok yukarıda verdiğim diğer örnekler gibi.
  • quote:

quote:

Seviyeni belli ettiğin için teşekkürler. Geçen gün haset maset deyip bi ton dini bilgi vermiştin. Onu kendin de okusan iyi olurdu hani.

Bana 3 bin yıllık forum geyiklerini yapma lütfen. Yok çeviyeni belli ettin teçkür ederim, yok emeğe saygı lagara lugara geç bunları. Teşekkür ederim ben onları sık sık açar okurum. Okumayıp o duyguların peşinden koşanlaradır lafım. Bak seninde aklında kalmış belli ki feyz almışsın! Ne güzel işte.

@Subsonic

İşkembenden uydurduğun varsayımlarınla seni başbaşa bırakıyorum. Senin dinin imanın Fb olmuş. Vatan' ın ne olduğundan haberin yok. Umarım bunları anlatan birileri karşına çıkar. Askerlikte adı üstünde vatan borcudur. Borç ödenildiğinde insan ne kadar sevinir övünürse herkeste o kadar övünür. Ama onu bile yapamayıp bu ülkenin ekmeiğini yiyip kabına pisleyenler var. Onları da aklıan getir biraz.

Son olarak lafım şudur. İstediğiniz kadar yırtının. Kanun açık ve nettir. Bayrak kanununa göre bayrağı giymek yasaktır. Bitti gitti.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: manyaqmısın

Saçma saçma konuşmayın gelmişiniz birde savunuyonuz takımınızı temize çıkartmak için onlar kim oluyorda benim ülkemin bayrağını üzerinde taşıyor.O bayrağın öneminimi biliyor o bayrağın ne zorluklar altında ayakda durduğunumu biliyorda bu bayrağı üzerinde taşıyor.

Yürü git. Sen ilk önce manyaq yerine manyak yaz da sonra bayrağını falan savun.

Takımını savunmak için konuyu ta nerelere getiriyorsun.
    Arkadaşım anlamakmı istemiyorsun yoksa anlamıyormusun o bayrağı üzerinde taşıyacak kadar ülkeye ne hizmet verdiler hizmeti bırak onlar o bayrağın değerini önemini bile bilmiyor.
    TAMAMMI?

• quote:

quote:

quote:

Bana 3 bin yıllık forum geyiklerini yapma lütfen. Yok çeviyeni belli ettin teçkür ederim, yok emeğe saygı lagara lugara geç bunları. Teşekkür ederim ben onları sık sık açar okurum. Okumayıp o duyguların peşinden koşanlaradır lafım. Bak seninde aklında kalmış belli ki feyz almışsın! Ne güzel işte.

@Subsonic

İşkembenden uydurduğun varsayımlarınla seni başbaşa bırakıyorum. Senin dinin imanın Fb olmuş. Vatan' ın ne olduğundan haberin yok. Umarım bunları anlatan birileri karşına çıkar. Askerlikte adı üstünde vatan borcudur. Borç ödenildiğinde insan ne kadar sevinir övünürse herkeste o kadar övünür. Ama onu bile yapamayıp bu ülkenin ekmeiğini yiyip kabına pisleyenler var. Onları da aklıan getir biraz.

Son olarak lafım şudur. İstediğiniz kadar yırtının. Kanun açık ve nettir. Bayrak kanununa göre bayrağı giymek yasaktır. Bitti gitti.

Seviyen budur. Çok kişinin bu kalıbı kullanmış olması seni haklı çıkarmaz. Doğru düzgün cevap veremezsen böyle teçkür ederim falan diye kendince dalga geçme yoluna gidersin.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.